Treść opublikowana przez eaglent
-
Co bierze olej, silnik czy turbo? AFN
No chyba, że momentalnie zdusimy silnik, 5 bieg, hamulec w dechę i puszczać sprzęgło.
-
swist powietrza i inne.
To miałem to samo, z tym, że u mnie po prostu obejma puściła i zsunął się, u Ciebie może się przerwał, warto sprawdzić. A dym to tylko potwierdzenie.
-
swist powietrza i inne.
Ja obstawiam wąż u dołu intercoolera, albo obluzowany albo przerwany, pewnie za Tobą jest niebieska chmura? No i uzupełnij profil. @edit nie doczytałem, że sprawdziłeś, ale mimo wszystko sprawdź jeszcze raz te dwa u dołu, no i może jakiś błąd sie na vagu pokaże.
-
problem z rozłączajacym sie turbem
Ta turbina nie ma zmiennej geometrii, więc to odpada.
-
problem z rozłączajacym sie turbem
No i jeszcze na Twoim miejscu bym sprawdził przewód do map sensora w ECU, może być zaolejony i komp w no laufa się przełącza.
-
problem z rozłączajacym sie turbem
Może węże podciśnienia? w 1z nie ma zmiennej geometrii więc albo któryś z węży jest nieszczelny albo źle jest całość połączona.
-
Wyciek oleju AFN
Nawet nie patrz na takie firmy jak SRL czy inne zamienniki, kup używke sztywnego koła a audi 80 albo 2.0 benzyna ABK albo jakiegos innego silnika + sprzęgło sachs z 1z, jak będziesz modził to obij tarcze kevlarem i wytrzyma koło 160kucy.
-
Witam mam takie pytanko czy ktoś zakładał blow off do audi 1.9 tdi
Zapewne mało osób bo dizlu BOV się z celem mija, zwiększa turbodziurę między innymi. EDIT@ Kolega wyżej mnie ubiegł, jak chcesz bajer dźwiękowy to okej, ale zamiast polepszyć jak w turbo benzynie tak pogorszą sprawę w dizlu.
-
Auto ściąga w prawo, krzywy mcperson
Ooo, to może być, sprawdzę to na dniach, z górnymi będzie problem bo nie mam kanału jedynie lewarek. Ale dzięki za myśl.
-
Auto ściąga w prawo, krzywy mcperson
Sprawdzałem wczoraj, wahacze są osadzone na odpowiednich otworach, długość ich była identyczna bo przyrównywałem do starych jak montowałem. Po prawej jak i po lewej stronie są zamontowane okej więc kurcze, nie mam pomysłu co może być nie tak, co może być krzywe. No i dzięki za wytłumaczenie co to jest kolumna McPhersona aa i jedni piszą, że kraty montują zamiast zamienników lema, inni, że najgorsze ścierwo więc sam nie wiem, w każdym razie wahacze sztywne, sprawdzane na szarpakach bez żadnych luzów.
-
Auto ściąga w prawo, krzywy mcperson
Zamontowane są prawidłowo bo akurat sam przy nich robiłem, więc to odpada. Jakieś jeszcze propozycje?
-
Auto ściąga w prawo, krzywy mcperson
Szczerze powiedziawszy to szukałem w internecie tego całego mcphersona i wychodzi, że jest to górne mocowanie amortyzatora(chyba), więc skoro u mnie nie ma to cóż. Przed wymianą zawiechy auto latało w prawo i lewo bo zawieszenie ori przetrwało 19 lat zawieszenie to jakis mastersport z dwoma wahaczami dolnymi kraft bo nie mieli z grubym sworzniem z mastersportu. Jedynie co moge powiedziec to faktycznie to, że widać to pochylone koło w strone auta, ale jak już pisałem to 2-3 stopnie są.
-
Auto ściąga w prawo, krzywy mcperson
Witam, opisze krótko swój problem, mam avanta z 96r, kilka tygodni temu wymieniłem komplet wahaczy, 2 przeguby zewnętrzne i oba drążki kierownicze i pojechałem na zbieżność. Wszystko zrobione czas potestować i wyszło, że auto ucieka na prawo czy to jadę szybciej czy wolniej, obojętnie. Pojechałem na reklamacje zbieżności żeby sprawdzili czy może czegoś nie dokręcili a mechanik do mnie, że zbieżność jest super tylko mam "krzywą kolumnę mcpersona lewą" i pokazał mi, że faktycznie lewe koło jest odchylone od pionu w stronę auta o kilka stopni. I teraz moje pytanie, możliwe jest, że to kolumna jest krzywa? czy może to być zwrotnica czy coś innego. No i orientacyjne koszty tego, bo jak mi krzyknie jakąś ogromną kwotę to żebym się nie zdziwił. pozdrawiam
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
Ja kupiłem sprzęgło sachsa przeznaczone do 1z, zamach od audi 80 2.0 benzyna abk i wszystko pasuje.
-
Problem z mocą przy niskich temperaturach AFN
Witam, problem z moim silnikiem jest taki, że przy temperaturach powiedzmy od 1 na plusie do xx na minusie silnik nie ma kompletnie mocy, dopiero jak go rozgrzeje to moc wraca. Przy temperaturach dodatnich jest super, moc od samego startu jest i nie znika. Węże podciśnienia wydają się być okej, bo przy dodatniej temperaturze nie ma problemów żądnych, na minusie w dodatku odpala od kopa, puści małą chmurkę z rana ale to żadna nowość w tych silnikach. Może to być już zużyty olej silnikowy? bo nie mam zielonego pojęcia bo z takim problemem się jeszcze nie spotkałem. A i auto nie ma żadnego wirusa, błędy sprawdzam kilka razy w miesiącu i nie ma absolutnie nic. Turbina w każdym razie nie przeładowuje. Nikt nic?
-
Przeguby w AFN 96r
Witam, mam wyjechane oba przeguby w aucie i zbliża się ich zakup, ale potrzebuje się dowiedzieć który będzie do mnie pasował? Patrzyłem na allegro i niektóre mają dopisek DUŻY lub MAŁY. Jaki ja mam wybrac? Nikt nic?
-
Kontrolka świec żarowych nigdy nie świeci
aaaaaaaaa, no to wszystko jasne! dzięki panowie, poszukam jej w takim razie, pewnie gdzieś będzie
-
Kontrolka świec żarowych nigdy nie świeci
No dobra, ale do czego byłaby taka wtyczka, skoro inne żarówki świecą bez niej? a nie różnią się od tej od świec.
-
Mruganie kontrolki swiec zarowych
Gdzieś czytałem, że ta kontrolka odpowiada też za automat hamowania i często winny jest czujnik pedału hamulca.
-
Kontrolka świec żarowych nigdy nie świeci
No to będę musiał przeszukać chyba całą tą żółtą kostkę bo chyba tam jest zasilanie lewej strony licznika, mam racje?
-
Kontrolka świec żarowych nigdy nie świeci
Zgadza się, mój błąd, niebieska i żółta kostka. Obie są podłączone i nie ma żadnych luzów, i obok kostek mam wycięcia w liczniku gdzie są żaróweczki. tak to wygląda. zdjęcie poglądowe:
-
Kontrolka świec żarowych nigdy nie świeci
Ale Panowie, do żarówki nie idą żadne przewody, jest ona na dwóch blaszkach miedzianych które się wkręca w licznik, kostki są wpięte( mam dwie, niebieska i biała) na 100% bo sam sprawdzałem, sam wpinałem. I podkreślam, jest w 100% sprawna.
-
Kontrolka świec żarowych nigdy nie świeci
Kurde to muszę szukać tych przewodów w takim razie,
-
Kontrolka świec żarowych nigdy nie świeci
czyli tak jak podejrzewałem, wgl świeci się u was check engine podczas zapłonu? bo wiem, ze taka kontrolka jest ale w życiu się u mnie nie zapaliła. Sprawdze jeszcze ten przewód a jak nie to sprawie sobie na gwiazdkę full fisa.
-
silniczek od wycieraczek a4
zły dział, poszukaj tu: http://a4-klub.pl/index.php?/forum/150-audi-a4-b5/albo napisz tu: http://a4-klub.pl/index.php?/forum/22-kupie/