Treść opublikowana przez Maciek0502
-
B6 DIVISION
Też mi się tak coś zdawało... Paliwo w olej to wiem jak puścić ale w drugą stronę, pierwszy raz słyszałem... A turbo wyślę na regenerację, bo i olej w dolocie jest....
-
B6 DIVISION
C4NC3R, geometria się chyba zacięła, turbo mi się zawiesiło w trasie, a teraz stojąc przed autem słyszę jak coś w turbinie grzechocze. Mechanik twierdzi, że jeśli był problem z turbo, to często siadają uszczelki na wtryskiwaczach. A przez to olej idzie w powrót paliwa i do kotła....
-
B6 DIVISION
Mam pytanie: w związku z tym, że posypało mi się turbo i auto trafia na warsztat, mechanik wyraził chęć wymiany uszczelek na wtryskiwaczach i sprawdzenia czy w zbiorniku paliwa nie ma oleju silnikowego. Czy to ma sens? O ile uszczelki jeszcze rozumiem, to jak z tym olejem w kotle?
- B6 DIVISION
-
B6 DIVISION
Panowie, szybkie pytanie: W lampie sprężynka która jest pod "światłem mijania" jest pod tą metalową blaszką wystającą z obudowy, czy na niej? Próbuję naprawić lampę, bo wyskoczyła mi środkowa regulacja i jedno światło mam ostro w lewo skierowane
-
audi-maniacy z ełku i okolic
Cały czas obserwuję, więc jeśli termin by mi zagrał
-
Montaż, podłączenie elektryki haka i kodowania w Audi A4 B6/B7
marek990, w avancie mam po lewej stronie za tapicerką mam ori moduł. Zaczyna się od numerów 8E0....jeśli masz gdzie indziej to nie jest ori wiązka tylko jakiś dokładany system. Oryginalnie moduł łączy się cyfrowo z kompem. Z modułu do przodu idą chyba 5 kabli. jeden pod zasilanie w bezpieczniki, dwa do kompa, jeden pod czujnik pedału hamulca i jeden pod stacyjkę. Dodatkowo jest masa, ale ona jest podłączana z tyłu. Z modułu wychodzi jeszcze druga wiązka do świateł (ja mam 13 PIN gniazdo). PDC mam przekodowane na kompie, że jak wykryje przyczepkę, to wyłącza czujniki
-
B6 DIVISION
Panowie, mam problem: Od jakiegoś czasu, po zamknięciu drzwi z pilota centralnym, po pewnym czasie (w chwili zaniku napięcia całkowitego) centralny otwiera mi jedne drzwi. Błąd na komputerze pokazuje jako sporadyczny. Gdzie szukać awarii? Nie spisałem numeru błędu
-
B6 DIVISION
Ja jestem z giżycka, ale nie ma mnie na miejscu. Pisz co trzeba, chłopaki sprawdzą
-
B6 DIVISION
Słupek B czy C? Musisz i tak rozebrać całość nadproża. Rączka przednia, i Tylna. Pod zaślepką AIRBAG masz śrubę. Zaślepkę ściągnij delikatnie podważając od strony tylnych drzwi.
- B6 DIVISION
-
B6 DIVISION
W ubiegły piątek albo czwartek.
-
B6 DIVISION
RicS3, to Ciebie widziałem ostatnio w Giżycku?
-
B6 DIVISION
Można spróbować regeneracji. Czasami "walnięcie" tych wtryskiwaczy jest spowodowane nieszczelnością uszczelek.
-
Montaż CB RADIO w budzie B6/B7
lolek_7- bardzo fajny patent. Dobrym miejscem jest też schowek pod climatronikiem. Też jet sporo miejsca (przy koszach 1 din)
-
B6 DIVISION
Poleci ktoś surowy klucz scyzoryk, z pilotem 3-przyciskowym, najlepiej z transponderem?
-
B6 DIVISION
feniks, jeszcze jak by ten napis quattro zniknął. Czysta forma jest fajna
-
Polecane opony zimowe
Zależy na jaki samochód, jaki napęd. Czy jest możliwość zamontowania mniejszej felgi. Ogólnie na zimę bierzemy opony możliwie wąskie. Chodzi o zwiększenie siły nacisku.
-
Polecane opony zimowe
Krawędzie między lamelkami od strony nacierającej również dostają po nosie. Nie widać tego w oponach 15-18" bo głębokość bieżnika jest stosunkowo niska. 7-8 mm przy nowej oponie. Jak pojeździsz na ciężarówce z bieżnikiem kostkowym, który ma 2-3 cm głębokości to pięknie widać starte krawędzie....
-
Polecane opony zimowe
"Ząbkowanie" opon jest zależne od ciśnienia w kołach, musisz mieć za mało wiatru.
-
B6 DIVISION
Ktoś z forumowiczów porusza się po okolicach giżycka? Czarny Avant, felgi ciemne z polerowanym rantem, z przodu zderzak sline.
-
B6 DIVISION
Pytanie na szybko: Czy ktoś w okolicach Giżycka ma możliwość kodowania modułu komfortu?
-
Polecane opony zimowe
Dobra decyzja. Nokian nie miał w swojej historii problemów z oponami (chyba). Zjeździłem ich parę kompletów (na ciężarówkach, pojazdach opancerzonych, pseudoterenówce i teraz na audi katuję) i nigdy nie było problemów.
-
B6 DIVISION
A ja nigdy nie miałem żadnego shitu na korku od castrola. Możesz rozwinąć myśl? Z tego co wiem to "majonez" na korku lub bagnecie świadczy o problemie w silniku, a nie cienkim oleju. Odpowiedź typu: bo na forum X tak było napisane mnie nie satysfakcjonuje. Jeżdżę na teraz na Mobilu, wcześniej wlany był Castrol Edge. W Volvo (2,5T benzynogaz :-) lałem różne oliwy i problem był raz przy orlenowskim oleju. W zimę trzeba było odpalić grzałkę w misce olejowej, bo zgęstniał (ok. -35*C)
-
Polecane opony zimowe
Przepraszam, mój błąd: model asymetryczny to Nokian WR A3. Modele te ukazały się jednocześnie, stąd moje zakręcenie. D3 są tylko symetryczne