Treść opublikowana przez Maciek0502
-
Swap przełączników szyb A8 do B7?
A mam pytanie odnośnie przełącznika świateł. Czy działa funkcja AUTO? Czy do A4 B6 '02 ze zwykłymi lampami podejdzie bez rzeźbienia?
-
Montaż CB RADIO w budzie B6/B7
Ja sie zastanawiam czy nie kupic przedłużacza do kabla gruchy (lub wyprodukować samodzielnie) i nie wrzucić gruchy w okolicę podłokietnika. Albo spod klimatronika (2dinn)
-
B6 DIVISION
Mam pytanie: wystrzelił (rozpołowił się) w mojej A4B6 1.9 tdi AWX rezonator (tłumik) powietrza. Czy mogę zaślepić rurkę idącą w jego stronę na czas kiedy przyjdzie nowy? W tej chwili nie da się jeździć. Całe ciśnienie idzie w atmosferę zamiast w silnik...
-
Audi A4 B6 pas przedni do czego jest puszka zaznaczona na zdjeciu
Podepnę się do kwestii rezonatora: Co mogło spowodować jego "wystrzał"? Czy mogę go zdjąć i zaślepić na jakiś czas? (do czasu przysłania przez sprzedawcę)
-
Montaż CB RADIO w budzie B6/B7
Co do uchwytu to nie mam pojęcia, ale do dziur- w Volvo zalewałem je kiedyś żywicą (taką do łatania łódek, ale można chyba jakimkolwiek wypełniaczem), wygładzanie i lakierowanie
-
Polecane opony zimowe
Goodyaer UG9 to nowa opona, ciężko powiedzieć cokolwiek. UG8 ludzie sobie chwalili bardzo.
-
Tylna wycieraczka nie chce się wyłączyć
W mojej A4 są pod jednym bezpiecznikiem (A4 B6 AWX z 2002 roku)- 36 albo 37....
-
Polecane opony zimowe
A3 są droższe od D3. Różnica polega z faktu że celują w różne segmenty aut. D3 jest produkowana pod auta kompaktowe, A3 dla aut o wyższych osiągach.
-
Polecane opony zimowe
NOBII, to są różne modele opony, choć podobne. D3 są symetryczne, A3 są asymetryczne. Producent zaleca model WDR A3 do aut o szerszych kołach.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Jesteście z********** - wiele nauki przede mną..........
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Tę białą mam przejściówkę. To z żółtej kostki dołożyć do białej czy zamienić?
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Mam kilka pytań: 1, czy takie informacje z RNS-E są normalne? 2. Gdzie powinna być zamontowana taka antena? Czy darować sobie tę i poszukać ori na dach? 3. Od czego jest ten kabelek? 4. Do czego jest ta złączka?
-
[B6 AVANT AWX] Mała Czarna
Po 4 autach ze stajni Volvo przesiadłem się na spokojniejsze i podobno ekonomiczniejsze audi... Wybór padł na A4 B6 AVANT, 1.9 TDI, 130 KM z manualną pięciobiegową skrzynią. Wyposażenie, ogólnie wrażenia nie zrobiło: (jeszcze wszystkiego nie znalazłem, albo się nie znam) -lakier LZ9W -4x elektryczne szyby -elektryczne podgrzewane i sterowane lusterka -dwustrefowa klimatyzacja (climatronic?) -kierownica multifunkcyjna czteroramienna -Czerwony FIS -RNS-E -MCE w wersji HIGH (literka E na końcu) -Moduł komfortu w wersji AE Do ogarnięcia (i tu proszę o pomoc) -RNS-E nie przyjmuje żadnych płyt Plany: -ciemne szyby -dymione bądź inne ciemne lampy (przód, tył, kierunki) -ładna felga 17" oczywiście czarna -kierownica multifunkcyjna z A6C6 bądź A4B7 (3 lub 4-ro ramienna) -podwójny wydech Co do tej pory zostało zrobione: 2014.10.17- wymiana rozrządu i pompy wody, montaż termostatu, wymiana kompletu filtrów i płynów życiowych 2014.10.27- remont głowicy- już wiem czemu nie było termostatu, auto dalej w warsztacie... 2014.11.05- skończyło się wymianą silnika, bo taniej. Głowica nie nadawała się do remontu. Auto śmiga :-) 2014.12.10- naprawa oświetlenia bagażnika i klapy. Pierwszy mod w audi- podświetlenie kratek nawiewów 2015.07.23- montaż haka holowniczego firmy AL-KO KOBER z b7. Daje radę 2015.07.30- kodowanie haka, przy okazji mod szybki z pilota, automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15 km/h 2015.09.04- komplet zawieszenia przedniego (bez amorów i sprężyn) 2015.11.20- kompletna regeneracja alternatora, wymiana napinacza paska osprzętu 2016.02.15- regeneracja turbo, mycie dolotu, wypalenie kolektora wydechowego, wymiana egr, komplet przewodów podciśnienia 2016.08.17- DZWON.... Pan spod krakowskiej wsi rozbił mi przód Audicy... A zaczynałem lubić to auto... Do wymiany: -zderzak (przy okazji zmiana na taki ze spryskiwaczami reflektorów) -maska (no to montaż podgrzewanych spryskiwaczy mgiełkowych) oraz grill -błotniki (montaż zbiornika na płyn do mycia szyb z pompką do spryków w zderzaku) -pas przedni, ślizgi... -chłodnice -reflektory (i kolejna zmiana w aucie: bixenon od GWERTEGO -sprzęgło klimatyzacji i napinacz paska klimatyzacji Dnia 13.09. 2016 auto dalej w warsztacie... MOD nr 1.: Dokładanie podświetlenia do kratek nawiewów. Zakupione lub wyszabrowane elementy układanki: 3x ori wtyczka od oświetlenia kratek, taśma parciana do wiązek, kabel dwużyłowy (1,2m), osłonki termokurczliwe. Łączymy pierwszą zgodnie z info z forum: brązowy kabel to masa: Po godzinie rzeźby mam takie kable: I test wszystkich kabli: MOD nr 2.: Montaż i zabawa z hakiem. Zakupione lub wyszabrowane elementy układanki: hak AL-KO KOBER ori z B7 moduł ORI 8E0 907 383 B wiązki made by KAJU Auto już po testach Funkcjonalność auta wzrosła, wygląd nie ucierpiał. MOD nr 3.: Montaż zbiornika spryskiwaczy z pompką do spryskiwaczy reflektorów... Zabawki:
-
Mokry zbiorniczek :(
a nie miałeś za dużo płynu?
-
Montaż CB RADIO w budzie B6/B7
Na dachu- im wyżej tym lepiej
-
B6 DIVISION
jaka cena za kiere?
-
Mokry zbiorniczek :(
Ktoś może zmienił klocki i nie odciągnął płynu. Albo może kapie Ci ze spryskiwacza? Nie wiem którędy biegną wężyki...
-
Mokry zbiorniczek :(
Zmieniałeś klocki hamulcowe?
-
Listwy Dekory LED
kristof91, a nie masz ele-szyb? jak nie to Ciągnij kabel z przednich drzwi
-
Montaż CB RADIO w budzie B6/B7
Ja od wielu lat używam magnesów i nie zdarzyło się żeby się przesunął (Sirio ML145, President ML145, teraz mam Midland LC-65) Gdy miałem Sirio ML145 montowane na stałe na klapie, to wygięło mi delikatnie blachę pod śrubami mocującymi.
-
Montaż CB RADIO w budzie B6/B7
Dzisiaj montowałem antenę do CB. Rozbiórka auta poszła w miarę szybko, przeplecenia kabla antenowego powyżej poduszek (a właściwie w podsufitce): Radio zamontowane w schowku pod kierownicą, elektryka podłączona na plus po kluczyku, (ten drugi kabel biegnie do schowka gdzie zamontowałem dodatkowe gniazda zapalniczki- podłączoną mam tam kamerkę) Masa jak widać pod śrubę.
-
upuszczanie ciśnienia w kołach
A co do kwestii "zobaczę co będzie po zimie". Zawsze jeździjcie na punkt wymiany opon celem WYWAŻENIA kół. możesz sobie pod blokiem je wymienić czy w garażu, ale jedź i wyważ.
-
Montaż CB RADIO w budzie B6/B7
Ładne dekory. Ori czy oklejałeś jakąś folią?
-
upuszczanie ciśnienia w kołach
Z powodu masy własnej. Jeżeli jest na stojaku to ma tendencje do "zsuwania się" z felgi. Pamiętaj że to ciśnienie w oponie odpowiada za dociskanie opony do felgi.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Witam, Strasznie długi temat i nie mogę znaleźć jednej informacji odnośnie podświetlenia kratek nawiewu. Otóż w moich kratkach już są zamontowane kabelki, Kratka boczna dodatkowo jest podłączona (wpleciona?) w przewody wychodzące z przełącznika świateł, środkowa nigdzie nie ma podłączenia. Nie świeci żadna. Gdzie szukać problemu? Można gdzieś dokupić taką wtyczkę żeby podłączyć środkową kratkę i podpiąć ją pod oświetlenie przycisków (jak w pierwszym poście). Jak sprawdzić czy wizytownik i cup-holder mają podświetlenia? Jak je wymontować?