Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

adadur

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adadur

  1. Interesuje się tym tyle co pogada sie ze znajomymi - jedni mniej jedni więcej chwalą, inni podchodza lepiej mieć niz nie mieć, opinie się dość skrajne ... generalnie ciepło z pompy nie jest darmowe trzeba napędzać układ co kosztuje a energia elektr. nie jest tania - może lepej pomyśleć o kolektorach słonecznych w zależności od lokalizacji można już montować wiatrowe generatory prądu itp itd
  2. Jeśli auto jest ci potrzebne do prowadzenia działalności to jak najbardziej warto się interesować kredytem - jeśli nie to kup auto na 5-10 tyś pośmigaj kilka miesięcy sprzedaj i kup kolejne - za półtorej roku będziesz miał takie auto jakie chcesz bez obciążeń finansowych
  3. Myślę że możesz go reklamować jako wada ukryta - niezgodność towaru z umową. jak w końcu odmówią ci reklamacji możesz udac się do lokalnego IIH poczytaj jeszcze tutaj: Kupiony towar jest wadliwy
  4. Słuchaj zależy jak cię terminowo goni przegląd - jak masz czas to zmień żarówkię i dopiero jedź na badanie - ustawią si i tak przy tym światełka. Jeśli musisz koniecznie już pojawic się na badaniu a na żarówki czekasz - powiedź diagnoście jak człowiekowi że masz taką sytuację i ze światłami - w zasadzie na ich ustawienie - przyjedziesz na 2-3 dni, powinien się zgodzić
  5. Co za masło maślane - widziałeś kiedyś wkręcona nakrętkę w tulejkę - ja nigdy choć jestem "mechanikiem". Rozumiem że chodzi ci o naprawę gwintu w otworze, wpisz w google "helicoil"
  6. Albo rybka albo pipka - powyższe wymiarowanie jest błędne - po prostu jest to przewymiarowane - albo podaję się tolerancję wałka k5 albo określa wymiarami -0,011/+0,002, to że podawane jest w nawiasie o niczym nie mówi. Dopuszcza się stosowanie w rogu rysunku tabelkę z tolerancjami gdzie określa się granice odchyłek dla danego wymiaru tolerowanego - defacto jest to przecież w normach czy poradnikach, więc nie jest niezbędne na rysunku. Co do samego zapisu - kliknij 2x na wymiar by wejść w jego edycję (lub zaznacz go i włącz "Object Properties" i tam możesz też edytować ale mniej przyjaźnie) za nawiasem "<<xx>>" możesz z ręki wpisać cokolwiek (u ciebie k5) a następnie w prawym górnym rogu wybrać tolerancję liczbową - zawuważ że wszytko co wpisywałeś w okienku pojawia się przed oznaczeniem tolerancji i nie ma możliwości zamknięcia nawiasu. Wówczas ratujesz się wejściem w "Object Properties" i dalej w polu "text override" postaw kursor na końcu i zamknij nawias. Jakby co jeszcze to wal jak w dym...
  7. Słowa uznania dla kolegi. W moim przypadku nie zawiniła zerwana linka ale przy zamykaniu szyby źle nawinęła się linka na te białe kółko (w niebieskiej obudowie) i pozagniatało ścieżki na kółku. Z linką coś się popierniczyło. Zacząłem od uznania bo robota przy wymianie linki w mechanizmie mozolna i nie dająca gwarancji że popracuje nam to poprawie kolejnych kilka lat. Ja zdecydowałem się na wersję P&P czyli kupno kompletnego mechanizmu za ok. 150zł - wyglądem jak ori i gorąco polecam - zero oznak że to zamiennik, jakościowo, wizualnie totalnie jak ori produkt nawet w szczegółach - brak tylko nalepki z nr części.
  8. To czemu to tak ciężko chodzi. ---------- Post dopisany 25-05-2012 at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany 24-05-2012 at 15:32 ---------- OK, więc mam patent na te kółko - plastykowe kółko siedzi na metalowym trzpieniu - mój był pięknie skorodowany, kółko w żaden sposób nie jest zabezpieczone, należy chwycić cięnkimi cążkami za żebra i kręcąc w jedną stronę jednocześnie wyciągając kółko, w końcu jakby się wykręci i zejdzie. Mechanizm pracuje jak nowy! Jedyny problem jak to zwykle z silnikami bywa było przełożenie wirniczka przez szczotki oraz nasunięcie odudowy osiowo by wspoczyło w gniazdo z tyłu obudowy. Nałożyłem też oring na małą średnicę trzpienia (od strony wnętrza) - ale nie taki gruby jak na fotkach, w końcu ori to tam nie ma nic. ---------- Post dopisany at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany at 19:40 ---------- OK, więc mam patent na te kółko - plastykowe kółko siedzi na metalowym trzpieniu - mój był pięknie skorodowany, kółko w żaden sposób nie jest zabezpieczone, należy chwycić cięnkimi cążkami za żebra i kręcąc w jedną stronę jednocześnie wyciągając kółko, w końcu jakby się wykręci i zejdzie. Mechanizm pracuje jak nowy! Jedyny problem jak to zwykle z silnikami bywa było przełożenie wirniczka przez szczotki oraz nasunięcie odudowy osiowo by wspoczyło w gniazdo z tyłu obudowy. Nałożyłem też oring na małą średnicę trzpienia (od strony wnętrza) - ale nie taki gruby jak na fotkach, w końcu ori to tam nie ma nic.
  9. Ale to pełni funkcję rozdzielacza powiedzmy trójnika. Gdyby to działało w obie strony to i tak nie chce w jedno wejście spinać dwóch przewodów tylko odpalić Coaxial
  10. No ręka to baaardzo ciężko to przekręcić - jak już się ruszy to przekręci się kawałeczek. Nie kręci się bo się zapiekło po to przecież rozbebeszyłem to wszystko by to przesmarować. Kółko w jakiś sposób musi być zatknięte na tym trzpieniu. Zdaje się że pod kółkiem jest jakaś blaszka i nie wiem po kiego ona - kusi mnie to wyszarpnąć, choć już próbowałem i nie szło.
  11. Ślimak mam zdemontowany z mechanizmu zostało tylko te kółko - obraca się bardzo ciężko a w zasadzie to jak próbuje obrócić to tylko przeskoczy o mniej niż 1/4 obrotu, z ośki nie chce zejść. Na czym się to trzyma? Wyszarpać mam je ... nic nie połamię?
  12. Dzięki M@rcus ... ale wg opisu to rozdzielacz i pewnie taką funkcję pełni a nie tego szukam Chyba znalazłem rozwiązanie: Optyczne (Toslink) i podobne... - Kabelek.pl - QED, Profigold, Prolink i inne Konwerter optyczny (przejście) Coaxial => Optical oraz Optical => Coaxial - szkoda że działa w obie strony
  13. Potrzebuję pomocy z plastykowym dużym białym (w niektórych mechanizmach niebieskim) kółkie które współpracuje ze ślimakiem Muszę rozebrać i przesmarować mechanizm pod tym kółkiem bo bardzo ciężko się obraca i coś pod nim "skrzypi" i nie mam pojęcia jak je zdjąć?!?!?!
  14. Wiem cos o tym i widzę jakie sa różnice miedzy AJM 115KM skrzynia 5-b a AVF 130KM ze skrzynią 6-b - coś za coś
  15. niegłupie tylko w koszty trzeba wliczyć czipa
  16. Mam głośniki komputerowe Logitecha w których mam wejścia cyfrowe: - cyfrowe optyczne Toslink - cyfrowe elektryczne S/PDIF Coaxial Potrzebuję tuner "n"ki z wyjściem optycznym i odtwarzacz multimedialny z wyjściem optycznym podpiąć pod głośniki, zatem jedno z urządzeń chciałbym podpiąć pod wejście Coaxial w głośnikach. Słyszał ktoś o takiej przejściówce/konwerterze lub miał z tym do czynienia?
  17. Od 2 tygodni robiłem podejścia do zdemontowania tylnego ramienia wycieraczki ... psikałem odrdzewiaczem, WD i płynem hamulcowy - wczoraj cholera się poddała ale po zastosowaniu odpowiedniego ściągacza - muszę przeczyścić mechanizm tylnej wycieraczki zamontować ramię wycieraczki i ... umyć auto, po psikaniach "tłustymi" środkami + pył z piaskowych drug = klapa strasznie zaj...na brudem. No i w końcu wypadało by się na spocie zjawić.
  18. Przyciski masz dwu położeniowe - pierwszy klik to skokowy ruch szyby drugi klik pociągnie szyby do skrajenego położenia (otw. lub zamk.) Popatrz pod tym kątem - styki w przyciskach zdarza się że się "przycinają" najczęściej dotyczy to tego pierwszego stopnia.
  19. Ja pir...le 3 podejścia do wycieraczki co 2-3 dni, popsikane odrdzewiaczem, WD40 i płynem hamulcowym ... efekt żaden, tylko poszarpane ramie od próby demontażu ściągaczem - chyba podłoże po nią coś metalowego i spróbuję jak nie pójdzie trzeba będzie zastosować metodę destrukcji ... a chciałem sobie mechanizm nasmarować bo zaczął sprzypiec jak 100 letnia szafa. Zestaw z Q5 zamówiony Sprawdzał ktoś zestaw ze skody Octavi ten nowszej - widziałem heckback'a i miął wycieraszkę areo ze spryskiem typu jak w naszych A4. ---------- Post dopisany at 07:57 ---------- Poprzedni post napisany at 07:57 ---------- Słuchajcie ta nowa nakładka z Q5 ma dysze w sobie już bo w ETKA nie ma śladu po osobnej dyszy jak w A4. W octavi którą oblukałem dysze właśnie miała na tej nakładce.
  20. Mam ETKA aktualną ale jak parę dni temu patrzałem w twoim temacie to był z tym jakiś misz-masz - musieli byśmy on-line siedziec albo porobił bym ci zrzuty a ty sam rozgryziesz co pasi do twego auta. ---------- Post dopisany at 07:44 ---------- Poprzedni post napisany at 07:38 ---------- ps. a jaki macie problem z aktualizacją ETKA 7.3? ---------- Post dopisany at 07:46 ---------- Poprzedni post napisany at 07:44 ---------- Ja troszkę wcześniej w końcu dostałem wyrok nakazawy za nie przyjęcie mandatu ... zeszło 50% + KS = płacę mniej
  21. A na co wymieniasz? Przeciwmgielne są do jazdy we mgle a wówczas żółte światło ma przewagę - ledowe i ksenonowe światło niewiem jakiej by nie było mocy nie będzie miało przebicia
  22. :eusathink:To w nowym aucie trzeba już żarówki zmieniać Bartek ciekawe czy wiesz że serwis klimy to chyba puki co to tylko w ASO zrobisz.
  23. Podziałanie WD40 w takiem miejscu to istne ZŁO!!! Kolego wypłukałeś tym samy resztki smaru które tam był, przesmarowałeś środkiem na bazie nafty który po niedługim czasie straci swoje własności smarne (jesli WD40 w ogóle takie ma). Należy użyć bardziej wyrafinowanych smarów stałych lub typu biały smar w sprayu, który po wyschnięciu jest stały.
  24. Wymień baterię w kluczyku to jedno. Generalnie pierwsze dwa błędy dotyczą zasilania ale jeśli niedawno zmieniałeś aku to właśnie one pochodzą z tego czasu kiedy padł poprzedni aku. Błąd kluczyka może wynikać z dwóch poprzednich jak i słabej baterii w kluczyku (rozumiem że masz scyzoryki). Nie można też wykluczyć jakiś historii z połączeniami elektrycznymi - np. z modułem elektryki ale na razie tym się nie przejmuj. Ostatni błąd dotyczy czujników ultradźwiękowych alarmu (masz fabryczny alarm?) - skasuj jak bedzie wracał to połączenie (czujnik - moduł) lub czujnik ultradźwiękowy alarmu walnięty ---------- Post dopisany at 13:23 ---------- Poprzedni post napisany at 13:02 ---------- Sprawdź czy zamyka wszystkie zamki jak tak to w zasadzie olej temat - skasuj błędy. Można przy okazji kasowania otwierać i zamykac auto i obserwować czy błąd wraca czy nie, jeśli wraca trzeba będzie przyjrzeć się temu bliżej jeśli nie albo po miesiacu wrócił to narazie ni bym nie działał z tym. Od impulsu z pilota na zmkniecie /otwarcie (do sygnału z czujnikow zamknięcia w zamkach) jest zaprogramowany jakiś czas, jest on na tyle którki że bardzo czesto taki błąd wyskakuje w autach z pneumatyką.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.