Treść opublikowana przez adadur
-
Jaki dysk HDD 2,5" wybrać?
Powiedzcie jaki HDD wybrać do laptopa - obecny jest pod SATA 5400obr 8MB - nie wiem czy musi być też SATA czy kompatybilny jest z nowszym standardem Byle nie był to wyjący rzeźnik...
-
[AHH/1Z/AFN/AVG/AJM/ANB/ATJ] Wymiana termostatu - fotostory
Jak będziesz demontował ten czarny plastykowy króciec to odciągnij go co najmniej 2 cm (nie kręć na boki) by nie połamać tych boczyków wewnątrz
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
u mnie to samo.... nie wiem skąd ktoś wymyślił dziś termin ... termin już dawno ustawiałem tak by wypadł po świętach.
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
U mnie wyszło tak: Moduł: 50zł Wtyczka do modułu - była razem z modułem 3 szt. przewodów różnego koloru gniazdo do zegarów 3 piny taśma izolacyjna tekstylna kilka trytytek
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Kiera pochodzi chyba z A3. Poprostu komuś się sportowa spodobała a nie ta patelnia
-
[ALL B6/B7] Znikające pliki mp3 (z karty SD) w RNS-E
jedno z lepszych narzędzi to: Easy CD-DA Extractor a do tego używam jeszcze programu do masowej edycji nazw plików i ID3Tag: Tag&Rename
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Szykujesz jakąś bombkę na święta
-
[ALL B6/B7] Znikające pliki mp3 (z karty SD) w RNS-E
dokładnie Ja wszytko jeszcze konwertuję na 160 kb/s z lekką normalizacją i na karty 2 GB wchodzi pełno utworów.
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
No to i ja już w B6 mam zegarek radiowy - jak na taki gadżet to roboty jest mnóstwo i to w zasadzie od początku do końca tzn. chodzi o położenie wiązki oraz zamontowanie modułu na belce zderzaka. Szczególnie kładzenie wiązki, bo jeśli chcemy się postarać to rozbieramy przednie schowki z obu stron, prawe progi, wyjąć trzeba siedzenie pasażera, tylne siedzisko potem zdjęcie zderzaka, czyli rozbebeszenie całego bagażnika. Położyłem wszystko jak fabryka nakazała ale teraz tak patrząc lepiej by było chyba jednak ciągnąć wiązkę lewą stroną a już po zderzakiem przejść na drugą stronę, bo przeciągnąć wiązkę przez kokpit nie jest tak łatwo a do tego o demontaż schowka pasażera mniej roboty.
-
[ALL B6] Demontaż zderzaka tylnego
Nie wiem czemu ale u mnie mocowanie zderzaka troszeczkę się różniło. Zatem opiszę co i jak było u mnie. Zderzak: A4 B6 S-line z dokładką diesel (Avant) 1. Demontujemy listwę progową bagażnika (4 szt. wkrętów, podkładamy na kolejno na końcach przewód elektryczny aby wyszarpnąć z kołków) 2. Demontujemy podłogę bagażnika 3. Demontujemy siedzisko tylnej kanapy 4. Odkręcamy (nasadka 8) śrubę mocującą boczną dokładką - tylko na dole. 5. Kładziemy oparcie tylne 6. Odkręcamy 4 uchwyty mocowania bagażu w podłodze 7. Demontujemy kolejno boczki bagażnika: Uwaga: Dla pewności zanim zacznie się wypinać spinki warto je spsikać WD-40 lub smarem silikonowym - zaczynamy od tyłu w rejonie lampy, tam mamy dwa kołki, pierwszy ok. 10-15cm od dołu. - w przedniej części boczka przekładamy tak aby był nad boczną dokładką (dlatego odkręcaliśmy śruby w pkt.4) - za zaczepem oparcia kanapy w stronę tyłu jest spinka - wypinamy - wypinamy środkową spinkę pod poziomem szyby (warto zacząć od prawego boczka wówczas widać ją po zdjęciu klapki 8. Odkręcamy śruby mocujące zderzam: - dwa wkręty mocujące nadkole - po odgięciu nadkola mamy jeden wkręt w dolnej części i drugi taki z płaskim łebkiem w górnej części - od wewnątrz po przy błotniku w pionie mamy 3 nakrętki (10)\ - mniej więcej za lampą mamy dwie nakrętki ułożone w pionie - od spodu zderzaka na prawo od wydechu (jednostronnego) mamy uchwyt w a do niego wkrętem zamocowana dokładka - niemal symetrycznie po drugiej stronie mamy dwa wkręty bardzo blisko siebie - na prawym narożniku dokładka jest mocowana wkrętem - z prawej strony tuż przy nadkolu również mamy od dołu wkręt mocujący dokładkę /co dziwne z lewej strony nie ma tych wkrętów/ 9. Zdjęcie zderzaka: - psikamy WD-40 na linii łączenia zderzaka z błotnikiem - wyszarpujemy poziomo w stronę tylną Montaż przebiega w odwrotnej kolejności pamiętając by po nasunięciu zderzaka w pierwszej kolejności dokręcać nakrętki (po2 szt.) za lampą, zwracając uwagę na szczelinę po lampą. Następnie dokręcamy 3 nakrętki przy błotniku dociskając od zewnątrz zderzak by był na równo z błotnikiem.
-
[A4 B5] Wymontowanie przekładni kierowniczej
szukaj pod nazwą "nasadka spline"
-
[AHH/1Z/AFN/AVG/AJM/ANB/ATJ] Wymiana termostatu - fotostory
W naszych autach termostat jest na powrocie z chłodnicy. Dopiero kiedy termostat się uchyli otworzy przepływ w wężu i zacznie robić się ciepły.
-
[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)
Najlepiej do aut wyposażonych w szynę CAN używać żarówek ledowych CAN BUS które nie wywołują błedu przepalonej żarówki,lub do diody przylutować równolegle opornik krtóry zniweluje błąd albo wyłączyć VCDS sygnalizację przepalonej żarówki, aby to zrobić trzeba wejść STG>9 następnie Long Coding i odznaczyć zaznaczone funkcje dotyczące diagnozy poszczególnych żarówek w których mamy wymienione żarówki na Ledy. Wiesz o czym piszesz czy gdybasz sobie...
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Te oświetlenie normalnie w nocy jest niewidoczne dopiero jak coś położysz na pułeczkę lub podłożysz rękę będzie widać podświetlenie.
-
[ALL B7] 'Led'-owe oświetlenie
W A4 (B6 i B7) takie diody chyba nie występowały w tylnym panelu oświetlenia. Chyba identyczny panel ma A6 i w nim oświetlenie ambiente na tył występowało.
-
[ALL] Renowacja felg aluminiowych przed i po
no i nie powinno się stosować na felgi lakierów "wodnych" bo są zbyt delikatne
-
Polecane opony letnie
Mam na jednej osi Sava Intensa 235/40R18 (bieżnik w środku taka choinka) i naprawdę oponki są spoko. Bardzo fajny komfort tzn. nie hałasują nie huczą, nie zużywają się nadmiernie jak na ten rozmiar, jedynie trzymanie boczne troszkę jakby dla mnie za słabe ale dodam że na Pirell'kach (które wcześniej jeździły na przodzie) to był dramat pod każdym względem: głośne, słabe bardzo trzymanie, hamowanie, auto wynosiło. Obecnie ten model chyba juz wycofywany bo widzę że wchodzi Sava Intensa UHP. Rozglądam się za oponkami 235/40R18, wstępnie myślałem o VREDESTEIN Ultrac Sessanta ale również wprowadzili nowy model i VREDESTEIN Ultrac Cento oczywiście szukam XL i rantem ochronnym. Także teraz na pierwszym miejscu są VREDESTEIN Ultrac. Może jakieś opinie o Vredach i Co jeszcze możecie polecić?
-
[ALL] Renowacja felg aluminiowych przed i po
Jak już miały być malowane trzeba było dać inny lakier na zewnętrzną stronę zastosować - tj. o takim minimalnym ziarnie lub całkowicie bez ziarna (taka ala satyna) wówczas wyszły by ciekawiej. Także czepiam się kolorystyki która zatarła urok felg bo bynajmniej po fotkach widać że ładnie zrobione.
-
[ALL B6] Jakie ciśnienie w 225 40 18
ja w 235/40R18 daję na przód 2,6-2,7 a na tył 2.4-2.5
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
No o gustach się niby nie dyskutuje... niemniej to auto mi się zewnętrznie podoba: Co do spota ... pisałem jaka będzie sytuacja.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
podoba ci się nowy passat b7? rzecz gustu ale mi się już b6 chyba bardziej podobał :gwizdanie: co do passka nowego to bym się nie zgodził ... z zewnątrz jest naprawdę ładnym autem, szczególnie kombiak ale i sedan nieżle wygląda, Niestety trochę wnętrze nie nadążyło za zewnętrzną sylwetką.
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Jest jakieś konkretne info w sprawie grupy do diagnostyki DPF?
-
[INNE] RNS-E BLUETOOTH Gdzie połączyć K-diagnose??
Nie da się ściszyć tego dźwięku... chyba że ma się kierownice multi MFSW.
-
[B8 CAGA] Instalacja telefoniczna w podłokietniku vs. BT
Faktycznie obsługuje BT ... to jak go odpalić? Wiem że przez kodowanie... ale jak nie dało się zczytać?[br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 20:57_________________________________________________Może ktoś sprawdzić lub podpowiedzieć co z tym kodowaniem dla telefonu - 77 VCDS jakoś nie wyświetlał go powejściu w kodowanie też czyste pozycje...
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Ja obstawiam że w rozeznaniu jest jakiś Blue Motion tzn. Pasek nowy... ewentualnie SuperB choć w dobrej konfiguracji te auta nie są tanie więc może jednak coś tańszego? a wtedy Exeo sam bym intesesował się Hondą Accord ale ty nie masz pokusy do tego auta a jakby ci odbiło to i byś się zainteresował i Hyundaiem i40 bo w końcu ma spełniać wymagania chyba że coś francuskiego ... no jakimś Peugeotem jeździłeś ...