Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 ADR] Pstrykanie pod deską rozdzielczą
Skończyły mi się pomysły
-
[B5 AHU] Jakie radyjko ?
Kolego wystarczy, że misiek zatrzyma ciebie do rutynowej kontroli, trójkąt, gaśnica itp. Zauważy radio i może cwaniakować bo czasem jest cięty na mobile z anteną. A inspektorzy są niegroźni jeżeli jedziesz osobowym.
-
[B5 AHU] Jakie radyjko ?
Z Unidenem musisz dostać deklarację zgodności, tak jak z każdym innym radiem. Zresztą, policjant przy kontroli drogowej nie ma nawet prawa żądać homologacji czy deklaracji zgodności od radia, ale warto to ze sobą wozić gdyby trafił się jakiś niekumaty.
-
[B5 ADR] Pstrykanie pod deską rozdzielczą
Włącz na próbę światła, radio przed rozruchem i zobacz czy przygasają kiedy przekręcasz kluczyk. Jeżeli tak się nie stanie stawiam, że to był ten przekaźnik odciążający.
-
[B5 ADR] Pstrykanie pod deską rozdzielczą
Jest jeszcze możliwe, że to jest ten odciążający przy rozruchu i wyłącza wtedy na moment zbędne odbiorniki prądu czego Kolega mógł po prostu wcale nie zauważyć.
-
[B5 ADR] Pstrykanie pod deską rozdzielczą
Dobrze, że nie poszedłeś w koszta i nie wymieniłeś przekaźnika. Ten przekaźnik raczej nie był tam dla ozdoby, tylko spełniał określoną funkcję i nie ma siły, coś musi nie działać. Problem w tym, że co schemat to mówi inaczej . 213 powinna odpowiadać równie dobrze za wycieraczki i spryskiwacze, albo za panel i wentylator klimy, ogólnie bałagan.
-
[B5 ADR] Pstrykanie pod deską rozdzielczą
Kolego, wymień ten przekaźnik bo jest strzelony i będzie po kłopocie.
-
[ALL] Ciekawa sprawa
Te komentarze pod różnymi artykułami motoonetu czy interii to taki śmietnik, że aż przykro czytać banda baranów z kompleksami obrzuca się mięsem bo czują się anonimowi. A co do zużycia paliwa to sądzę, że przy normalnym patrzeniu na sprawę klima jednak jest bardziej paliwożerna, jeżdżąc w mieście można opuścić szyby w dół i opór aerodynamiczny przy prędkośćiach miejskich jest znikomy. Nie wyobrażam sobie takiej jazdy przy prędkościach powyżej np. 130 kmh przez dłuższy czas, pomijając rzeczywiście generowane wtedy opory to hałas nie do wytrzymania.
-
[ALL B5] Czym usunąć muszki z grilla, maski i zderzaka ?
Dobry żart z tymi robakami generalnie te środki do usuwania owadów, czyszczenia alusów itp. mocnych zabrudzeń to po prostu agresywne detergenty i nie czarujmy się, długotrwałe użycie z pewnością nie wpływa dobrze na lakier, chodzi o czas aplikacji.
-
[ALL B5] Czym usunąć muszki z grilla, maski i zderzaka ?
Wybacz Kolego, nie zdarzyło mi się porysować lakieru myjąc auto na mój sposób. Wszystko z wyczuciem, a tak na marginesie tiul jest lepszy od firanek do tej roboty. Kosmetyki są OK, ale można to załatwiać inaczej, podsuwamy Koledze pomysły a on zrobi jak zechce
-
[B5 AHU] Jakie radyjko ?
Ta antena nie jest najlepsza i nie jest to tylko moja opinia. Naprawdę lepiej wziąc coś lepszego i nie mieć potem problemów
-
[B5 AHU] Jakie radyjko ?
Na pewno Unideny 510/520 i President Harry i Johnny II, tylko że to już inna półka cenowa. Co do radyjka to się nie wypowiadam, ale nie przemawia do mnie ta antena, wolałbym jakąś metrówkę Sirio czy Wilsona albo Presidenta.
-
[ALL B5] Czym usunąć muszki z grilla, maski i zderzaka ?
Gąbka zawinięta w siatkę typu tiul/ firana plus zwykły szampon samochodowy daje radę
-
[B5 1Z] Moja 1.9 TDi FULLL WYPASSSSSSS HEHEHEHEHEHHE
Ładnie doposażyłeś brykę Kolego Jest elegancko poza jednym szczególem: boczki tylne pod elektrykę ze sterczącymi paskudnymi korbkami to jakieś nieporozumienie. Idąc tak daleko w zmianach zrobienie elektryki na tył to drobiazg, a tu taka siara
-
[ALL] Olej w automacie - zmieniać czy nie ?
Na forum AKP jest świetny poradnik na temat tiptronika.
-
[ALL] Smród nie do pokonania
Jakiego rodzaju jest ten smród? Czy nie czasem taki duszący? Możliwe, że rozszczelnił się parownik i puszcza czynnik, ale to musiałaby być mała nieszczelność skoro klima działa ciągle (zakładam ze działa).
-
[ALL] Smród nie do pokonania
Filtr kabinowy masz wymieniony? Jeżeli jest stary i brudny to może dawać nieprzyjemne zapachy zwłaszcza taki z węglem aktywowanym.
-
[ALL B6] Klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem
Jeżeli zawór wydajnościowy padł to nie ma siły żeby chłodziła poszukaj Kolego nowej sprężarki chyba że uda ci się namierzyć nowy zawór, a on nie występuje jako część zamienna z tego co wiem
-
[B5 AFN] Zrzęzi sprężarka jak klima jest załączona-Terkocze na włączonej.
Dostanie furka też płukanie układu ? Jeżeli nie to duża szansa, że niedługo znów będą kłopoty.
-
[B5 ADP] Woda z klimatyzacji - czy to normalne że tak dużo ?
Koledzy, to syczenie/ bulgotanie jest normalne, taki urok tej klimatyzacji. Poszukalibyście trochę na forum po prostu czynnik chłodniczy rozprężą się na dyszy rozprężnej, która jest w podszybiu i trafia dalej do parownika. Jeżeli syczy mocno nieregularnie lub z przerwami może być przytkana ta dysza lub niewłaściwa ilość czynnika chłodzącego, ale nie ma reguły. Jeżeli cośbulgocze z deski rozdzielczej przy włączonym ogrzewaniu to może być zapowietrzona nagrzewnica.
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
Temat się już chyba wyczerpał, zainteresowany Kolega od jakiegoś czasu się nie udzielał.
-
[B5 ADP] Woda z klimatyzacji - czy to normalne że tak dużo ?
Tzn, takie syczenie z okolic podszybia? Też jak najbardziej n rmalne, gaz w przewodach rozpręża się na dyszy rozprężnej aż do wyrównania ciśnień. Kolego, gdybyś trocę poszperał na forum, znalazłbyś odpowiedzi na swoje pytania i oszczędził sobie zbędnych zmartwień
-
[ALL B6] Klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem
Jedź do fachowca od klimy, niech sprawdzi czy w ogóle jest w tym układzie czynnik.
-
[B5 ADP] Woda z klimatyzacji - czy to normalne że tak dużo ?
Normalne ja np. przy dużych upałach cofając widzę na asfalcie nieraz pojedyncze plamki wody kapiącej na bieżąco tyle jest tej wody. Ciesz się Kolego, że przewód odprowadzający skropliny masz drożny i nie zalewa ci wnętrza
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
Jedna z ciekawszych teorii o działaniu turbo jakie słyszałem :gwizdanie: