Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B7 BLB] Antena radiowa i słaby odbiór
Kolego, podrzuciłem tobie parę postów wyżej prawdopodobne rozwiązanie, a teraz mam pewność bo kolory przewodów są te same, biały przewód to zasilanie wzmacniacza. Antenę jak sam mówisz masz w tylnej szybie, a ta puszka do której dochodzą 3 przewody to wzmacniacz. To na lewo od wzmacniacza to antena autotelefonu.
-
[B7 BLB] Antena radiowa i słaby odbiór
Kolego, podrzuciłem tobie temat o wzmacniaczu, co prawda z B6 ale nie sądzę żeby pozmieniali kolory przewodów w wiązkach względem B6 i B7, zatem to powinien być biały przewód. Przejrzyj to sobie: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t80807.0.html;highlight=wzmacniacz+anteny+sedan
-
[B7 BLB] Antena radiowa i słaby odbiór
Sądzę jednak, że skoro był rns, to jedna wtyczka jest od anteny radiowej, a ta wolna od gps Separator należałoby zainstalować tak, że wkładasz końcówkę anteny do separatora, całość w radio, a kabel od jego zasilania dajesz na + który pojawia się po włączeniu radia w kostce ISO. Może odezwie się ktoś, kto robił taki myk w młodym aucie.
-
[B7 BLB] Antena radiowa i słaby odbiór
Robimy OT, ale znalazłem kilka tematów i tylko w jednym są takie rewelacje o braku wzmacniacza, z innych wynika że sedan B5 i B6 też ma wzmacniacz, a skoro u Kolegi są teki objawy znaczy że w B7 też on jest i nie dostaje zasilania. Opieram się konkretnie na tym: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t80807.0.html;highlight=wzmacniacz+anteny+sedan i tym: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t80376.0.html;highlight=wzmacniacz+antenowy w kwestii rozwiązania problemu naszego Kolegi
-
[B7 BLB] Antena radiowa i słaby odbiór
Ja bym zaryzykował i kupił odpowiedni separator, ciągnięcie nowego kabla to już ostateczność
-
[B7 BPW] Jazda ze spuszczonym czynnikiem - pytanie
Te sprężarki pracują cały czas, po prostu zawór sterujący puszcza czynnik do komór sprężarki lub omija przy econie i wtedy nie tłoczy i nie obciąża silnika. Jeżeli gaz był spuszczony to mała ilość oleju została w kompresorze, ale taka jazda bez czynnika mu nie służy.
-
[B7 BLB] Antena radiowa i słaby odbiór
Skąd masz takie informacje Kolego? Według mojej wiedzy w sedanie też jest taki wzmacniacz, w B5 ulokowany w słupku zdaje się prawym, ale mogę się mylić.
-
[B7 BLB] Antena radiowa i słaby odbiór
Myślę, ze wystarczy taki prosty separator antenowy np. z allegro. Jeden koniec wpinasz w radio, z drugiej strony antenę, a na 3 końcówkę podajesz + i masz zasilanie wzmacniacza. Radio fabryczne samo podaje zasilanie dla wzmacniacza, dlatego przy nie ori są takie cyrki.
-
[B7 BLB] Antena radiowa i słaby odbiór
Wygląda na to, że przy zmianie radia nikt nie podłączył wzmacniacza anteny, a to drugie gniazdo najprawdopodobniej jest od zasilania wzmacniacza. Może któryś z Kolegów podpowie coś bliżej.
-
[ALL B6] Klimatyzacja - problem z chłodzeniem
Częściej sprzęgło, było na forum trochę przypadków właśnie w tdi. Sprężarka nie zaciera się bez powodu, zazwyczaj jak mechanik dobierze się do sprężarki będzie widział czy jest zerwane sprzęgło, czy nie. Może być również padnięty zawór sterujący sprężarką, presostat albo sama sprężarka mechanicznie jeżeli sprzęgło będzie całe.
-
[B5 ADR] Zimna nagrzewnica
Co było problemem?
-
[B5 ADR] Głośny wydech
Możliwe, że masz już przytkany katalizator ale to jest pewne tylko jeżeli silnik i osprzęt jest w dobrej kondycji bez usterek. Jeżeli wycinać to najlepiej wstawić nowy katalizator, a realnie to tłumik przelotowy, są takie w obudowie katalizatora żeby na przeglądzie się nie czepiali.
-
[B5 ADR] Głośny wydech
Najprościej jeżeli emisję spalin masz wporządku i nie przydusza ci się auto znaczy to kat działa i jest ok. Strumienica to bardzo kiepski pomysł
-
[B5 ADR] Głośny wydech
Jeżeli masz Kolego cały i nie przytkany katalizator to nic przy nim nie rób.
-
[B5 AVG] Klima syczy
No bo tak właśnie ma być :gwizdanie: w sumie podczas pracy też powinno być słychać jednostajny cichy syk. A tak na marginesie kolejny topic o niczym po raz n-ty
-
[B5 ADR] Zimna nagrzewnica
Ze sterowaniem nawiewami masz wszystko ok? Bo trochę nieprawdopodobne żeby przestało grzać bo nagrzewnica zakamieniła się z dnia na dzień.
-
[B5 ADR] Głośny wydech
Gdyby nie palił na jeden gar to silnik pracowałby jak młockarnia. Jedź do mechanika, niech weźmie auto na kanał i słucha.
-
[B5 1Z] Podnośnik szyby od strony kierowcy "strzela"
Moje spostrzeżenie jest takie, że jeżeli strzela przy poruszaniu szybą to linka niedługo się urwie, znam z autopsji.
-
[B5 AVG] Klima syczy
Szukajki to chyba Kolego nie używałeś
-
[B5 ADR] Czy ta strumienica podpasuje ?
http://moto.allegro.pl/item725485358_tlumik_przelotowy_awg.html myślę, że takie coś powinno wystarczyć, może jeszcze Koledzy coś podpowiedzą
-
[B5 ADR] Czy ta strumienica podpasuje ?
Zdecydowanie coś innego, ja polecam właśnie tłumik przelotowy.
-
[B5 ADR] Czy ta strumienica podpasuje ?
Strumienica to dziadostwo kolego skoro już nie masz kata to albo wspawaj rurkę w puszkę po nim, albo kup tłumik przelotowy. Będzie trochę ciszej i nie będzie wypalać tłumików w przyspieszonym tempie.
-
[B5 ADP] Silnik nie osiąga 90 *C
Szczerze mówiąc to nie ma się czym przejmować, inna sprawa gdyby silnik osiągał 68 stopni i ani jednego więcej
-
[ALL B5] Dolne listwy drzwi (gumowe) gdzie najtaniej ?
Przedzwoń do najbliższego ASO i zapytaj o cenę. Z allegro niekoniecznie jest najtaniej plus jeszcze koszta wysyłki. Teraz wszystkie te listwy nie mają już metalowych stelaży, są całe z gumy.
-
[B5 1Z] Dziwny metaliczny dzwięk na wolnych obrotach
Masz katalizator? Możliwe, że wkład się rozsypał ze starości albo po uderzeniu podwoziem i szczątki latają wewnątrz tłumików od drgań wydechu.