Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL] Kiedy otwiera się poduszka powietrzna?
Wystrzeli bez zapiętych pasów.
-
[B6 AVF] Ciężko wchodzą biegi
Przymarza mechanizm zmiany biegów, o ile dobrze pamiętam była o tym mowa, użyj szukajki
-
[B5 AFN] Wysoka tempertura podczas jazdy
Pracujące na maksa ogrzewanie potrafi spowodować niewielki spadek temperatury.
-
[B5 AFN] Sprężarka klimy
Sprężarka się kończy, nie używaj klimy jak się ociepli bo napytasz sobie biedy- czyszczenie układu po zatarciu to przynajmniej kilkaset zł plus częsci.
-
[ALL] Zaparowane szyby ,ale od połowy auta
W wakacje to może być niedawno albo całą wieczność, zależy ile km robisz to w bagażniku to nie są nawiewy, tylko wywiewy i powinny raczej ciągnąć niż dmuchać.
-
[ALL] Zaparowane szyby ,ale od połowy auta
Parują ci jak jedziesz sam czy w kilka osób? Filtr kabinowy masz wymieniony? Jeżeli tak, a w aucie jadą np. 3- 4 osoby, do tego woda na dywanikach plus duża różnica temperatur wewnątrz/ zewnątrz to tak po prostu jest, winna stosunkowo duża powierzchnia kabiny i brak nawiewów z tyłu bo te pod fotelami to się nie liczą Filtr kabinowy masz wymieniony?
-
Fotoradar-dziwna sytuacja
Dla mnie te całe fotoradary to po*********y pomysł nie dość, że jeździć nie ma po czym to jeszcze by nastawiali tego g***a jak drzew w lesie
-
[B5 ABC] Czeka mnie jeszcze rejestracja.wrrrrrrrr
Rzeczywiście, spojrzałem na wybierak i zwracam honor nie wiem tylko po co zaraz tak się spinasz.
-
Fotoradar-dziwna sytuacja
Nie masz czym się przejmować, nie dostaniesz pamiątkowego zdjęcia
-
[B5 AFN] Problem z odblokowaniem radia mimo posiadanego kodu
Zostaw radio włączone przez godzinę, auto na zapłonie i wtedy spróbuj jeszcze raz. To wprawdzie procedura do odblokowania możliwości wpisania kodu po podaniu 3 razy złego ale można spróbować
-
[B5 ABC] Czeka mnie jeszcze rejestracja.wrrrrrrrr
Nie rozumiem skąd to zdziwienie. Kwestia preferencji, jeden lubi wachlować, drugi nie. Ja osobiście nie lubię, autor wątku zapewne też nie skoro kupił automat. Koniec OT.
-
[B5 ABC] Czeka mnie jeszcze rejestracja.wrrrrrrrr
Plus za automat. Szkoda trochę, że nie tip bo miałbyś 5 biegów, ale i tak wygoda w aucie to podstawa
-
[B6 AVF] Wyklepanie dachu
Chętnie bym zobaczył crashtest takiego ulepa z wstawianym dachem/ ćwiartką/ połówką, jak się zachowa takie nadwozie. Nie wiem co ma znaczyć stwierdzenie jazdy na bezwypadkowe, osobiście też wolę jeździć nie walonym samochodem, a jak ktoś lubi dłubanko to niech kupuje rozwalone, wstawia kawałki karoserii i cieszy się jak ma profesjonalnie zrobione
-
[ALL B5] Jak wyjąć kratkę nawiewu na przednią szybę
Skąd tam śmieci? Filtr kabinowy masz świeży?
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w tiptronic
Do Thom4s: mogę ci polecić 2 zakłady w Bdg, Auto RAF- MAR i Tobolski Service. Dobrze się umawiać sporo wcześniej bo mają napięte terminy, wszystkie namiary są w necie poza miastem nie znam niestety nikogo.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w tiptronic
Część oleju zostanie w konwerterze i przewodach olejowych, całość da radę wymienić tylko przy kapitałce albo wymianie dynamicznej.
-
Szukam diesla z dużym bakiem
Warto wziąć pod uwagę terenówki, np. starego Pajero, Patrola- 95 litrów.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w tiptronic
A niewymienianie oleju to obok niewłaściwej eksploatacji najczęstsza przyczyna awarii.
-
Szukam diesla z dużym bakiem
Paliwko chcecie z Ukrainy wozić ?Mercedesy W123 mają pojemne baki, W124 też, wprawdzie nie 80, ale coś koło 72 litrów.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w tiptronic
Sugestia: zmień ten olej Kolego nie wiem skąd te mechaniory czerpią takie informacje, że niby oleju się nie zmienia, po 300 tys to w misce olejowej pływałaby nieziemska breja olej zmieniamy co 40-60, maks 80 tys km.
-
[B5 AJG] Przekładka na 4,2
Powodzenia, jak ci się uda ten projekt to będziesz chyba pierwszy w PL. Zatem czekamy na relację :gwizdanie:
-
[B6 AVF] Wyklepanie dachu
Moja rada- spasuj z tym autem, tym bardziej jeżeli nie masz doświadczenia w temacie. Skoro jest za niewielkie pieniądze to nie bez powodu, wiem z autopsji że przy poobijanych autach wychodzą różne niespodzianki, do nietypowych aut używanych części nie ma i potem na gotowo wychodzi +/- tyle co kupiony w całości a bity był.
-
[B6 AVF] Wyklepanie dachu
Lepiej niech przed kupnem oceni to blacharz, poda mniej- więcej przedział kosztów i wtedy można rozmawiać.
-
[B5 AJG] Przekładka na 4,2
W sumie to wszystko da się zrobić, kwestia posiadanej kasy, a przy takich modach trzeba mieć jej w dużym nadmiarze, robiąc profi i sumując koszty pewnie wystarczy na np. S4 B6 z V8 :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Mokra chłodnica od klimy... To normalne ??
Prawdopodobnie chłodnica ma małą nieszczelność. Sprawdź to u speca w UV, jeżeli masz kontrast dodany do czynnika chłodzącego w układzie i jest dziura to będzie świecić.