Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak wyjąć kratkę nawiewu na przednią szybę


mirk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o informacje jak wyjąć kratkę nawiewu na przednią szybę i co za czujnik się znajduje na tej kratce (wyglądaj jak czujnik światła tylko po co)?

muszę tam się dostać bo mam wrażenie że tam są siakieś śmieci bo coś słabo wieje mi na szybę i na wyższym biegu słychać jak coś się tam kotłuje.

dziekuje za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sie nie mylę to ta kratkę zdejmiesz tylko zdejmując konsole ale nie jestem tego pewien a ten czujnik to czujnik temperatury wewnętrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys próbowałem ją wyjąc i nie dało sie jej wyjąc.Być może ze słabo z nią walczyłem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co czujnik do pomiaru nasłonecznienia ? :mysli:

też sie zastanawiam :mysli: to bedzie raczej czujnik temp wewnątrz auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

ale ten czujnik wygląda na foto cośtam wiec wątpie aby mierzył temperature

jezeli kratki nie można wyjąć to straszna lipa a problem umnie wyglada tak ze kawałki uszczelek poblokowały mi nawiewy i nie wiem jak sie tam dostac od strony filtra przeciwpyłkowego jest chyba parownik od klimy więć z tamtej strony sie nie dostane do wnetrza a niebardzo mi sie chce w zime wszystko rozbierac a na szybe ciepłe powietrze prawie że nie leci jeśli ktoś coś kombinował to proszę o info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co czujnik do pomiaru nasłonecznienia ? :mysli:

Potrzebny aby klimatronik dobrze funkcjonował podczas dni słonecznych kiedy nawala słońce na Ciebie. Czujnik temperatury wewnętrznej jest na środkowej konsoli między miejscem na radio al panelem klimatronika za taka małą krateczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co czujnik do pomiaru nasłonecznienia ? :mysli:

Potrzebny aby klimatronik dobrze funkcjonował podczas dni słonecznych kiedy nawala słońce na Ciebie. Czujnik temperatury wewnętrznej jest na środkowej konsoli między miejscem na radio al panelem klimatronika za taka małą krateczką.

dokładnie tak jak kolega pisze jest to czujnik nasłonecznienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kratkę tę da się wyciągnąć :gwizdanie:

dookoła czujnika nasłonecznienia masz plastikową obwódkę, podważas ją na. nożykiem, czy śrubokrętem i tam pod spodem masz śrubkę na krzyżak. ciężko dojść, ale wykonalne;p

Sam to robiłem więc na pewno się da

PozdRo;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcisz tą śrubke o której koledzy piszą to wymontujesz tylko czujnik nasłonecznienia a kratka jest przykręcona na 3 śrubki ( o ile dobrze pamiętam)od spodu deski roździelczej - więc bez jej wyjęcia nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kratkę tę da się wyciągnąć :gwizdanie:

dookoła czujnika nasłonecznienia masz plastikową obwódkę, podważas ją na. nożykiem, czy śrubokrętem i tam pod spodem masz śrubkę na krzyżak. ciężko dojść, ale wykonalne;p

Sam to robiłem więc na pewno się da

PozdRo;p

Czy możesz potwierdzić, że wyjąłeś całą kratkę ? Wkurza mnie, że przy pewnym zakresie obrotów ta kratka mi brzęczy . Chciałbym ją wyjąć i zamontować tak aby nie grzechotała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak to wygląda w B5, ale w B6 tak jak na zdjęciu poniżej, więc może są jakieś podobieństwa. W B6 są 2 śrubki do odkręcenia, jedna widoczna po odkręceniu czujnika fotoelektrycznego promieniowania słonecznego:

http://img855.imageshack.us/img855/2570/kratkanawiew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec w koncu jaki final zdjecia tej kratki w B6 ? Da sie ją zdjac po odkreceniu tej jednej srubki czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to musiałem wykręcić obie, żeby wyjąć kratkę.

jedna śruba jest pod plastikową osłoną czujnika, a druga gdzie się znajduje w B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest o b5. b6 da sie wyciagnac kratke bez sciagania dechy a w b5 niestety nie dwie trzy sroby trzymaja od dolu. mi tez cos charczy w kratce ale co zrobic dechy scigac nie bede

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...