Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AFN] Automatyczna skrzynia nie przełącza biegów
To jest jedyna słuszna koncepcja
-
Passat vs A4
Wsiadałem nieraz, wuj ma paska B5 2 lata młodszego i zero świerszczy, trzasków itp. ale auto jest zadbane i z niewielkim przebiegiem. Nie widzę różnicy, gdybym widział to bym się nie upierał. Poza tym plastikiem ramki i przyciskami się nie jeździ, a na dobrą sprawę trzeszczenie takich elementów zależy w głównej mierze od tego czy ktoś je wcześniej niefachowo ściągał czy nie.
-
Passat vs A4
Który motor w passacie B5 był ustawiony poprzecznie? Co do jakości to szczerze mówiąc nie widzę tej różnicy na plus między A4 B5, a paskiem B5 wsiadając tu i tu. B6 zarówno audi jak i vw to już trochę inna liga, ogólnie w mojej opinii VW się nie popisało z tą generacją
-
Fulda ECOCONTROL 195/65R15 91T do A4
Indeks do 190 kmh w Polsce i przy silniku 1.6 to mało ?
-
Drogi jak ser szwajcarski...
Najbardziej mi się podoba jak ładują asfalt do dziur wypełnionych wodą, znajomy widział coś takiego właśnie w Gdańsku, jak to ma się trzymać
-
Drogi jak ser szwajcarski...
Szkoda słów na te drogi, ja ostatnio przebiłem na świeżej dziurze oponę, przecięło bok dobrze ż nie jechałem szybko przynajmniej felga i zbieżność nie dostały. Oczywiście dziura załatana dzień później a te łaty które kładą to też dziadostwo, prawie żadna nie trzyma poziomu z drogą.
-
[ALL B5] Moja Nowa A4 !!!!
Ja proponowałbym olać chińskie ksenony bo oślepiają jadących z naprzeciwka i o barwie powyżej 6000K dodatkowo wyglądają tandetnie
-
[INNE] Trzęsie lewarkiem zmiany biegów AUDI B4 1Z
Mogą być zużyte poduszki silnika/ skrzyni.
-
[B5 AHU] Nic nie działa w liczniku
Jakie masz te zegary, VDO czy Jäger? W tych drugich padają procesory i to się naprawia.
-
[ALL B5] Dziwne wskazania termometru
Czujnik, wtyczka do sprawdzenia albo przewody, prawdopodobnie masa.
-
[B5 ADR] Problem z automatem
Albo konwerter zużyty, albo elektronika szwankuje, najpierw sprawdź czy są błędy i sterownik czy nie jest zawilgocony. Nie jeździj autem w takim stanie albo chociaż unikaj szarpnięć bo rozwalisz bebechy w środku.
-
[B5 AFN] Warte te koła tej ceny?
Felgi z nowymi oponami, które same kosztują tyle co ten cały komplet to nie jest okazja :gwizdanie: ?
-
[B5 AFN] Warte te koła tej ceny?
Myślę, że tak, same 4 takie opony w tym rozmiarze to ~2500 zł swoją drogą bardzo fajne opony, dobrze się na nich jeździ
-
[ALL B5] Otwarcie centralnego bez aku
Popracuj nad pisownią bo aż oczy bolą jak się czyta Wsadź kluczyk w drzwi i przekręć, powinieneś mieć zamek. Pozostałe drzwi otworzysz od środka ciągnąć za klamkę 2 razy- pierwszy unosi cypek zamka, a drugi raz otwiera drzwi.
-
[B5 AFB] Problemy z tiptronikiem
Super, że nie potwierdziły się moje przypuszczenia bezawaryjnej jazdy życzę
-
[B5 AVG] Jazda automatem....tryb D <->1,2,3
Jeżeli nic nie było grzebane to praktycznie też
-
[B5 ABC] Dexron 3 a Esso LT 71141 do tiptronika
Pewnie kupują Dexrona w beczkach za półdarmo i dają klientowi fajny narzut na cenie do 5HP19 lejemy zamienniki oryginalnego oleju: Febi 14738, SWAG 30914738 i Esso LT71141.
-
[B5 AFN] Czujniki zużycia klocków
Działa, ale powodzenia że skutecznie zatrzymasz ręcznym rozpędzone auto :gwizdanie:
-
[B5 ADR] Zawyżone obroty silnika
Dziwny temat
-
[B5 AFN] Cyknięcie i chwilowy spadek obrotów.
Na moje włącza się klimatyzacja i cyka przekaźnik sprzęgła sprężarki, normalka
-
[B5 AFB] Problemy z tiptronikiem
Dokładnie, najpierw diagnostyka, chociaż na moje skrzynia i tak do rozebrania i weryfikacji. Na moje pompa oleju lub konwerter nie trzyma ciśnienia- rozgrzany olej jest rzadszy.
-
[B5 AJM] Tiptronic długie przełożenia na zimnym silniku.
Na zimnym sprawna skrzynia dłużej ciągnie po obrotach zanim zmieni bieg w celu szybszego nagrzania silnika i katalizatorów.
-
[B5 ADR] Zawyżone obroty silnika
Bo ma inne przełożenia skrzyni biegów :gwizdanie: i od kiedy 3. tys obrotów jest podręcznikowe dla prędkości 120 kmh, zwłaszcza dla 2 kompletnie różnych motorów?
-
[B6 ALT] Przełożenie automatycznie skrzyni na ręczną
Do B5 na pewno, ale czy do B6 to mam spore wątpliwości.
-
[B5 AVG] Jazda automatem....tryb D <->1,2,3
Sterownik i tak nie zrzuci na przykładową dwójkę przy 150 kmh, zrobi to dopiero gdy samochód zwolni do maksymalnej prędkości dla drugiego biegu.