Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Dzięki dokładnie, listwa przy progu wewnątrz auta z przodu. Udało mi się to zrobić i przy okazji niczego nie połamać, tak więc dla potomności: listwę progową wewnątrz kabiny ściągamy: - po odkręceniu małego kawałka listwy przy podstopnicy- 2 śruby - ciągniemy zdecydowanie do góry, broń Boże w bok bo połamiemy zatrzaski Może komuś się przyda, szczerze mówiąc sama operacja jest prostsza niż się wydaje
  2. Witam. Czy któryś z Kolegów mógłby podpowiedzieć jak zdjąć tapicerkę progu wewnątrz auta? Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, a nie chciałbym niczego połamać.
  3. Jak przesuniesz drzwi do przodu to będziesz miał za ciasno z przodu z kolei plus szumy generowane przez nie ustawione poprawnie- przesunięte drzwi, gdzieś te mm w końcu uciekły. Auto ci się złożyło po prostu, hak nie jest żadną ochroną, chroni widoczne rozwala niewidoczne bo jest mocowany do struktury auta. Swoją drogą konkretnie musiał ci wjechać w ten tył, że się fura złożyła
  4. Ładna seria relingi to kwestia gustu, mi się podoba bez nich avant wygląda wtedy tak fajnie parówkowato
  5. Czujnik prędkości przy skrzyni może niedomagać, bo problem myślę leży po stronie elektroniki nie mechaniki.
  6. Na moje dwumas nie jest w stanie zniwelować drgań jakie generuje zespół napędowy.
  7. Może tak zacząć od zmiany stylu jazdy? Do dechy na wysokich biegach pomiędzy 1000, a 1800 ?Takie obroty to nawet dla diesla nie są do jazdy, a przeniesienie napędu dostaje od wibracji po tyłku że hej chyba że ja nie rozumiem opisanych objawów, bo dla mnie to zwykła oznaka przeciążanego silnika.
  8. Jeżeli jest automat to może brzęczeć sprzęgło hydrokinetyczne. Najlepiej niech osłucha to spec od automatycznych skrzyń.
  9. Nic mi nie wiadomo żeby w B6 montowano inne sprężarki niż ze sprzęgłem zrywalnym i zaworem by- pass. Nawet jeżeli sprężarka miałaby stanąć to nie zerwie paska tylko sprzęgło, właśnie po to by nie unieruchomić auta.
  10. Skrzynię masz automatyczną czy manual? To brzęczenie może być od napędu.
  11. Dziękuję, przyjrzę się temu na dniach w aucie. Jeszcze jedna sprawa, nie masz czasem Kolego schematu elektrycznego poduszek bocznych dla 97 i 99 roku? Byłby bardzo pomocny.
  12. w każdym razie na pewno wychodzą u mnie z gniazda 3 kable. W aucie z kolei instalacja jest na 2 przewodach, wtyczki półokrągłe, auto z 97 roku.
  13. Dziękuję ja mam po prostu do wymiany kostki bo włożyłem fotele z polifta do przed i kostki są inne, a nie chcę lutować przewodów na stałe. Do tego w nowych fotelach odchodzą 3 przewody od poduszek, w wiązce auta są 2 i nie wiem jak to ugryźć, ale to już temat na forum techniczne.
  14. I jaka była ich diagnoza, jakie uszkodzenia? Swoją drogą bardzo drogo biorą, chyba że wewnątrz jest kompletny szmelc.
  15. Witam. Potrzebne mi są numery kostek od bocznych airbagów po 99 roku po lifcie.
  16. Po prostu bardziej kumaci mechanicy znaleźli sobie lukę i wykorzystują niewiedzę, a podejście że nie warto naprawiać bo koszty kosmos sprawy nie rozjaśnia. Tak na marginesie to objawy u Kolegi MoorPH wskazują na po prostu skończone sprzęgło hydrokinetyczne bo ono pada pierwsze w normalnie eksploatowanej skrzyni, a dalsza w tym stanie tylko wykańcza następne elementy wewnątrz- support, kosze biegów itp. A przy przekładce na manual trzeba kupić zamach i sprzęgło- drogie rzeczy bo nikt chyba używanych nie wsadza, półośki z przegubami wewn. i zewnętrznymi bo są inne, plus masa dłubania w aucie żeby nie było druciarstwa, a i kupiona za grosze śliczna manualna skrzynia nie wiadomo jak bardzo jest skatowana przez poprzedniego właściciela :gwizdanie: Jeżeli ktoś się boi ewentualnych napraw automatu to niech od razu lepiej kupi auto z manualną transmisją, będzie prościej, taniej i lepsze samopoczucie.
  17. Fajni fachowcy :gwizdanie: swoją drogą co to za fachowiec, który rzuca cenę z góry nie wiedząc jak skrzynia wygląda w środku, d**a nie fachowiec. Takich się unika bo oni polują na jelenia albo żyją w innej rzeczywistości. Przed rozebraniem to można rzucać kwotami od 500 do 5 tys zł kompletnie bez pokrycia w rzeczywistości. Robiłem ostatnio skrzynię biegów, bynajmniej nie w stodole i zapłaciłem na gotowo 2650. Sprzęgło i jeden kosz biegów, wszystko po przebiegu 304 tys gdzie sprzęgło w manualu przy odrobinie chęci zajechałbym już drugie. Automat to nie jest magiczne pudełko, jak się zepsuje to się czaruje, nie płacze tylko naprawia, im szybciej tym mniejsze zniszczenia w środku i mniejsze koszty. Byle nie dać się robić mechanikom w bambuko bo tutaj jest pies pogrzebany i stąd te chore ceny. Jeżeli ktoś chce przerabiać zepsuty automat na manual to niech uskutecznia manianę w swoim wozie, a nie daje innym takie rady szczególnie jeżeli nie ma o tym pojęcia, któryś raz już to widzę i krew zalewa
  18. Powiem, że pitolicie, naprawa automatu to nie jest majątek nie wiem w jakim warsztacie byłeś, że ci z miejsca krzyknęli 4800zł.
  19. Zobaczymy co tam wymyślisz, ja też mam pewien pomysł, ale na razie brak czasu na realizację
  20. W najgorszym razie to może być nieszczelny parownik jeżeli nie ma śladów czynnika na zewnętrznych elementach, niech rozbiorą schowek i wyjmą wentylator to może coś da się zauważyć w UV.
  21. Jeżeli już płukać to najlepiej denaturatem, alkohol odparuje, a z wodą będzie ciężej nie wiem tylko jak to podziała na odbłyśniki.
  22. Pojeździj do poniedziałku, jedź do nich i niech porządnie przyłożą się do szukania nieszczelności. Jeżdżenie z dziurawą klimą i nabijanie jej co sezon to jak dla mnie głupota, usterkę się lokalizuje i usuwa.
  23. Te dolne okrągłe mocowania musisz sobie indywidualnie przypasować, są mniej więcej o połowę za grube, ja pocieniłem je używając tokarki, ale wystarczy do tego kątówka. Ośki na dole od strony drzwi w przedliftach są grubsze i nie pasują do otworów w kanapie, ale wystarczy wyjąć plastikowe tuleje z oparć polifta, będzie wtedy pasować i nie stuka chociaż zostaje z 0,5 mm luzu. Bolce od zatrzasków- tu najlepiej byłoby sprawdzić w którym miejscu montowany jest bolec z polifta (może któryś z Kolegów od poliftingowych aut podrzuci zdjęcie), doraźnie wystarczy wykręcić stare haki i zostawić bez blokady, nie będą się kłaść, ja tak zrobiłem tymczasowo bo chciałem wstawić komplet na raz, a z tyłu i tak nikt nie jeździ, za bardziej zgrabne rozwiązanie zabiorę się kiedy będzie trochę wolnego czasu.
  24. Jeżeli rozstaw szyn jest inny, a na bank jest to ratuje ciebie kowal który spróbuje to przerobić i to jest druciarstwo. Do tego dochodzi mechanizm blokowania fotela w ustalonej pozycji. Poszukaj lepiej jakieś ładne kubełki od A4, mogą być poliftowe bo pasują, jedyny problem to inna kostka od bocznych airbagów i mocowanie oparcia kanapy tylnej ale da się to obejść.
  25. To zależy, remont z regeneracją konwertera, olejem i robocizną powinien zamknąć się w kwocie +/- 3- 3,5 tys zł, a masz pewność zwłaszcza jak chcesz autem parę lat pojeździć.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.