Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B5] Jak napełnić klimatyzację środkiem smarującym ?
Będziesz zjeżdżał do kraju? Jeżeli niedługo to poszukaj fachowca na miejscu, a z brakiem klimy jakoś się przemęczysz. Powiedz tylko jeszcze czy piszczy zawsze, czy tylko jak załączysz klimę? Jeżeli tylko na klimie to stawiam na napinacz albo rolkę paska, sprężarka dość mocno obciąża silnik i za luźny pasek może wtedy piszczeć, albo któreś mocniej obciążone łożysko. W tej chwili przynajmniej ja nie jestem w stanie więcej ci powiedzieć, to musi ugryźć ktoś kumaty na miejscu.
-
[ALL B5] Jak włączać i wyłączać klimę?
A to ciekawe Jakieś uzasadnienie?
-
[ALL B5] Jak napełnić klimatyzację środkiem smarującym ?
Naciąg paska do sprawdzenia.
-
[ALL B5] Jak włączać i wyłączać klimę?
Tak, a czy z klimą czy bez to wedle uznania i pogody, w deszczową warto włączyć klimę bo nie parują szyby, że w upały to oczywiste
-
[ALL B5] Jak włączać i wyłączać klimę?
Auto załatwia za ciebie całą robotę w kwestii utrzymania stałej temperatury w kabinie. Jest kilka czujników i na podstawie odczytów z nich komputer steruje siłą, kierunkiem i temperaturą nadmuchu tak, żeby zapewnić utrzymanie temperatury którą ustawisz na wyświetlaczu. Włączone auto to jest zalecane ustawienie.
-
[ALL B5] Jak napełnić klimatyzację środkiem smarującym ?
Wiatraka możesz normalnie używać, ale jak tylko będziesz miał możliwość to podjedź do serwisu klimatyzacji. Osobiście podejrzewam łożysko lub jakąś rolkę bo zacierająca się sprężarka raczej wyje niż piszczy.
-
[ALL B5] Jak włączać i wyłączać klimę?
Dokładnie tak jak mówisz.
-
[B6 AVJ] Szukam porady. Muszę wymienić katalizator, a może nie wymieniać??????
Chociaż wycięcie katalizatora to jakby nie było zwykłe dziadostwo to zazwyczaj jest polecane na forum i wiele osób tak robi. Jeżeli cię stać na nowy i chcesz być ekologiczna to kup, niech go mechanik wymieni i po kłopocie.
-
[ALL B5] Jak napełnić klimatyzację środkiem smarującym ?
Klima to nie jest stary silnik silnik żeby ubyło oleju tak sobie. Możesz tylko jechać do specjalisty, sam nic nie zrobisz, z wyjątkiem możliwości zrobienia sobie krzywdy przy rozszczelnieniu napełnionego układu. Wróżąc z niczego podejrzewam łożysko sprężarki, napinacz/ rolkę paska wielorowkowego albo najgorsza opcja- zacierającą się sprężarkę i nie używałbym tej klimy do momentu potwierdzenia lub nie diagnozy bo będzie większa kicha.
-
[ALL B5] Jak włączać i wyłączać klimę?
Tak działa ECON, a AUTO musi się palić żeby była pełna automatyka. Na tym panelu paląca się kontrolka obok któregoś przycisku zawsze symbolizuje włączenie tej funkcji, którą dany przycisk reprezentuje.
-
[ALL B5] Jak włączać i wyłączać klimę?
Wprawdzie pytanie nieprecyzyjne, ale Kolega wstawił zdjęcie panelu z polifta, a ty zasuwasz o śnieżynce z przedliftowych Jeżeli pali się lampka przycisku ECON to klimatyzacja nie pracuje, jeżeli się nie pali to klima chodzi.
-
[All B5] 600 Euro za A4 po kolizji, dobra decyzja ?
Po naprawie wygląda dobrze i chociaż bity to wiesz co masz bo robiłeś go dla siebie, a nie kupiłeś zrobiony po "lekkiej kolizji". Bezawaryjnej eksploatacji życzę
-
[B5 AEB] Gdzie znajduje się miejsce podłączenia do nabijania klimy
Taka postawa to szkoda gadać, dla paru złotych chcesz kogoś wpakować w koszta np. zatarcie sprężarki :bicz3:? Sorry Kolego, ale to jest nie przebierając w słowach k**estwo. Na marginesie, żaden normalny serwisant klimy nie nabije ci np 200 gram czynnika bo mniej- więcej tyle wynosi 1/3 pojemności układu i nie ma czegoś takiego jak dobijanie czynnika.
-
[ALL B5] Pomocy skóra od 96 podejdzie do 2000r???
Mocowanie tylnej kanapy jest inne i kostki bocznych poduszek też.
-
[B5 AFN] Gdzie wrzucić gruszkę...
Ja wrzucam gruszkę po prostu we wnękę podłokietnika w boczku, ta od unidena 510 ładnie tam się mieści, od harrego też powinna wejśc i nie wypadać.
-
[B5 AHU] Używana czy po regeneracji ???
Tylko po regeneracji, używana to jest loteria. Regenerowana sprężarka ma wszystko co zużyte w środku wymienione na nowe, w skrócie zostaje praktycznie tylko korpus i firmy zazwyczaj dają rok gwarancji. Zatartych sprężarek się nie regeneruje. Wesołych Świąt
-
[B5 AEB] Brillant Blau 1.8T
Do tego minimum 17' to bym podchodził z dystansem, szczególnie jeżeli robisz dużo km, a nie głownie patrzysz na samochód, idzie dostać qrwicy jeżdżąc po różnych nawierzchniach lepszych i gorszych. Wiem, że tu pośród niektórych panuje kult wielkiego koła, ale szkoda nerwów, felg i zawieszenia, moje zdanie
-
[B5 AEB] Brillant Blau 1.8T
Całkiem spoko biedak jak dla mnie to przydałoby się obszyć kierownicę skórą i wymienić radio na oryginalne albo jakieś niegryzące się z deską rozdzielczą i te brewki faktycznie do wyrzucenia bo zalatuje małomiasteczkową beemką. Te piętnastki, na których stoi auto proponuję obuć w zimówki, a na lato kupić ładny komplet drugich kół 16 albo 17 cali bo na większych ładnie wygląda, ale to nie jazda.
-
[ALL B5] Problem z klimatyzacją wyłącza się
Jeżeli nie masz pojęcia co z tym zrobić to po prostu zostaw, jedź do fachowca bo nic dobrego z jakiegoś dłubania nie wyniknie, moja rada
-
[ALL B5] Problem z klimatyzacją wyłącza się
Po pierwsze zmień warsztat od klimy na taki gdzie nie pracują napełniacze tylko fachowcy, a na moje to sprzęgło sprężarki do sprawdzenia.
-
[B5 ADR] Nowe opony czy fele z używanymi gumami
Felga 17- tka będzie fajniej wyglądać, ale jest już twardawo i jeżeli dużo jeździsz a nie głównie patrzysz na auto to może być to uciążliwe, poza tym zawieszenie dostaje po tyłku i łatwo coś uszkodzić na naszych drogach. 3- letnie opony to już stare opony, nie trzymają parametrów nowych, nie podałeś ile mm bieżnika im zostało, ja bym tego nie brał.
-
[ALL B5] Strzela przy ruszaniu.
Sprawdź sobie na alle chociażby, do manualnej skrzyni przeguby nie są drogie, jakieś 100- 150 zł sztuka porządny.
-
[B5 AFN] Zatarta sprężarka
No to trochę się wykosztowałeś Kolego, ale teraz nie powinno być więcej żadnych problemów.
-
[ALL] Praca sprężarki klimy
Z tym stwierdzeniem mi się trudno zgodzić niestety.
-
[ALL] Co ile powinno się nabijać klimatyzację
Samemu się nic nie smaruje, czynnik chłodniczy jest nośnikiem oleju smarującego sprężarkę klimy. Ubytek czynnika ze sprawnego, szczelnego układu w ciągu roku to kilka procent, więc coroczna czy robiona co 2 lata kontrola klimy to zazwyczaj formalność. Olej sprężarkowy nie traci właściowości jak np. silnikkowy że wymieniamy co 10, 15 czy 20- 30 tys km.