Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AFN] Problem z klimą a wymiana pasa przedniego
Nie ma za co tylko jeszcze jedna rada, jak będziesz nabijał klimę to podjedź do warsztatu, który zajmuje się najlepiej tylko klimatyzacją, nie do nabijaczy np. na stacji szybkiej obsługi którzy postawili sobie automat do obsługi układów klimatyzacji. Jeżeli okazałoby się, że układ nie jest pusty i problem leży gdzie indziej to w serwisie klimy możesz oczekiwać fachowej pomocy na miejscu zamiast bujać się później to tu, to tam.
-
[B5 AFN] Problem z klimą a wymiana pasa przedniego
Sugeruję najpierw jechać do warsztatu od klimy, żeby sprawdzili czy jest czynnik w układzie i jeżeli nie ma to nabili. Przy pustym układzie nie będziesz miał cyknięcia przekaźnika sprzęgła sprężarki i spadku obrotów bo czujnik ciśnienia nie pozwoli na jej załączenie przy braku czynnika- inaczej moment by się zatarła. Klimatronik działa i będzie działać przy niesprawnej klimie, tyle że nie schłodzi kabiny i będzie mielił wiatrakiem.
-
[B5 AFN] Problem z klimą a wymiana pasa przedniego
Skoro wymieniali pas przedni z chłodnicami to na pewno musieli rozłączyć przewody od klimy. I jeżeli nie załadowali czynnika w układ na nowo to go po prostu nie ma. Jeżeli jest gaz to VAG czy wyrzuci błąd czujnika ciśnienia i elektryk.
-
[B5 AJM] Sposób jazdy na małe spalanie z automatyczną skrzynią biegów
Sądzę, że to jest niepotrzebne bicie piany. Ile niby to auto miałoby palić w mieście ciągle ruszając się i zatrzymując, 6 litrów? Do tego jest automat, czyli ten litr w górę spokojnie można liczyć. A na marginesie, skrzynia 4- biegowa, nie tip to praktycznie jest to konstrukcja z lat 80-tych.
-
[ALL B6] Klimatyzacja - problem z chłodzeniem
Artur, jak nie masz pojęcia o czymś to się nie wypowiadaj
-
[B5 AFN] Gdzie wrzucić gruszkę...
Poduszek po pierwsze jest 6 bo kurtyny się liczy jako jedna na stronę czyli 2+2+2=6. Po drugie samym zdjęciem plastikowej osłony słupka raczej trudno coś uszkodzić, więc albo olać temat jak boisz się ruszać albo do dzieła
-
[B5 AFN] Gdzie wrzucić gruszkę...
A co niby miałoby się stać? Kurtyny są w górnej części dachu, a czujników na pewno nie ma w słupkach.
-
[ALL] Rysy i magiczna kredka
Niestety, raczej czeka ciebie ponowne lakierowanie elementu.
-
[ALL] Rysy i magiczna kredka
Te wszystkie kredki to ściema. Owszem, zamażą rysę i można to stosować jako tymczasową zaprawkę, ale z bliska widać, że coś było w tym miejscu kombinowane.
-
[B5 AJM] Sposób jazdy na małe spalanie z automatyczną skrzynią biegów
Trzeba delikatnie obchodzić się z pedałem gazu zwłaszcza przy ruszaniu. To co mówisz, że biegi zmieniają się przy 3 tys jest dziwne, te skrzynie są elektronicznie sterowane i dobierają moment zmiany biegu same, bez usterki nie będą ciągnąć twardo do danych obrotów jak stare, mechanicznie sterowane skrzynie. Spróbuj łagodniej traktować pedał i opisz jak wtedy wyglądają zmiany biegów.
-
[B5 AKN] Max 3 tys obr- co może być przyczyną
Z jakiegoś powodu wszedł w tryb awaryjny. Trzeba zapiąć VAG'a zrobić logi ,sprawdzić błędy, a wszelkie informacje znajdziesz w szukajce.
-
[B5 AFN] Pytanie o rodzaj skrzyni biegów
Oznaczenie literowe wystarczy.
-
[B5 ABC] Czarna Perła 2,6 V6 by Arturo86r
Wspawałeś rurę czy tłumik przelotowy w miejsce kata? Jak masz rurę to niedługo tłumikowi środkowemu powiesz papa.
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
Taa a oryginalne samopoziomowanie na wiekszosci polskich drog dziala wysmienicie...zwlaszcza jak sa dziury na dziurze. Nie przesadzaj w soczewce nie ma tragedii, ale za to w zwyklych odblysnikach hid-om mowimy stanowcze NIE. Do tego w audi mamy regulacje wysokosci swiecenia, kumaci kierowcy z hidami obnizaja jak wiedza ze auto bardziej dopakowane. To co napisałeś brzmi bardzo pięknie, niestety tylko w teorii. Większość kierowców bowiem ma regulowanie wysokości przy załadowanym aucie w d****, do tego nawet przy obniżonych reflektorach na dziurach świecisz w kosmos bo nic tej wysokości nie kompensuje a przy hidach to się robi niebezpieczne dla innych. Dopóki ktoś nie da porządnie po oczach takim dokładanym ksenonem, najlepiej przy większej prędkości, to niektórym trudno zrozumieć dlaczego nie należy tego zakładać. Ale to nie miejsce na polemikę hid czy nie hid, EOT.
-
[ALL B5] Problem z szyberdachem
Pewnie zerwane linki, ale może być coś innego, bez rozbiórki się nie obędzie.
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
Jestem stanowczo na NIE dla HID'ów, jakbyś się nie starał to bez samopoziomowania będziesz świecił ludziom w oczy, chociażby na progach zwalniających albo większych dziurach, a dostanie takim silnym strumieniem światła po oczach strasznie wku**** szczególnie wieczorem. Jeżeli trafisz na bardziej kumatych gliniarzy to poleci dowód taki dokładany ksenon to jest zwykłe dziadostwo.
-
[ALL B5] Podszybie, spinki, problem z "wkrętami"
Zapytaj w dziale Części, Koledzy tam pomogą. Obawiam się tylko, że te wkręty mogą występować tylko z całym podszybiem ale to trzeba sprawdzić.
-
[B5 AKN] Klimatyzacja mały problem
Przewody nie mogą być zaszronione, najwyżej delikatnie zroszone w okolicy podszybia. Z jakiegoś powodu zamarzają, coś nie tak z układem, podejrzewam niedrożność albo usterkę sprężarki. Uzupełniałeś może ostatnio czynnik chłodniczy Kolego? To wrażenie zamknięcia klap to parownik, który ulega całkowitemu zalodzeniu z powodu usterki układu i nie przepuszcza powietrza, jak wyłączasz klimę to odtaje i jest ok.
-
Grube audi ;) cultstyle... fotki ;)
Osobiście tego nie trawię, ale muszę przyznać że niektóre auta zrobione ze smakiem.
-
[B5 ADR] Nagłe skoki obrotów-problem ze skrzynią .
Normalna procedura.
-
[B6 AVF] Szybkie pytanie-Filtr Klimatyzacji - ten w rurce
Jeżeli będzie czysty to można odpuścić.
-
[ALL] Kosmetyki do usuwania rys z szyby przedniej
Oczywiście, polerka nie zbierze nic materiału z szyby w tym miejscu :gwizdanie:
-
Jaki macie przebieg w swoich Audicach???
Prawie 309 tys. nalotu i ciągle rośnie
-
[ALL b5] Tapicerka drzwi do sedana.
Są dokładnie takie same i drzwi, i boczki.
-
[B5 APT] W automacie nie działa 4 bieg??
Ale jak to wygląda, skrzynia po prostu nie zmienia na 3 czy próbuje wskoczyć na 4 i zaraz spada?