Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Przyczyny mogą być rożne, stary olej/ brak oleju w skrzyni, zużyte sprzęgło, dobrze byłoby też sprawdzić stan mechanizmu wybierania biegów.
  2. Myślę, że może być prawdziwy, w audi mojej Mamy oryginalne dywany po 80 tys km jeżdżenia w butach na obcasie wyglądały nie wiele lepiej, nie miały tylko dziur na wylot
  3. W mieście w przedziale 12- 16 litrów, w trasie 10- 13, a lekkiej nogi nie mam.
  4. Może jakiś magik, który uzupełnia ubytki w tapicerkach foteli poradziłby sobie z tym. Te dywaniki welurowe są dość delikatne, jeżeli auto eksploatowano głownie w mieście, w ciężkich butach/obcasach, do tego permanentny syf w środku, piasek itp. to wycierają się szybko, ale na 120 tys km to mi nie wygląda. Ostatni przebieg przy okazji wizyty w ASO można sprawdzić podając im VIN, innej metody raczej nie ma. Auto jak widzę LHD, nie wiem czy w GB prowadzą bazę danych wizyt w serwisie, ale możesz spróbować.
  5. Odkręcenie tych przewodów bez zerwania gwintów nie jest możliwe chociażby się człowiek skręcił. Skraplacze są identyczne dla wszystkich wersji silnikowych.
  6. Źle wklejona szyba jak najbardziej może się odkleić, znam taki przypadek z autopsji. Twój kumpel od szyb to jakieś ciekawe teorie snuje, jeżeli takie brednie opowiada klientom to omijałbym go szerokim łukiem Sztukowanie nieszczelności folią to dziadostwo, a wklejenie szyby w zależności od zakładu kosztuje mniej- więcej 80- 150 zł, więc warto się spiąć i to załatwić bo koszty nie są wielkie.
  7. Kostka stacyjki przypomina o swoim istnieniu, wypalone styki i zapewne niedługo padnie. Kolego, nie zamykaj tak szybko bo za chwilę założysz kolejny topic w rodzaju "Brak świateł mijania, kierunków, nawiewu itp."
  8. Zazwyczaj każdy samochód na rezerwie robi ok 80- 100 km, ale lepiej unikać takiej jazdy bo szkoda pompy paliwa.
  9. Ktoś ci pogniótł auto przy jakiejś okazji, zdarza się. U mnie śmieciarze wjechali śmietnikiem z tworzywa w błotnik między tylną lampą, a wlewem paliwa i zostało wgniecenie bez uszkodzenia lakieru, po popchnięciu ręką od środka bok wrócił do swojego kształtu, ale zostały lekkie wgniecenia na przetłoczeniu blachy i blacharza się nie obejdzie. A4 wcale nie ma grubych blach, zwykłe cienkie fajanse, to już niestety nie zbudowana jak czołg 80-tka.
  10. Nie wiem Kolego czy widziałeś kiedyś auto, które przy prędkości ca. 100 kmh otarło się o barierkę albo ścięło znak, zapewniam że nie zostaje po tym mały wgniotek na masce czy przetarty zderzak. AC owszem jest po to żeby korzystać przy likwidacji konkretnej szkody, jak uda się coś urwać albo połączyć dwie szkody w jedną to ok, ale w wypadku Kolegi yahoo byłoby to zbyt naciągane.
  11. Nie kombinuj Kolego, rzeczoznawca kretynem zazwyczaj nie jest i różne szkody już wyceniał, takiego śladu na masce jako strzał w zwierzynę nie przepchniesz.
  12. majkel_majki odpowiedział(a) na bielik temat w Audi A4 B5
    Wrzucanie wstecznego zawsze trwa chwilę dłużej niż drive, więc tym bym się nie przejmował. Winny tych szarpań może być np. konwerter, ale nie chcę na ślepo strzelać. VAG raczej nic nie pokaże, bo sprawa jest ewidentnie mechaniczna, ale profilaktycznie można podłączyć czy nie wiszą w sterowniku jakieś stare błędy.
  13. Powtarzam, czytaj cały wątek to będziesz wiedział co się do czegoś nadaje, a czego użyjesz to już twoja sprawa.
  14. Czytaj cały wątek, mówiliśmy o tym wcześniej, nie warto.
  15. Niee, ja mam B5, trochę inna konstrukcja nagrzewnicy i po wyjęciu wentylatora nadmuchu jest pełen widok na parownik i nie potrzeba ręki grubości ołówka by tam gmerać
  16. To nie jest filtr Kolego, tylko wentylator nawiewu, on wygląda właśnie jak taki bęben z łopatkami. W zasadzie koło niego znajduje się parownik klimatyzacji, więc twoja aplikacja odniosła jakiś skutek, ale nie jest to optymalne. Wentylatorowi nic nie będzie. Do [wyspa], ja Kolego pianę stosuję bardziej drastycznie niż sama aplikacja- zakładam gumową rękawicę i po opryskaniu parownika wpycham panię pomiędzy jego lamele i jak się zdezaktywuje powtarzam kilka razy. A co do tego lania się cieczy wszędzie, to jest denerwujące i właśnie dlatego preferuję pianę
  17. Głównie chodzi o to, by nie przegiąć z momentem obrotowym bo wkrótce z łańcucha będą strzępy.
  18. Zazwyczaj Kolego kupuję pianę PLAK- a, jest całkiem niezła i niedroga, wprawdzie trochę pachnie później szpitalem w aucie, ale maksymalnie trwa to tydzień. W kanały wentylacyjne zaaplikowałem pianę tylko jeden i na pewno ostatni raz, gdy się zdezaktywowała to wylotami powietrza na nogi lała mi się na dywaniki ciecz pozostała z piany, a po włączeniu nawiewu leciało każdym możliwym wylotem wentylacji
  19. Twierdzę niestety, że ozonowanie to ściema. Nawet jeżeli ozon usunie na jakiś czas przykry zapach, to jego źródło- bakterie i grzyby pozostają. Mój spec od klimatyzacji też kupił ozonator i nie używa, mówi że to zabawka nie narzędzie pracy. Na dniach będę dezynfekował klimę u siebie i postaram się wrzucić zdjęcia parownika przed i po czyszczeniu pianą, naprawdę widać i czuć różnicę.
  20. Przede wszystkim czy w tej skrzyni w ogóle jest olej?
  21. Stary sposób rajdowców z tym szamponem, najlepiej niech jest przeciwłupieżowy (powaga)
  22. Witam, muszę wymienić boczną szybę w audi a2 po włamaniu i tu prośba do któregoś z Kolegów z parafii bydgoskiej, znacie zakład, który nie spartoli roboty? Z góry dziękuję
  23. Najpewniej pęknięta sprężynka.
  24. Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak dobijanie czynnika, dobić to za przeproszeniem można rannego Jeżeli jedziesz do zakładu zajmującego się kompleksową obsługą klimatyzacji, a nie "dobijaniem" czynnika chłodniczego to warto zapytać jak przeprowadzają to odgrzybianie. Jeżeli wstawiają do wnętrza puszkę na kilkanaście minut albo ściemniają z jakimś ozonatorem to nie warto się na to decydować, jeżeli dobierają się do parownika i czyszczą pianą to jak najbardziej, chociaż mógłbyś to zrobić samemu, jest poradnik na forum, chyba że nie czujesz się na siłach.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.