Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AHU] Wyciek oleju ze sprężarki
Zamiast gdybać lepiej zamawiaj termin w serwisie klimatyzacji. Jeżeli sprężarka się zaciera to im szybciej się tym zajmiesz tym mniejsze będą koszty usuwania awarii. Jeżeli w układzie będą opiłki to tak czy siak czeka demontaż płukanie.
-
[B5 ADR] Jaki kupić uklad wydechowy
Kolego, jeżeli wymieniać cały wydech to tylko Bosal lub Walker albo robić coś z kwasówki, a co do cen to wysil się trochę i podzwoń po tłumikarzach, sklepach, nikt za ciebie tego nie zrobi
-
[ALL B5] Fotel i dwa inne problemy
Przy naprawie fotela to tylko wymiana tych dwóch najbardziej zajechanych fragmentów pomoże, a najlepiej zrobić całe siedzisko bo będzie się rzucać w oczy.
-
[B5 AVV] Problem z mocą po usunięciu katalizatora
Nie ma drugiej sondy za katalizatorem. Zostaw tą puszkę w spokoju i wspawaj tłumik przelotowy. Powinno być lepiej, tylko nie daj sobie wstawić żadnej gównianej strumienicy.
-
[B5 AVV] Problem z mocą po usunięciu katalizatora
Niech wspawają tłumik przelotowy zamiast tego katalizatora.
-
[ALL B5] Swap silnika a skrzynia tiptronic
Dla mnie rachunek jest prosty, zrobić 2.5 i dalej jeździć zamiast kombinować przekładki za prawie pół wartości auta
-
[B7 BPW] Z D na S
Elektronika nie pozwoli wrzucić wstecznego już od prędkości 3 kmh, inaczej nastąpiłaby rozrywka skrzyni :gwizdanie:
-
[INNE] Naprawa Xenonow
Czasem widzę "naprawiane" lampy z połamanymi uchwytami, które mają dokręcone jakieś blaszki zamiast mocowań, ale to nie to co powinno być, zamocować jakoś się da, ale ze stabilnością bywa różnie i odkręcanie jest problematyczne.
-
[B6 AVF] Piszczą opny podczas hamowania
Sądzę, że szukacie dziury w całym, a winne są po prostu gówniane opony
-
[ALL B5] A4 b5 2.8 V6 QUATTRO
Ładne auto a założenie lpg do tego silnika to nie żadna tam profanacja i grzech tylko głos rozsądku, realnie patrząc bez sensu jest lanie do starego, taniego już auta hektolitrów drogiej benzyny jeżeli dużo się jeździ
-
[B7 BPW] Z D na S
A propos instrukcji, warto czasami do niej sięgnąć przed zadaniem pytania :gwizdanie: no chyba, że ktoś nie posiada lub nie zna języka tejże instrukcji.
-
[ALL B5] Klima nie chłodzi - czynnik świeżo nabity.
Jestem tego pewny, że nie nadaje się do niczego. Ta puszka jest już nieżywa :gwizdanie: nowy osuszacz wystawiony po zdjęciu plomb na działanie warunków atmosferycznych po godzinie jest do wyrzucenia, jeżeli jest wilgotno to jeszcze szybciej.
-
[ALL B5] Klima nie chłodzi - czynnik świeżo nabity.
Osuszacz TRZEBA bezwarunkowo wymienić po rozszczelnieniu układu, inaczej nie może działać.
-
[ALL B7] Wymiana obicia tapicerki foteli z wersji standart na sport
I tu się mylisz, stelaż jest inny, chociażby ze względu na wysuwane podparcie ud w kubełkach. Poza tym szkielety foteli są zalewane gąbką i rozerwanie tego nie jest najlepszym pomysłem. Przełożenie prowadnic i elektryki jeżeli fotel jest dzielony na siedzisko z bebechami i prowadnice to jedyne wyjście. Niech wypowie się ktoś, kto miał z tym styczność.
-
[ALL B5] Klima nie chłodzi - czynnik świeżo nabity.
Właśnie taki okres rozszczelnienia już wpływa na niezabezpieczony układ, zwłaszcza osuszacz i olej- te rzeczy są silnie higroskopijne. Zakładam, że osuszacz nie został wymieniony (wspominasz tylko że wymienili przewód i załadowali czynnik), spuchł i robi zator w układzie, wymień osuszacz i powinno być po problemie swoją drogą co to za rzeźnicy, którzy nie wiedzą że przy rozszczelnionym układzie wymiana osuszacza to podstawa
-
[ALL B5] Problem z szyberdachem Webasto
Jeżeli wymiary otworu są takie same to pokrywa podejdzie, ale w dalszym ciągu zostaje wspawanie wanny szyberdachu i szczerze mówiąc kiepsko to widzę jedyne wyjście to kupić uszkodzoną część o ile jest dostępna albo wywalić dziadostwo i zaspawać dach bo zaklejenie szybra taśmą/ sylikonem to nie jest wyjście.
-
[ALL B7] Wymiana obicia tapicerki foteli z wersji standart na sport
Nie ma opcji, że uda się przerobić zwykłe fotele na kubełki tak, aby miało to ręce i nogi, konstrukcja fotela zostanie naruszona. Jedyne co można by kombinować to przełożenie dołów foteli, szyn itp na kubły, ale nie wiem czy jest to wykonalne, nie znam dokładnie konstrukcji tego fotela.
-
[B5 ABC] Wyciek oleju nad miską oleją
Nie cieknie czasem spod dekli zaworowych? W V6 takie wycieki masz jak w banku. Do tego ten twój wyciek jest całkiem spory.
-
[ALL B5] Swap silnika a skrzynia tiptronic
Z przekładką automatu na manualną skrzynię nie ma wielkich problemów. Jeżeli jesteś gotowy zrezygnować z automatu to pomijając siermiężność takiego rozwiązania po w wykonaniu po taniości wg przepisu forumowych dłubaczy pomysł jest niezły
-
[ALL B5] Swap silnika a skrzynia tiptronic
Nie. Najlepiej byłoby kupić komplet z auta rozbieranego na części, może będziesz miał jeszcze okazję go sprawdzić jak pracuje.
-
[B7 BPW] Z D na S
Bez żadnego problemu.
-
[ALL B5] Swap silnika a skrzynia tiptronic
Potrzebujesz skrzyni pasującej do silnika, z odpowiednim przełożeniem.
-
[ALL B6] Rozbita przednia szyba
Jeżeli ci zależy to poszukaj oryginalnej, czasami można trafić u szybiarzy czy na allegro w dobrych pieniądzach, ale dobry zamiennik też będzie ok
-
[B5 AHU] Klimatyzacja w A4 b5 , mały czy duży problem :P
Weź sobie do serca moje rady odnośnie uruchomienia długo rozszczelnionego układu tym bardziej, że nie wiesz co tam w środku siedzi i dlaczego przewody były niekompletne, inaczej wymienisz osuszacz, napełnisz i w niedługim czasie pojawi się temat typu "klimatyzacja przestała działać".
-
[B5 AHU] Klimatyzacja w A4 b5 , mały czy duży problem :P
Kolego, czytaj ze zrozumieniem. Używany osuszacz to jest ŚMIEĆ, a Kolega ma na sprzedaż nowy w dobrej cenie i czy go kupisz czy nie to już twoja sprawa. A propos kasy, jeżeli cienko stoisz to lepiej daj na wstrzymanie i nazbieraj pieniędzy żeby zrobić układ raz, a porządnie nie na chwilę żeby jakoś pochodziło bo tutaj nie ma oszczędności.