Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B7 ASB] Dachowanie+olej=??
Poduszki przy dachu nie muszą wystrzelić, kurtyny raczej powinny.
-
[B7 ASB] Dachowanie+olej=??
Jest pewne ryzyko, że smok pompy olejowej może w trakcie dachowania zostać odsłonięty i zaciągnąć powietrze, ale silnik raczej prędzej zgaśnie.
-
[ALL] Było sobie auto A8
Całe nadwozie a8 jest z aluminium dlatego poszycie i rama się wypaliły.
-
[ALL B5] Czy na LPG bierze olej ?
Chwileczkę, mówimy o spalaniu oleju, a później pojawiają się rewelacje o ubywającym płynie chłodniczym. Jak montaż jest gówniany to płyn będzie uciekał przez nieszczelne trójniki i inne złączki, niemniej źle świadczy to o montażu i monterze takiej instalacji.
-
[B5 AFN] Tankuje bio paliwo do a4
To, że pompy zacierają się od kiepskiego paliwa to prawda bo takie niskiej jakości czy chrzczone paliwo poza tym, że może być zanieczyszczone ma kiepskie właściwości smarne, a biodiesel ma właśnie bardzo dobre więc mieszanie go z ON dla lepszego smarowania pompy jest pozbawione sensu. Ja dalej eksploatuję T4 na bio i w razie ewentualnej usterki przypomnę się w temacie.
-
[ALL] Było sobie auto A8
Każdy ma swoje zdanie i tak być powinno. Ja nie widzę w tym nic dziwnego, a Porsche tym bardziej 911 to dla mnie zupełnie inna liga niż audi, nawet A8.
-
[ALL] Było sobie auto A8
Uważaj żebyś jakiegoś sporu LPG vs. diesel nie rozpętał :gwizdanie: kwestia pakowania lpg jest dyskusyjna, robiąc np 40 i więcej tys km. rocznie jazda na benzynie to marnowanie pieniędzy, a nie każdy chce jeździć dieslem. Koniec OT.
-
[B5 AFN] Tankuje bio paliwo do a4
U mnie w T4 jakoś się jeszcze nie zatarła, a na bio przejechane ponad 30 tys km.
-
[ALL] Było sobie auto A8
Czemu felgi się nie spaliły to mnie dziwi a butle lpg są robione tak aby wytrzymały bardzo dużo, a w razie czego nie wybuchają, tylko puszczają bąka z gazu w jednym miejscu.
-
[ALL B5] Audi B5, 1.9 TDI, 2000 r. Automat - drgania przy delikatnym przyspieszaniu
Elektrozawór sterowania sprzęgła lock- up, jeżeli jest trafiony może się przywieszać i blokować sztywne spięcie lock- upem kiedy nie jest to wymagane albo, tak jak w twoim przypadku, popuszczać wtedy kiedy sprzęgło powinno być zblokowane. Jeżeli jeszcze nie przegrzało tarczy lock- up to jesteś wygrany bo powinno nie być już problemów. Jeżeli drgania powrócą nastawiałbym się jednak na sprzęgło.
-
[ALL B5] AUTO, cały czas klima ON??
Dopóki czujnik przeciwoblodzeniowy parownika nie wyłączył klimy to może i działała.
-
[ALL B5] AUTO, cały czas klima ON??
To, że świeciła kontrolka na przycisku nie znaczy że klima pracowała. Na mrozie na pewno układ nie był załączany.
-
[B5 AFN] Tankuje bio paliwo do a4
Artykuł podrzucony przez Kolegę Lewego nie jest dla mnei miarodajny, chociażby ze względu na błędy merytoryczne typu niższa liczba cetanowa bioestru względem ON, a jest dokładnie odwrotnie. Szneider, co uległo awarii w twoim aucie?
-
[ALL B5] Czy na LPG bierze olej ?
To raczej wtedy, gdy od zbyt ubogiej mieszanki wypali się uszczelka pod głowicą :gwizdanie: oleju może brać, ale minimalnie, gdyby zaczął coraz więcej to jest to niepokojący objaw.
-
[B5 AFN] Poważny i dziwny przypadek
A niby na skutek jakiego zjawiska te kiepskie czy zużyte opony zrywają przyczepność ? Duża prędkość po prostu zwiększa ryzyko aquaplaningu.
-
[B5 AFN] Poważny i dziwny przypadek
SoToM, niekoniecznie, wystarczy odpowiednio głęboka woda i zużyte lub kiepskie opony żeby stracić przyczepność nawet przy ruszaniu.
-
[B5 AFN] Poważny i dziwny przypadek
Nie wiem czy znasz zjawisko aquaplaningu, w każdym razie wygląda na to że doświadczyłeś go w praktyce
-
[B5 AFN] Tankuje bio paliwo do a4
AFN pojedzie na biodieslu, tylko będzie zostawiał specyficzny zapach i może mieć nieco mniej mocy. Jeżeli będziesz na tym jeździł pamiętaj żeby wymienić po kilku tys km lub razem z olejem filtr paliwa. Silnikowi nie powinno nic być, biopaliwo musi spełniać jakieś normy i nie ma nic wspólnego z olejem roślinnym z Biedronki, który czasem kolesie leją do mercedesa 200D :>
-
Bezwypadkowy? Już się robi!
Armistead, ja mówiłem o fachowym rozwiercaniu i wgrzewaniu nowych elementów u profesjonalisty, nie o szopie pana Henia :doh1: wycinanie kątówką kawała samochodu spawanie, odcinacie dłuższych progów obu połówek i wkładanie jeden w drugi żeby się nie łamało i później spawarka to jest margines, to już nie te czasy że takie numery przechodziły. Teraz nawet handlarz o zdrowych zmysłach nie takiemu Heniowi, który się na epoce poloneza trucka gdzie spawał ramę bo się łamał w połowie i fiata 125p zatrzymał robić samochodu który ma chociaż sprawiać pozory niebitego. Artykuły Tylika przestałem czytać już dawno bo moim zdaniem poza odrobiną fachowej wiedzy reprezentują sobą niski poziom i są skierowane do masowego kupującego stare graty żeby się nie nadział na ewidentną minę. Rafalekx, dobry blacharz musi mieć w sobie dużo z artysty :>
-
Bezwypadkowy? Już się robi!
Prawda jest taka, że wstawienie ćwiartki, połówki czy dachu w miejsce elementu wyciętego na fabrycznych zgrzewach nie jest niebezpiecznie.
-
[ALL B5] AUTO, cały czas klima ON??
Z tym bym polemizował bo nie zauważyłem różnicy, natomiast przy włączonej klimie i ogrzewaniu powietrze jest suche i nie ma mowy o wilgoci w aucie. Ja klimy używam cały rok do momentu kiedy wyłączy się z powodu zbyt niskich temp zewnętrznych i nie wiem co to zaparowane szyby albo zapach wilgoci w aucie.
-
[ALL B6] Temperatura 70*C...
Tak na marginesie, kupowałem jakiś czas temu termostat do audi a2 1.6FSI, rozwiązanie jest identyczne co w silniku ALT z a4- termostat zintegrowany z czujnikiem w obudowie. W ASO kosztował 300 zł, sklep z częściami załatwił Behra za 200, który jest po prostu oryginalnym termostatem z... chamsko zdrapanym nożem z obudowy znaczkiem audi nasuwa mi się wniosek, że Behr robi te części dla audi na pierwszy montaż i pakując w swoje pudełka "przerabia" ori zdrapując logo audi, stąd niższa cena. Gdyby ktoś jeszcze wymieniał termostat w 2.0 warto rozejrzeć się za Behrem, prawdopodobnie okaże się że to oryginał za 2/3 ceny.
-
[B5 AHU] Srzynia Automatyczna - samochód nie jedzie do przodu
Źle mnie zrozumiałeś, mówiłem o regeneracji konwertera w Polsce. A nie polecam na podstawie doświadczeń mojego mechanika od skrzyń i swoich własnych, obecnie zajechałem drugi regenerowany w Pl konwerter przemilczę gdzie regenerowany ale wg mechanika jedyna w miarę kompetentna firma u nas. Obydwa padły naturalnie po gwarancji więc pieniędzy nie odzyskam. Maszyny według zapewnień są najnowocześniejsze itp. ale w tych pieniądzach za jakie oferuje się te sprzęgła nie da się ich skutecznie zregenerować i tu jest pies pogrzebany. Regenerowane u producenta, w firmie Sachs, sprowadzi każdy szanujący się warsztat od skrzyń, także z dostępnością nie ma problemu.
-
[B5 AHU] Srzynia Automatyczna - samochód nie jedzie do przodu
W Warszawie z większych firm masz Samko na Połczyńskiej, w Nadarzynie jeszcze jest p. Olczak, ale różne opinie o nim słyszałem, niekoniecznie pochlebne, a przede wszystkim jest drogi. Kosztów naprawy nie chciałbym określać na ślepo, w każdym razie sprzęgło regenerowane w Polsce to jakieś 600 zł, nie polecam, a w Niemczech u Sachsa drugie tyle.
-
[B5 AHU] Srzynia Automatyczna - samochód nie jedzie do przodu
Wygląda na to, że rozpadł się kosz sprzęgła forward, trzeba rozebrać skrzynię i je wymienić, do tego zregenerować sprzęgło.