Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 ABC] Nie jedzie jak dawniej /slabsze osiagi/ - szukamy przyczyny
Na niskich obrotach te klapki mają wydłużać dolot żeby podnieść maksymalny moment obr. w tych zakresach, a na wysokich skracają żeby zapewnić maksymalną moc. Jeżeli cały czas są otwarte bo ich nie ma to silnik zawsze ciągnie z długiego dolotu i może mieć obniżone osiągi w zakresie wysokich obrotów.[br]Dopisany: 21 Sierpień 2010, 15:19_________________________________________________Zastanawiam się jeszcze nad sondą lambda zimne auto jedzie ok, czy też jest zamulone? Sonda może nie być wysypana całkowicie i nie wyrzuca błędu, ale podaje złe wskazania.
-
[B5 ABC] Nie jedzie jak dawniej /slabsze osiagi/ - szukamy przyczyny
Klapki skracające dolot w kolektorze mogą już nie istnieć są plastikowe, lubią się z czasem kruszyć i zostać zassane do cylindrów. Silnik cały czas pracuje wtedy na długim dolocie. Rozwalony katalizator też ma tu coś do powiedzenia.
-
FIS vs Instalacja LPG - spalanie chwilowe i średnie
U mnie FIS pokazuje spalanie średnie i chwilowe zarówno na LPG jak i na benzynie, z tym że wskazywane wartości pokrywają się ze zużyciem benzyny, do gazu muszę doliczać ok. 1-1,5 litra.
-
[ALL B6] Jaki filtr kabinowy ?
Ja podobnie, zakładam Filtrona z węglem.
-
[B5 ADR] Nieszczelność sprężarki
Jest taka możliwość.
-
[B5 AFN] Automatyczna skrzynia biegów
Ubytek takiej ilości oleju nie powinien mieć wpływu na pracę skrzyni. Podłącz VAG, sprawdź czy nie ma błędów czujników skrzyni i od osprzętu silnika, jeżeli nie będzie błędów to skrzynia, a przynajmniej sterowanie jest do rozbiórki i weryfikacji, inaczej nie ma jak ruszyć z tematem.
-
[B5 AFN] Automatyczna skrzynia biegów
To słabo słyszałeś, jak najbardziej takie były tyle, że nie tiptronic i bez ręcznej zmiany biegów. Co do skrzyni Kolegi Roberta to ciężko coś powiedzieć tak na oko. Przede wszystkim trzeba ustalić jaki olej nalano do tej skrzyni, ale niestety nie ma się co nastawiać że wystarczy olej wymienić i będzie ok.
-
[ALL B5] Stukanie w lewym przednim kole.
Może przegub stuka na prostych czy na skręconych kołach, czy tak i tak?
-
[B5 AEB] Spadają obroty podczas zamykania szyb ...
Tak, to właśnie sugeruję.
-
[B5 ABC] Uszczelniacz prawej półosi
Witam, mam problem z wyciekiem z uszczelniacza prawej półosi, cieknie oliwa z dyferencjału. Problem jest denerwujący, ponieważ w poniedziałek zakładam trzeci uszczelniacz i nie mam już pomysłu jeżeli to zawiedzie po pierwszej wymianie na oryginalny zimmering olej zaczął znowu lecieć po jakimś tygodniu od wymiany. Przy drugiej wymianie założono inny zabierak i nieoryginalny simmering o tych samych wymiarach, ale bez zgarniacza gdyż oryginalny był na miejscu nie do dostania, a auto potrzebne na gwałt. Po ok tys km znowu zaczęło rzucać olejem Wyciek za każdym razem spory, po kilku godzinach postoju plama pod autem średnicy ok 5- 6 cm, a po dłuższej jeździe obrzucone olejem całe prawe nadkole i tylna klapa do spółki z podwoziem. Teraz nie wiem czy mechanik za każdym razem źle nabił uszczelniacz w co jakoś nie wierzę, czy tym razem winny jest uszczelniacz bez zgarniacza?
-
[B5 AEB] Spadają obroty podczas zamykania szyb ...
Nie wiem jakimi padaczkami jeździliście, że wam obroty przy zamykaniu okien spadały, ja nigdy nic takiego nie zauważyłem, nawet w polonezie atu :gwizdanie: rozumiem klima, w ostateczności grzanie tylnej szyby przy słabym motorze ale nie mechanizmy poruszania szybą.
-
[B5 AAH] Awaryjne odpalanie z gazu.
Też mam na pokładzie KME z tym przełącznikiem, o ile się nie mylę to żeby awaryjnie odpalić na gazie trzeba dwukrotnie wcisnąć przycisk.
-
[C5 AFN] Polerowanie kloszy lamp przednich.
Ciekawe czy i kiedy tworzywo zacznie się utleniać i lampa zacznie matowieć aż do mlecznego szkła
-
[ALL B5] Którędy antena CB ?
Ja mam dużą podstawę z 12 cm magnesem i 5 metrów kabla, więc stawiam antenę na lewym krańcu dachu przy klapie, a kabel puszczony przez bagażnik, później przez oparcie kanapy lewą stroną i dalej pod listwą progową do małego schowka pod kierownicą. Fabryczne podstawy często mają krótkie kable, zdecydowanie za krótkie.
-
[ALL B5] Wymiana kostki stacyjki+radui
Radio masz niefabryczne? Źle jest gdzieś wpięty stały plus, radio nie ma podtrzymania bo wyłączając zapłon odcinasz do niego +12 v i się resetuje.
-
[ALL B5] Czy Klima od 2.5 tdi pasuje do 1.9?
Z angola nie podejdzie nagrzewnica i przewody, nie warto tego kupować bo jak już to brać pasujący komplet, najlepiej jeszcze nie zdemontowany.
-
[ALL B5] Czy Klima od 2.5 tdi pasuje do 1.9?
Inna będzie sprężarka i ułożenie przewodów.
-
[ALL B7] Proszę o pomoc w rozpoznaniu modelu Nawigacji w Audi B7
To jest nawigacja BNS, w sieci zapewne znajdziesz instrukcję.
-
[B5 AVV] Problem z mocą po usunięciu katalizatora
To by była najlepsza opcja, ale Kolega nie określił się na ile wydoli finansowo.
-
[B5 AFN] Tiptronic-błedy-nie ciagnie
Co do zaworu N75 to nie wiem, ale VAG wskaże błąd jeżeli jakieś są i po numerze błędu można już dojść co padło. W każdym razie ograniczyłbym jeżdżenie autem w tym stanie do minimum, wprawdzie bez naprawy się nie obejdzie, ale robić zepsutą skrzynię czy silnik, a zajechaną skrzynie to zupełni inne koszty.
-
[B5 AFN] Tiptronic-błedy-nie ciagnie
Trzeba przyjrzeć się silnikowi, usterki w osprzęcie silnika mają wpływ na pracę skrzyni.
-
[B7 BLB] Skrzynia 7 stopniowa
Co 60 tys km.
-
[ALL B6] Opadnięte drzwi przednie(kierowca)
Dobry powód żeby dać blacharzowi 50 zł za ustawienie i się za to nie zabierać, szkoda fatygi i nerwów
-
[B5 AFN] Tiptronic-błedy-nie ciagnie
Dobrze byłoby podłączyć VAG i zobaczyć jaki błąd wypluło. Podejrzewam skończone sprzęgło, ale to jest diagnoza tak na pół albo 3/4 ślepo.
-
[ALL B5] Trzaski pod kierownicą
Proponuję pościągać plastiki i tak chwilę pojeździć, a nuż coś zauważysz.