Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL] Zostawianie samochodu na skręconych kołach
Co to za brednie, jakie ciśnienie 100 bar, gdzie ten plastikowy zbiorniczek miałby utrzymać takie ciśnienie ? To nie jest zbiornik wyrównawczy. Żadne ciśnienie nie zostaje na skręconych kołach w układzie, co to za wymysły. Zawory w maglownicy otwierają się tylko kiedy zachodzi taka potrzeba- w momencie skrętu, dopóki nie poruszamy kierownicą nawet na skręconych kołach ciśnienie nie idzie w listwę. Na wyłączonym silniku to już w ogóle nei mam mowy, tym bardziej, że nie ma żadnego akumulatora ciśnienia tylko pompa dostarcza go na żądanie. W audi 100 była pompa innego typu i może miało to tam jakieś znaczenie, nie twierdzę że nie bo nie mam pojęcia, ale w konwencjonalnym układzie wspomagania skręcone koła na postoju tylko głupio wyglądają
-
[ALL B6] BRAK KLIMY
Kolega pisze, że ciśnienie było sprawdzane i jest ok, sprężarka pompuje. Uszkodzony wentylator raczej powinien wyrzucić błąd, ale tego najpierw bymsię złapał nawet jeżeli nie ma błędu.
-
[ALL B6] BRAK KLIMY
Wentylator nadmuchu nie pracuje? Bezpieczniki oczywiście sprawdzone? Jeżeli tak to prawdopodobnie silnik wentylatora się wysypał, trzeba podjechać do elektryka.
-
[B5 AVG] Klima - wymiana czynnika
To syczenie to jest odgłos rozprężającego się gazu na dyszy rozprężnej. W innych autach gdzie nie syczy najprawdopodobniej zastosowano zawór rozprężny zamiast dyszy.
-
[ALL] Mycie (czyszczenie) chłodnicy klimatyzacji
Można myć myjką ciśnieniową, ale w zależności od ciśnienia trzeba zachować minimum 60 cm odstępu.
-
[B6 AMB] Tiptronic - delikatnie szarpie przy zmianie biegów, errory VAG
Nie znam tego błędu, ale wygląda mi to na uszkodzony konwerter.
-
[ALL B5] Klima znów działa jak powinna
Nie należy tak generalizować.
-
Jak się robi bezwypadkowe Audi
Szczerze mówiąc włos się na głowie jeży ten konkretny przypadek to raczej demontaż wraka ale u blacharzy to można zaobserwować czasem różne "zjawiska"
-
[ALL B5] Pomocy skóra od 96 podejdzie do 2000r???
Da się, trzeba tylko kupić właściwe i przelutować, kolory kabli się zgadzają.
-
[ALL B5] Moja Audiolka:)cudo:)
Za dużo gazet widać napchał do środka i wyłazi
-
[ALL B5] Moja Audiolka:)cudo:)
Czemu osłona airbagu pasażera tak dziwnie sterczy?
-
[B6 AVF] Nagłe przestanie chłodzenia
Co do sprzęgiełka to dzieś wcześniej o tym czytałem i właśnie włączanie klimy na niskich obrotach sprawia, że mniej dostaje po tyłku bo ma mniejszą różnicę obrotów między silnikiem a sprężarką do pokonania, także dobrze robisz Kolego
-
[B5 AFN] Woda w bagażniku
Auto musiało być w tamtych okolicach uderzone, może blacharz byłby w stanie coś podpowiedzieć.
-
[ALL B5] Rozpadający się fotel kierowcy
Też miałem taki problem z prawym fotelem, wbijanie tego spowrotem na siłę pomagało na chwilę, moim zdaniem tapicerka wyłazi spod płyty jeżeli ktoś wcześniej nieumiejętnie rozbierał fotel, może wklejenie tej gumowej listy przy brzegu by pomogło Ja dałem sobie z tym spokój, a później i tak wymieniłem fotele na mniej złachane i teraz nie mam z tym problemu.
-
[ALL B5] Klima głośno popiskuje
Obracając koło ze sprzęgłem powinien być wyczuwalny lekki opór.
-
[B6 AVF] Nagłe przestanie chłodzenia
Podłącz VAG, sprawdź czy nie ma błędu czujnika ciśnienia i innych, potem niech mechanior sprawdzi sprzęgło sprężarki czy jest całe. Poszukaj też po forum, o niedziałającej klimatyzacji w B6, zerwanym sprzęgle itp. napisano bardzo dużo.
-
[ALL B5] Audi a4 avant 1.8- ile robi km na rezerwie ?
Z tego co widzę po opisie ty Kolego masz silnik 1.8, a ja 2.6, do tego w automacie więc ciężko tu porównywać spalanie.
-
[ALL B5] Mało wydajna klima
W serwisie twierdzą też, że nie wymienia się oleju w automatycznej skrzyni biegów, więc to co oni głoszą trzeba brać z przymrużeniem oka (a drugim zgrywać muszkę i szczerbinę)
-
[ALL B5] Mało wydajna klima
Podjedź do nich, 9 stopni to trochę za dużo. Podejrzewam, że zwalą winę na sprężarkę bo kupiłeś używaną.
-
[ALL B6] Odgrzybianie klimatyzacji
Poczekaj aż za moment zacznie znowu śmierdzieć to się dowiesz :gwizdanie: poza tym parę dni to trochę mało czasu na zweryfikowanie skuteczności operacji. Ozon nie zlikwiduje fizycznie syfu żyjącego na parowniku, tylko neutralizuje zapachy. Usuwasz skutek, nie przyczynę.
-
[B5 AFN] Woda w bagażniku
Wbrew pozorom może i to jest najczęstsza przyczyna. Żeby lało się z góry to byś musiał mieć porwaną uszczelkę, źle wklejoną szybę albo dobrze przekoszoną budę.
-
[ALL B5] Mało wydajna klima
10 stopni na wylocie to jest zdecydowanie za ciepło, kierunek specjalista od klimatyzacji. Osuszacz należy wymieniać co kilka lat, w praktyce mało kto się tym przejmuje i często w aucie jeździ ten sam od nowości. Tak na szybko Kolego, dysza rozprężna przy podszybiu do sprawdzenia bo może być zatkana, filtr przeciwpyłkowy, ilość czynnika chłodzącego w układzie i pomiar ciśnień po stronie ssącej i tłocznej żeby wykluczyć niedrożność układu albo niesprawną sprężarkę, dobry spec sobie poradzi.
-
[B5 AFN] Woda w bagażniku
Sprawdź czy nie dostaje się woda przez uszkodzona uszczelkę lampy.
-
[ALL B6] Odgrzybianie klimatyzacji
Żeby coś pociągnęło to tak jak mówiłem, na pracującym nawiewie, jakieś 50% mocy i cyklicznie powtarzać. W Warsztacie jest dobrze opisana procedura odgrzybiania dla B6, z podaną lokalizacją korka, który trzeba wyciągnąć żeby mieć widok na parownik.
-
[ALL B6] Odgrzybianie klimatyzacji
Wentylator to tak średnio potrzebuje dezynfekcji, część piany pójdzie na parownik, ale trzeba to robić na pracującym nawiewie żeby zaciągnęło.