Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B5] Nagły problem z Tiptronikiem
Esso nie możesz dostać? Przecież z 10 sprzedawców na allegro go obecnie oferuje Można jeszcze zastosować FEBI o numerze 14738, ale Esso LT 71141 jest łatwiej dostępny.
-
[ALL B5] Nagły problem z Tiptronikiem
Skrzynia wyrzuci nadmiar przez odpowietrznik, ale nadmiar szkodzi uszczelnienom. Po to są procedury kontrolne, które ci podałem żeby napełnić skrzynię do właściwego stanu.
-
[ALL B5] Nagły problem z Tiptronikiem
Zawsze zostanie sporo w przewodach, chłodnicy i konwerterze. Na uzupełnienie po ściągnięciu miski będziesz potrzebował jakieś 7 litrów oleju, +/- 1l.
-
[ALL B5] Nagły problem z Tiptronikiem
Mogło przypalić tarcze sprzęgieł, zwłaszcza jeżeli jeździłeś dawałeś w palnik bez krępacji. Nie ma co gdybać, musisz przy wymianie skontrolować czy stary olej nie był spalony, jeżeli nie to wszystko powinno być ok chociaż trochę skróciłeś skrzynce żywot.
-
[ALL B5] Kompresor do silnika 2.8 V6
Firma PES robi kompresory dla 2.8, cena bagatela $3,495.00
-
[ALL B5] Nagły problem z Tiptronikiem
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=76853&highlight=tiptronic+zbi%F3r+wiedzy tutaj masz link do zbioru wiedzy o Tiptronic, mam nadzieję, że nikt mnie nie zlinczuje za odsyłanie do innego forum
-
[ALL B5] Nagły problem z Tiptronikiem
Można sprawdzić, w misce oprócz śruby spustowej jest śruba kontrolna. Procedurę chyba ktoś opisywał na forum, jeżeli nie znajdziesz to podrzucę
-
[ALL B5] Nagły problem z Tiptronikiem
Jeżeli się nie przypaliła w środku to po wymianie miski i nalaniu oleju do nominalnego stanu powinno być ok.
-
[ALL B5] Nagły problem z Tiptronikiem
Z tego co pisałeś w dziale "Moja A4" to tak nie do końca było z tą skrzynią ok po programie :gwizdanie: Nie podświetliły ci się czasem wszystkie przełożenia naraz? To by wskazywało na tryb awaryjny i wtedy jeździsz tylko na trójce. Wyciek należy jak najszybciej zlikwidować, automat nie może mieć żadnych wycieków. Jeżeli byłaby to wina niskiego stanu oleju to powinieneś czuć ślizganie i szarpiące zmiany.
-
[ALL] CB Radio z katalogu Orlen
Nowego Unidena nie kupisz w sklepie, jakieś jaja z homologacją były. Sirio AS- 100 sam używam, polecam.
-
[ALL B5] Licznik/Zegar do Audi A4 B5 1998r. 2.5 TDI V6
Napęd nie ma znaczenia, a licznik z 1.9 można przestawić dla 2.5 i odwrotnie VAGiem.
-
[INNE] Audi A2 problem z przepustnicą
Witam Mam problem z A2 1.6 FSI. Otóż parę dni temu wysiadło w aucie serwo hamulcowe i, jednocześnie choć chyba niezależnie, przepustnica. Po odpaleniu samochód rzucał obrotami, nie dało się tym jeździć więc stał nie ruszany. Wczoraj po przekręceniu zapłonu słychać było trzaski dochodzące z przepustnicy, coś w rodzaju dźwięku przeskakujących zębatek. Teraz auta nie da się już odpalić i stoi unieruchomione. Na zapłonie kontrolka EPC nie gaśnie jak powinna tylko świeci cały czas. Próbowałem wykluczyć powiązanie usterki z serwem, zaślepiłem chwilowo przewód podciśnienia łączący kolektor ssący z serwo, ale bez zmian. Do piątku nie mam możliwości ruszenia grata ani podpięcia VAG-a, bez tego pewnie nie bardzo jest jak pomóc. Interesuje mnie głównie to czy ktoś miał podobny przypadek w aucie z takim motorem i czy przepustnica po prostu zgubiła nastawy i wystarczy ją zaadaptować, czy rozglądać się za nową bo z tej już nic nie będzie.[br]Dopisany: 05 Maj 2010, 16:10_________________________________________________Problem rozwiązany: padnięta przepustnica, nadawała się do naprawy.
-
[B6 BFB] Jaką wybrać sprężarkę?
Musisz poczekać, Robert albo inny Kolega podrzuci informację. Ja powiem tyle, że jeżeli sprężarki mają to samo koło pasowe to na 90% podejdą.
-
[B5 AEB] 1.8T quattro Drift :)
Skrajny debilizm, w ruchu ulicznym
-
[B5 ADP] Rzęzi sprężarka klimatyzacji DIAVIA
Przez przytarte łożyska czynnik nie ucieknie, przez stare uszczelnienia tak. Poszukaj lepszego zakładu w twojej okolicy, niech sprawdzą szczelność, osłuchają tą sprężarkę.
-
[ALL] Która V6 najbardziej żywotna?
Przy 300 kilku tys km moje 2.6 miało mierzoną kompresję na cylindrach- wartości książkowe. Generalnie całkiem fajnie się jeździ, ale gdybym miał wybierać to wziąłbym oczywiście 2.8, lepsza dynamika, a tak samo paliwożerny.
-
[B5 ADP] Rzęzi sprężarka klimatyzacji DIAVIA
Po pierwsze zmienić warsztat na lepszy bo kolesie widać niezłe paproki Podejrzewam przytarte łożyska po prostu.
-
[B6 BFB] Jaką wybrać sprężarkę?
Powinny pasować wszystkie, ale dla pewności spytaj w dziale Części, na pewno dostaniesz odpowiedź.
-
[B6 AVF] Nagłe przestanie chłodzenia
Prawdopodobnie uszkodzona sprężarka, jedź do fachmana zmierzyć ciśnienia żeby potwierdzić to lub nie.
-
[ALL B5] Nie mogę podłączyć sie VAG-iem do sterownika aut. skrzyni biegów
Z zepsutym sterownikiem miałbyś niezłe jaja podczas jazdy, poszukaj jak kilku Kolegów na forum się męczyło.
-
[B6 AVF] Nagłe przestanie chłodzenia
Jeżeli ślizgałoby się sprzęgło sprężarki to próbowałaby ruszyć całość, ale po chwili rozłączyłoby sprężarkę.
-
[ALL B5] Tarcze hamulcowe - kiedy wymienić
Jeszcze jeden komplet klocków na tych tarczach mógłbyś przemęczyć bez toczenia.
-
[B5 AFN] Automatyczna skrzynia nie przełącza biegów
Po remoncie skrzyni jest to bardzo polecane, taka wcześniejsza wymiana i potem normalny interwał zmian między 40, a 80 tys km.
-
[B6 AVF] Nagłe przestanie chłodzenia
Jeżeli jest za duża szczelina na sprzęgle to może się ślizgać przy włączaniu i sprężarka nie ruszy.
-
[B5 AFN] Automatyczna skrzynia nie przełącza biegów
Teraz pamiętaj tylko o wymianie oleju po pierwszym tysiącu lub dwóch km po naprawie i ciesz się jazdą niestety w mieście będzie ciężko zejść poniżej 8-9 litrów.