Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AWT] Dolna osłona silnika
Tonik, lepiej poszukaj jakiejś osłony i załóż, bez niej wszystko pod maską się niepotrzebnie brudzi.
-
[B5 1Z] Klimatyzacja
Koledzy, to jest normalny objaw przy pracującej klimatyzacji, wystarczyło poszukać
-
[B5 AHU] Jakie CB do 200 zł
Wyrzucać nie musisz, korzystaj bo nic ci nikt nie zrobi. Natomiast dystrybutor rozprowadzający toto mógłby mieć kłopoty.
-
[B5 AHU] Jakie CB do 200 zł
Niestety, nie jest legalny.
-
[B5 ACK] Problem z automatem
W tym warsztacie to panu mechanikowi chyba się coś poj***** W okolicach Wawy słyszałem sporo dobrego o zakładzie w Nadarzynie, spróbuj tam
-
[ALL B5] Prowadnice foteli
Sprawdź czy w ogóle masz plastikowe ślizgi w nogach foteli tam gdzie jeżdżą w prowadnicach i czy jest tam choć odrobina smaru i w jakim stanie jest centralny ślizg na środku przy mechanizmie ryglowania fotela po przesunięciu.
-
[B5 AFN] Naprawa zamka, klamki po włamaniu.
Jak najbardziej jest możliwa, w poprzednim audi chyba z 5 razy wymieniałem wkładkę zamka bo sznury wyjątkowo sobie go upodobały do prób kradzieży
-
[B5 AFN] Naprawa zamka, klamki po włamaniu.
Niech dobry ślusarz wstawi ci nową wkładkę zamka w drzwi, dopasowaną do twoich kluczyków, zmień całą kasetę klamki, schowek wymień i go nie zamykaj na przyszłość bo to żadne zabezpieczenie dla zawartości jak widać
-
[B5 ACK] Problem z automatem
Zacznij od podłączenia VAG-a, chociaż obawiam się że to uszkodzone sprzęgło.
-
[ALL B5] Nagrzana szyba pękła po polaniu wodą ?
Guregoru, kiedy temperatura powietrza jest w granicach 24 stopni i świeci słońce to szyba trzyma temperaturę powietrza czy się nagrzewa ? Jaką temperaturę masz w samochodzie po dłuższym postoju w takich warunkach, 24 stopnie czy cieplej? W dodatku jak Kolega pisze szyba była wymieniana, wystarczy, że źle ją wkleili i w końcu poszła, a polanie wodą to być może był po prostu zbieg okoliczności. Zobaczymy co powiedzą fachowcy.
-
[ALL B5] Nagrzana szyba pękła po polaniu wodą ?
Polałeś rozgrzany na słońcu samochód zimną wodą ze szlaucha i szyba po prostu nie wytrzymała szoku termicznego. Inaczej trudno mi to wytłumaczyć.
-
[ALL B7] Czy warto usuwać katalizator w benzynie...?
Po co wycinać sprawy katalizator w aucie z niskim przebiegiem, może jeszcze uj wie ile mocy od tego przybędzie ? Po coś innego ten katalizator jest montowany niż żeby go wycinać, potem jedzie prawie nowe auto a z rury śmierdzi jak stary grat i truje wszystkich/ wszystko wokoło moja rada Kolego, zostaw jak jest bo jest ok.
-
[B6 AVJ] Problem z turbiną
Cartur jest ok jeżeli chodzi o regenerację turbiny, ale nie masz jeszcze pewności, że to ona jest winna. Pierwsze kroki skierowałbym do warsztatu.
-
[B6 AVJ] Problem z turbiną
Jak chcesz mieć zrobione dobrze w bdg to podjedź do Tobolskiego albo do Raf-Maru, tyle że tam dobrze cię skasują za naprawę.
-
[ALL] Bezinwazyjne odgrzybianie klimatyzacji srodkiem Clern Air
Wszystko czego nie zaaplikujesz bezpośrednio na parownik to ściema na chwilę i wyrzucanie pieniędzy. Też kiedyś użyłem takiej puszeczki, skutek- lepkie plastiki i poplamiona tapicerka w okolicy działania tego ustrojstwa, a popachniało może z tydzień, odradzam
-
Naprawa, remont automatycznej skrzyni biegów AG4 01N (DMX) w A4 1997r 1.9tdi
Brawo, brawo :oklaski: jesteś chyba pierwszy na forum, który naprawiał skrzynię samodzielnie, a na pewno pierwszy, który to udokumentował. Jak widać wystarczy trochę samozaparcia, w końcu skrzynię w fabryce składają ludzie nie kosmici
-
[B6 AVB] Problem z automatyczną skrzynią(czujnik czy pada skrzynia?)
Obstawiałbym zużyty konwerter, jeżeli nie ma błędów w sterowniku. Poza tym jak wyżej, nie ten dział.
-
[B6 AWX] Co oznaczają te cyfry na tabliczce sprężarki klimy
Numer części, producent (Denso) i model sprężarki (6seu12c).
-
[B5 ADP] Strumienica-potrzebne wymiary
Lepiej kup sobie tłumik przelotowy w miejsce tej strumienicy.
-
[B6 AVF] Jeden wentylator elektryczny a włączenie klimy
Według mnie powinien chodzić na wolnych obrotach po włączeniu klimy i w razie potrzeby zwiększyć. A2 ma też jeden elektryczny i właśnie tak się zachowuje, niech mnie ktoś poprawi jak źle mówię
-
[B5 AFN] Sprężarka klimy
Tam gdzie w okolicach podszybia przewody od klimy wchodzą w gródź masz 2 zawory, za 1 z nich jest rozkręcane połączenie i tam jest dysza. Nie wolno nic tam grzebaćprzy pełnym układzie.
-
[ALL B5] Nagły problem z Tiptronikiem
I bardzo dobrze, gratulacje
-
[ALL] Która V6 najbardziej żywotna?
To zależy od wielu czynników, m. in. obciążenia, wciśnięcia pedału gazu, stylu jazdy kierowcy.
-
[ALL] Która V6 najbardziej żywotna?
W tiptroniku w B5 nie ma sport, w B6 jest sport.
-
[ALL B5] Nagły problem z Tiptronikiem
Hurtownie motoryzacyjne czy Intercars, czy inny w twojej okolicy muszą mieć taki olej na stanie, nie ma siły. Na allegro jeżeli jest zapieczętowana bania 20 litrów to też nie masz się czego bać myślę, ale twoja decyzja