Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AHU] Klimatyzacja w A4 b5 , mały czy duży problem :P
Chodzi na pewno o osuszacz- puszkę nie skraplacz- chłodnicę. Osuszacz musisz bezwarunkowo kupić nowy, używany albo taki z rozszczelnionego układu nadaje się na śmietnik bo wkład jest silnie higroskopijny. Na marginesie, skraplacz można kupić używany, tylko kto zagwarantuje że będzie szczelny, a zamienniki są połowę tańsze niż z ASO. Przy takim rozszczelnieniu układu jakie miałeś koniecznie nowy osuszacz i długa, mocna próżnia, najlepiej byłoby całość wypłukać tylko wtedy koszty rosną. Dławik można sprawdzić tak jak andy_sky mówi, jeżeli jest na swoim miejscu i czysty to może zostać, dysza znajduje się w cienkiej rurce przy podszybiu, możesz złapać tam kluczem płaskim i rozkręcić.
-
[B5 AHU] Sprężarka klimatronika wymiana oleju
Dysza jest na przewodzie wysokiego ciśnienia, masz tam gwint do płaskiego klucza.
-
[ALL B5] Klima znów działa jak powinna
Nie zapomnij osuszacza wymienić
-
[ALL B5] Świecąca kontrolka Airbag
Sterownik zapisze błąd tylko wtedy, jeżeli przy odpiętych poduszkach włączysz zapłon, odpinanie akumulatora nie ma tu nic do rzeczy. Podłączaj VAG i śmiało kasuj błąd, nie wiem co ma do tego numer sterownika airbag.
-
[B5 AFN] Jakie oponki na przód za ok 500zł? Proszę o pomoc
Te Nexeny akurat mają dobrą opinię, również tu na forum
-
[B5 AFN] Jakie oponki na przód za ok 500zł? Proszę o pomoc
Podpowiem coś, zamiast babrać się z jakimiś używkami zajrzyj na opony.com, mają dobre ceny, duży wybór i pewny towar. Nie raz brałem u nich opony i zawsze wszystko było ok.
-
[B5 AKN] Nie włącza się wiatrak od klimy
A to ciekawe, u mnie rusza po chwili postoju, a podczas jazdy nie pamiętam żeby się włączył. Sprężarka się nie męczy, ciśnienia są w normie.
-
[B5 AKN] Nie włącza się wiatrak od klimy
Zostaw auto z włączoną klimą na postoju, po kilku minutach powinien ruszyć. W trasie skraplacz chłodził ci pęd powietrza, więc wentylator był zbędny.
-
[B5 1Z] Pytanie o automat
Żadne a4 nie miało sterowanej mechanicznie skrzyni, już b4 miały AG4 sterowaną elektronicznie. Podstawową sprawą jest znalezienie w miarę uczciwego majstra i dokładne ustalenie co się posypało bo inaczej cię wyrzeźbią zdrowo, koszt remontu takiej skrzyni nie ma prawa przekroczyć 2 tys zł na gotowo, a w dziale Warsztat jest nawet opis rozbiórki 4-biegowego automatu. Przekładka na manual to rzeźba buractwo, takie jest moje zdanie zwłaszcza że uczciwa naprawa nie kosztuje już Bóg wie jakich pieniędzy.
-
Ogólno Klubowe rzucanie palenia !!!
Możesz rzucić dziewczynę brutalne ale prawdziwe. Jeżeli sama nie zrozumie to będzie kurzyć
-
[ALL B5] Problem, wywaliła klima
Wygląda na to, że było a duże ciśnienie w układzie i pier******o. Do wymiany na pewno jest wąż i osuszacz plus to co jeszcze mogło ulec uszkodzeniu, pewnie w obu przypadkach był stary i przytkany, do tego brudny skraplacz, niedziałający wentylator i jest skutek.
-
[B5 1Z] Pytanie o automat
Nie da się nic wyregulować bo skrzynia jest sterowana elektronicznie nie modulatorem podciśnieniowym. Te objawy to prawdopodobnie padnięte sprzęgło, ale to jest strzał na półślepo.
-
[B5 ALF] Sterownik automatycznej skrzyni biegów...
Od góry nic nie sięgniesz niestety, dobrze zabezpieczyli ten sterownik przed machinacjami
-
[B6 AVF] Jaka może być przyczyna ukręcania sprzęgiełka??
Jakiś zator musi być w układzie i powoduje wzrost ciśnienia do zbyt wysokich wartości, nic innego mi nie przychodzi do głowy Przygnieciona rura, zużyty osuszacz, niedrożny skraplacz czy wreszcie niesprawny drugi wentylator to są jakieś tropy.
-
[B6 AVB] Prawy kierunkowskaz migający w lewo
Podejrzewam, że winna jest manetka kierunków moja mama miała kiedyś w oplu coś takiego, że jak wrzucała kierunkowskaz to zapalały się długie
-
[ALL B5] Świecąca kontrolka Airbag
Nabój napinacza pasa jest w słupku, jeżeli nie masz bocznych poduszek i bajerów w fotelach to pod siedzeniami nie będzie żadnych kostek.
-
[B5 ALF] Sterownik automatycznej skrzyni biegów...
Wykładzinę łatwo się podnosi. Wyciągasz fotel, ściągasz ten wewnętrzny plastik przy progu mocno ciągnąć do góry, odkręcasz fragment przy nadkolu i podnosisz wykładzinę. Jeżeli nigdy nie była ruszana to będzie przyklejona do blachy takim jakby klejem, który odchodzi łatwo i bez gąbki, więc nie ma problemu
-
[B5 ALF] Sterownik automatycznej skrzyni biegów...
Musisz podnieść wykładzinę podłogi. Tak na marginesie to ciekawe jakie jeszcze patenty to auto w sobie kryje, oby jeździło bezproblemowo.
-
[ALL] Czy powinno się wciskać sprzęgło?
Ja nigdy nie odpalam i nie gaszę auta z wciśniętym sprzęgłem kiedy akurat jadę manualem, takie przyzwyczajenie z automatu mam. Tyle co zauważyłem to to, że w kopciuchach łagodniej silnik gaśnie na wciśniętym sprzęgle.
-
[B5 ALF] Sterownik automatycznej skrzyni biegów...
Pod fotelem pasażera. A z ciekawości, po co chcesz się do niego dobierać?
-
[B5 AFN] Zatarty kompresor
sprawdź www.airstal.pl
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Najlepiej chemią, ozonowanie to taki pic na wodę.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Jechać na solidne odgrzybienie w dobrym zakładzie.
-
[ALL B5] Nagrzana szyba pękła po polaniu wodą ?
Klej w zależności od tego jaki został użyty wiąże trwale szybę w ciągu od kilku godzin do maks 12h więc spokojnie takie odpryski w polu widzenia kierowcy o ile się nie mylę są naprawianle bez problemu, w przeciwieństwie do usuwania rys.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
W życiu nie słyszałem podobnej bzdury klima ewidentnie jest zasyfiała, wykluczam nieszczelność bo moment i przestałoby chłodzić. To nie ma nic do rzeczy