Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B7 BNA] Moja Księżniczka...
Mądra decyzja, oszczędzisz sobie utraty dowodu, a nerwów oślepianym
-
[ALL B5] Czy te wahacze są oryginalne?
Ja na Febi zrobiłem 60 tys. km, ok. półtora roku jazdy i zaczęły pukać górne wahacze, dużo zależy od tego po czym się jeździ.
-
[ALL B5] Koszt plecionki
Nie ma czegoś takiego jak oryginalna plecionka, oryginalnie ona występuje jako jeden element z katalizatorem i kawałem rury :gwizdanie:
-
[ALL B5] Czy te wahacze są oryginalne?
Ile tys km zrobiłeś na tych Master Sportach?
-
[ALL B7] Za duży poziom oleju - błąd przy wymianie czy przybywa oleju ?
Silnik BPW o ile się nie mylę jest wyposażony w DPF. Jeżeli auto jest jeżdżone tylko na krótkich odcinkach, niedogrzane to DPF nie ma kiedy przeprowadzić procedury samooczyszczania i przybywa oleju bo rozcieńcza go paliwo przeznaczone na wypalenie filtra cząstek stałych. Jedyne co pozostaje to albo zmienić sposób eksploatacji auta, albo pogodzić się z wymianą oleju co rusz, ewentualnie wyciąć DPF. Filtr cząstek stałych w ruchu miejskim to pomyłka.
-
[ALL B6] Który silnik benzynowy wybrać?
Taa, momentem jeżdżą i do momentu spojrzenia na prędkościomierz jest iluzja, ze auto nie wiadomo jak zasuwa
-
[ALL B6] Co może gazownk zrobić aby prędzej się przełączał na gaz?
Każdy zrobi jak uważa, w przypadku nowoczesnych silników diesla i benzyn z bezpośrednim wtryskiem tak jak pisałem i co wynoszę z praktyki nic nie zyskasz stojąc i rzeźbiąc na jałowym. Generalnie, jeździmy jednak w miarę przyzwoitymi autami, więc myślę, że stać nas spalić odrobinę benzyny zanim się na lpg przełączy, a nie snuć rozważania czy opłaca się postać kilka minut niech sam na gaz nie przełączy, mi np. szkoda czasu. To tak bardziej pasuje do posiadacza poloneza, łady czy innej dacii, nie ubliżając nikomu
-
[ALL B6] Co może gazownk zrobić aby prędzej się przełączał na gaz?
Pracujący na biegu jałowym silnik dłużej się nagrzewa bo jest mniej obciążony, podczas jazdy nagrzewanie i czas przez jaki silnik pracuje niedogrzany jest paradoksalnie krótszy. Na marginesie, to takiego np. FSI zimą, z włączonym ogrzewaniem na postoju nie zagrzejesz, taki silnik pracuje wtedy na ubogiej mieszance i zimny, na zimnym oleju może chodzić kilkanaście minut bez wyraźnych efektów co dla niego zdrowe nie jest.
-
[B6 ALT] Smród spalin wewnątrz
Jeżeli miałbyś nieszczelną np. klapę bagażnika to też będzie zaciągać spaliny do środka.
-
[ALL] Czujniki cofania elektromagnetyczne, ktoś używa ?
Znajomy ma coś takiego, jeden czujnik montowany od środka szyby koło 3 światła stopu. Działa mało precyzyjnie, wykrywa obiekty za autem do ok 0,5 metra. W porównaniu do zwykłych czujników parkowania to taka trochę prowizorka.
-
[ALL B5] Oblodzone przewody od klimatyzacji
Jeżeli przewody są oblodzone to w którejś części układu jest niedrożność, gaz się tam rozpręża i przymraża przewody, dlatego ważne jest odpowiedź na pytanie, w którym miejscu przewody przymarzają.
-
[ALL B5] Oblodzone przewody od klimatyzacji
W którym miejscu te przewody masz oblodzone?
-
Bezwypadkowy? Już się robi!
Naprawa tego hyundaia była przeprowadzona skandalicznie, ale na tej stronie widać też trochę dobrej blacharskiej roboty, zwykła wymiana pogniecionych poszyć jest lepsza niż szpachlowanie.
-
[ALL B6] Co może gazownk zrobić aby prędzej się przełączał na gaz?
Nie wiem co wychodzi taniej, ale nagrzewanie silnika na postoju nie służy ani silnikowi, ani środowisku. Generalnie przy niektórych pytaniach po prostu wymiękam, to jest jedno z nich
-
[ALL B5] Proszę o wyjasnienie takiego komunikatu? Skreślona żarówka
Posprawdzać wtyczki przy lampach przednich i tylnych na początek myślę czy nie są ponadpalane
-
[ALL B5] Proszę o wyjasnienie takiego komunikatu? Skreślona żarówka
W B5 FIS pokazuje tylko błędy świateł stopu i mijania, nie tak jak w B6 każdej żarówki oświetlenia zewnętrznego więc diody nie są tu problemem.
-
[ALL B6] Który silnik benzynowy wybrać?
:good: przy predkości +/- 100km/h jest malutkie spalanie , ale majac na uwadze osiągi auta to ja tak nie jezdziłem bo pedał korcił Kolega paralotniarz jak pisał w granicach tej prędkości zazwyczaj jeździ, więc jeżeli ma silny charakter to dalej będzie tak jeździł i spalanie nie wzrośnie
-
[ALL B6] Odłączenie akumulatora
Nie kombinuj, zanieś aku do domu, naładuj i zanieś do auta
-
[ALL B6] Co może gazownk zrobić aby prędzej się przełączał na gaz?
Zobacz najpierw jak te świece wyglądają zanim wymienisz bo to nie musi być to i pewnie nie będzie.
-
[B5 AKN] Huczenie układu różnicowego
Na pewno nie zepsujesz skrzyni wlewają olej 75W90 bo o takiej lepkości jest tam fabrycznie lany, oryginalny olej to taka ładna bajka, po prostu któryś z producentów ma umowę z VAG i leje swój produkt w buteleczki audi
-
[B5 AHU] Licznik przebiegu km liczy jak szalony
Niestety nie można tego wykluczyć
-
[ALL B5] Czy można włączyć klime w zime?
Jeżeli klima jakimś cudem włączy się w temperaturze około i poniżej 0 stopni, to nie służy to sprężarce bardziej niż zimowy przestój, więc te kopiowane po różnych portalach frazesy z internetu o włączaniu klimatyzacji zimą nijak się mają do rzeczywistości..
-
[B5 ADP] Tuning ADP
Kolego, z g**na bicza nie ukręcisz, tuningowanie tego silnika jest totalnie pozbawione sensu bo żeby osiągnąć wątpliwy efekt musiałbyś włożyć równowartość samochodu. Poza tym jesteś kolejnym, który pyta o to samo i zawsze przewija się wolnossące 1.6 i 1.8, używanie wyszukiwarki nie boli.
-
[B5 AHU] Licznik przebiegu km liczy jak szalony
Pewnie źle skręcili licznik i wsad uszkodzony, ale niech ktoś jeszcze się wypowie.
-
[B5 AHU] Podgrzewane fotele
Nie masz grzania, żółta wtyczka to jest zapalnik airbagu, czerwona z dochodzącym jednym, brązowym kablem to jest uziemienie zapalnika.