Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL] HID-kwestie prawne
w jakim kraju europejskim są dozwolone hidy ?? UK Przykład UK akurat nie przemawia do mnie, skoro ci ludzie zgodnie z przepisami mogą jeździć z oponami różnej konstrukcji na jednej osi co do homologacji trzeba by zajrzeć w rozporządzenia, może komuś będzie się chciało, ja niestety chwilowo nie mam na to czasu
-
[ALL B5] Co to za wtyczka przy tylnej kanapie?
Kabel zapłonnika napinacza pirotechnicznego środkowego 3- punktowego pasa bezpieczeństwa jeżeli zmieniasz siedzenia z przed na polifta to tego nie przypniesz i możesz spokojnie uciąć/ schować i zapomnieć
-
[B5 ADR] Problem z powracającym błędem
Emulator lambdy ? Nigdy o takim urządzeniu nie słyszałem, przy instalacjach podciśnieniowych montowali emulatory wtryskiwaczy benzynowych żeby nie świecił check, ale o emulatorze sondy pierwsze słyszę.
-
[ALL] HID-kwestie prawne
Kolego, każdy samochód z lampami ksenonowymi sprzedawany w Europie musi mieć układ samopoziomowania i zmywania reflektorów, bez tego nie dostanie homologacji europejskiej. Inaczej może być z autami pochodzącymi z egzotycznych rynków, ale w naszym obszarze odstępstw nie ma.
-
[ALL] HID-kwestie prawne
Owszem, halogen też walnie, ale tam jest źródło światła o znacznie mniejszej mocy i ten efekt oślepienia nie jest tak spotęgowany. Ja też jestem zwolennikiem jak najlepszej widoczności, ale legalnie a nie kosztem innych. Dla mnie o cudownych efektach HID- ów możecie pisać całe poematy i dowolnie umniejszać rolę układów dynamicznej regulacji zasięgu i wysokości lamp dla lamp ksenonowych w ale nikt nie wmówi mi że czarne jest białe. Niehomologowane źródło światła w lampie jest nielegalne i auto z takim wynalazkiem nie powinno przejść przeglądu, ale wiemy jak to w Polsce wygląda.
-
[ALL] HID-kwestie prawne
Niemniej koryguje wysokość wiązki na tyle szybko, że oślepienie jadących z naprzeciwka jest minimalne lub wcale nie występuje. Kiedy jedziesz gdzieś po zmroku dziurawą drogą auto z normalnym ksenonem najwyżej trochę błyśnie, a to z wsadzonym na partyzanta HID- em nap****ala po oczach chyba że jedzie ze strumieniem światła obniżonym pod sam nos.
-
[ALL] HID-kwestie prawne
Wszystko pięknie do czasu aż trafisz na nierówność na drodze albo chociażby próg zwalniający, wtedy dla jadących z naprzeciwka zaczyna się świecenie po oczach. Oryginalny ksenon minimalizuje to zjawisko i żaden ustawion/ opuszczony w dół HID nie jest w stanie zachować się podobnie. Lampa wyładowcza w nieprzystosowanym do tego reflektorze to jest nieporozumienie, jest niezgodna z przepisami, nie będzie zachowywać się tak jak w reflektorze przystosowanym do tego i nie ma co dorabiać dziwnych usprawiedliwień i ideologii, że wystarczy ustawić światła i opuszczać w razie potrzeby regulatorem wysokości.
-
[B5 AAH] Benzyna 95 czy 98 ?
Ja mówiłem o niewysilonych, niechipowanych silnikach, takich jak ten autora wątku Ty Kolego masz chip od ABT, zmienione mapy w tym prawdopodobnie przesunięty zapłon i nie sprzeczam się, ze na 95 możesz mieć spalanie stukowe przy dużych obciążeniach bo to są te dźwięki jakby słabszego smarowania, o których pisałeś, a na 98 doskonale równą pracę silnika.
-
[B5 AHU] Audi a4 1.9 TDI z automatem AG4-problem
Markus, jeżeli masz czas i chęci to zrzuć skrzynię i na stół ją. Rozbierz, oceń które elementy kwalifikują się do wymiany, napraw. załóż i ciesz się. Myślę, że Kolega SoMeS jest w stanie pomóc, on swoją skrzynię często ma rozebraną w dziale Warsztat jest też instruktaż wymiany tarczek ciernych w AG-4. W ostateczności możesz kupić drugą skrzynię, ale bez rozbiórki nigdy nie wiesz co siedzi w środku. Przekładka zwłaszcza tanim kosztem to syf, kiła i mogiła.
-
[B5 AAH] Benzyna 95 czy 98 ?
98 leje się do silników o wysokim stopniu sprężania, w innych takie paliwo nic nie zmieni, a nawet spali więcej bo im więcej oktanów tym niższa wartość opałowa paliwa. Wszelkie inne odczucia to placebo właściciela
-
[ALL B6] Demontaż anteny (rekinek) z dachu avanta
Pod lampką przestrzeni bagażowej masz śrubę ten anteny, wyjmij lampkę i dalej będziesz widział co zrobić.
-
[INNE] Zegary Audi A2
Tak nawiasem mówiąc to przymierzałem się do kupna zegarów z tej aukcji, którą podrzucił aju chociaż coraz bardziej się waham czy bawić się w moda z FIS bo po podliczeniu wychodzą spore koszty, a efekt raczej niewspółmierny. Dalej nie wiem czy te liczniki są z FSI, czy nie.
-
[INNE] Zegary Audi A2
Dziwne, że są z angola, widziałem że prędkościomierz jest wyskalowany w kmh, chyba że ktoś zmieniał tarczę i kodowanie interesuje mnie głównie to czy zegary są z 1.6 FSI na co wskazywałoby skalowanie obrotomierza, czy z benzyny 1.4 bo z tego co wiem nie są zamienne. Na wklejce z numerem części widnieje też EU, nie GB czy UK.
-
[INNE] Zegary Audi A2
Witam, mogę prosić o sprawdzenie do jakiej wersji silnikowej pasują zegary o poniższym numerze: 8Z0920930A ?
-
Cena nowej B6
Może jakaś samoróbka, zdemontowany kompresor itp. W B6 klima była standardem. Jak mi ktoś pokaże B6 bez klimy, to może uwierzę. Niewierny Tomaszu, spójrz w to ogłoszenie z mobile.de http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=de&id=137958417&pageNumber=1&tabNumber=2 otwórz więcej zdjęć i daj zbliżenie na panel sterowania wentylacją, celowo tak piszę bo klimatyzacji to auto nie ma.
-
[ALL B6] Będzie pasowało to radio ?
To jest radio z a3, nie będzie pasowało do konsoli w a4 kształtem czoła naokoło panelu przedniego. Concerty do a4 mają prostokątne czoło i cienką, chromowaną listewkę na górze panelu.
-
[ALL B5] Skrzynia automatyczna
Nie ma sprawy na naszym forum jak i w internecie masz całkiem sporo do poczytania o automatach.
-
Antywirus dla windowsa 7 - pomocy
Avira jest bardzo ok, używam od wielu lat i nie narzekam miałem też kiedyś Nortona, ale nigdy więcej nie wyłożę na to pieniędzy.
-
[ALL B7] Za duży poziom oleju - błąd przy wymianie czy przybywa oleju ?
To jest bardzo słuszny wniosek generalnie każde auto z DPF na pokładzie jeżdżone na krótkich dystansach ma z nim problemy.
-
[ALL B5] Rodzaje skrzyń biegów
Skrzynia od 110'tki jest minimalnie dłuższa, ale różnica jest pomijalna więc możesz spokojnie jeździć. Większość skrzyń z 1z' ów jest już zdezelowana i wymiana na nowsze z mocniejszych motorów to normalna sprawa.
-
[ALL B5] Skrzynia automatyczna
Nie powinno się wachlować lewarkiem, na światłach trzymamy na D i hamulcu, luz albo park przy dłuższym postoju z zapalonym silnikiem. Warto czytać czasem instrukcję.
-
s4 b5 sedan
Auto ogólnie ładne, ale jeżeli kręcisz filmy dla publiki to proponowałbym zlikwidować tą fontanienkę od płynu i zatankować bo przypał o suchym baku jeździć
-
[ALL B5] Oblodzone przewody od klimatyzacji
Dysza rozprężna prawdopodobnie będzie przypchana, trzeba ją wymienić albo oczyścić.
-
[B5 AFB] Długie utrzymywanie 1-2 biegu
Nie ma co wymuszać tych wcześniejszych zmian, skrzynia wie co robi i przynajmniej silnik prędzej się nagrzeje, a to przeciąganie nie szkodzi mu bardziej niż jazda na niedogrzaniu.
-
[B6 ALT] Smród spalin wewnątrz
Ale Kolega marioximus nie pisze o przypadłości w ALT tylko w ADR-ze, także czytamy uważnie :gwizdanie: W B5 niestety nawiew potrafi brzydko ciągnąć smród palonego oleju do kabiny