Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Do ilu te obroty ciągnie przed zmianą na zimnym silniku i skrzyni, dociąga np. do końca skali i nie chce przerzucić czy zmienia załóżmy przy 3 tys zamiast przy 2 jak na ciepłym? Przy zimnym silniku automat zawsze bardziej przeciąga biegi celem szybszego nagrzania silnika i katalizatora. Ja mam tip przy benzynowym silniku i dopóki nie złapię troszkę temperatury skrzynia dłużej trzyma na obrotach przed zmianą biegu, tyle że u mnie z racji pieca jaki zamontowano pod maską obserwuję to zjawisko do ok 1,5 km od odpalenia. Jeżeli u ciebie jest tak samo, tj. przeciąga do złapania temperatury to nie widzę problemu W sterowniku nic nie wyregulujesz, to jest elektronika i tylko zmiana mapy by pomogła, a to bez sensu, skrzynia wie co robi
  2. No to trochę nie na miejscu był
  3. Możesz mieć nieszczelne uszczelki bagażnika i tamtędy zaciąga jak otworzysz okno.
  4. NIGDY na wyłączonym silniku, do holowania automatu silnik musi pracować inaczej skrzynia nie ma żadnego smarowania.
  5. Wyciągając sprężarkę, przewody i skraplacz nie zyskasz nawet 10 kg, jeżeli chcesz redukować masę auta to lepiej wnętrze wybebesz, albo nie tankuj do pełna, wtedy będzie 30 kg lżejszy :gwizdanie: ludzie to mają czasem pomysły, generalnie zabierasz się do redukowania masy od d*** strony.
  6. Jeżeli niezwłocznie się zatrzymasz po zgaśnięciu silnika to nic się nie stanie, jeżeli będziesz ciągał auto na lince przy wyłączonym silniku masz bardzo duże szanse zniszczyć skrzynię biegów.
  7. majkel_majki odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Przykra sprawa zależy co się rozsypało w środku, ja stawiam na sprzęgło forward, pompę oleju albo konwerter, może któryś elektrozawór ale to trzeba rozebrać i zweryfikować.
  8. Piękne auto, trochę ta kiera barokowa jak dla mnie ale poza tym super
  9. Mity, można spokojnie gazować, tylko gazownik musi być kompetentny, a komponenty instalacji muszą być wydajne i dobrej jakości.
  10. Sprawdziłbym jeszcze przeguby wewnętrzne i zewnętrze oraz półośki.
  11. Fajnie wyszło, bardzo estetycznie
  12. Bym zapomniał, filtr jest w misce oleju wymieniany wraz z olejem. Kolego, nie bierz tego skansenu do siebie
  13. A co ma multitronic do 4- biegowego skansenu ? Nieładnie tak nabijać posty :gwizdanie: Do 4- biegowego automatu przy zwykłej wymianie wchodzi bodajże 7 litrów oleju o oznaczeniu Febi 14738 albo Esso LT 71141 .
  14. Co to był za silnik? Ja mówię o najnowszym D4D.
  15. Te wszystkie paliwa- cud w rodzaju vervy czy bp ultimate w nowoczesnych silnikach mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Znam przypadek padu pompy wtryskowej cr w toyocie, auto szanowane z niewielkim przebiegiem, w jednych rękach i od nowości zalewane "lepszymi" paliwami. Pompa padła bo te paliwa z powodu dodatków, które zawierają są za suche i nie dają pompie właściwego smarowania.
  16. Oj możesz się zdziwić, 2 lata to kawał czasu, a jeżeli poleciał jakiś uszczelniacz to po tygodniu może być sucho.
  17. Tu trochę poleciałeś, ale te 300- 400 tys. km bez remontu przejedzie.
  18. Petexy są ok
  19. Kolego, zapytam przekornie: a manualne skrzynie i ich sprzęgła przy dużych przebiegach to śmigają jak nóweczki ? Wiadomo, że jeżeli kupujesz stare auto to ryzyko awarii jest, dużo zależy od sposobu eksploatacji auta i kultury technicznej z jaką skrzynię obsługiwano. Z silnikiem AFN montowano głównie 4- biegowe skrzynie o oznaczeniu DMX bez tiptronika, poszukaj na forum, było trochę problemów, głównie padające sprzęgła labo rożne drobiazgi, poważne awarie mechaniczne to margines, a nawet jak coś wyskoczy to w granicach 2, 3, maks 4 tysięcy robisz mały albo kompletny remont i śmigasz dalej bez stresu.[br]Dopisany: 09 Październik 2010, 17:35_________________________________________________Niech moderator przeniesie ten wątek do właściwego działu
  20. Ja tam w ogóle nie wiem co to kac, mało piję, ale jak już sobie lutnę to nie mam kaca najlepiej przespać, ale jeżeli autor wątku ma takie słabe predyspozycje do picia to pomoże chyba tylko ograniczyć alkohol do absolutnego minimum.
  21. To akurat łatwo sprawdzić tylko trzeba chcieć :gwizdanie:
  22. Można, pod naklejką są korki cel.
  23. Jeżeli podczas jazdy trzymasz równo 90 stopni, a na postoju zagrzewa do ponad 100 to sprzęgło wiskotyczne wentylatora jest już do niczego.
  24. Nie poleruje się i nie naprawia uszkodzeń szyby w polu widzenia kierowcy, szanujący się zakład nie weźmie takiej roboty. Wymień szybę, ona nie kosztuje tysięcy złotych.
  25. Jeżeli jeździsz po słabych drogach to sądzę, że nawet Lemforder wiele nie pomoże, ja bym brał Febi, zobaczysz ile wytrzyma i jeżeli dłużej niż taniocha to sobie łatwo oszacujesz w co lepiej inwestować.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.