Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AFB] Długie utrzymywanie 1-2 biegu
Do ilu te obroty ciągnie przed zmianą na zimnym silniku i skrzyni, dociąga np. do końca skali i nie chce przerzucić czy zmienia załóżmy przy 3 tys zamiast przy 2 jak na ciepłym? Przy zimnym silniku automat zawsze bardziej przeciąga biegi celem szybszego nagrzania silnika i katalizatora. Ja mam tip przy benzynowym silniku i dopóki nie złapię troszkę temperatury skrzynia dłużej trzyma na obrotach przed zmianą biegu, tyle że u mnie z racji pieca jaki zamontowano pod maską obserwuję to zjawisko do ok 1,5 km od odpalenia. Jeżeli u ciebie jest tak samo, tj. przeciąga do złapania temperatury to nie widzę problemu W sterowniku nic nie wyregulujesz, to jest elektronika i tylko zmiana mapy by pomogła, a to bez sensu, skrzynia wie co robi
-
[B6 ALT] Smród spalin wewnątrz
No to trochę nie na miejscu był
-
[B6 ALT] Smród spalin wewnątrz
Możesz mieć nieszczelne uszczelki bagażnika i tamtędy zaciąga jak otworzysz okno.
-
[ALL B5] Brak paliwa i jazda automatem
NIGDY na wyłączonym silniku, do holowania automatu silnik musi pracować inaczej skrzynia nie ma żadnego smarowania.
-
[ALL] Demontaż klimy
Wyciągając sprężarkę, przewody i skraplacz nie zyskasz nawet 10 kg, jeżeli chcesz redukować masę auta to lepiej wnętrze wybebesz, albo nie tankuj do pełna, wtedy będzie 30 kg lżejszy :gwizdanie: ludzie to mają czasem pomysły, generalnie zabierasz się do redukowania masy od d*** strony.
-
[ALL B5] Brak paliwa i jazda automatem
Jeżeli niezwłocznie się zatrzymasz po zgaśnięciu silnika to nic się nie stanie, jeżeli będziesz ciągał auto na lince przy wyłączonym silniku masz bardzo duże szanse zniszczyć skrzynię biegów.
-
[ALL B5] Nagły problem z Tiptronikiem
Przykra sprawa zależy co się rozsypało w środku, ja stawiam na sprzęgło forward, pompę oleju albo konwerter, może któryś elektrozawór ale to trzeba rozebrać i zweryfikować.
-
[INNE] A6 C6 3.0tdi S-Line Quattro, Fela 20'' i LED'y+ fotochrom na przedzie;)
Piękne auto, trochę ta kiera barokowa jak dla mnie ale poza tym super
-
[ALL B6] Różnice pomiędzy poszczególnymi silnikmi 1.8T
Mity, można spokojnie gazować, tylko gazownik musi być kompetentny, a komponenty instalacji muszą być wydajne i dobrej jakości.
-
[ALL B5] Dziwne trzepanie kierownicą
Sprawdziłbym jeszcze przeguby wewnętrzne i zewnętrze oraz półośki.
-
[ALL B5] Montaż nie oryginalnego radia FOTO
Fajnie wyszło, bardzo estetycznie
-
[B5 AFN] Ile wchodzi oleju do automatycznej skrzyni czterobiegowej?
Bym zapomniał, filtr jest w misce oleju wymieniany wraz z olejem. Kolego, nie bierz tego skansenu do siebie
-
[B5 AFN] Ile wchodzi oleju do automatycznej skrzyni czterobiegowej?
A co ma multitronic do 4- biegowego skansenu ? Nieładnie tak nabijać posty :gwizdanie: Do 4- biegowego automatu przy zwykłej wymianie wchodzi bodajże 7 litrów oleju o oznaczeniu Febi 14738 albo Esso LT 71141 .
-
[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?
Co to był za silnik? Ja mówię o najnowszym D4D.
-
[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?
Te wszystkie paliwa- cud w rodzaju vervy czy bp ultimate w nowoczesnych silnikach mogą zrobić więcej szkody niż pożytku. Znam przypadek padu pompy wtryskowej cr w toyocie, auto szanowane z niewielkim przebiegiem, w jednych rękach i od nowości zalewane "lepszymi" paliwami. Pompa padła bo te paliwa z powodu dodatków, które zawierają są za suche i nie dają pompie właściwego smarowania.
-
[B6 BBJ] Hałas z tylnego mostu przy ostrym skręcaniu i dodawaniu gazu [B6 quattro]
Oj możesz się zdziwić, 2 lata to kawał czasu, a jeżeli poleciał jakiś uszczelniacz to po tygodniu może być sucho.
-
[ALL B5] Przebieg autmatycznej skrzyni biegów
Tu trochę poleciałeś, ale te 300- 400 tys. km bez remontu przejedzie.
-
[ALL B5] Które gumowe dywaniki ?
Petexy są ok
-
[ALL B5] Automat 1,9 tdi wytrzymałość, przebieg??!! - PROBLEM!!!
Kolego, zapytam przekornie: a manualne skrzynie i ich sprzęgła przy dużych przebiegach to śmigają jak nóweczki ? Wiadomo, że jeżeli kupujesz stare auto to ryzyko awarii jest, dużo zależy od sposobu eksploatacji auta i kultury technicznej z jaką skrzynię obsługiwano. Z silnikiem AFN montowano głównie 4- biegowe skrzynie o oznaczeniu DMX bez tiptronika, poszukaj na forum, było trochę problemów, głównie padające sprzęgła labo rożne drobiazgi, poważne awarie mechaniczne to margines, a nawet jak coś wyskoczy to w granicach 2, 3, maks 4 tysięcy robisz mały albo kompletny remont i śmigasz dalej bez stresu.[br]Dopisany: 09 Październik 2010, 17:35_________________________________________________Niech moderator przeniesie ten wątek do właściwego działu
-
Wasze sposoby na KACA
Ja tam w ogóle nie wiem co to kac, mało piję, ale jak już sobie lutnę to nie mam kaca najlepiej przespać, ale jeżeli autor wątku ma takie słabe predyspozycje do picia to pomoże chyba tylko ograniczyć alkohol do absolutnego minimum.
-
[B5 AHU] studenckie :P Audi A4 Avant 1.9 TDI AHU
To akurat łatwo sprawdzić tylko trzeba chcieć :gwizdanie:
-
[ALL B6] Co to za akumulator ?
Można, pod naklejką są korki cel.
-
[B5 ADR] Na wolnych obrotach silnik grzeje się do 110 st
Jeżeli podczas jazdy trzymasz równo 90 stopni, a na postoju zagrzewa do ponad 100 to sprzęgło wiskotyczne wentylatora jest już do niczego.
-
[B5 ADR] Otarcie na szybie
Nie poleruje się i nie naprawia uszkodzeń szyby w polu widzenia kierowcy, szanujący się zakład nie weźmie takiej roboty. Wymień szybę, ona nie kosztuje tysięcy złotych.
-
[ALL B5] Czy te wahacze są oryginalne?
Jeżeli jeździsz po słabych drogach to sądzę, że nawet Lemforder wiele nie pomoże, ja bym brał Febi, zobaczysz ile wytrzyma i jeżeli dłużej niż taniocha to sobie łatwo oszacujesz w co lepiej inwestować.