Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AVG] Kontrolka hamulców
http://www.a4-klub.pl/smf/kodowanie_sterownikow_w_audi_a4_b5_19952001-t6358.0.html w tym temacie są kody.
-
[B5 ADR] Lekkie drgania pedału gazu
W nowszych autach z przepustnicą sterowaną elektronicznie nie ma mechanicznego połączenia tejże z pedałem więc brak takich efektów. W starszych audi przepustnica jest sterowana linką i momencie kiedy przydusisz silnik komputer dodaje gazu, otwiera przepustnicę i ta ciągnie linkę powodując lekki ruch pedału. Jest to normalne i należy unikać sytuacji kiedy drga pedał gazu, czytaj nie dławić motoru jak kursant na elce bo to niezdrowe dla silnika.
-
[B5 AAH] Połamana osłona silnika
Dół ABC i AAH jest ten sam, więc powinna.
-
[ALL B5] Pytanie odnośnie opon
Jeżeli nie ma quattro to w sumie bez różnicy.
-
[ALL] Praca sprężarki klimy
Sprężarka spręża czynnik chłodniczy, który później rozpręża się na dyszy rozprężnej przed parownikiem klimy ochładzając go i dzięki temu mamy chłodno w kabinie Jeżeli chcesz wiedzieć więcej to na necie jest sporo literatury poświęconej klimatyzacji.
-
[ALL B5] Nawiew i parujące szyby
Już bardziej niedorzecznego sposobu oszczędzania paliwa nie widziałem a przy otwartych oknach to może nie ma zwiększonego oporu aerodynamicznego karoserii i nie rośnie spalanie :gwizdanie:? Jeżeli jeździsz z wyłączonym nawiewem to masz odpowiedź skąd wilgoć w aucie, po to masz nawiew żeby w kabinie był przepływ powietrza, i uchodziła chociażby wilgoć z oddechu zamiast gromadzić się w podsufitce i zakamarkach.
-
[B5 ADP] Czy tłumik z S4 podejdzie do A4 1.6 ?
I koniecznie stożek za max 40- 50 zł.
-
[B5 ADR] Nagłe skoki obrotów-problem ze skrzynią .
- [B5 ADR] Nagłe skoki obrotów-problem ze skrzynią .
Nie Kolego, to do olek4505 mogłem zacytować to nie byłoby niejasności. Po prostu dobija mnie takie gadanie typu padł automat- wrzucamy manuala.- [B5 AFN] Czerwona szklarnia :)
Jak już się bawić w polerkę to dobrze porobić też pozdzierane ranty. Dla mnie niewykończona robota.- [B5 ADR] Nagłe skoki obrotów-problem ze skrzynią .
Takie gadanie Kolego to sobie daruj- [B5 ABC] Nagrzewanie się auta
Norma, ABC grzeje się moment, nawet na postoju.- [B5 AVG] Kontrolka hamulców
Jeżeli jest za niski stan płynu hamulcowego to wywali oczojebną, migającą czerwoną kontrolkę z wykrzyknikiem, a ty Kolego rozumiem masz żółtą, z symbolem hamulca kolejowego. Możliwe, że gdzieś dostaje się wilgoć i robi zwarcie.- [ALL B5] Ile dopłacić za fotele??
Cena 400 zł za kubełki w dobrym stanie z podgrzewaniem jest rozsądna. Ja za jasne grzane kubły w stanie nówka plus kanapa zapłaciłem trochę więcej i do tego jechałem przez pół Polski w najgorszych śniegach :gwizdanie: Trafić na allegro odpowiednie fotele, szczególnie w nietypowym kolorze i dobrym stanie graniczy z cudem, prawie sam zajechany szmelc albo syfiaste skóry za chore pieniądze- [B5 AFN] Automatyczna skrzynia nie przełącza biegów
Z automatem to niestety tak jest, że przy dużym przebiegu czasem się sypnie i trochę to może kosztować, ale jak zrobisz remont raz, a porządnie to masz spokój na resztę życia samochodu- [B5 AFN] Automatyczna skrzynia nie przełącza biegów
Tipa, teraz się zreflektowałem, że koszta podrzuciłem dla tip właśnie.- [B5 AFN] Automatyczna skrzynia nie przełącza biegów
Dziękuję, dziękuję Uszczelnienia to zależy gdzie dostaniesz, komplet w sklepie online u Samko to koszt rzędu 800 zł ale mechanior od automatu myślę załatwiłby takie gdzieś za połowę ceny na bank, ja płaciłem za cały demontaż/montaż skrzyni z uszczelnieniami włącznie niecały tysiąc zł. Z używką to naprawdę może być loteria, dużo zależy od tego jak długo leżała, gdzie była przechowywana, a jak ją ktoś eksploatował i czy nie jest z rozbitka to tego nie wie nikt. Ja przynajmniej zakładając używaną kazałbym mechanikowi ją rozebrać, sęk że nikt nie pozwoli zrobić tego przed kupnem, a jeżeli kupisz i okaże się podjechana to kiepsko.- [B5 AFN] Automatyczna skrzynia nie przełącza biegów
Automat po kompletnej regeneracji masz nówkę w środku, w wersji ekonomicznej rozwaloną skrzynię oddajemy na kilogramy w skupie złomu i wkładamy drugą używkę, ale to niesie ryzyko bo nigdy nie wiadomo do końca co tam siedzi chyba żeby ją rozebrać przed montażem, ale wtedy idą nowe uszczelnienia i to kosztuje. A przekładka na manual z nowym sprzęgłem, na nowych przegubach, poduszkach i pewną skrzynią nie będzie tańsza, policz sobie kosz elementów chociażby z allegro, plus robocizna rzeźnika, który się tego podejmie Jeżeli nie chcesz rezygnować z komfortu jazdy i nie być dziad to tylko naprawa automatu- [B5 ADP] Falujące obroty, a wspomaganie kierownicy
Akurat my mamy wspomaganie hydrauliczne nie elektryczne, więc nie alternator stawia opór tylko pompa wspomagania silnik mały, przy maksymalnym skręcie pompa jest mocno obciążona więc go lekko przydusza, pompa i układ też nie jest już pierwszej młodości więc jak nówka działać nie będzie.- [B5 ADR] Nagłe skoki obrotów-problem ze skrzynią .
Podłącz VAG i sprawdź czy nie ma błędów, sterownik skrzyni czy nie jest zawilgocony, masz go pod prawym fotelem. Może być uszkodzenie mechaniczne, może przy wymianie silnika został rozwalony konwerter na skutek niefachowego montażu, ale raczej od razu byłby problem ze skrzynią. Trzeba zacząć od najprostszych rzeczy.- [B5 AVG] Kontrolka hamulców
Kontrolkę zużycia klocków można wyłączyć w liczniku VAGiem. Czujnik zużycia mierzy oporność i na tej podstawie daje do licznika sygnał, że są zużyte lub nie. Niestety nie wiem w którą stronę działa, na duży czy mały opór także prościej i szybciej myślę będzie wyłączyć tą opcję w liczniku zamiast grzebać przy drutach.- [B5 ADR] Czy tłumik przelotowy działa jak katalizator?
Tłumik przelotowy nie oczyści ci spalin, jedynie wyciszy układ wydechowy i zapobiegnie w jakimś stopniu szybszemu wypalaniu pozostałych tłumików niż gdybyś wstawił prostą rurę.- [B5 AWT] Jaki rodzaj filtra do skrzyni
Kup oryginalny w ASO, nie warto bawić się w podróbki bo z jakością bywa różnie, a to nie jest część którą się często wymienia- razem z olejem co 40, 60, 80 tys km w zależności jak intensywnie auto jest eksploatowane.- [Bydgoszcz] Serwis klimatyzacji.
Proszę Kolego, 601 65 07 63.- [All] Brudna tapicerka drzwi-
Ja używam spreju do pielęgnacji tworzyw z ASO, całkiem niezły, ale inne też się sprawdzą. Używałem już różnych wynalazków do plastików i generalnie nie polecam tylko tych najtańszych z efektem połysku bo wszystko się potem lepi i tandetnie wygląda - [B5 ADR] Nagłe skoki obrotów-problem ze skrzynią .