Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Ludzie, po co wy chcecie wymieniać skraplacz co 2 lata wiecie w ogóle co to jest skraplacz? Chyba że chodziło o osuszacz to ok, to się wymienia i można co 2 lata albo trochę rzadziej.
  2. Dobrze mówisz, po wyjęciu lampki oświetlenia bagażnika wszystko widać.
  3. Prawdopodobnie wysprzęglik, więcej informacji masz w szukajce.
  4. Te lusterka a'la M3 to nie dość że straszna wiocha to jeszcze zwykłe g***o bo nic w nich nie widać, znajomy miał takie u siebie- tragedia wizualna i użytkowa
  5. majkel_majki odpowiedział(a) na tomow temat w Audi A3/S3/RS3
    Jeżeli malować całe auto to o ile nie chcesz iść w jakieś efektowne barwy to drugi raz na ten sam kolor, oszczędzisz sobie wybebeszania samochodu do gołej blachy bo inaczej nie zrobi się tego porządnie i auto zostanie takie niepozorne
  6. Nie ma za co gdzie oddałeś do zrobienia swoje sprzęgło?
  7. Kolektor ssący jest powiercony, musisz go wymienić albo zaślepić otwory po wtryskiwaczach gazu.
  8. W Warsztacie w temacie o naprawie podgrzewania foteli masz opisane jak sprawdzić miernikiem czy maty są sprawne. Co do instalacji to nie sądzę żebyś ją miał już w aucie, najlepiej szukaj gotowej wiązki albo zrób własną ze schematem bo ona dość skomplikowana jest.
  9. Widocznie ja miałem dużo szczęścia- ściągane na czuja na mrozie
  10. Z Della to polecam serię Latitude, sprzęt nie do zdarcia. Sporo tych maszyn poleasingowych wyprzedają na allegro różne firmy, np. Device. W granicach 2 tys. zł sprzęt jest malina
  11. Ja osobiście nie widzę w tym nic złego, imię, nazwa firmy czy adres www naklejone znakami 3D spotykam czasami na naprawdę drogich autach.
  12. Niestety na oszczędność przy tym silniku nie ma co liczyć, w lekkim a2 spala tak jak pisałem koło 10, przy dobrych wiatrach 8, octavia na pewno odpowiednio więcej bo jest cięższa i jak piszą Koledzy średnio współgra z tym motorem więc trzeba go mocniej kręcić. Niech brat sam się przejedzie takim autem i oceni, czy pasuje mu ta dynamika czy nie. Jeżeli robi krótkie odcinki, to różnica w spalaniu nie uderzy go tak mocno po kieszeni tak jakby robił tysiące km miesięcznie więc tutaj odchyłki np. litra/100 km są myślę do przełknięcia. Co do zmniejszania mocy to może, może faktycznie różnica jest minimalna, wręcz pomijalna przy wkręcaniu się silnika na obroty, ale głowy nie dam czy nie jest to bardziej efekt placebo po zatankowaniu "fajniejszej" benzyny Jedyny pewniak, że na 98 spalanie jest nieco większe.
  13. 1.6 FSI to jest 1.6 FSI, owszem były różne kody tych silników, ale diametralnych różnic brak. Swoje co do benzyny zdanie podtrzymuję.
  14. majkel_majki odpowiedział(a) na refiko temat w Audi A4 B5
    W każdym razie byłoby to chyba pierwsze B5 allroad, przynajmniej w klubie
  15. Mam okazję tym jeździć w audi a2. Całkiem fajny silnik, zrywny, ale na pewno nie oszczędny- w mieście musisz liczyć między 8- 10 litrów przy w miarę dynamicznej jeździe. Benzyna 95/ 98, z doświadczenia wiem, że nie ma sensu przepłacanie za 98 dla tego silnika bo i tak nie czuć różnicy w osiągach, a spalanie na 98 lekko wzrasta. O nagarze na zaworach nic nie wiem, szczerze mówiąc tym mnie zaskoczyłeś.
  16. Stwarzasz sam sobie problem, na zdjęciu twoje auto bardzo ładnie, zdrowo stoi. Wóz drabiniasty chcesz zrobić? Na twardszych sprężynach albo wsadzonych podkładkach charakterystyka zawiasu będzie właśnie taka, auto zacznie skakać i przestawiać tył na wybojach, plus do tego nieprzewidywalne zachowanie w sytuacji ekstremalnej.
  17. Klima nie tylko schładza powietrze wewnątrz auta.
  18. majkel_majki odpowiedział(a) na refiko temat w Audi A4 B5
    Nie, przerabiasz a4 na allroada ?
  19. Ja bym nie ryzykował, niby kawałek ale jednak kompletnie na sucho. Lepiej wziąć lawetę, do mechanika i niech oni to załatwiają z rzeczoznawcą ubezpieczalnią. Z tego co piszesz to wygląda, że rozbita jest przynajmniej miska olejowa skrzyni plus ewentualnie jak pisze OLO_GDA korpus.
  20. Pękniętej felgi bym nie naprawiał, bałbym się na tym jeździć zwłaszcza po naszych wertepach
  21. Widać, że w zakresie 1000- ok. 1800 obr jest zaj*****y, nagły przyrost momentu obrotowego, elementy układu napędowego dosłownie oddychają wtedy rękawami. Nie znam się na chiptuningu, ale na chłopski rozum tu tkwi twój problem i dobrze byłoby zdjąć trochę Nm z dołu, albo uczynić rozwijanie momentu łagodniejszym i oszczędzić sprzęgło i dwumasę, tak myślę niech ewentualnie ktoś mnie poprawi jeżeli głupoty gadam.
  22. Rozkoduj sobie VIN to będziesz wiedział czy auto szło do specjalnego odbiorcy.
  23. Jeżeli ten spadek obrotów widać na biegu na przejściu pomiędzy nimi to będzie lock- up. Mój błąd, zrozumiałem że to pomiędzy 2, a 3 takie stopniowane przejście, ja tak miałem i okazało się, że tarczki kosza tych biegów są przypalone. Także nie musisz się przejmować, jak jest tak ma być Jeżeli nie wiesz co z olejem to najlepiej wymień go razem z filtrem jak najszybciej i dowiedz się jak wyglądał stary, jeżeli nie będzie w nim opiłków aluminium, szlamu i nie będzie przypalony to w skrzyni nie dzieje się nic niepokojącego.
  24. Nie powinno być czegoś takiego. Olej był wymieniany?
  25. Sprzęgło hydrokinetyczne do regeneracji, przerabiałem to u siebie. Im szybciej to zrobisz tym mniejsze ryzyko, że polegnie coś więcej wewnątrz skrzyni bo takie zajechane sprzęgło pali olej i rzuca opiłki w obieg oleju.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.