Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B5] Jak to jest z klimatyzacją w zimie ?
Ludzie, po co wy chcecie wymieniać skraplacz co 2 lata wiecie w ogóle co to jest skraplacz? Chyba że chodziło o osuszacz to ok, to się wymienia i można co 2 lata albo trochę rzadziej.
-
[ALL] Problem z anteną w RS4 B5
Dobrze mówisz, po wyjęciu lampki oświetlenia bagażnika wszystko widać.
-
[B5 AFN] Zapadnięty pedał sprzęgła
Prawdopodobnie wysprzęglik, więcej informacji masz w szukajce.
-
Lusterka M3
Te lusterka a'la M3 to nie dość że straszna wiocha to jeszcze zwykłe g***o bo nic w nich nie widać, znajomy miał takie u siebie- tragedia wizualna i użytkowa
-
S3 weekendowe
Jeżeli malować całe auto to o ile nie chcesz iść w jakieś efektowne barwy to drugi raz na ten sam kolor, oszczędzisz sobie wybebeszania samochodu do gołej blachy bo inaczej nie zrobi się tego porządnie i auto zostanie takie niepozorne
-
[B5 AVG] Dziwne drgania przy małych obrotach.
Nie ma za co gdzie oddałeś do zrobienia swoje sprzęgło?
-
Deinstalacja sekwencji
Kolektor ssący jest powiercony, musisz go wymienić albo zaślepić otwory po wtryskiwaczach gazu.
-
[ALL B5] Jak sprawdzić, czy działają podgrzewane fotele?
W Warsztacie w temacie o naprawie podgrzewania foteli masz opisane jak sprawdzić miernikiem czy maty są sprawne. Co do instalacji to nie sądzę żebyś ją miał już w aucie, najlepiej szukaj gotowej wiązki albo zrób własną ze schematem bo ona dość skomplikowana jest.
-
[ALL B5] Jak zdjąć tapicerkę progu ?
Widocznie ja miałem dużo szczęścia- ściągane na czuja na mrozie
-
Jaki tani, niezawodny laptop?
Z Della to polecam serię Latitude, sprzęt nie do zdarcia. Sporo tych maszyn poleasingowych wyprzedają na allegro różne firmy, np. Device. W granicach 2 tys. zł sprzęt jest malina
-
[ALL] Napis 3d :) co sądzicie??
Ja osobiście nie widzę w tym nic złego, imię, nazwa firmy czy adres www naklejone znakami 3D spotykam czasami na naprawdę drogich autach.
-
[INNE] Octavia 1.6 FSI
Niestety na oszczędność przy tym silniku nie ma co liczyć, w lekkim a2 spala tak jak pisałem koło 10, przy dobrych wiatrach 8, octavia na pewno odpowiednio więcej bo jest cięższa i jak piszą Koledzy średnio współgra z tym motorem więc trzeba go mocniej kręcić. Niech brat sam się przejedzie takim autem i oceni, czy pasuje mu ta dynamika czy nie. Jeżeli robi krótkie odcinki, to różnica w spalaniu nie uderzy go tak mocno po kieszeni tak jakby robił tysiące km miesięcznie więc tutaj odchyłki np. litra/100 km są myślę do przełknięcia. Co do zmniejszania mocy to może, może faktycznie różnica jest minimalna, wręcz pomijalna przy wkręcaniu się silnika na obroty, ale głowy nie dam czy nie jest to bardziej efekt placebo po zatankowaniu "fajniejszej" benzyny Jedyny pewniak, że na 98 spalanie jest nieco większe.
-
[INNE] Octavia 1.6 FSI
1.6 FSI to jest 1.6 FSI, owszem były różne kody tych silników, ale diametralnych różnic brak. Swoje co do benzyny zdanie podtrzymuję.
-
[ALL B5] Nadkola
W każdym razie byłoby to chyba pierwsze B5 allroad, przynajmniej w klubie
-
[INNE] Octavia 1.6 FSI
Mam okazję tym jeździć w audi a2. Całkiem fajny silnik, zrywny, ale na pewno nie oszczędny- w mieście musisz liczyć między 8- 10 litrów przy w miarę dynamicznej jeździe. Benzyna 95/ 98, z doświadczenia wiem, że nie ma sensu przepłacanie za 98 dla tego silnika bo i tak nie czuć różnicy w osiągach, a spalanie na 98 lekko wzrasta. O nagarze na zaworach nic nie wiem, szczerze mówiąc tym mnie zaskoczyłeś.
-
[B5 AJM] Tył "siedzi nisko" -wymiana sprężyn na ori?
Stwarzasz sam sobie problem, na zdjęciu twoje auto bardzo ładnie, zdrowo stoi. Wóz drabiniasty chcesz zrobić? Na twardszych sprężynach albo wsadzonych podkładkach charakterystyka zawiasu będzie właśnie taka, auto zacznie skakać i przestawiać tył na wybojach, plus do tego nieprzewidywalne zachowanie w sytuacji ekstremalnej.
-
[B6 AVF] Problem z klimatyzacją
Klima nie tylko schładza powietrze wewnątrz auta.
-
[ALL B5] Nadkola
Nie, przerabiasz a4 na allroada ?
-
[ALL B5] Automat + quatro + holowanie
Ja bym nie ryzykował, niby kawałek ale jednak kompletnie na sucho. Lepiej wziąć lawetę, do mechanika i niech oni to załatwiają z rzeczoznawcą ubezpieczalnią. Z tego co piszesz to wygląda, że rozbita jest przynajmniej miska olejowa skrzyni plus ewentualnie jak pisze OLO_GDA korpus.
-
[ALL] Pęknięta i pogięta felga. Nadaje się do naprawy czy nie?
Pękniętej felgi bym nie naprawiał, bałbym się na tym jeździć zwłaszcza po naszych wertepach
-
[B6 AWX] Czy zły program może powodować wibracje silnika przy dużym obciążeniu?
Widać, że w zakresie 1000- ok. 1800 obr jest zaj*****y, nagły przyrost momentu obrotowego, elementy układu napędowego dosłownie oddychają wtedy rękawami. Nie znam się na chiptuningu, ale na chłopski rozum tu tkwi twój problem i dobrze byłoby zdjąć trochę Nm z dołu, albo uczynić rozwijanie momentu łagodniejszym i oszczędzić sprzęgło i dwumasę, tak myślę niech ewentualnie ktoś mnie poprawi jeżeli głupoty gadam.
-
[ALL B5] Przycisk "FUNK" do czego służy ?
Rozkoduj sobie VIN to będziesz wiedział czy auto szło do specjalnego odbiorcy.
-
[B5 AJM] Tiptronic czy to ślizganie sprzęgła?
Jeżeli ten spadek obrotów widać na biegu na przejściu pomiędzy nimi to będzie lock- up. Mój błąd, zrozumiałem że to pomiędzy 2, a 3 takie stopniowane przejście, ja tak miałem i okazało się, że tarczki kosza tych biegów są przypalone. Także nie musisz się przejmować, jak jest tak ma być Jeżeli nie wiesz co z olejem to najlepiej wymień go razem z filtrem jak najszybciej i dowiedz się jak wyglądał stary, jeżeli nie będzie w nim opiłków aluminium, szlamu i nie będzie przypalony to w skrzyni nie dzieje się nic niepokojącego.
-
[B5 AJM] Tiptronic czy to ślizganie sprzęgła?
Nie powinno być czegoś takiego. Olej był wymieniany?
-
[B5 AVG] Dziwne drgania przy małych obrotach.
Sprzęgło hydrokinetyczne do regeneracji, przerabiałem to u siebie. Im szybciej to zrobisz tym mniejsze ryzyko, że polegnie coś więcej wewnątrz skrzyni bo takie zajechane sprzęgło pali olej i rzuca opiłki w obieg oleju.