Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AFN] Dym z plecionki
Przejechałem tym autem nieco ponad 100 tys km i od początku do teraz nie zauważyłem spadku mocy, to raz. Po drugie, nie słyszałem żeby wycięcie kata bez innych przeróbek układu wydechowego dało jakieś zauważalne zyski. A z życia, w jednym z firmowych aut które znam i którym czasem jeździłem przy przebiegu około 120 tys km ktoś zahaczył podwoziem i rozbił katalizator. Wybili wkład do końca i poza tym, że auto było głośniejsze i śmierdziało żadnych zmian, jeździło się tak samo. Nie uważam, żeby sprawny katalizator zauważalnie odbierał moc, a jak jest zużyty to kwalifikuje się do wymiany.
-
[ALL B5] Problemy z klimatyzacją
http://www.a4-klub.pl/smf/lodzkie-b82.0 :gwizdanie: Następnym razem nie idź na łatwiznę.
-
[ALL] Od czego zączać z naprawę klimatyzacji?
Nie ma żadnego zabezpieczenia przed zatarciem, uwierz mi. Twój mechanik w tym wypadku się myli nie ma takiego odniesienia B5- B6. Ale racja, najważniejsze że działa oby służyła ci bezawaryjnie, pozdro
-
[B5 AFN] Dym z plecionki
Jeżeli pytanie było do mnie to jeżdżę z katalizatorem i nie mam zamiaru go wycinać, a jak się rozsypie to wstawię nowy .
-
[B5 AFN] Woda pod tylnym lewym dywanikiem od strony tunelu - środek auta
Jeżeli ktoś niefachowo tam grzebał to moze być nawet odrzutowiec Concorde i będzie ciekło. Sprawdź Kolego czy masz szczelną obudowę ECU i nie zatkane odpływy wody pod maską, tamtędy woda też lubi dostawać się do auta. Nalej trochę za gródź tam gdzie masz aku i serwo i obserwuj czy spływa. Możesz też mieć źle założoną rynienkę przy filtrze przeciwpyłkowym i ściekająca z dachu/ szyby woda dostaje się do auta przez wentylację.
-
[ALL B5] Nieszczelna klima
Musisz mieć najpierw odciągnięty czynnik z układu i wtedy można odkręcać skraplacz.
-
[ALL B5] Nieszczelna klima
Wybacz, nie doczytałem i zrozumiałem że chodzi o plamę wody pod autem Jeżeli chłodnicę masz lekko pogniecioną i pojawia się tam plama oleju to niestety jest nieszczelna, dla pewności jeżeli masz wpuszczony kontrast do układu sprawdź w UV. Nie warto się bawić w lutowanie zwłaszcza jak jest pognieciona, kup nowy zamiennik skraplacza, koszt w granicach 300 zł plus montaż i nabicie, ewentualnie jakąś ori używkę chociaż nie wiadomo jak ze szczelnością w takim wypadku plus ukręcone gwinty i trzeba na nowo gwintować. A swoją drogą jeżeli auto miało stłuczkę to naprawiający poszedł strasznie po taniości zostawiając stary skraplacz
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
Cztając to co napisałeś Kolego myślę, że takie 1.8 na twoje potrzeby jest jak najbardziej wystarczający. Pisałeś, że jeździsz spokojnie i cenisz komfort więc duży zapas mocy, którego 2.6 i tak ci nie da jest zbędny, elastyczność 1.8 wprawdzie będzie gorsza, ale automat w pewnym stopniu to zniweluje. Nie napisałeś jeszcze jakie opłaty miałbyś za 1.8, ale jeżeli byłyby sporo niższe to myślę, że wybór jest już jasny, 1.8 ale i tak najrozsądniejsze będzie wzięcie auta w lepszym stanie czy będzie to 2.6, czy 1.8.
-
[ALL B5] Nieszczelna klima
Automat nie wykryje małej nieszczelności, możliwe że faktycznie powolutku uciekał sobie czynnik. Najlepiej podłączyć auto znowu pod stację i zobaczyć ile czynnika odzyska, jeżeli znacznie mniej niż było nabite masz potwierdzoną nieszczelność. Jeżeli nabijali układ z kontrastem to pozostaje szukać nieszczelności w UV lub śladów oleju sprężarkowego na łączeniach elementów, gwintach i samej sprężarce. Plama wody pod autem po postoju to normalka, skropliny z parownika
-
[B5 1Z] Pomoc przy montażu klimatyzacji
To nie jest tak prosto Kolego, w manualnej też masz układ sterujący pracą sprężarki tak, aby utrzymywała ciśnienie pracy. Jak to dokładnie wygląda to ci niestety nie powiem bo nie wiem, w każdym razie bez kompletnej wiązki i schematu elektrycznego może być ciężko to ogarnąć. Co do części to może być jeszcze innaczej prowadzony, dłuższy pasek wielorowkowy, ale niech potwierdzi lub zaprzeczy ktoś, kto wie jak jest naprawdę.
-
[B5 AEB] Powolny centralny zamek
Dokładnie, miałem kiedyś nieszczelny siłownik tylnej klapy i pompa mieliła z 10 sek zanim zamknął się bagażnik. Inna sprawa, że szukanie nieszczelności na tych przewodach to rzeźnia, chociaż prędzej obstawiałbym któryś siłownik w drzwiach lub właśnie bagażniku.
-
[B6 AVF] Problem z tiptronikiem
Kolego, zamiast narzekać podjechałbyś do elektromechanika, za parę groszy wpiałby się w auto i chociaż podał numery błędów. Chyba ze już to zrobiłeś, w takim wypadku zwracam honor
-
[B5 ADR] Oznaczenia w automacie
W górzystym terenie dobrze używać tego do hamowania silnikiem żeby trochę odciążyć hamulce. A poza tym całkiem udanie można używać tych położeń jeżeli nie masz tiptronika, żeby trzymać silnik na wyższych obrotach jeżeli chcesz sprawnie przyspieszać, przytrzymać silnik na obrotach itp. tak jak ty chcesz, a nie tak jak zarządził sterownik skrzyni
-
[B5 AFN] Dym z plecionki
Zastanów się czy jest to potrzebne Kolego, jeżeli jest sprawny to po co? Mocy ci nie doda. W ogóle całe to wycinanie kata to dla mnie jeżeli katalizator jest zużyty to należałoby go wymienić i już.
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
Niestety ten motor w naszych warunkach drogowych pali sporo, generalnie zależy od tego jaką kto ma nogę zwłaszca w mieście. Napisałeś że jeździsz głównie za granicą, tam macie inne drogi i lecąc np autostradą można zejść spokojnie do 9 litrów. Tak na marginesie, gierzgorz musisz nieźle go deptać że tyle ci spala chyba że regulację gazowni masz nie do końca wporządku.
-
[ALL] Od czego zączać z naprawę klimatyzacji?
Koledzy, ile razy i w ilu tematach jest powtarzane, że kompresor B6 nie jest odłączany w żaden sposób? Jeżeli układ uległ rozszczelnieniu to gaz idzie w kosmos razem z olejem, chociaż zawsze zostanie go trochę w kompresorze. Jeżdżąc w tym stanie przez dłuższy czas jeżeli nie zatrze się sprężarka to pozostaje tylko się cieszyć, a osuszacz po pewny okresie pracy wymienić. Pamiętam jak w innym modelu audi zmieniałem sprężarkę, zakładałem nówkę i przed napełnieniem układu fachman zabronił pomocnikom odpalać silnik i przetaczali auto między stanowiskami na zimno. Sprężarka też z tych pracujących non stop z motorem i była wstępnie zalana olejem.
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
Automat jak w miarę jest o niego dbane bezawaryjny. Jeżeli jest tiptronik nie 4- biegowa to skrzynia jest ta sama co w BMW, 5HP19, tylko z napędem na przednią oś/ quattro Sam jeżdżę A4 z 2.6 i tiptronik, osiągi są zadowalające, jazda bez kompleksów i moim zdaniem ważna zaleta na trasy, mianowicie długa skrzynia, na 5- tce przy 210 kmh jest 4200 obr/ min, 160 kmh lecisz na obrotach w granicach 3000 z pełną kulturą bez wycia i dojeżdżania motoru przy mniejszych silnikach typu 1.8 nie ma takiej opcji. Spalanie spore w mieście, średnio 13 litrów, w korkach przy dużym upale dochodzi do 18 litrów, mówiąc cały czas o LPG. Na trasie jadąc dynamicznie ale z głową można zejśćdo 9- 10 litrów.
-
[ALL B7] Automatyczne skrzynie biegów - kilka pytań
Szczególnie polecam szybkie redukcje na miejskie korki :gwizdanie: reszta bez komentarza, mity I zdecydowanie popieram zdanie Ola, warto chcesz pojechać szybciej to wrzucasz tip i w dół lub po prostu dodajesz gazu i nie ma ciebie.
-
[B5 AFN] Całkowity brak nawiewu
Czyli warto zaczynać od najprostszych rzeczy
-
[ALL B5] Jak przymocować dolne listwy boczne ?
Nie pierwszy raz między poszczególnymi ASO są rozbieżności w cenach, poza tym wszystko zależy też od aktualnego kursu euro. Spróbuj w VW albo Skodzie, może będzie taniej.
-
[B5 AFN] Całkowity brak nawiewu
Jeżeli siada opornica to wentylator chodzi ciągle na maksymalnych obrotach.
-
[B5 AHU] Wibracje auta (skrzynia aut.) - sprzęgło hydrokinetyczne
Muszę ciebie zmartwić Kolego, ale jeżeli to wina skrzyni to w niedługim czasie zapewne powrócą. Swoją drogą ciekawe, że objawy ustały
-
[ALL] Serwis klimatyzacji
Układ smarowany jest specjalnym olejem, który krąży w nim razem z czynnikiem chłodzącym.
-
[ALL B5] Problemy z klimatyzacją
Kolego, nie pisz z capslockiem. Jeżeli nie załącza się kompresor, a rozumiem ze tak jest to musi być jakaś przyczyna, np padnięte sprzęgiełko sprężarki, przepalony bezpiecznik, uszkodzony przekaźnik lub przewody. Nie ma to związku z zapchanym dławikiem. Potrzebny jest dobry elektryk, a jeżeli chcesz wiedzieć więcej to
-
[ALL] Od czego zączać z naprawę klimatyzacji?
Jeżeli w układzie klimy w B6 nie ma gazu przez dłuższy okres czasu to kompresos się zatrze bo pracuje non stop z silnikiem bez względu czy klmia jest włączona czy nie. Trzeba sprawdzić czy jest czynnik w układzie, jeżeli nie ma to nie warto nabijać, oszczędzisz sobie przynajmniej kosztów tego nabicia bo kompresor na 90% zajechany i czekają niestety spore wydatki. Jeżeli jest czynnik to winny może być niesprawny czujnik ciśnienia lub połączenie elektryczne. Po podłączeniu auta pod komputer powinny wyjść błędy w ukłądzie klimatyzacji. Jak napisali Koledzy poniżej, wizyta u fachowca nieunikniona.