Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Mówiąc wprost, zawias drzwi jest zjebany i drzwi opadły albo nie są wyregulowane po naprawie blacharsko- lakierniczej jak należy.
  2. Nie pamiętam dokładnie, ale listwy kosztują koło stówki za przód i ok 80 zł za tylną, w ASO tańsze niż na allegro. Nowo kupowane już nie rdzewieją bo są całe z gumy i nie ma w nich tego wzmocnienia z blachy, które rdzewiało. Do Kolegi [olo~666], nic nie trzeba wiercić, nie ma też żadnej regulacji. Sciągasz starą listwę, odkrecając jedną śrubkę w rogu drzwi i zsuwasz, nową w odwrotnej kolejności. Tych plastikowych mocowań do listewek też nie musisz kupować jeżeli były kompletne, a jeśli nawet to w ASO powinny być.
  3. Myślę, że wnetrze drży od wstrząsów i drgań silnika z powodu słabej jakości wykonania, trzeba by przyjrzeć się lampom od środka czy da się coś zaradzić.
  4. Może być zużyte sprzęgiełko sprężarki.
  5. Według tego, co mówił mi majster od klimy w starych Zexelach montowanych w a4 był fabrycznie czujnik obrotów i tym się sugerowałem. Inna sprawa kto i ile razy majstrował przy autach, które mają już swoje lata, więc może czasem juz go nie być bo np. sprawiał problemy u Kolegi, który miał problem uszkodzone było elektrosprzęgło.
  6. W mojej opinii, po pierwsze twoje ASO nie dysponuje fachowcem od automatycznych plus nie mają sprzętu do wymian dynamicznych lub nie potrafią go używać. Po drugie, przed wymianą i tak muszą podłączyć się do komputera skrzyni celem zczytania temperatury oleju, więc powinni również sprawdzić sterownik pod kątem zapisanych błędów i poinformować jeżeli jakieś są. Po trzecie, nawet jeżeli uznać dwie wymiany statyczne za płukanie, to oleju powinno być użyte dwa razy tyle, żeby wymienić oliwę w całym obiegu. Skandaliczne jest to, że nie poinformowano o usterkach w skrzyni, moim zdaniem to ewidentne zatajanie istotnej informacji przed klientem, a z gwarancją na usługę próbują teraz wykręcić kota ogonem. Co do ASO to raczej niewielu z nas jeździ tam w celu innym niż ewentualny zakup części albo przeglądy gwarancyjne. Być może moja opinia jest krzywdząca, ale nie spotkałem się jeszcze z naprawdę rzetelnym ASO w porównaniu do warsztatów niezależnych, które pracują na siebie i swoja opinię. Kolego, doprowadziłeś już do porządku tempomat, o którym wspominałeś wcześniej? Dobrze byłoby też dla pewności wykonać adaptację przepustnicy komputerem, wszytskie podzespoły, które mogą mieć wpływ na skrzynię powinny być w 100% sprawne, żeby mieć pewność że skrzynia szwankuje sama z siebie, nie z powodu innych usterek.
  7. Powinien chodzić na wolnych obrotach i zwiększać prędkość obrotową wraz z temperaturą silnika, inaczej sprzęgło wiskotyczne szwankuje. Chyba że mówisz o tym elektrycznym wiatraku od klimy, jeżeli chodzi przy załączonej klimie to ok. Jeżeli wolno ci się rozgrzewa wymień termostat, z doświadczenia wiem że ten silnik nawet zimą praktycznie od razu łapie temperaturę.
  8. Mówię serio. Skóra złapie barwnik z pasty i odzyska kolor, nadmiar można wytrzeć szmatką. Zresztą, Kolegę i tak prawdopodobnie czeka wymiana/ obszycie kiery, a zrobi jak będzie chciał.
  9. Czytałem gdzieś, że gość czarną pastą odświeżał skórzaną tapicerkę i po wytarciu nadmiaru pasty nie zostawały czarne ślady na spodniach a wyglądało to całkiem całkiem
  10. A czarna pasta do butów ? Mógłbyś spróbować i tak nie masz wiele do stracenia.
  11. Wróc do gazowników Kolego, niech poprawiają co schrzanili w elektryce.
  12. Częsty Kolego, podobnie jak puchnącee listwy na dole drzwi, które po modyfikacji nie miały w sobie już metalowego elementu który rdzewiał i je rozsadzał. Sporo aut ma to zapewne już zrobione.
  13. Błędy ze skrzyni masz już opisane, a te numery pod automatic gearbox V01 to po prostu numer części, typ skrzyni, kodowanie itp.
  14. Kolego, błąd z czujnika otwarcia maski dotyczy właśnie wzbudzenia alarmu, każde wzbudzenie masz zapisane w sterowniku. Błąd pedału hamulca, jeżeli działa wszystko poprawnie może być po prostu jakimś starym, niewykasowanym wcześniej błędem. Jeszcze jedno, robiłeś po czyszczeniu adaptację przepustnicy? 00638 - Engine/Transmission Electrical Connection, 00638 P1766 Sygnał kąta przepustnicy - .... Zobacz też straty zasilania ECM 00638 P1767 Sygnał kąta przepustnicy - .... Zobacz też straty zasilania ECM Tyle na temat błędu 00638, OLO_GDA znalazł to wcześniej i myślę warto najpierw tego się chwycić.
  15. Umieszczenie zaworów zależy od rocznika. Jeżeli dobrze pamiętam to po 97 były 2 przy podszybiu, a wcześniej jeden w chłodnicy a drugi na podszybiu.
  16. Olo, to akurat było angielskie ASO, paproki gorsze od polskich ciekawe jak do reklamacji podejdzie główny manager.
  17. Jesteś pewny, że cały silnik? Może tylko szczotki, wymiana to groszowa sprawa u elektryka i o wiele mniej zachodu niż szukanie drugiej dmuchawy.
  18. Wniosek jest dla mnie jeden, wobec braku śladów rozkręcania przewodów olejowych i małej ilości oleju wymianę musieli zrobić statyczną i do tego spieprzyli coś w trakcie roboty. Kickdown mógłby nie działać bo w okolicach przepustnicy jest czujnik jej położenia, który odpowiada m. in za kickdown i mógł nie zostać wpięty albo uszkodzony. Jeszcze jedno, nie wymiana oleju zaszkodziła skrzyni, tylko źle przeprowadzona przez niewprawnych mechaników procedura.
  19. Co się stało z twoją dmuchawą, że musisz wymienić całość?
  20. Jeżeli po czyszczeniu przepustnicy a jeszcze przed wymianą oleju kickdown działał to raczej nie ma w tym twojej winy. 6 litrów do wymiany dynamicznej to gdzieś połowę za mało. Czemu tip nie działa to nie wiem, być może pojawiła się jakaś usterka pozycjonera lub w ASO narobili bałaganu w elektryce. Co do przewodów to szukałbym raczej śladów odkręcania przy chłodnicy oleju niż zaraz przy korpusie skrzyni. Ta wymiana w ASO na pewno była dynamiczna, masz to na fakturze?
  21. Ups, szczerze to nawet o tym nie wiedziałem. Ale dobrze, że Kolego sprostował
  22. Trzeba odessać gaz z układu, wymienić czujnik i napełnić na nowo układ.
  23. Nie wiem, jak dla mnie to z tego tematu wynika jasno, że ta uszczelka górna jest częściowo pod szybą i do wymiany należy wycinać. Dowiadywałem się u macherów jaka jest technologia wymiany, odpowiedź- wycięcie szyby, Koledzy potwierdzili. A jeżeli chcesz zostać praktykiem w tym temacie to podjedź do "szybowców" i zobacz co powiedzą.
  24. Nie będzie bo zaraz rozłącza sprężarkę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.