Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AFN] Problem z automatyczną krzynią biegów DMX
To prawdopodobnie to. Skrzynia jeździła najpewniej w trybie awaryjnym dlatego był tylko jeden bieg- 3 i stąd mizerna dynamika. Nie wiem czy sterownik w stanie jaki opisałeś jest do odratowania ale spróbować można.
-
[B7 BDG] Wymiana kompresora
Dobrze powiedzieli w warsztacie Kolego, jeżeli zmienisz sam kompresor to zaraz znowu się zatrze opiłkami, które zostały w układzie i ewentualnie zaklei się parownik granulatem z osuszacza a wtedy ściąganie deski i wymiana parownika. Za robociznę 300zł dobra cena, ale osuszacz ciut drogi.
-
[B5 AEB] Przewody układu chłodzenia do tiptronika
Tak, tyle miał kosztować komplet. Teraz na pewno trochę więcej ze względu na kurs euro. Cośsłabo szukałeś na AKP Kolego, tutaj masz skarbnicę wiedzy nt. tipa prosto z AKP http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=76853
-
[B5 ADP] Informacje o A4 2.8 (193KM) napęd przedni
Kiepski pomysł ta zmiana silnika, chyba że masz komplet osprzętu, wiązki elektryczne, skrzynię, sanki pod silnik i masę cierpliwości :gwizdanie: kupa roboty i częsci, z których na pewno sporo pominąłem. Bez drugiego auta- dawcy, masy czasu i wiedzy fantazje jak dla mnie
-
[ALL B5] W jakiej firmie zamontować klimatyzację ?
Tutaj się z tobą Kolego darekaudi4 nie zgodzę. Da się to zrobić w ludzkich pieniądzach, problemem może być tylko znalezienie kompletnej, sprawnej używanej klimy bo kupno nowej raczej nieopłacalne. A co do warsztatów niech wypowiedzą się Koledzy z tamtych rejonów
-
[B5 AEB] Przewody układu chłodzenia do tiptronika
Pytałem u siebie w ASO, do 2.6 kosztują 600 zł.
-
[B6 AWX] Jaka sprężarka klimatyzacji - nowy zamiennik czy regenerować ?
Popraw link Kolego, nie działa. Osobiście wolałbym kupić nowy oryginał, poszukać w dobrej cenie. Z możliwości które podałeś lepsza będzie moim zdaniem regeneracja twojej niż montaż zamiennika niewiadomej jakości i trwałości, który niekoniecznie pasuje ale to dałoby się ustalić.
-
[B5 ADP] Nie działająca elektryka szyb
Sprawdziłeś bezpieczniki od podnośników szyb?
-
[B5 AFN] Problem z automatyczną krzynią biegów DMX
Sprzęgło hydrokinetyczne zostało to samo? Jakim olejem została zalana wymieniona skrzynia, czy w odpowiedniej ilości? Jeżeli oznaczenie drugiej skrzyni jest identyczne to sterownik nie jest tu problemem, chyba że jest uszkodzony. Jakie były błędy na komputerze? Skrzynia zmienia biegi podczas jazdy czy masz Kolego wrażenie, że jedzie na jednym? Na marginesie ciekawa informacja o tym, że skrzynia francuski wynalazek, wedle mojej wiedzy montowano przekładnie niemieckie firmy ZF.
-
[B5 AEB] Przewody układu chłodzenia do tiptronika
Jak mocno przyrdzewiałe? Z tego co wiem to są zrobione z aluminium, także typowa korozja ich nie dotyczy. Poza tym są dość drogie, do B5 nowe kosztują 600 zł, tak więc jeżeli nie są w agonalnym stanie proponowałbym zostawić je w spokoju, chyba że masz nadmiar gotówki
-
[B5 AFN] Śnieżka gaśnie od razu po włączeniu
Ale to już chyba bez klimatyzacji
-
[B5 AFN] Śnieżka gaśnie od razu po włączeniu
Jest dziura, racja. Ale za żadne skarby nie uwierzę że to działało.
-
[B5 AEB] Przewody układu chłodzenia do tiptronika
Idą do chłodnicy Kolego, ponieważ chłodnica oleju skrzyni jest wbudowana w chłodnicę płynu. Zalewając skrzynię płynem chłodniczym zrobiłbyś straszliwy bałagan
-
[B5 AFN] Śnieżka gaśnie od razu po włączeniu
Fantastyka jak dla mnie :gwizdanie: w układzie klimatyzacji masz takie ciśnienie, że wystarczy niewidoczna głym okiem nieszczelność i czynnik ucieka wolniej lub szybciej, a zasuwasz tutaj bajki o dziurach na zapałki.
-
[B5 1Z] Po włączeniu klimy zaczyna rzucać silnikiem i ma straszny brzękot
Sprężarka się kończy, pasek nie zerwał się ot tak.
-
[B5 1Z] Dziwny odgłos po włączeniu klimatyzacji
Może być napinacz paska, kiedyś jeden Kolega miał podobny problem. Może też być przycierająca się sprężarka klimy, ale najpierw trzeba sprawdzić naciąg paska i napinacz.
-
[ALL B5] Brak paska do sprężarki i początek problemów
Mówiąc prosto z mostu, temu mechanikowi chyba się w głowie popi******** skąd on wziął te koszty naprawdę nie wiem. Przerabiałem zatarcie kompresora i płukanie całego układu w aucie znacznie bardziej skomplikowanym pod względem obsługi, gdzie samo otwarcie maski stanowi dla laika wyzwanie i zapłaciłem za robociznę 600 zł. Potrzebujesz Kolego drugi sprawny kompresor, nowy filtr- osuszacz i klimaciarza który przepłucze układ element po elemencie nie biorąc za to 3 tys zł :gwizdanie: z częściami i robocizną powinieneś zmieścić się w kwocie połowę mniejszej, ale pieniądze niestety trzeba wydać.
-
[B7 BPW] Klimatyzacja nie działa - problem rozwiązany
Tak, nie można jej włączyć ale sprężarka i tak pracuje z silnikiem, nie tylko kółko pasowe ale bebechy również. Pisałem przecież, że te sprężarki nie rozłączają sprzęgiełka elektromagnetycznego bo go nie mają. Jest za to sprzęgło zrywalne, które pęka w raze zatarcia sprężarki żeby zapobiec zerwaniu paska.
-
[B7 BPW] Klimatyzacja nie działa - problem rozwiązany
Pozostaje pytanie jak bardzo sprężarka klimy dostaje po tyłku, pracując bez gazu w obiegu i tym samym bez smarowania. Te sprężarki już nie mają sprzęgieł rozłącznych i pracują zawsze z silnikiem.
-
[ALL B7] Klimatyzacja działa dopiero po przejechaniu
Niestety dokładnie nie wiem Kolego z tego co wysłyszałem od mechanika nie mniejsze niż 8-12 barów ale ręki uciąć nie dam.
-
[B5 AHU] Koreczki na zawory do nabijania klimy
W warsztacie od klim powinni mieć
-
[B5 AFN] Zatarta sprężarka
Osuszacz to jest ta puszka na dole z przodu auta pod maską. Wymiennik ciepła to parownik. Generalnie należy rozkręcić układ i przepłukać każdą część specjalnym płynem. Co do parownika to słyszałem różne opinie, w jednym zakładzie chcieli demontować deskę rozdzielczą i płukać parownik osobno co znacznie podnosiło koszty, tłumaczyli to tym, że granulat z osuszacza mógł zatkać ścieżki w parowniku. Tam gdzie robiłem auto klimaciarz demontował wszystkie dostepne elementy, a parownik przedmuchał zdaje się azotem i jest ok.
-
[ALL B7] Klimatyzacja działa dopiero po przejechaniu
Może być uszkodzony kompresor, po prostu nie spręża gazu do wymaganego ciśnienia. Przerabiam właśnie podobny problem w innym audi. Pojedź do serwisu klimy, niech zmierzą ciśnienie na ssaniu i tłoczeniu, a najlepiej podłączą też VAG-a, powinna być możliwość odczytania aktualnego ciśnienia w układzie z poziomu komputera.
-
[B5 AFN] Zatarta sprężarka
Do wymiany Kolego będziesz miał sprężarkę i osuszacz. Trzeba zawsze płukać cały układ bo inaczej szybko nastąpi powtórka z rozrywki. Cena jest sprawą indywidualną, ja płaciłem za taką przyjemność 600 zł plus koszty części, osuszacz nowy 300 zł plus sprężarka używka też 300 ale to nie było w A4.
-
[B5 AHL] Problem ze skrzynią biegów
Jeżeli skrzynia wejdzie w tryb awaryjny to auto rusza z trójki. Jazda w tym stanie jest szkodliwa dla skrzyni. Masz Kolego równomiernie podświetlone wszystkie położenia lewarka? Podłącz auto pod VAG i obejrzyj jakie wyrzuci błedy.