Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B5] Jak poznać czy żarnik jest przepalony ?
HID- y. Dał Tobie ktoś tym kiedyś np. na progu zwalniającym po oczach? Widocznie nie :gwizdanie:
-
[ALL B5] Jak poznać czy żarnik jest przepalony ?
Pozostaje Ci wymienić zestaw na gwarancji, o ile jeszcze ją masz albo kupić nową przetwornicę, ewentualnie wywalić spawarki.
-
[B6 AMB] Sprężarka klimatyzacji padła
Powiem Kolego, że ja nie pchałbym się w używaną sprężarkę, nawet jeżeli dają gwarancję rozruchową. Zakładałem używkę z gwar rozruchową do A2, pochodziłą idealnie może z miesiąc i padła. Twoja stara sprężarka jest zatarta czy co innego jej dolega? Z tego co wiem zatartej sprężarki nikt nie regeneruje. Co do tej z allegro to sprawdź Kolego numery na swojej sprężarce i porównaj z tą z ogłoszenia. Moim zdaniem powinna pasować,a kwestię opłacalności musisz sam rozwiązać.
-
[B5 ARG] Dymiący nawiew
Pod maską masz Kolego 2 odpływy, jeden włąsnie pod akumulatorem, drugi pod serwo od hamulców.
-
[B5 1Z] Czy skrzynia od benzyny pasuje do TDi ?
Według danych technicznych z audiklub.org skrzynia od 1.8 rózni się od tej z 1.8T tylko przełożeniem 3 biegu. W 1.8 masz 1.429, w 1.8T 1.300.
-
[B6 AVF] Nie świeci się centralny wyświetlacz
Sprawdź Kolego instrukcję obsługi czy nie ma takiego bezpiecznika. Jeżeli jest, wymień jeżeli nei ma albo wymiana nie pomaga pytaj dalej.
-
[ALL B6] Automat który lepszy?
Ja osobiście wybrałbym tiptronic, pewniejsza konstrukcja. Multi fajna sprawa, dopóki działa, da się ją naprawiać ale ewentualna usterka jest kosztowna a przede wszystkim niewielu jest fachowców, którzy potrafią to ogarnąć. Heh, verus skąd wytrzasnąłeś takie bajki? Widać, że to co przytoczyłeś pisał jakiś teoretyk co w życiu automatem nie jechał.
-
Jak wydobyć dźwięk z V6 w A4 B5?
Jak dla mnie filmik padaczka cięzka a dźwięk zwykła V- ka na obrotach, nie słyszę żadnych zmian.
-
[ALL B5] Zatarta sprężarka
JA również polecam Ci nową Kolego. Przerabiałem temat używanej w innym audi i teraz stoi przede mną jej wymiana na nową.
-
[B5 AHU] Skrzynia naprawiona
Trzymamy kciuki
-
[B5 AEB] Chyba zatarł się kompresor klimatyzacji
Zatartego kompresora nikt Ci niestety nie zregeneruje, nadaje się tylko na śmietnik. Nie wiem, czy jest pod maska takie łożysko, którego zatarcie zgasi silnik, z tego co podałeś Kolego sprężarka trup. Spróbuj obrócić wewnętrzną częścia koła pasowego sprężarki, obracasz wtedy mechanizm, jeżeli nie da rady to masz potwierdzenie zatarcia.
-
[B5 AEB] Chyba zatarł się kompresor klimatyzacji
Na to wygląda Kolego, że faktycznie zatarł się kompresor masz większy problem, czeka ciebie płukanie układu, wymiana kompresora i osuszacza. Koszty rzędu: cena kompresora zależy za ile uda ci sie kupić, osuszacz ok. 200 zł, plus robocizna( ja płaciłem 600zł) i do tego naturalnie nowy pasek ale to już groszowa sprawa. Przerabiałem to w innym audi więc ceny mam z pierwszej ręki.
-
[B5 1Z] Czy skrzynia od benzyny pasuje do TDi ?
W ogóle to powinno, ale jak chcesz tym Kolego później jeździć?
-
[ALL B5] Chwilowy brak nawiewu
18.1 to błąd nawiewu (18.1 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, ciągłe), ewidentnie zawieszone/ zużyte szczotki Kolego, powodzenia w naprawie
-
[ALL B5] Chwilowy brak nawiewu
Prawie na pewno kończą się szczotki dmuchawy. Podczas jazdy zaskakuje pewnie przeważnie na nierównościach?
-
[ALL B5] Klima znów działa jak powinna
Kolego, google- chłodnictwo Warszawa i okolice.
-
[ALL B5] Zaparowane szyby, nawiew nie działa na wolnych obrotach
Kolego, nie bardzo rozumiem, dmuchawa działa tylko na ostatnim biegu? Nie chcę Cię martwić, ale objaw tak mocnego parowania szyb może oznaczać cieknącą nagrzewnicę.
-
[B5 AFN] Problem z uszczelką przedniej szyby
Mam to samo Kolego. Niestety, tak jak mówi Kolega grippen trzeba wycinać szybę żeby wymienić tą uszczelkę moim zdaniem nie warto tego robić, chyba że przy okazji wymiany porysowanej/ potłuczonej szyby. Ja u siebie już tego nie zauważam
-
[ALL B5] Przewody pod przednimi siedzeniam
K...uźwa, przestańcie walić bezsensowne posty Jeżeli pod siedzeniami doprowadzone są przewody to albo el. stołki, airbag, podgrzewanie, albo wszystko naraz. Jeżeli nie ma tego i tego to widocznie coś było kombinowane z fotelami.
-
[ALL] Sposób na rysy po antenie CB ?
Podkładka pod magnes anteny pogarsza i tak słabą masę magnesówki. Ja sądzę, że te kilka rys można przeboleć biorąc pod uwagę liczbę uniknętych mandatów A jeśli już to polerka.
-
[B5 AHU] Skrzynia naprawiona
Devastation, twój post naprawdę dużo wniósł do tematu i pomógł koledzie... naprawił skrzynię, zamontował i teraz na pewno przedrutuje auto na manuala:/ wydaje mi się że nie po to kupił auto i robił tą skrzynkę żeby teraz przerabiać.
-
[B5 AHU] Skrzynia naprawiona
Kolego, jeżeli masz wrażenie, że auto do przodu jedzie na tylko trójce to prawdopodobnie tak jest- tryb awaryjny. Jeżeli świecą się literki na FIS i wybieraku to na 100% awaryjny. Musisz podłączyć VAG- a i sprawdzić co powoduje wchodzenie skrzyni w tryb awaryjny.
-
[B5 AFN] Pompka centralnego - nie działa otwieranie tylniej klapy
Kolego, wymieniałeś czasem baterie w pilocie? Po wymianie baterii trzeba ponownie zaadoptować kluczyk do sterownika centralnego zamka. Dziwi mnie tylko ze na innej pompie wszystko działa
-
[B5 AML] Problem z automatyczną skrzynią biegów
Potrzebujesz znaleźć kompetentnego machera od automatów Kolego. Z tego co wiem naprawa jest względnie prosta, ale jak większość prac przy automacie wymaga wyjęcia skrzyni. Niestety nie umiem powiedzieć dokładnie jaki rząd kosztów, zależy ile elementów kosza wstecznego jest do wymiany. Jeszcze jedno, brzmi to trochę abstrakcyjnie, ale najlepiej nie używaj narazie wstecznego, inaczej pogłębiasz usterkę.
-
[B5 AML] Problem z automatyczną skrzynią biegów
Uszkodzone sprzęgiełko do jazdy w tył Kolego, trzeba rozebrać skrzynię i je wymienić.