Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B5] Kod radia
Po KAŻDYM odpięciu zasilania od radia czy to przez wypięcie kostek, czy akumulatora nie grzebane radio audi prosi o kod przy pierwszym uruchomieniu.
-
[B5 ABC] Dziwny efekt w 2.6 V6
Nie zaobserwowałem takiego efektu u siebie Coś jest z Waszymi autami nie tak.
-
[B5 AFN] Problemy ze skrzynią 01N
Na D auto nie toczy się do przodu i stacza się ze wzniesienia? Wygląda na uszkodzony konweter. Jednak tak jak Kolega wspomniał, trzeba najpierw sprawdzić poziom oleju. Z autopsji wiem że przy bardzo niskim stanie skrzynia ślizga się pomiędzy biegami co jest bardzo bardzo bardzo niszczące dla tych sprzęgiełek od biegów.
-
[B5 AFN] Rozgrzewanie silnika a automat
Jazda zimnym automatem nie zrobi mu krzywdy. W niskich temperaturach warto jedynie traktować skrzynię podobnie jak silnik: nie rozgrzane- nie pałujemy. Moim zdaniem nie ma co rozgrzewać silnika/ skrzyni przed jazdą. Zimny silnik pracujący na biegu jałowym emituje jedynie więcej szkodliwych substancji i niepotrzebnie spala paliwo, a i tak po przejechaniu kilku km olej w skrzynce ma już właściwą temperaturę. Te objawy z D to będzie prawdopodobnie pozycjoner, ewentualnie uwalony komputer skrzyni ale niech wypowie się ktoś jeszcze.
-
[B6 AWX] Piszcząca klimatyzacja
Być może to tylko pasek. Jednak niepokojące są objawy, o których Kolega wspomniał: obracające się jakby z przeskokami koło pasowe kompresora w momencie wystepowania pisków.
-
[B6 AWX] Piszcząca klimatyzacja
Mimo wszystko wygląda mi to po prostu na zacierającą się sprężarkę klimy. Kolego, od jakiego czasu masz takie objawy?
-
[B5 AJL] Nie działają wycieraczki, kierunkowskazy i szyby
Najpewniej kostka stacyjki, a odpięcie aku po prostu zbiegło się w czasie z usterką.
-
[B6 AVF] Efekt pulsacji ciśnienia w kabinie
Jak dla mnie temat z kategorii "Dlaczego słońce świeci?"
-
[B5 ABC] przerwy w działaniu klimatyzacji
Powinno być go słychać i szybko by się spalił. Nie tędy droga.
-
[B6 AVB] Kontrolka plynu w spryskiwaczu
Moze masz Kolego zdrutowany lub wyłączony czujnik. Podobno sygnał braku płynu do spryskiwaczy można wyłączyć VAG- iem.
-
[B5 1Z] Klimatyzacja nie chłodzi
Z tego co wiem, w A4 nie ma zaworu rozprężnego, to właśnie ten prostopadłościan o którym mówisz, zamiast niego jest dysza rozprężna, wydłużone niby sitko. Zastosowanie zaworu lub dyszy zależy od układu klimatyzacji jaki, się w aucie znajduje. Jeżeli jednak w Twoim aucie zawór się znajduje dowiem się przynajmniej czegoś nowego
-
[B5 1Z] Klimatyzacja nie chłodzi
Kolego Kowi87, mówisz czasem o zaworze rozpręznym? O ile wiem, w naszych autach nie ma w ogóle zaworu, jest natomiast dysza rozprężna. Dostęp do niej jest bez żadnego problemu z komory silnika, jest na podszybiu i wykręcenie jej zajmuje max 10 minut. Chyba że po drodze jest jeszcze jakiś element, o którym nie wiem Być może Twoi spece od klimy próbuja naciągnąć Cię na dodatkowe koszta lub sami nie wiedza jak szybko i sprawnie ugryźć temat.
-
[B5 ADR] Szarpanie skrzyni 01N
Kolego, jakim olejem zalałeś skrzynię? To jest ważne. Rozumiem też, że podczas remontu nie robiono nic z płytą sterującą i zawory pozostały stare. Zużyte, zacinające się zawory jak najbardziej mogą powodować szarpania przy zmianie biegów
-
[B5 AFN] Trzęsienie budą przy zmianie z 3 na 4 - automat 4 biegi
Bez urazy Kolego, ale nie wierzę że można pomylić drgania od rozwalonej zawiechy z tymi od zespołu napędowego. Co do tych drgań, u mnie gdy auto stoi na D nie czuję żadnych, jak odpuszczę hamulec auto rusza. Sprawny lock- up też nie ma prawa generować żadnych drgań. Od zespołu napędowego niewielkie sensacje mogą ewentualnie dawać jedynie pozrywane poduszki silnika/ skrzyni. Zresztą, nei róbmy OT, sam jestem ciekawy czy u Kolegi po wykonanej naprawie wszystko będzie cacy
-
[B5 ADP] Po włączeniu klimy głośno wyje wiatrak
Kolego, radzę sprawdź to jak najszybciej i najlepiej nie używaj do tego czasu klimatyzacji. To wycie po załaczeniu klimy to faktycznie może być rozpadający się kompresor. Jeśli się zatrze, czekają spore koszta
-
[B5 ADP] Dziwny dźwięk
Wkład katalizatora w proszku, jego elementy latają w puszce kata i hałasują.
-
[B5 ADR] Wyłączająca się klimatyzacja
Rzeczywiście, w automacie wystepuje chwilowe odłączenie sprężarki przy mocnym depnięciu z kick- down. Różnica miedzy tym zjawiskiem a problemem kolegi jest taka, że jeśli wszystko jest ok i depniemy gaz sprężarka rozłączy się, ale na chwilę przy czym śnieżynka nie zgasnie, ba nawet nie zdążymy odczuć braku pracy klimy. Sprawdzone w praktyce. To nie to Kolego gobo007, przygladałeś się może jakie są wskazania temperatury zewnętrznej na wyświetlaczu w desce podczas jazdy z taką prędkością? Czy temperatura zewn. na FIS np. spada i wzrasta na przemian? Może czujnik temp. zewnętrznej jest uszkodzony i fałszuje wskazania, zdaje się że poniżej 3,5 stopni C na zewnątrz klima w ogóle się nie włącza. Warto także przyjrzeć się temu czujnikowi ciśnienia w układzie klimy. Od strony elektrycznej- przekaźnik, sterownik wszystko jest sprawdzone jak rozumiem.
-
[B5 AFN] Trzęsienie budą przy zmianie z 3 na 4 - automat 4 biegi
Niestety, Kolego koszty trzeba ponieść. Dla pocieszenia powiem,że i tak nie kasują Ciebie bardzo drogo, ja za samą wymianę oleju w skrzyni zapłacę teraz łącznie 1000 zł Proszę bardzo, czekamy na wiadomości po wykonanej naprawie
-
[B5 AFN] Trzęsienie budą przy zmianie z 3 na 4 - automat 4 biegi
Półbiegi? W aucie osobowym? Coś jest nie wporządku z tą skrzynią, podejrzewam nie tyle samą skrzynię co sprzęgło hydrokinetyczne. Okolice 80- 90 kmh to moment załączania lock- up' a i na prawidłowości jego działania skupiłbym się w pierwszej kolejności. Być może zawór sterującym zapięciem lock- up przycina się, tarcza zapinana jest zbyt gwałtownie, coś jak "zerwanie" sprzęgła w manualu na niskich prędkościach obrotowych i wtedy odczuwalne sa te wstrząsy. Co do drgań na postoju możliwe, że wtedy niepotrzebnie załączany jest lock- up i przydusza silnik. Nie zapina się całkowicie bo silnik by zgasł, ale wystarczająco by go przydusić. Kolego, jaki jest przebieg twojego auta? Słyszałem, że w tych skrzynkach sprzęgło po 200 tys może wykazywać wyraźne oznaki zużycia, szczególnie w dieslach ze względu na duży moment obr.
-
[ALL B5] Sprężarka klimatyzacji
Sądzę, że skoro sprzęgło sprężarki załącza się, czynnik w układzie jest. Stawiałbym na usterkę kompresora. Kolego, wiesz, że sprzęgło jest na 100% załączone? Środkowa jego część powinna obracać się wtedy razem z kołem pasowym. Być może padło właśnie sprzęgło, napięcie jest podawane jednak nie sprzęga np. z powodu spalonej cewki. Z tego co wiem sprężarka mechanicznie najczęściej umiera przez zatarcie, niemniej jest to baaardzo wyraźnie odczuwalne.
-
[ALL B5] Sprężarka klimatyzacji
Kolego, coś mi się wydaje że to sprzęgiełko, które zaprezentowałeś nie podejdzie. Faktycznie jest do A4, ale o ile wiem w B5 sprężarka załączana jest przez sprzęgło elektromagnetyczne a sprzęgiełko, do którego link podałeś to sprzęgło zrywalne do nowocześniejszych spręzarkek typu by-pass, takich jak w B6. W B5 słyszałem tylko o tych ze sprzęgłem elektromagnetycznym, niemniej mogę się mylić i faktycznie w aucie kolegi może być by-pass.
-
[ALL B5] Emblematy na błotnik
Dzwoń chłopie od razu do ASO, takie pierdółki u nich nieraz są tańsze niż życzą sobie kolesie z allegro.
-
[B5 1Z] Sprzegło klimatyzacji ?
Niestety nie wiem w którym miejscu sprężarki czujnik się znajduje sądzę, że w sprzęgle elektromagnetycznym. Wiem napewno, że jego wymiana wymaga zdemontowania kompresora i jest to raczej robota dla fachowców. W volvo, które przyjechało do mechanika koszt operacji zamknął się bodajże w 600 zł, w audi pewnie byłoby podobnie.
-
[B5 ANB] Wymiana lub uzupełnienie płynu do chłodnicy
Doraźnie wystarczy zwykła woda demineralizowana.
-
[B5 1Z] Sprzegło klimatyzacji ?
Kolego najprawdopodobniej czujnik obrotów sprężarki nie działa, podobno lubią padać. Nie wiem niestety jakie niesie to za sobą konsekwencje, nie słuchałem mechanika uwaznie