Treść opublikowana przez majkel_majki
-
Klima a powietrze z zewnątrz
Kolego to nie jest normalne. Przy włączonej klimatyzacji powinna być możliwość używania obiegu zamkniętego i otwartego dowolnie.
-
[B5 AHU] problem ze skrzynią biegów, zgrzytająca 5-tka i trzymanie 1-ki
Moze to być zużyte sprzęgło, może być zużyty synchronizator. Faktycznie, używki to loteria, jednak można znaleźć oferty z gwarancją i takich Kolega thenatoorat powinien szukać.
-
[B5 AWT] Gdzie w avancie jest miejsce na gaśnicę ?
Ja też trzymam swoją w lewym schowku kufra. A tak w ogóle to kilogramową można sobie gasić... papierosa
-
[B5 AHU] problem ze skrzynią biegów, zgrzytająca 5-tka i trzymanie 1-ki
Jak dla mnie Twoja wypowiedź banshee sugeruje żeby Kolega kupił nową skrzynię Zgrzyty przy wrzucaniu 5 to na bank synchronizator, a z tą jedynką Kolego to dziwnie masz sprawdzałeś, w jakim stanie jest mechanizm zmiany biegów?
-
[ALL B5] tapicerka fotela
Kolego, na prawym fotelu mam dokładnie ten sam problem. Obicie jest wciskane pod ten plastik, ma taką jakby uszczelkę z kołnierzem i ona traci swoje właściwości. Sam się z tym męczę jakiś czas, próbowałem wciskać na miejsce ale później znowu wylazło
-
[B5 AFB] Dziwne cykanie z klimy
Heh, aż do teraz byłem o tym przekonany, cóż człowiek uczy się całe życie czyli zmiana wydajności odbywa się poprzez zawór na płytce zaworowej, który reguluje ciśnienie?
-
[B5 AFN] Mała dziurka w skrzyni po wypadku auta oraz kilka innych pytań
No to powodzenia Kolego, może coś z tej skrzyni będzie
-
Stożkowy filtr powietrza w A4 2.6
Kolego ortografia... Pod pojęciem czujnik rozumiem przepływomierz, zgadza się? Ja podtrzymuję opinię, ze stożki w serii to lipa, miałem w A2 i jedyne co było in plus to ryk przy mocniejszym otwarciu przepustnicy. Poprawy osiągów niet.
-
[B5 AFB] Dziwne cykanie z klimy
Audi taki mają ale jeszcze nei w B5, tutaj jest zwykła sprężarka o stałym wydatku.
-
Stożkowy filtr powietrza w A4 2.6
I zapewnić stożkowi stały dopły zimnego powietrza z zewnątrz, ale to tylko przy okazji
-
Stożkowy filtr powietrza w A4 2.6
Na pewno będzie głośniejszy, bardziej rasowy odgłos zasysania powietrza do silnika. Moc, o ile w ogóle zmieni sie na plus, to zauważy prędzej hamownia niż Ty. Te filtry w seryjnym aucie to raczej placebo niż wymierne efekty
-
[B5 AFB] Dziwne cykanie z klimy
Cyka przekaźnik cewki sprzegła. Powinien cykać po załączeniu klimy i podczas przyspieszenia pełnym gazem w automacie, nie wiem jak w manualu.
-
[ALL B5] Biały pyłek z nawiewów
Kolego, a spróbuj wyjąc na chwilę filtr kabinowy, włacz nawiewy i obserwuj czy leci jakiś pył
-
[B5 AFN] Syczenie....czy to normalne??
Kolego, to jest zupełnie normalne. Gaz rozpręża się na dyszy i syczy. Było już na forum swoją drogą :gwizdanie:
-
[ALL B5] Głośna sprężarka klimatyzacji
Dokładnie o to mi chodziło Kolego.
-
[ALL B5] Głośna sprężarka klimatyzacji
Jak się sprężarka zatrze to czyszczenie obligo. W innym wypadku nie ma takiej potrzeby, przynajmniej nie słyszałem o tym, warto jednak skontrolować stan dyszy rozprężnej na wlocie do parownika czy nie jest przytkana syfem. Znajduje się na przewodzie wys. ciśnienia przy grodzi.
-
[B5 AFN] Mała dziurka w skrzyni po wypadku auta oraz kilka innych pytań
A olej pprzekładni głównej/dyferencjału to gdzie jest ? Zastanawiam się cały czas skąd tam ta dziurka
-
[B5 AFN] Mała dziurka w skrzyni po wypadku auta oraz kilka innych pytań
Kolego, czy ta dziurka jest w misce olejowej? Jeśli tak to pospawaj, chociaż najlepiej byłoby wymienić miskę. Pytanie jeszcze co i jak zrobiło tą dziurę w momencie wypadku. Do tej skrzyni lej tylko to co Koledzy polecają, co tanie zawsze jest na koniec drogie. Rzeczywiście na P auto nie powinno jechać, skoro jedzie znaczy, że coś się rozsypało w skrzyni. Bez wyjęcia i rozebrania skrzyni nie jesteś w stanie stwierdzić w jakim jest stanie. Mój typ jest taki, że po tym wypadku skrzynia niestety trup, zwłaszcza jeśli uderzenie było silne, a raczej było wnioskując po zniszczeniach jakie zaszły w aucie. Automaty w ogóle są wrażliwe nawet na stłuczkę a co dopiero na gonga.
-
[B6 AWX] Otwieranie tylnej klapy nie działa
Stawiam na wilgoć, którą wyprażyły dopiero tamtejsze upały
-
[B5 ARG] Palaca sie kontrolka ABS i hamulca recznego
Mogą to być czujniki abs- u, brudne lub uszkodzone.
-
[B5 ABC] 2.6 V6 problem jaki olej
Ja wlewam Mobila 0W50, przebieg 255 tys z hakiem. Trochę pije oliwy, od wymiany do wymiany z full stanu bez dolewek schodzi na minimum, przy ostrym bucie więcej.
-
[B5 AFN] Klimatyzacja nie grzeje tylko chlodzi
Kolego, najlepiej wpierw podłącz VAG-a, i sprawdź czy są błędy w klimatroniku. Działanie silnika klapy ciepło/ zimno możesz też sprawdzić organoleptycznie. Robisz to tak: ściągasz schowek, odpalasz auto, sprawdzasz czy silniczek pracuje. Znajduje się on za konsolą środkową od strony pasażera, w dolnej części, to ten z czerwoną dźwigienką. Zmieniając temperaturę między minimalną maksymalną sprawdzasz czy dźwigienka się porusza. Jeżeli nie, znalazłeś winowajcę
-
[B5 AJM] POWIETRZE Z ZEWNATRZ
Koledze raczej nie chodziło o zamknięcie dopływu powietrza z zewnątrz... w sumie nie bardzo rozumiem o co mu chodziło.
-
[ALL B6] Jak zciągnąć boczek prawy - bagażnik A4 Avant?
W B5 właśnie przy szybie na środku tego boczka jest mocny zatrzask, którego opór trzeba pokonać ciągnąc mocno do siebie. Sądzę, że w B6 jest podobnie, jeśli nie tak samo. Sprawdź raz jeszcze czy wykręciłeś wszystkie śrubki od tapicerek itp zanim spróbujesz to wyrwać
-
[ALL B5] Górna osłona silnika
Pytałeś w ASO :gwizdanie:??