Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. NAjprostsza diagnoza to uszkodzony konwerter, ale niekoniecznie trafna. Pomoże tylko dobry mechanik.
  2. Szczotki dmuchawy do wymiany/ oczyszczenia, ewentualnie zużyty komutator silnika.
  3. Napchaj takiej cienkiej gąbki z balotów pod rejestrację i ramkę, podklej jakoś, znajomy tak jeździ ze sprzętem i jemu nie brzęczy (powaga)
  4. Dobrym pomysłem było wrzucić to na warsztat, inaczej szybko by zginęło
  5. Robiłem to dosyć dawno, także mogę coś pominąc ale postaram się pomóc:) - po pierwsze odkręcasz wszystkie kotwy do mocowania siatki w bagażniku - następnie listwę przy krawędzi załadunku - wyciągasz całą wykładzinę bagażnika, już nic jej nie trzyma - odkręcasz 2 śrubki po obu stronach przy haczykach do rolety - zdejmujesz roletę, w miejscu po niej powinna być jeszcze jedna śrubka na każdą stronę - kładziesz oparcia i ściągasz te kawałki kanapy na bokach, które się nie kładą, z tego co pamiętam trzeba też odkręcić haki trzymające oparcie kanapy - teraz powinny być odkręcone wszystkie śruby, boczek zdejmiesz ciągnąc DO SIEBIE nie do góry/ na boki, inaczej połamiesz zatrzaski, na pewno będzie ciężko schodził bo mniej więcej na środku tego plastikowego jest od spodu mocny zatrzask - jeżeli chcesz wyciągnąć boczki z auta musisz odkręcić dolne mocowania pasów i wtedy uwolnisz je od pasów To wszystko, mam nadzieję że niczego nie pominąłem ale z doświadczenia wiem, że cięzko zdjąc te boczki bez uszkadzania czegoś
  6. Ja niestety nie odpowiem gdyż na wydechu się nic a nic nie wyznaję, może kto inny
  7. Aleś Kolego odkopał temat, ostatnie posty sprzed 2,5 roku :>
  8. Najlepiej byłoby powrócić do seryjnego filtra w obudowie, te stożki nic nie dają poza głośniejszym dźwiękiem zasysania powietrza. Silnik zasysa gorące powietrze spod maski- stożek jest koło rozgrzanego bloku silnika i więcej mocy to nie doda, prędzej ujmie. Jeśli chcesz robić przedłużkę zrób ją z gładkiej rury, ma mniejsze opory przepływu niż karbowana.
  9. Kolego, biegi jak najbardziej można redukowac przez dodanie gazu, jest to tzw. kickdown. Nie trzeba dodawać puszczać i dodawać, wystarczy tylko dodać gwałtownie gazu, skrzynia zrzuci jeden albo dwa biegi w dół i auto wystrzeli do przodu. Skrzyni nie zaszkodzi na pewno, bardziej szkodliwe jest duszenie silnika na wysokim biegu przy małych prędkościach obrotowych.
  10. Jeżeli klima nie jest nabita presostat nie pozwoli na załączenie sprężarki i nie poda napięcia.
  11. Według instrukcji 27 Kolego dla auta sprzed liftingu, 4 od góry w pierwszym rzędzie tych w kwadracie, 15 amper. Nie wiem czy po lifcie to ten sam ale sprawdzić możesz
  12. w tym http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t23888.0.html;highlight=naprawa+podgrzewania temacie Kolega czaki22 podał możliwą przyczynę takiego zachowania, uszkodzony włącznik podgrzewania foteli, może to właśnie to.
  13. Raczej nikt z dobrego serca nie rozbierze pół swojego auta żeby cyknąc fotki nie zdarzyło mi się też natrafić na jakieś fotostory z przekładki audika. Rzeczywiście ople przekłada się łatwo, bo gródź jest przykręcana. Widziałem też fotki z przekładki transita, tam gródź była zunifikowana i wytłoczenia na otwory technologiczne były z obu stron i wystarczyło wyciąć trochę zbędnej blachy z drugiej. W audi pozostaje raczej cięcie i spawanie albo totalna rzeźba. Spotkałem raz na allegro przełożone audi 100, w którym serwo hamulców zostało... z prawej strony a wycieraczki też wycierały na odwrót.
  14. Przede wszystkim musisz wyciąć gródź z angola i wspawać europejską. Temat poruszany już kilka razy i generalnie mało kto się w to bawi.
  15. Jeden Kolego jest na pewno w konsoli środkowej, za tymi kratkami między radiem a panelem tronika, drugi zdaje się w podsufitce, ale nie wiem w którym miejscu. Ten grzybek przy kratkach nawiewu na szybę to czujnik nasłonecznienia.
  16. co tu ma do rzeczy filtr kabinowy? Szukaj przyczyny w nieszczelnym wydechu, najprawdopodobniej plecionka do wymiany. Spaliny pewnie wydostają się przed katalizatorem i nie są oczyszczone, nie wiem czy masz kata pod autem czy zaraz za kolektorem wydechowym, raczej to drugie. Przy złym składzie mieszanki zaraz dostałbyś żółtego checka na desce rozdzielczej. KOval81, z całym szacunkiem takie rady zachowaj dla siebie. To nie jest normalny objaw i mało ma wspólnego z filtrem. Kolega wymieni na nowy węglowy, być może przestanie mu śmierdzieć, ale spaliny dalej będą uciekać przez dziurę w wydechu.
  17. Spróbuj podpytać w serwisach klimatyzacji, nieraz mają dostęp do tańszych nowych/ po regeneracji.
  18. Z dwojga złego lepszy pusty ale szczelny układ, niż jeżdżenie z rozszczelnionym, łapiącym wilgoć z powietrza.
  19. Brzęczyk piszczy tylko, jeżeli wyciągniesz kluczyk ze stacyjki i otworzysz drzwi nie gasząc świateł.
  20. W B5 nie ma problemu, ale jazda na rozszczelnienu dla układu zdrowa nie jest.
  21. Nie będzie pasowała Kolego, chociażby same przełożenia biegów są inne.
  22. Skąd miarka poziomu oleju w tiptroniku ? Nie wprowadzaj Kolegi w błąd.
  23. W takim wypadku najlepsze rozwiązanie to naprawiać swoją. A ile dają tej gwarancji?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.