Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 ABC] Brak ogrzewania
Taniej mógłbyś zrobić to sam, w dziale Warsztat było o ile pamiętam fotostory z takiej roboty. Dostep jest po zdjęciu schowka i rozebraniu konsoli centralnej, kiepski ale jest i nie trzeba zrzucać całego kokpitu.
-
[ALL B5] Uciekające powietrze spod auta (gaz)
Nieszczelność jest prawdopodobnie gdzieś na łączeniu. Nie ma co gdybać, trzeba odwiedzić serwis i czekamy na diagnozę
-
[ALL B5] Uciekające powietrze spod auta (gaz)
Układ klimatyzacji się rozszczelnił w którymś miejscu na to wygląda. Masz klimę rozumiem i po tym zdarzeniu nie działała? trzeba jechać do speców znaleźć nieszczelność i wtedy będzie więcej wiadomo:)
-
[ALL B5] Dołożenie klimatyzacji
Największy ból to wymontować całą deskę rozdzielczą.
-
[B5 ABC] Automatyczna skrzyna w trybie awaryjnym ?
Kolego, z takim nastawieniem to nie wiem czy ktoś zechce pomóc najprawdopodobniej trafiony jest pozycjoner i sprawdź włącznik/ wiązkę świateł stopu.
-
[ALL B5] Dołożenie klimatyzacji
Zależy za ile kupisz kompletną moze się opłacać lub nie. Nie ma sensu zbieranie zestawu z pojedyńczych częsci, bo zawsze zabraknie jakiegoś pierdolnika i wychodzi potem dużo drożej niż za używany sprawny komplet. Szukaj klimy np na allegro z auta po wypadku albo wymontowanej całej, koszt kompletnej ok 2 tys zł, dolicz drobne koszty na nowe uszczelki itp.
-
[ALL B5] Klima znów działa jak powinna
Strasznie dużo zawołali za robociznę ale co do układu to wygląda na to, że mają rację. Jeżeli zawaliło dyszę opiłkami i do tego jest wytrącony grafit to sprężarka prawdopodobnie jest zatarta. Wymiana samej dyszy nie pomoże, bo jeżeli przytarło sprężarkę to na bank zerwało sprzęgiełko i klima nie ma prawa chłodzić. W takim razie trzeba zrobić płukanie układu, wymienić osuszacz i sprężarkę, ale moja rada, poszukaj warsztatu gdzie zrobią to taniej bo cena jest kosmiczna nawet jak za płukanie specjalnym płynem.
-
[ALL B5] Jaka wycieraczka z dużym spojlerem ?
Znacznik masz najpierw czarny, potem robi się żółty i w tym momencie należy teoretycznie zmienić wycieraczki, jednak w praktyce mozna na nich jeszcze trochę pojeździć.
-
[ALL B5] Jaka wycieraczka z dużym spojlerem ?
Do B5 kosztowała 90 zł za sztukę. Teraz ceny mogą być ciut wyższe bo euro drogie.
-
[ALL B5] Jaka wycieraczka z dużym spojlerem ?
Polecam Kolego oryginalne audi, kierowcy ma spojler i ładnie zbierają.
-
[B5 AEB] Szarpanie tiptronika
Nie załącza. Musisz mieć wciśnięty hamuleć żeby wybrać tryb jazdy w ASB. "trzymajac hamulec wybierasz bieg i jak on wskakuje to delikatnie szarnie, puszczasz hamulec i auto jedzie", twoje słowa więc nie wiem o co chodzi.
-
[B5 AEB] Szarpanie tiptronika
OLO_GDA, mylisz się. Poprawnie działająca skrzynia załącza napęd natychmiast po wybraniu pozycji na lewarku na wciśniętym hamulcu, po puszczeniu hamulca auto powinno od razu zacząć pełzać. Powinno być odczuwalne załączenie biegu, ale bez szarpania, wsteczny za to może wchodzić minimalnie dłużej od D. Jeżeli szarpie najpierw trzeba sprawdzić stan oleju i dolać lub wymienić jeżeli jest stary, a jeżeli to nie pomoże to szukać dalej.
-
[B5 AFN] Dziwny dźwięk w desce rozdzielczej
Może być cokolwiek. Np. luźna wiązka kabli, wygłuszenia czy kawałki szkła po jakimś wypadku.
-
[B5 AFN] Dziwne odgłosy ze sprężarki klimy przy ustawieniu na LO
Sam nic przy klimatyzacji nie zrobisz. Olej krąży w obiegu z czynnikiem chłodzącym. Sprężarka możliwe że sie zaciera, im szybciej odwiedzisz serwis od klimy tym więcej zaoszczędzisz sobie kosztów.
-
[ALL B5] Jakie rezystory dobrać do oświetlenia diodowego w Audi :)
Respekt za poradę Kolego, ale nie ten dział. Wrzuć do Warsztatu, inaczej szybko zniknie w nawale tematów
-
[ALL B5] Demontaż boczków bagażnika w avancie
W boczku od B5 plastik jest zgrzany z wykładziną. Rozklejanie tego kiepska sprawa ale da się.
-
[ALL B5] Falujące obroty siły nadmuchu
Za szczotki to powinien wołać nie więcej niż 20- 50 zł. Filtr kabinowy faktycznie warto wymienićraz na kwartał, zwłaszcza kiedy jeździsz głównie w mieście lub w moejscach zapylonych. Żeby mieć z głowy można przy każdej wymianie oleju.
-
[ALL B5] Falujące obroty siły nadmuchu
Faktycznie szczotki to groszowa sprawa, komutator to raczej wymiana dmuchawy na inną. Sądzę, że raczej naturalne zużycie niż zaniedbanie wymian filtra, ale prawdopodobnie ma ono swój udział. Z powodu zatkanego filtra pyłkowego może przegrzać i przepalić się opornica wentylatora, a wtedy będzie kręcił tylko na maksa.
-
[B5 AFN] Wymienić wytartą kierownice czy obszyć ?
Dokładnie, wygląda na kawał dobrej roboty, czerwona nic dyskusyjna ale ogólnie
-
[ALL B5] Falujące obroty siły nadmuchu
Dmuchawa powietrza się skończyła Kolego, zużyte szczotki albo komutator. Każdy elektryk naprawi to za parę groszy. Chyba słabo szukałeś bo pamiętam że był na forum taki temat
-
[ALL B5] Nie działa podświetlenie deski rozdzielczej i licznika
Sprawdź bezpieczniki.
-
[B5 AFY] Wymiana skrzyni automatycznej na manualną
Może ja się wtrącę. Chłodnicę możesz zostawić, tą od automata też będzie spełniałą swoją funkcję, ale w tym wypadku robota jest nieprofesjonalna, a moim zdaniem odstawianie dziadostwa w stosunkowo nowoczesnym aucie którym chce się bezproblemowo jeździć jest nie na miejscu. Automat przeważnie wchodzi w tryb awaryjny z powodu usterki elektrycznej nie mechanicznej. Sprawdziłeś Kolego mandaryn z jakiego powodu twoja skrzynia kaprysi? Ogólnie dziwi mnie to ciśnienie na przekładkę skrzyni, robota po najmniejszej linii oporu, nie obrażając nikogo z Kolegów. Ostatnimi czasy na forum kilku Kolegów miało kłopoty z automatem, każdy przypadek zakończył się pomyślną naprawą skrzyni, tak więc jednak można
-
[B5 AFY] Wymiana skrzyni automatycznej na manualną
Nie przekładałem i nie zamierzam. Osobiście wolałbym zrobić remont skrzyni,mniej problematyczna, bardziej opłacalna operacja IMO i nie pozbawiasz się wygody jazdy. Chłodnica, chłodnica oliwy jest wbudowana w chłodnicę wody. Z foto- poradnikiem może być ciężko, o ile wiem nikt z forum o ile nawet przekładał skrzynię nie fotografował tego, pozostaje szukanie na zagranicznych stronach. Jeżeli faktycznei chcesz się za to zabierać lepiej nie podchodź bez drugiego takiego auta- dawcy inaczej może zabraknąć jakichś dupereli.
-
[B5 AFY] Wymiana skrzyni automatycznej na manualną
Na szybko: pedały, półośki, inna chłodnica, zmiany w sterowniku silnika i na pewno parę innych niespodzianek. Po co chcesz to robić?
-
[B5 AFN] Wymienić wytartą kierownice czy obszyć ?
Na twoim miejscu obszyłbym kierę gładką skórą, a jedynie okolice 3 i 9 gdzie najczęsciej trzymasz ręcę perforowaną. Mam tak obszytą i polecam, mniej pocą się ręce przy dłuższej jeździe.