Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. Taniej mógłbyś zrobić to sam, w dziale Warsztat było o ile pamiętam fotostory z takiej roboty. Dostep jest po zdjęciu schowka i rozebraniu konsoli centralnej, kiepski ale jest i nie trzeba zrzucać całego kokpitu.
  2. Nieszczelność jest prawdopodobnie gdzieś na łączeniu. Nie ma co gdybać, trzeba odwiedzić serwis i czekamy na diagnozę
  3. Układ klimatyzacji się rozszczelnił w którymś miejscu na to wygląda. Masz klimę rozumiem i po tym zdarzeniu nie działała? trzeba jechać do speców znaleźć nieszczelność i wtedy będzie więcej wiadomo:)
  4. Największy ból to wymontować całą deskę rozdzielczą.
  5. Kolego, z takim nastawieniem to nie wiem czy ktoś zechce pomóc najprawdopodobniej trafiony jest pozycjoner i sprawdź włącznik/ wiązkę świateł stopu.
  6. Zależy za ile kupisz kompletną moze się opłacać lub nie. Nie ma sensu zbieranie zestawu z pojedyńczych częsci, bo zawsze zabraknie jakiegoś pierdolnika i wychodzi potem dużo drożej niż za używany sprawny komplet. Szukaj klimy np na allegro z auta po wypadku albo wymontowanej całej, koszt kompletnej ok 2 tys zł, dolicz drobne koszty na nowe uszczelki itp.
  7. Strasznie dużo zawołali za robociznę ale co do układu to wygląda na to, że mają rację. Jeżeli zawaliło dyszę opiłkami i do tego jest wytrącony grafit to sprężarka prawdopodobnie jest zatarta. Wymiana samej dyszy nie pomoże, bo jeżeli przytarło sprężarkę to na bank zerwało sprzęgiełko i klima nie ma prawa chłodzić. W takim razie trzeba zrobić płukanie układu, wymienić osuszacz i sprężarkę, ale moja rada, poszukaj warsztatu gdzie zrobią to taniej bo cena jest kosmiczna nawet jak za płukanie specjalnym płynem.
  8. Znacznik masz najpierw czarny, potem robi się żółty i w tym momencie należy teoretycznie zmienić wycieraczki, jednak w praktyce mozna na nich jeszcze trochę pojeździć.
  9. Do B5 kosztowała 90 zł za sztukę. Teraz ceny mogą być ciut wyższe bo euro drogie.
  10. Polecam Kolego oryginalne audi, kierowcy ma spojler i ładnie zbierają.
  11. Nie załącza. Musisz mieć wciśnięty hamuleć żeby wybrać tryb jazdy w ASB. "trzymajac hamulec wybierasz bieg i jak on wskakuje to delikatnie szarnie, puszczasz hamulec i auto jedzie", twoje słowa więc nie wiem o co chodzi.
  12. OLO_GDA, mylisz się. Poprawnie działająca skrzynia załącza napęd natychmiast po wybraniu pozycji na lewarku na wciśniętym hamulcu, po puszczeniu hamulca auto powinno od razu zacząć pełzać. Powinno być odczuwalne załączenie biegu, ale bez szarpania, wsteczny za to może wchodzić minimalnie dłużej od D. Jeżeli szarpie najpierw trzeba sprawdzić stan oleju i dolać lub wymienić jeżeli jest stary, a jeżeli to nie pomoże to szukać dalej.
  13. Może być cokolwiek. Np. luźna wiązka kabli, wygłuszenia czy kawałki szkła po jakimś wypadku.
  14. Sam nic przy klimatyzacji nie zrobisz. Olej krąży w obiegu z czynnikiem chłodzącym. Sprężarka możliwe że sie zaciera, im szybciej odwiedzisz serwis od klimy tym więcej zaoszczędzisz sobie kosztów.
  15. Respekt za poradę Kolego, ale nie ten dział. Wrzuć do Warsztatu, inaczej szybko zniknie w nawale tematów
  16. W boczku od B5 plastik jest zgrzany z wykładziną. Rozklejanie tego kiepska sprawa ale da się.
  17. Za szczotki to powinien wołać nie więcej niż 20- 50 zł. Filtr kabinowy faktycznie warto wymienićraz na kwartał, zwłaszcza kiedy jeździsz głównie w mieście lub w moejscach zapylonych. Żeby mieć z głowy można przy każdej wymianie oleju.
  18. Faktycznie szczotki to groszowa sprawa, komutator to raczej wymiana dmuchawy na inną. Sądzę, że raczej naturalne zużycie niż zaniedbanie wymian filtra, ale prawdopodobnie ma ono swój udział. Z powodu zatkanego filtra pyłkowego może przegrzać i przepalić się opornica wentylatora, a wtedy będzie kręcił tylko na maksa.
  19. Dokładnie, wygląda na kawał dobrej roboty, czerwona nic dyskusyjna ale ogólnie
  20. Dmuchawa powietrza się skończyła Kolego, zużyte szczotki albo komutator. Każdy elektryk naprawi to za parę groszy. Chyba słabo szukałeś bo pamiętam że był na forum taki temat
  21. Może ja się wtrącę. Chłodnicę możesz zostawić, tą od automata też będzie spełniałą swoją funkcję, ale w tym wypadku robota jest nieprofesjonalna, a moim zdaniem odstawianie dziadostwa w stosunkowo nowoczesnym aucie którym chce się bezproblemowo jeździć jest nie na miejscu. Automat przeważnie wchodzi w tryb awaryjny z powodu usterki elektrycznej nie mechanicznej. Sprawdziłeś Kolego mandaryn z jakiego powodu twoja skrzynia kaprysi? Ogólnie dziwi mnie to ciśnienie na przekładkę skrzyni, robota po najmniejszej linii oporu, nie obrażając nikogo z Kolegów. Ostatnimi czasy na forum kilku Kolegów miało kłopoty z automatem, każdy przypadek zakończył się pomyślną naprawą skrzyni, tak więc jednak można
  22. Nie przekładałem i nie zamierzam. Osobiście wolałbym zrobić remont skrzyni,mniej problematyczna, bardziej opłacalna operacja IMO i nie pozbawiasz się wygody jazdy. Chłodnica, chłodnica oliwy jest wbudowana w chłodnicę wody. Z foto- poradnikiem może być ciężko, o ile wiem nikt z forum o ile nawet przekładał skrzynię nie fotografował tego, pozostaje szukanie na zagranicznych stronach. Jeżeli faktycznei chcesz się za to zabierać lepiej nie podchodź bez drugiego takiego auta- dawcy inaczej może zabraknąć jakichś dupereli.
  23. Na szybko: pedały, półośki, inna chłodnica, zmiany w sterowniku silnika i na pewno parę innych niespodzianek. Po co chcesz to robić?
  24. Na twoim miejscu obszyłbym kierę gładką skórą, a jedynie okolice 3 i 9 gdzie najczęsciej trzymasz ręcę perforowaną. Mam tak obszytą i polecam, mniej pocą się ręce przy dłuższej jeździe.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.