Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[ALL B5] Wymiana parownika klimatyzacji - prośba o porady
W dziale warsztat na którejś z ostatnich stron masz fotostory z wymiany parownika
-
[B5 AFN] Słabe chłodzenie klimatyzacji
Ten dławik to dyszka rozprężna przed parownikiem. Znajduje się w okolicy prawego kielicha przed grodzią, masz tam 2 przewody klimy, po spuszczeniu czynnika z układu jeden z nich należy rozkręcić, zdaje się ten grubszy, jest nakrętka i tam siedzi ta dyszka. Jeżeli jest czysta to pudło i trzeba przyjrzeć się sprężarce.
-
[B5 AFN] Słabe chłodzenie klimatyzacji
Ustaw na klimatroniku temperaturę na LOW, wtedy czujniki nie mają nic do rzeczy. Sprawdzałeś błędy w sterowniku klimatronika? Na moje jeżeli słabo chłodzi, nie ma błędów klimatronika, a gazu jest dość to może być przytkany dławik, albo walnięta sprężarka, ale niech wypowiedzą się fachowcy. Napisałeś świeżo nabita w poprzednim sezonie, jeżeli była nieszczelność to teraz gaz mógł ulecieć. Załącza się w ogóle ta sprężarka? Tak na marginesie to opisałeś problem wyjątkowo kulawo, właściwie nic nie można ustalić.
-
[ALL B5] Który najlepszy - 1.8T czy 2,6 czy 2,4 ?
2.6 jest ok. Starsza konstrukcja, nie ma może takiej dynamiki jak nowsze V' ki ale za to jest elastyczny i jeździ w sumie całkiem przyzwoicie. Bezawaryjny i trwały. Doskonały na dłuższe trasy- długie przełożenia skrzyni biegów (tiptronik) więc pracuje na stosunkowo niskich obrotach nawet przy wyższej prędkości i jest cichy. Generalnie, każdy z tych 3 motorów jest udany, kwestią jest znalezienie ładnego egzemplarza. Ja kupując szukałem docelowo 2.8, ale trafiło się ładne 2.6 i nie żałuję
-
[B5 1Z] Woda w aucie
Masz klimatyzację? Może odpływ skroplin z parownika nie spełnia swojej roli i zalewa wnętrze.
-
[ALL B5] Urwana antena
Faktycznie, spod lampki w bagażniku jest dobry dostęp, można wykręcić stopkę anteny bez problemu. Poradziłem sobie w ten sposób, że ze stopki wyciąłem nadmiar plastiku od góry, nabiłem tą część z gwintem, włożyłem w nią przewód anteny i zalałem klejem. Trzyma pewnie, po nakręceniu anteny nie widać śladów naprawy, a radio odbiera ok i nie gubi stereo tak więc naprawę można uznać za udaną. Jeżeli będzie chwila czasu wymienię po prostu stopkę na nową. Dzięki za pomoc Kolkov, pozdrawiam
-
[ALL B5] Czy konieczny jest przegląd klimatyzacji ?
Ozonowania nie polecam. Fachman od klimy zapytany przeze mnie o ten wynalazek skrzywił się powiedział: wyciągactwo pieniędzy, nie działa, tylko piana. Ma na stanie taki ozonator i mówi że nieudana inwestycja. Także myślę, że nie ma się co nakręcać
-
[ALL B5] Urwana antena
Koledzy mam taki problem. Mianowicie dzisiaj przy myciu nie wykreciłem anteny i myjnia automatyczna wyrwała ją z gniazda Wygląda to tak, że wyrwana jest antena razem z małym elementem w który się ją wkręca: Poniżej ten element: Macie może pomysły jak wstawić to z powrotem?
-
[ALL B5] Czy konieczny jest przegląd klimatyzacji ?
Skraplacz to wymienia się raczej po stłuczce, zatarciu sprężarki. Parownik się tylko odgrzybia. Na twoim miejscu Kolego zrobiłbym przegląd klimy, 3 lata to kawał czasu i warto sprawdzicco w trawie piszczy, odciągnąć czynnik, wykręcić i obejrzeć dyszę rozprężną i nabić ponownie W skład przeglądu na ogól wchodzi właśnie wymiana czynnika, kontrola szczelności, ewentualnie dodatkowo odgrzybianie. Koszt zależny od warsztatu i miejsca, mniej więcej 120- 250 zł.
-
[B5 ADP] Słaby nawiew - problem rozwiązany
Może masz gdzieś przytkane kanały wentylacyjne, albo ten wentylator nie kręci tak jak powinien
-
[B5 ADP] Słaby nawiew - problem rozwiązany
Sprawdzałeś czy są jakieś błędy w sterowniku klimatronika? Zakładam że masz tronik nie ręczną
-
[B7 BPW] Klimatyzacja nie działa - problem rozwiązany
Jeżeli 2002 to na pewno B6. W tym modelu przecież nie ma cewki sprzęgła, bo nie jest rozłączalne. Na własnej skórze odczułem i słyszałem/ czytałem opinie, że w sprężarkach tego typu w grupie VAG często padają zawory sterujące wydajnością sprężarki i wtedy nie chłodzi, a najgorsze jest to że nie wystepują jako część zamienna. Pozostaje polować na używany sprawny albo wymienić zazwyczaj sprawną mechanicznie sprężarkę na nową
-
[B5 ADP] Słaby nawiew - problem rozwiązany
Nie idzie. A czy wyjąłeś dla próby filtr przeciwpyłkowy aby sprawdzić jak nawiew zachowa się bez niego ?
-
[B5 ADP] Słaby nawiew - problem rozwiązany
Wymień filtr kabinowy, wygląda na to że jest zasyfiony i blokuje przepływ powietrza.
-
[B7 BPW] Klimatyzacja nie działa - problem rozwiązany
Kolega się nie określił, ale w podpisie ma B6 więc pewnie o ten
-
[B7 BPW] Klimatyzacja nie działa - problem rozwiązany
To te sprężarki mają sprzęgło elektromagnetyczne? Nie czasem zrywalne? Znalazłem taką informację, że jeżeli po nabiciu klima nie chłodzi a wręcz grzeje to winny jest zawór wydajnościowy, który nie pracuje prawidłowo.
-
[B6 AYM] Sposób na dwumas
Sprzęgło to nie silnik w 125p, nie musi się docierać. Trzeba jeździć aż zacznie znowu telepać i wymienic na nowe.
-
[B6 AYM] Sposób na dwumas
Przejedź jeszcze pare tys km i zobaczymy co z 2masem się będzie działo nie sądzę żeby działało na dłuższą metę.
-
[INNE] Uszkodzenie sprężarki klimatyzacji podczas napełniania
Jest. Nie można nic sobie regulować, wydajnością kompresora steruje komputer na podstawie aktualnego zapotrzebowania.
-
[B5 AFN] Problem z automatyczną krzynią biegów DMX
Świetnie Kolego pozostało wysuszyć auto.
-
[B6 AWX] Nie wyłączający się przycisk ECON
Wykasowałeś błędy? Warto spróbować tego.
-
[B6 AWX] Nie wyłączający się przycisk ECON
Ale uzupełnia się w niewielkich ilościach, nie od pustego do pełna.
-
[ALL B5] Demontaż dolnej listwy z drzwi
Kolego, przerabiałem to kiedyś przy wymianie listew. Po prostu ukręcił się gwint, jest metalowy, osadzony w plastiku listwy. Jeżeli śruba się zapiekła, a tak zapewne jest to kręcisz całością w plastiku i po prostu musisz pokombinować jak to wykręcić
-
[B5 AFN] Problem z automatyczną krzynią biegów DMX
Jeżeli Kolego możesz to nie jeździj autem w trybie awaryjnym, to szkodzi skrzyni.
-
[B7 BDG] Wymiana kompresora
Iceman ma pewnie rację, z tego co pamiętam to robi w tym temacie. Mi po prostu fachman powiedział że bezpieczniej zrobić z płukaniem.