Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AFN] Całkowity brak nawiewu
Skończył się silnik dmuchawy, komutator/szczotki.
-
[ALL B5] Ciężko otwierające i zamyjące się drzwi
Smar litowy będzie odpowiedni
-
[B5 ADP] Brak oświetlenia na desce rozdzielczej
Kolego, sprawdź bezpieczniki nr 3, 5, 14, 15, to będzie któryś z nich, nie pamiętam który dokładnie, a tylko te odpowiadają za podświetlenie wnętrza. Miałem to samo, podświetlenie konsoli środkowej i wybieraka od tipa zgasło wieczorem w trakcie jazdy i po wymianie bezpiecznika było ok. Coś mi świta, że to była 15, ale głowy nie dam.
-
[B5 ADR] Nagła awaria klimatyzacji
Mogło puścić sprzęgiełko, ale stawiam raczej na przekaźnik, bezpiecznik, Najlepiej zacząć od podstaw
-
[B5 AJM] Kompresor chodzi cały czas?Syczy z przewodów ale klima nie była włączana
Jeżeli jest nieszczelność, na tyle duża żeby było słycha ćsyk to czynnik ucieka raz- dwa i nie ma znaczenia czy układ pracowałczy nie. Co do drugiego pytania, w B6 zastosowano sprężąrkę, która faktycznie chodzi cały czas z silnikiem, niezależnie od tego czy chodzi klima czy załączymy ECON. To sprzęgiełko to po prostu koło pasowe i talerz, między którymi jest gumowy element, przenoszący napęd i tłumiący drgania.
-
[B5 AFN] Zatarta sprężarka
Płukanie i osuszacz to rutyna. Skraplacz wtedy, jeżeli opiłki pozatykały ścieżki. Z praktyki wiem, że jeżeli ma być zrobione dobrze i na długi czas to niestety nie ma miejsca na oszczędności. Kolego, ceny które podałeś nie są złe, to musi kosztować i nic nie poradzimy
-
[B5 AHU] Wibracje auta (skrzynia aut.) - sprzęgło hydrokinetyczne
W sumie twój mechanik sporo liczy sobie za remont tej skrzyni, ale myślę że sam remont, o ile nie ma innych problemów, jest nieco na wyrost i nie ma co się w niego pchać. Przy wymianie oleju należałoby skontorlować czy nie ma w nim opiłków, moim zdaniem jedynie wtedy warto w tym stanie myśleć o remoncie. Co do kosztów to niestety jest to wkalkulowane ryzyko, zawsze można poszukać używanej skrzyni, ale nigdy nie masz pewności że pochodzi bezproblemowo dłuższy czas. Słyszałem sporo o problemie z konwerterami w tych skrzyniach, były też takie przypadki na forum. Generalnie regułą jest że sprzęgła padają w okolicach 200tys km przebiegu, po prostu zużywają się, ale w porę wymienione nie powodują dalszych uszkodzeń w skrzyni. W manualu też wymieniasz sprzęgło, ta część jest przecież typowo eksploatacyjna. Moje sprzęgło też zaczyna powoli niedomagać, nieraz lekko poszarpuje i szykuję się na jego zmianę, przebiegu mam autentycznego 270 tys km z hakiem.
-
[B5 AHU] Wibracje auta (skrzynia aut.) - sprzęgło hydrokinetyczne
Obawiam się, że mechanik ma rację i czeka ciebie regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego. BArdzo wysoko policzył jednak koszt naprawy, domyślam się, że tyle ma kosztować remont skrzyni, sam regenerowany konwerter to gdzieś 1/5 tej sumy. Nie ma co kupować nowego, lepiej wziąc drugie zregenerowane. Ja stawiam na sprzęgło, chociaż z drugiej strony jestem ciekawy jaki pomysł ma Kolega PAWEL69.
-
[B5 AFN] Zatkany odpływ wody z klimatyzacji
Wjedź autem na kanał, znajdź kapilarę, jest w okolicy prawego przedniego koła, weż kawał drutu i przetkaj. Jeżeli jest tylko przytkany odpływ to po tym zabiegu powinno być ok.
-
[B7 BPW] Dziwne obiawy parowania szyby
Fizyka Kolego widziałem coś takiego w kilku autach, to na skutek różnicy temperatur.
-
[B5 AKN] Tiptronic pada..?
Błąd w sterowniku raczej nie wziął się znikąd. Musisz najpierw podpiąć się do auta, sprawdzić pod kątem ewentualnych błędów w skrzyni, jakie to błędy i dopiero będzie można coś wiecej powiedzieć.
-
[B5 AKN] Tiptronic pada..?
Spokojnie Kolego, jeżeli poza tymi objawami skrzynia pracuje jak należy to na pewno się nie rozpada ale warto sprawdzić sterownik pod kątem ewentualnych błędów i żeby postawić właściwą diagnozę. Nie wiem ile kosztuje pozycjoner, z wymianą rozgarnięty elektromechanik sobie poradzi.
-
[B5 AKN] Tiptronic pada..?
Wygląda na problem z pozycjonerem. Nie ma błędów w sterowniku?
-
[ALL] Hamowanie biegami w tipie
Hamowanie biegami nie szkodzi skrzyni, w górzystym terenie jest nawet wskazane.
-
Czy przy 130tkm przebiegu warto wycinać katalizator w A4 B5 1.6?
Popieram, nie warto ruszać.
-
[B5 AFN] Coś cieknie ze sprężarki klimatyzacji
Kolego jimy, przecież w sprężarce pracuje ten samo olej, który krąży w układzie, po prostu tam jest go najwięcej
-
[B5 AFN] Coś cieknie ze sprężarki klimatyzacji
Olej uzupełnią w serwisie klimy, także nie musisz się o to martwić. Ten olej to zdaje się PAG 68. Uczulam ciebie, żebyś pojechał z tym do rzetelnego serwisu, nie do "nabijaczy", bo tylko wtedy to będzie dobrze zrobione, te sprężarki napełnić olejem żeby potem działało jak trzeba nie jest takie łatwe.
-
[B5 ALL] Problem z klimatronikiem
Zimne luty, poszukaj na forum jak to naprawić.
-
[B5 AFN] Coś cieknie ze sprężarki klimatyzacji
W sprężarce Kolego też masz olej, wygląda na to że puszcza uszczelnienie w którymś miejscu. Nie pasuje mi kolor, te oleje są raczej bezbarwne i przeźroczyste ale może dlatego że jest przybrudzony. Warsztat zajmujący się klimą wymieni uszczelnienia i będzie ok.
-
[ALL B5] Regenerowany kompresor?
Kolego, regenerowana sprężarka jest jak nowa, tylko dużo tańsza, w skrócie stary zostaje tylko korpus. Jeżeli firma od której będziesz kupował da jeszcze roczną gwarancję to gitara W jakich okolicznościach skończyła się twoja sprężarka? Jeżeli się zatarła to niestety czeka ciebie płukanie układu, wymiana sprężarki i osuszacza.
-
[B5 ADR] Jaki olej do skrzyni biegów ?
Olej LT71141, producent Esso lub FEBI.
-
[B5 AJM] Nie chłodzi
Mówisz Kolego o dyszy rozprężnej. Jeżeli jest zanieczyszczona to mogą być preoblemu z chłodzeniem.
-
[B5 1Z] Woda w aucie
Ecu to po prostu komputer silnika, masz go w czarnej obudowie na podszybiu z lewej strony. Wysusz najpierw auto, jeżeli sytuacja z zalaniem się powtórzy, a odpływy są wyczyszczone to musisz szukać dalej.
-
[B5 1Z] Woda w aucie
Kolego, masz może szyberdach i/albo mokrą podsufitkę? Jeżeli nie to radzę przyjrzeć się temu co Koledzy wcześniej pisali. Woda nawet jeżeli leje się od przodu to ścieka na tył bo tam ma niżej.
-
[B6 AVF] Kompresor nie chłodzi
Kolego, w B5 jest inna sprężarka. W B6 nie ma sprężarki z elektromagnesem.