Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

majkel_majki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez majkel_majki

  1. majkel_majki odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Nadwozie i Wnętrze
    Skończył się silnik dmuchawy, komutator/szczotki.
  2. Kolego, sprawdź bezpieczniki nr 3, 5, 14, 15, to będzie któryś z nich, nie pamiętam który dokładnie, a tylko te odpowiadają za podświetlenie wnętrza. Miałem to samo, podświetlenie konsoli środkowej i wybieraka od tipa zgasło wieczorem w trakcie jazdy i po wymianie bezpiecznika było ok. Coś mi świta, że to była 15, ale głowy nie dam.
  3. Mogło puścić sprzęgiełko, ale stawiam raczej na przekaźnik, bezpiecznik, Najlepiej zacząć od podstaw
  4. Jeżeli jest nieszczelność, na tyle duża żeby było słycha ćsyk to czynnik ucieka raz- dwa i nie ma znaczenia czy układ pracowałczy nie. Co do drugiego pytania, w B6 zastosowano sprężąrkę, która faktycznie chodzi cały czas z silnikiem, niezależnie od tego czy chodzi klima czy załączymy ECON. To sprzęgiełko to po prostu koło pasowe i talerz, między którymi jest gumowy element, przenoszący napęd i tłumiący drgania.
  5. Płukanie i osuszacz to rutyna. Skraplacz wtedy, jeżeli opiłki pozatykały ścieżki. Z praktyki wiem, że jeżeli ma być zrobione dobrze i na długi czas to niestety nie ma miejsca na oszczędności. Kolego, ceny które podałeś nie są złe, to musi kosztować i nic nie poradzimy
  6. W sumie twój mechanik sporo liczy sobie za remont tej skrzyni, ale myślę że sam remont, o ile nie ma innych problemów, jest nieco na wyrost i nie ma co się w niego pchać. Przy wymianie oleju należałoby skontorlować czy nie ma w nim opiłków, moim zdaniem jedynie wtedy warto w tym stanie myśleć o remoncie. Co do kosztów to niestety jest to wkalkulowane ryzyko, zawsze można poszukać używanej skrzyni, ale nigdy nie masz pewności że pochodzi bezproblemowo dłuższy czas. Słyszałem sporo o problemie z konwerterami w tych skrzyniach, były też takie przypadki na forum. Generalnie regułą jest że sprzęgła padają w okolicach 200tys km przebiegu, po prostu zużywają się, ale w porę wymienione nie powodują dalszych uszkodzeń w skrzyni. W manualu też wymieniasz sprzęgło, ta część jest przecież typowo eksploatacyjna. Moje sprzęgło też zaczyna powoli niedomagać, nieraz lekko poszarpuje i szykuję się na jego zmianę, przebiegu mam autentycznego 270 tys km z hakiem.
  7. Obawiam się, że mechanik ma rację i czeka ciebie regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego. BArdzo wysoko policzył jednak koszt naprawy, domyślam się, że tyle ma kosztować remont skrzyni, sam regenerowany konwerter to gdzieś 1/5 tej sumy. Nie ma co kupować nowego, lepiej wziąc drugie zregenerowane. Ja stawiam na sprzęgło, chociaż z drugiej strony jestem ciekawy jaki pomysł ma Kolega PAWEL69.
  8. Wjedź autem na kanał, znajdź kapilarę, jest w okolicy prawego przedniego koła, weż kawał drutu i przetkaj. Jeżeli jest tylko przytkany odpływ to po tym zabiegu powinno być ok.
  9. Fizyka Kolego widziałem coś takiego w kilku autach, to na skutek różnicy temperatur.
  10. Błąd w sterowniku raczej nie wziął się znikąd. Musisz najpierw podpiąć się do auta, sprawdzić pod kątem ewentualnych błędów w skrzyni, jakie to błędy i dopiero będzie można coś wiecej powiedzieć.
  11. Spokojnie Kolego, jeżeli poza tymi objawami skrzynia pracuje jak należy to na pewno się nie rozpada ale warto sprawdzić sterownik pod kątem ewentualnych błędów i żeby postawić właściwą diagnozę. Nie wiem ile kosztuje pozycjoner, z wymianą rozgarnięty elektromechanik sobie poradzi.
  12. Wygląda na problem z pozycjonerem. Nie ma błędów w sterowniku?
  13. Hamowanie biegami nie szkodzi skrzyni, w górzystym terenie jest nawet wskazane.
  14. Kolego jimy, przecież w sprężarce pracuje ten samo olej, który krąży w układzie, po prostu tam jest go najwięcej
  15. Olej uzupełnią w serwisie klimy, także nie musisz się o to martwić. Ten olej to zdaje się PAG 68. Uczulam ciebie, żebyś pojechał z tym do rzetelnego serwisu, nie do "nabijaczy", bo tylko wtedy to będzie dobrze zrobione, te sprężarki napełnić olejem żeby potem działało jak trzeba nie jest takie łatwe.
  16. Zimne luty, poszukaj na forum jak to naprawić.
  17. W sprężarce Kolego też masz olej, wygląda na to że puszcza uszczelnienie w którymś miejscu. Nie pasuje mi kolor, te oleje są raczej bezbarwne i przeźroczyste ale może dlatego że jest przybrudzony. Warsztat zajmujący się klimą wymieni uszczelnienia i będzie ok.
  18. Kolego, regenerowana sprężarka jest jak nowa, tylko dużo tańsza, w skrócie stary zostaje tylko korpus. Jeżeli firma od której będziesz kupował da jeszcze roczną gwarancję to gitara W jakich okolicznościach skończyła się twoja sprężarka? Jeżeli się zatarła to niestety czeka ciebie płukanie układu, wymiana sprężarki i osuszacza.
  19. Olej LT71141, producent Esso lub FEBI.
  20. Mówisz Kolego o dyszy rozprężnej. Jeżeli jest zanieczyszczona to mogą być preoblemu z chłodzeniem.
  21. Ecu to po prostu komputer silnika, masz go w czarnej obudowie na podszybiu z lewej strony. Wysusz najpierw auto, jeżeli sytuacja z zalaniem się powtórzy, a odpływy są wyczyszczone to musisz szukać dalej.
  22. Kolego, masz może szyberdach i/albo mokrą podsufitkę? Jeżeli nie to radzę przyjrzeć się temu co Koledzy wcześniej pisali. Woda nawet jeżeli leje się od przodu to ścieka na tył bo tam ma niżej.
  23. Kolego, w B5 jest inna sprężarka. W B6 nie ma sprężarki z elektromagnesem.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.