Treść opublikowana przez majkel_majki
-
[B5 AEB] Na wyświetlaczu pojawił się (!)
Według instrukcji zapalenie się tej kontrolki oznacza za niski poziom płynu hamulcowego lub usterkę modułu abs, asr, ew. esp jesli auto takowy posiada. Zapalenie się tej kontrolki po ruszeniu nie jest związane z osiągnięciem określonych obrotów, a prędkości powyżej 20 kmh bodajże. Wiem to po doświadczeniach w walce z esp w A2. Być może pierścień na przegubie, z którego czujnik abs zlicza impulsy lub sam czujnik jest walnięty, ew. jest gdzies przerwa w obwodzie elektrycznym.
-
[B5 AFN] Klimatyzacja chłodzi na 12 stopni
Jeżeli kolega mieszka w Afryce równikowej to tak A na poważnie, najpierw najprostsze rzeczy, kompresor na samym końcu.
-
[B5 AFN] Klimatyzacja chłodzi na 12 stopni
Sprawdziłeś ilość czynnika w układzie? Filtr przeciwpyłkowy nie jest zatkany? To są prawdopodobne przyczyny twojego problemu. Być może z racji zużycia sprężarka ma nieco niższą wydajność niż nominalnie, jednak nie sądzę żeby było to powodem takiego skoku temperatury. Chyba że twoje auto ma jakiś kosmiczny przebieg, wteyd to możliwe. Osobiście obstawiam małą ilość czynnika chłodzącego w układzie, ew. przytkaną dysze rozprężną. Używaną sprężarkę bez problemu powinieneś dostać na allegro, o cene nowej nie pytaj. Z pewnościa zwali cię z nóg Sprawdź wszystkie ww. rzeczy a za kompresor bierz sie na samym końcu. Kupuj tylko jeśli sprzedawca zapewni ci chociaż rozruchową gwarancję i możliwość zwrotu w wypadku problemów.
-
[B5 AFN] Wyposażenie - metalowa skrzyneczka - co to może być ?
Na moje baza pod podstawkę do tel komórkowego. Może ktoś zakłądał w aucie drugi zestaw i nie kłopotał się demontażem starego
-
[ALL] Swap tiptronica na manual
Czemu uważasz, że to kaleczenie auta? Tip jest wygodny ale do ostrzejszej jazdy średnio sie nadaje, a do tego nie można nim nawet na hamownie wjechać, co troche ogranicza mody silnika. Nie mam zamiaru tego robić u pana Gienka w szopie tylko u porządnego mechanika, który bedzie miał o tym pojęcie. Może moja opinia jako zwolennika automatów jest nieco jednostronna, niemniej twierdzę że co fabryka to fabryka, bo zakres zmian jest wbrew pozorom bardzo duży. Sam dowiadywałem się kiedyś nt. możliwości swapa manuala na auto ale w tą stronę zrobić jest jeszcze trudniej niż na odwrót- ekonomicznie nieopłacalne Twój pogląd nt. ewentualnych modów czy ostrzejszej jazdy ma sens, jednak po co w takim razie kupowac auto z tipem ,lepiej znaleźć od razu coś interesującego w manualu. Da się Heh, starczy tego OT bo zaraz nam się tu dyskusja manual/automat zrobi A co do kosztów to prawda jest taka że jeśli tanio wyrwiesz kompletnego dawcę częsci, może się opłacać. Koszt kompletowania pojedyńczych elementów jest większy, wystarczy spojrzeć chociażby na allegro i dodawać. No i koniecznie trzeba mieć kompletną listę częsci do zmian żeby nie było niespodzianki.
-
[ALL] Swap tiptronica na manual
Jak dla mnie taki swap to rzeźnia auto wyjechało z fabryki z tipem, dlaczego chcesz je okaleczyć i wstawić manual? Poza tym w tych autach jest już na tyle dużo elektroniki, że łatwo coś pominąć przy podmiance i potrzeba kumatego mechanika do tej roboty, a tacy się cenią.
-
[B5 AKN] Demontaż plastiku
Te śrubki które trzymają bolec od zatrzaskiwania kanapy to chyba torx jeśli dobrze pamiętam. Bez kluczy gwiazdkowych lepiej nie ruszać bo można gwint zniszczyć.
-
[B6 AWX] Błysk i połysk w środku
Ja używam spreju do tworzyw Audi. Jestem bardzo zadowolony, ładnie odświeża tworzywa, nie klei się i nie świeci, zostawia matową powierzchnię i przyjemnie pachnie. Do tego jest całkiem wydajny. Jedna puszka powinna wystarczyć na nie mniej niz 3- 4 krotną pielęgnację wnętrza. A do ścierania kurzu moim zdaniem bezkonkurencyjny jest zwykły kawał polaru, przy wycieraniu ładnie się elektryzuje i zbiera wtedy kurz jak magnes.
-
[B5 AKN] Demontaż plastiku
Powodzenia kolego, tylko pamietaj nic na siłę
-
[B5 AKN] Demontaż plastiku
Tak są one nierozłączne, po zdjęciu całego elementu widać, że obicie i plastik są ze sobą zgrzane. Demontaż nie jest mocno skomplikowany, wymaga jednak sporo czasu i nieco wyczucia gdyż mniej więcej po środku tego elementu znajduje się dosyć sporych rozmiarów zatrzask metalowy, który osadzono w plastikowym gnieździe. Najważniejsze jest by po odkręceniu śrub ciągnąc boczek do siebie, nie do góry bo wtedy gniazdo na bank pęknięte i mamy problem. Zatrzask jest duży i silny więc może być ciężko go wyrwać Żeby całkowicie wydostać element z auta należy odkręcić mocowanie pasa bezpieczeństwa, a takze wykręcić wykładzinę bagażnika. Trzymają ją śruby, umieszczone w tych jakby 4 metalowych uchach do mocowania siatki w bagażniku, po 2 na każde ucho. Do tego odkręcamy listwę ochronną na progu bagażnika i ściągamy kawałek uszczelki klapy. Troche namotałem, ale podchodząc z tym do auta od razu powinno być wiadomo co, gdzie i jak.
-
[B5 AEB] Tapicerka bagażnika,gdzie kupić?
Jeżeli to ucho do zaczepiania rolety jest pęknięte albo całkiem odpadło to jest jeszcze jedna opcja. Musisz oczywiście mieć ten ułamany kawałek plastiku. Robisz tak: demontujesz boczek, kupujesz klej epoksydowy, kleisz w ten sposób, że nakładasz gruubą warstwę kleju od wewnętrznej strony plastiku, ustalasz położenie ułamanego kawałka żeby się nie przesunął i zostawiasz wysztko w spokoju na 2 dni. Ja tak zrobiłem i trzyma się idealnie a jeśli postarasz się nie upaćkać klejem boczku od zewnątrz to praktycznie nie ma śladu że coś było robione.
-
2.6 V6 na 2.5 TDI V6
Raczej z tego co wiem w dieslu nawet poduszki silnika masz inne. Sam silnik to nie wszystko, potrzebny Ci komplet osprzętu i sterowania tym silnikiem tak jak napisał pre
-
[B5 AHU] Podświetlenie zegarów i nawiewu
Tablicę zegarów musisz wykręcić całą, żarówki najlepiej wymień wszystkie od razu. Pokrętła prawdopodobnie należy ustawić pośrodku i wyciągnąć, tak przynajmniej było w golfie. Nie chce wprowadzać w błąd, jeśli się mylę koledzy z pewnością poprawią.
-
[ALL B5] Pompka centralnego - jaką kupić
Niewykluczone że jeśli układ pneumatyczny długo pracował bez pompki to siłowniki w drzwiach mogą szwankować. Po prostu mogą być zbyt zasyfione naciągniętym kurzem żeby działać, przerabiałem kiedyś temat w B4, wymiana wszystkich 4 siłowników no ale tam pompki nie było z póltora roku, cena swojego czasu powalała na kolana
-
[B5 AFN] klopoty z komunikacja!
Kolega ma rację, niefabryczne radio moze być przeszkodą ale nie musi. A co do poduszek to sprawdziłbym najpierw czy w ogóle w autku są.
-
Poszukuję kodu do RNS-E (mam numer seryjny radia i VIN auta)
Widać co ASO to inne ceny, dziwna polityka tak czy inaczej mogą to zrobić, co potwierdzili koledzy.
-
Poszukuję kodu do RNS-E (mam numer seryjny radia i VIN auta)
W ASO Audi powinni być w stanie zrobić to bez kłopotów. Byłem kiedyś odzyskać zgubiony kod do Delty, kosztowała ta przyjemność bodajże 99 złotych. Serwis nie musi być Audi, może być dowolny z grupy VAG, ja byłem z tym problemem w VW. Wszystko czego potrzebują, numer seryjny i VIN auta masz, więc nie powinno być problemów
-
[ALL] Bydgoszcz, Auto Rafmar
Hej Widze ze z kujawsko- pomorskiego mam pierwszy post, czyżby nie było u nas dobrych warsztatów ? Ale do rzeczy, robiłem auto w Rafmarze, co prawda nie A4 ale A2. Kupa elektroniki, kupa problemów, m.in wspomaganie i esp. Praktycznie od razu postawili właściwą diagnozę, opanowali wszystko i auto jeździ jak nowe. Widać że chłopaki znają się na tym co robią i przy tym nie traktują klienta z góry. Zresztą ilość klientów i klasa aut które tam trafiają mówi sama za siebie. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to dosyć wysokie ceny ale naprawde warto wydać tą kasę niż jeździć po magikach po kilka razy. Mówię o diagnozie i naprawach elektroniki, nie wiem jak sprawa ma się w przypadku mechaniki, gdyż z tym do nich jeszcze nie uderzałem. Śmiem twierdzić że A2 zajęli się bardziej fachowo niż nasze ASO, które z autkiem nie poradziło sobie. Warsztat znajduje się na ulicy Solnej 7. Podsumowując, ze swojej strony szczerze i z czystym sumieniem polecam :th:
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Hej, witam wszystkich klubowiczów