Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
1.8T AJL pożera olej
Dymi cały czas na niebiesko ?
-
Napinacz łańcucha rozrządu
'01r ? Wygląda że ten 058109088K
-
1.8T AJL pożera olej
Zdrowy motor ma mieć ok 14bar Tzn nowy A jak sie okaże turbinka to może jakaś hybrydka, hmm?
-
Ubywa płynu chłodniczego
To że ubywa to norma, przy butowaniu zawsze trochę zeżre , wiadomo, wszystko w granicach rozsądku. Jeśli nie ma żadnych innych objawów to bym to zostawił w spokoju
-
1.8T AJL pożera olej
Generalnie jeśli nie masz zamiaru długo pojeździć nią to raczej bym odpuscił i kupił coś innego. Natomiast jeśli chcesz zostawić to w zależności co bedzie do naprawy koszty mogą być sporę. Ale nie ma co na razie mówić tylko jechać do mechanika na diagnozę i dopiero wówczas myśleć.
-
1.8T AJL pożera olej
Co by nie było to jakiś koszt bd, począwszy od turba za ok 1tys - 1,2tys zł przez głowice i wymiane uszczelniaczy aż po pierścienie o których nawet nie bd wspominał. Nie jestem z okolicy wiec nie znam tamtejszych mechaników.
-
wymiana rozrządu audi a4 b5 1,8T 97r.
Czysto teoretycznie 180kkm na ori częsciach ale naprawiałem jakiś czas temu 1.8t po zatartej pompie wody przy przebiegu ok 160kkm wiec... Osobiście wymieniałbym co 90kkm. W 1.8T jest tak prosty i tani rozrząd że można sobie na to pozwolić
-
1.8T AJL pożera olej
Jak nie wylewa to pewnie żre. A jest wiele powodów dlaczego może żreć. Albo przed turbo, głowice bądź pierścienie.
-
Wybuchł silnik! Pomocy.
Dwumasowe koło jest przede wszystkim dla komfortu, w dieselu faktycznie ma to uzasadnienie bo jak wiadomo diesel ma dużo większe przyspieszenie kątowe a co za tym idzie przenosi więcej drgań na skrzynie biegów. W benzynie nie ma to już takiego dużego znaczenia, silnik benzynowy generuje znacznie mniej drgań. Mimo to w fabryce dołożyli dwumas. Jestem zdania takiego ze do benzyny zdecydowanie lepiej montować sztywne koło, w dieslu bym się zastanowił. Dwumas jest czuły na strzał ze sprzęgła bądź przez większą ilość materiału podatny jest na większe rozgrzewanie się, np podjeżdżajac na pół sprzęgle do krzyżówki. Tarcza sprzęgła w jednomasie zawiera tłumik drgań skrętnych więc tłumienie drgań również zapewnia. W dodatku fakt że masz trochę podkręcony motor utwierdza mnie w tym ze powinieneś zamontować sztywne koło. Jeśli jednak jeździsz dość ostro to kit z valeo może nie wytrzymać i się slizgac. Dlatego proponowałem tarcze z kevlaru z mocnych dociskiem lub jeśli ma być hard core to sprzęgło spiekane ale wtedy będzie działać na zasadzie zero jedynkowej. Tu masz np temat DEVa, może ci pomóc w wyborze http://a4-klub.pl/index.php?/topic/266380-jednomas-z-tarcza-240mm-do-18t/
-
Ubywa płynu chłodniczego
Sprawdź dla pewności czy nie przybywa ci oleju. Oraz czy płyn chłodniczy nie ma zapachu spalin bądź czy nie ma osadu na korku.
-
Ubywa płynu chłodniczego
Ponoć właśnie 1.8t ma wyższa temp pracy
-
Ubywa płynu chłodniczego
Tez tak mam, wymieniłem termostat i danej tak samo. Olałem temat
-
"Regeneracja sprzegla" - kewlar +awx do 1.8t?
Według mnie ok.
-
klamka problem
Zamki w całej grupie VAG to jakaś porażka, często sie psują.
-
Ubywa płynu chłodniczego
Nr o ringa 037 121 687 wymiary 36x3,15, można dostać w ASO bądź w sklepie z o ringami, 36x3,5 też jest okej. Natomiast nr króćca to 06B 121 132 E
-
Ubywa płynu chłodniczego
Króciec znajduje sie z tyłu silnika, między silnikiem a grodzią, poniżej zaworu combi. Jest przykręcony do głowicy 2 śrubami a raczej szpilkami M6. W 1.8T jest to częsta przypadłość, najczęściej pękają zdarza sie również że twardnieją o ringi (tak jak było w moim przypadku) wymiana samego o ringa pomogła. Jeśli natomiast bd pęknięty króciec to trzeba wymienić, chłopaki są zdania że sprawdza sie tylko OEM. Sprawdzić można małym lusterkiem, po za tym jeśli skrzynia od góry bd z płynu to na 90% przyczyną jest króciec. Roboty nie jest dużo, samemu spokojnie ogarniesz. Jedynym utrudnieniem jest słaby dostęp.
-
Wybuchł silnik! Pomocy.
Jest temat na forum, wystarczy poszukać
-
Wybuchł silnik! Pomocy.
Valeo robi kity do b6 z sztywnym zamachem. Z tym ze dobre jest do serii. Chłopaki opisywali kiedyś montaż zamachu z bodajże 1z, do tego docisk z s2 i tarcza spiekowa, nwm czy niczego nie pomieszalem. Jednak sądzę że do 300 km i starczy sprzęgło z diesla, jest większej średnicy niż od beny. Dlatego myślę że poradzi.
-
Wybuchł silnik! Pomocy.
Nowy silnik ma 14 bar sprężania. Ciśnienie oleju przy 3 tys obr coś koło 4 bar (dokładnie nie wiem, na jutro mogę ci dokładnie podać) dół z tego co ustaliliśmy w innym wątku jest taki sam w każdym A06. Osobiście proponuje kupić blok choćby od Avj, i zainwestować w korby kute. Seryjne znoszą 400nm Do tego glowica od AEB i walki od ADR. I motor bd pięknie latał
-
Kody błędów
Próbowałeś kasować ?
-
klamka problem
rozebrać i naprawić
-
Wybuchł silnik! Pomocy.
AVJ, BFB, BEX,AMB Bexy i Amb bedzie ciężko dostać. Szukaj AVJ bądz BFB bd najtaniej i najwięcej ich jest. Pasują też z passata tak jak kolega wyżej napisał ale po modyfikacjach
-
Sprężyny -40, mogę montować ?
Pewnie zależy to od wielu czynników, choćby ciśnienie w kołach jak i sam rozmiar opon zmienia wynik, wiec nie da sie raczej jednogłośnie stwierdzić jak jest w rzeczywistości
-
Sprężyny -40, mogę montować ?
Wiedząc że nowy amor ma skuteczność rzędu ok 82% a sprawność minimalna moim zdaniem wynosi ok 50 % to te 65% nie jest jakoś strasznie źle, osobiści uważam że przy takiej wartości trzeba by myśleć powoli o wymianie. Dodatkowo jeśli autor chce zamontować springi obniżające to ori amory nie nadadzą sie do tego z racji zbyt dużego skoku, przez co jest możliwość że przy oderwaniu koł od podłoża sprężyna może poruszać sie luźno a to stwarza już niebezpieczeństwo. A jak każdy wie amortyzatory mają decydujący wpływ na docisk kół do podłoża.
-
1.8T AEB olej
Ty sie martw co sie dzieje przy zimnym rozruchu a nie po rozgrzaniu. No dobrze, z tym że jesli zalejemy zamiast 5w50, 10w40 to sprawimy jedynie że przy niskiej temp lepkość będzie większa przez co silnik przy odpaleniu bd bardziej doszczelniony a w temperaturze pracy zupełnie odwrotnie. Dlatego zasugerowałem zmianę na 5w50 który lepkość przy odpaleniu posiada mniejszą od 10w40 przez co łatwiej i lżej bd mu odpalić na mrozach ale za to lepiej doszczelni silnik w normalnej temperaturze pracy. Takie moje zdanie.