Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
Co na rysę?
Ja sobie z tym tak radzę. odtłuszczam, robie zaprawkę, pózniej papier 1500 i 2500, na koniec pasta polerska i nie wygląda źle
-
Demontaż włącznika świateł
a ten, podepnij vaga, wejdz w moduł komfortu i zrób test świateł jest bd okej, to pomyślimy co dalej
-
Demontaż włącznika świateł
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/28598-wlacznik-swiatel-rozbiorka-naprawa-podswietlenia/?p=360897#entry360897 Demontaż przełącznika świateł: - w pozycji 0, wciskamy włącznik do środka i przesuwamy go zgodnie ze wskazówkami zegara (tylko kawałek, jakieś 5 stopni) - w w/w pozycji pociągamy włącznik do siebie
-
Błędy silnika 1.8 turbo AJQ
Podstawowe to 002 + 003 011 + 020 115 + 118 032 + 033
-
Błędy silnika 1.8 turbo AJQ
To zostaje tylko błąd ciśnienia. Na początek spróbuj sie do niego dobrać a dostęp jest tragiczny. Następnie zrób VAGiem test podzespołów i sprawdz N75
-
Demontaż miski olejowej
Masa = silkon, możesz podnieść ale bedzie troche mniej miejsca wtedy. Pompy nie musisz ustawiać na żadne znaki
-
Błędy silnika 1.8 turbo AJQ
16497 dotyczy czujnika temperatury dolotu, jest on zaraz koło przepustnicy. 17963 - spróbuj wyczyścić czujnik ciśnienia, znajduje sie w IC. zrób też test zaworu n75 a ten 3 to mógł wystąpić po odłączeniu akumulatora
-
Demontaż miski olejowej
silnik okręcasz z poduszek, również skrzynie. Podnosisz za zaczep przy głowicy od góry. Miska oprócz śrub które widać przykręcona jest dwiema śrubami koło koła zamachowego, na łączeniu skrzyni i bloku są takie otwory przez które trzeba wsadzić długi klucz. Koło zamachowe trzeba również odpowiednio ustawić, ma specjalne wycięcia na klucz. Micha składana na masie, wiec uszczelek nie ma.
-
łożysko koło przednie - wymiana
Ja wymieniłem bez piasty, nawet łatwo poszło. Czoła stawiło mi wybicie łożyska ze zwrotnicy (utlenione aluminium) przez co nie obyło sie bez wyciągnięcia zwrotnicy.
-
Ubywa płynu chłodniczego
Musisz zdemontować części odmy z ttyłu głowicy. Później rozkrecasz mocowania rurki oleju tturba po lewej stronie głowicy. Następnie oodkręcić trzeba dwie śruby szpilki trzymające krociec. ZZdejmujesz pprzewód który sam nie wiemjak zzdją. I ttyle. A tak nawiązując to wie kktoś czy mmożna kupić uszczelniacz węża który wchodzi do krocca?
-
Ubytek płynu chłodzącego- czy to króciec???(foto)
Pany, dopisze sie do tematu. Leje mi sie niby od strony tego króćca. Sam króciec wygląda okej, wymieniłem oring miedzy króćcem a głowicą oraz od czujnika G62. Leje sie dalej, tak jakby na łączeniu tego węża która do niego wchodzi. Da rade wymienić to uszczelnienie ?
-
1.8T dławi sie przez krótką chwilę.
Pany, błąd 16706, G28 do wymiany.
-
a4 b6 bfb 1.8 t lpg czy warto?
No dobra, ale jak przeprowadzić kable przez obudowe ecu ? Zrobić w niej otwór czy co?
-
Centralny zamek w A4 B6 nie zamyka drzwi kierowcy
Sprawdz przelotke drzwi, często kable sie przecierają
-
Która wersja silnika?
Nie mówie że nie taniej, zależy gdzie i u kogo. Ale do 1.5 spokojnie zrobi. Można i za 800 trafić.
-
Która wersja silnika?
Zależy gdzie, jeśli ma być to zrobione na hamowni tak jak bóg przykazał to pewnie z 1500
-
1.8t gdzie chipować?v-tech gdynia czy tune-up gdańsk?
Masz racje że najważniejsza jest dobrze wykonana robota, co do tego nie ma wątpliwości. Jednakże autor pytał czy lepiej moc czy moment, dlatego też wg mojej opinii lepiej mieć więcej momentu.
-
a4 b6 bfb 1.8 t lpg czy warto?
Pany a gdzie macie ECU zamontowane?
-
Która wersja silnika?
wszystko zależy co wsadzisz pod maskę. Jak dasz turbo od Scanii a z wtrysków bd sie lało ciurkiem to i 1000 nm zrobisz. Nie ma szans żeby na serii AVJ zrobić 330Nm
-
Wyciek oleju dwie strony.
Jeśli to EGR, to miła robota. Wymiana uszczelek i tyle. Problem może być z odkręceniem śrub od tej rurki łączącej kolektor wydechowy z egr
-
Która wersja silnika?
Słupki są takie same we wszystkich oznaczeniach, różnią sie tylko osprzętem. BEX (190km) posiada 2 intercoolery, większe turbo i wydajniejsze wtryskiwacze, dodatkowo ma inny soft. Wersje takie jak AVJ (150) czy BFB (163) mają małe turbo i jeden IC. Najdrożej i najtrudniej jest kupić BEXe, ale i możliwości rozwoju są tańsze niż w bfb np. Bexa samym programem wykręci na 240km bez większych zmian.
-
Wyciek oleju dwie strony.
To nie czasem z EGR sie leje ? Nie masz sie czym martwić, spokojnie dojedziesz. Niektórzy tak latami jeżdzą
-
1.8t gdzie chipować?v-tech gdynia czy tune-up gdańsk?
Ja bym proponował wyższy moment
-
1.8T dławi sie przez krótką chwilę.
Hmm, z 'załączaniem' turba to nie ma chyba nic wspólnego. Ja mam o tyle gorzej że to dławienie nie występuje w określonych warunkach tak jak np u cb, tylko kiedy mu sie podoba, nie zależnie czy jedziesz na 2 czy 5. Dlatego jest to ciężko zdiagnozować. Wpadłem ostatnio na pomysł że przyczyną może być też zużyty kat, a raczej przytkany. Przez to może występować zjawisko wypadania zapłonów, i w efekcie szarpie. Choć najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie świec lub powoli padające cewki. Musze popatrzeć na ich nr bo w ASO stwierdzili że moja kwalifikuje sie na wymianę. Świece też wymienię bo jestem na etapie składania gratów do podtlenku propanbutanu. Jeśli masz Vaga to możesz podejrzeć bloki 014-015-016 w którym pokazane są wypadające zapłony na poszczególnych cylindrach.
-
Brak Masy Na Silniku
Jeden jest koło cewek na pokrywie, a drugi idzie pewnie przez obudowe rozrusznika