Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
1i2cylinder ok, a 3i4 50% wydajności + spalanie 16L Pomocy
I jak postępy w naprawie?
-
Przy wolnej jeździe tracę wspomaganie
Moim zdaniem jest zapowietrzona jeszcze, kręć kierą do skutku od końca do końca, może sie poprawi
-
Prośba o informacje o błędach
Czujnik G62 to czujnik temperatury cieczy chłodzącej, znajduje sie on w króćcu przykręconym od tyłu głowicy, między scianą grodziową. Nadaje sie on do wymiany w twoim przypadku.
-
Wybuchł silnik! Pomocy.
Okeej dzięki za informacje
-
Problem z hamulcami
odkręcasz koło, jarzmo z zaciskiem i tarcze. czyścisz dokładnie piaste, zakładasz czujnik w stabilne miejsce i obracasz piastą patrząc czy nie jest krzywa to samo możesz zrobić również z tarczą
-
Świece
Sądzę że najlepsze będą takie jakie zaleca producent. Możesz wybrać coś z NGK. W swojej mam Boscha, nie mówie że są złe, ale bardziej mam przekonanie do NGK, w każdym silniku je montuje i sprawdzają sie dobrze. Np takie PFR7S8EG
-
Wybuchł silnik! Pomocy.
Tak z ciekawości zapytam, ile trzeba dać za sprawdzony dobry silnik, i gdzie takowego szukać ?
-
Problem z hamulcami
Sprawdz bicie piast kół przednich
-
uszczelniacz walka rozrzadu
A simmering jakiś firmowy? Dobrany na 100% do twojego motoru ?
-
Źle ustawiony rozrząd?
Połączenie wału z wałkiem rozrządu (wydechowym) odbywa sie za pośrednictwem paska rozrządu, jednak nasze 1.8 posiadają 20 zaworów przez co wymagane było zastosowanie dwóch wałków, ssącego i wydechowego. Dlatego też wałek wydechowy napędzany paskiem zębatym przekazuje napęd na wałek ssący za pośrednictwem łańcuszka który jest napięty za pomocą napinacza hydraulicznego ( w nowszych modelach zastosowany również ze sterowaniem elektrycznym, realizowane są przez to zmienne fazy rozrządu). Napinacz wraz z łancucham znajduje sie w głowicy, pod pokrywą zaworów. Umieszczony jest w tylnej części głowicy od strony ściany grodziowej. Częstą przypadłością 1.8 jest nadmierne naciągnięcie łańcucha lub wyeksploatowany napinacz w skutek czego łańcuch nie osiąga prawidłowego napięcia. Objawem tego w początkowym stadium zużycia jest terkotanie łańcuszka zaraz po odpaleniu zimnego motoru (trwa to ok 3sek) Jeśli natomiast terkotanie występuje również na rozgrzanym silniku, świadczyć to może o naciągniętym łańcuchu bądź zużytym napinaczu. Opcją jest jeszcze to że mechanik pomylił sie montując pasek rozrządu, i stąd takie cyrki. Nie zauważyłeś czy auto jest słabsze, dymi lub więcej pali ? Proponuje odwieźć z powrotem do mechanika na poprawkę, a w przyszłości zmień na innego.
-
Wybuchł silnik! Pomocy.
U mnie też widać biały dymek, ale to raczej kwestia krótkich dystansow
-
Źle ustawiony rozrząd?
Hmm to raczej nie wina wymiany paska vo Hmm to raczej nie wina wymiany paska bo pasek w 1 8 napędza wałek wydechowy i dopiero przez łańcuszek napędzany jest wałek ssący Wygląda na to że napinacz do wymiany. Mogło być tak że mechanik podmienil ci twój napinacz za popsuty. (jeśli nie masz pojęcia zbyt dużego o mechanice, a tego nie wiem i jeśli się mylę to z góry przepraszam) mechanik zauważył to ze nie masz dużego pojęcia o silnikach to podmienil ci twój dobry napinacz za uszkodzony. A taki napinacz to koszt ok 1500 zł
-
dziwne zeczy po wymianie termostatu
Jeśli długo tak jeździłes mogło nawet i uszczelkę pod głowicą zjeść, ale to trzeba by długo tak jeździć
-
Źle ustawiony rozrząd?
A wymieniany był tylko pasek czy również łancuch z napinaczem ?
-
dziwne zeczy po wymianie termostatu
Wymień jeszcze raz termostat, Miałem podobną sytuacje u brata w 1.9 i na nowym trzymał ok 110stopni, po wymianie na kolejny już wszystko okej
-
B5 '96 AHL poprawienie mocy i wyglądu
Dlaczego uważasz że filtron jest zły ?
-
Zabezpieczenia
Musisz zdemontować osłone pod kierownicą, i dobrać sie do gniazda OBD, pózniej przecinasz i przedłużasz kabelki od linii K i L i montujesz na nich przełączniki które umieszczasz w dogodnym niewidocznym miejscu ( można za pokrywą bezpieczników np) w ten sposób potencjalny złodziej nie bedzie miał możliwości podłączenia sie pod sterowanie silnika czy też immo. http://obrazki.elektroda.pl/4612935100_1327605069.gif przecinasz pin 7 i 14
-
Zabezpieczenia
mozesz zrobic obd po przełaczniku, np linie K i L
-
Problem z mocą na zimnym
Jeśli jest wtyka na OBD2 to bd git. Program to VAG 409 lub VCDS - znajdziesz na forum
-
B5 '96 AHL poprawienie mocy i wyglądu
1000zł zamiast na ulepszenia zainwestuj w pakiet startowy -Olej -Filtry ( powietrza, oleju, kabinowy można i paliwa) -Kpl rozrządu + pompa wody - Płyn chłodniczy, hamulcowy -Świece, kable
-
Problem z mocą na zimnym
Posiadasz jakiegoś Vaga ?
-
Podświetlenie schowka
Osobiście powiem że robiłem różne zabiegi: Nasmarowałem dość konkretnie tłoczek - chwile było, ale efekt końcowy taki sam Naciąłem gumkę - minimalnie lżej, lecz nie opada samoczynnie Naciąłem gumkę i zrobiłem otwór - to co powyżej - brak skutku Wyrzuciłem gumkę, zastępując ją grubym o-ringiem - w sumie to oring raczej nic nie daje może poza delikatnym oporem, ale za to schowek otwiera sie bez użycia jakiekolwiek siły.
-
Gniazda wtryskiwaczy oraz uszczelniacz przewodu hydraulicznego sprzęgła
Witam, potrzebuje nr gniazd wtrysków oraz uszczelniacza przewodu wchodzącego do wysprzęglika (taki kondom) wszystko do 1.8T BFB Z góry dzięki
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
To jak to wymodzić żeby nie tłukło i było w miare cicho ?
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
Panowie a czy docisk z VW LT 2.5 o nr 074141025C będzie pasować z tarczą od 2.5 i zamachem od 80 ABK ? I obojętnie czy docisk będzie od dwumasu czy jednomasu ?