Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mateuszek1001

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mateuszek1001

  1. I jak postępy w naprawie?
  2. Moim zdaniem jest zapowietrzona jeszcze, kręć kierą do skutku od końca do końca, może sie poprawi
  3. Czujnik G62 to czujnik temperatury cieczy chłodzącej, znajduje sie on w króćcu przykręconym od tyłu głowicy, między scianą grodziową. Nadaje sie on do wymiany w twoim przypadku.
  4. Okeej dzięki za informacje
  5. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na _Krzych temat w Audi A4 B5
    odkręcasz koło, jarzmo z zaciskiem i tarcze. czyścisz dokładnie piaste, zakładasz czujnik w stabilne miejsce i obracasz piastą patrząc czy nie jest krzywa to samo możesz zrobić również z tarczą
  6. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na Adam Milewski temat w 2.0TFSI
    Sądzę że najlepsze będą takie jakie zaleca producent. Możesz wybrać coś z NGK. W swojej mam Boscha, nie mówie że są złe, ale bardziej mam przekonanie do NGK, w każdym silniku je montuje i sprawdzają sie dobrze. Np takie PFR7S8EG
  7. Tak z ciekawości zapytam, ile trzeba dać za sprawdzony dobry silnik, i gdzie takowego szukać ?
  8. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na _Krzych temat w Audi A4 B5
    Sprawdz bicie piast kół przednich
  9. A simmering jakiś firmowy? Dobrany na 100% do twojego motoru ?
  10. Połączenie wału z wałkiem rozrządu (wydechowym) odbywa sie za pośrednictwem paska rozrządu, jednak nasze 1.8 posiadają 20 zaworów przez co wymagane było zastosowanie dwóch wałków, ssącego i wydechowego. Dlatego też wałek wydechowy napędzany paskiem zębatym przekazuje napęd na wałek ssący za pośrednictwem łańcuszka który jest napięty za pomocą napinacza hydraulicznego ( w nowszych modelach zastosowany również ze sterowaniem elektrycznym, realizowane są przez to zmienne fazy rozrządu). Napinacz wraz z łancucham znajduje sie w głowicy, pod pokrywą zaworów. Umieszczony jest w tylnej części głowicy od strony ściany grodziowej. Częstą przypadłością 1.8 jest nadmierne naciągnięcie łańcucha lub wyeksploatowany napinacz w skutek czego łańcuch nie osiąga prawidłowego napięcia. Objawem tego w początkowym stadium zużycia jest terkotanie łańcuszka zaraz po odpaleniu zimnego motoru (trwa to ok 3sek) Jeśli natomiast terkotanie występuje również na rozgrzanym silniku, świadczyć to może o naciągniętym łańcuchu bądź zużytym napinaczu. Opcją jest jeszcze to że mechanik pomylił sie montując pasek rozrządu, i stąd takie cyrki. Nie zauważyłeś czy auto jest słabsze, dymi lub więcej pali ? Proponuje odwieźć z powrotem do mechanika na poprawkę, a w przyszłości zmień na innego.
  11. U mnie też widać biały dymek, ale to raczej kwestia krótkich dystansow
  12. Hmm to raczej nie wina wymiany paska vo Hmm to raczej nie wina wymiany paska bo pasek w 1 8 napędza wałek wydechowy i dopiero przez łańcuszek napędzany jest wałek ssący Wygląda na to że napinacz do wymiany. Mogło być tak że mechanik podmienil ci twój napinacz za popsuty. (jeśli nie masz pojęcia zbyt dużego o mechanice, a tego nie wiem i jeśli się mylę to z góry przepraszam) mechanik zauważył to ze nie masz dużego pojęcia o silnikach to podmienil ci twój dobry napinacz za uszkodzony. A taki napinacz to koszt ok 1500 zł
  13. Jeśli długo tak jeździłes mogło nawet i uszczelkę pod głowicą zjeść, ale to trzeba by długo tak jeździć
  14. A wymieniany był tylko pasek czy również łancuch z napinaczem ?
  15. Wymień jeszcze raz termostat, Miałem podobną sytuacje u brata w 1.9 i na nowym trzymał ok 110stopni, po wymianie na kolejny już wszystko okej
  16. Dlaczego uważasz że filtron jest zły ?
  17. Musisz zdemontować osłone pod kierownicą, i dobrać sie do gniazda OBD, pózniej przecinasz i przedłużasz kabelki od linii K i L i montujesz na nich przełączniki które umieszczasz w dogodnym niewidocznym miejscu ( można za pokrywą bezpieczników np) w ten sposób potencjalny złodziej nie bedzie miał możliwości podłączenia sie pod sterowanie silnika czy też immo. http://obrazki.elektroda.pl/4612935100_1327605069.gif przecinasz pin 7 i 14
  18. mozesz zrobic obd po przełaczniku, np linie K i L
  19. Jeśli jest wtyka na OBD2 to bd git. Program to VAG 409 lub VCDS - znajdziesz na forum
  20. 1000zł zamiast na ulepszenia zainwestuj w pakiet startowy -Olej -Filtry ( powietrza, oleju, kabinowy można i paliwa) -Kpl rozrządu + pompa wody - Płyn chłodniczy, hamulcowy -Świece, kable
  21. Posiadasz jakiegoś Vaga ?
  22. Osobiście powiem że robiłem różne zabiegi: Nasmarowałem dość konkretnie tłoczek - chwile było, ale efekt końcowy taki sam Naciąłem gumkę - minimalnie lżej, lecz nie opada samoczynnie Naciąłem gumkę i zrobiłem otwór - to co powyżej - brak skutku Wyrzuciłem gumkę, zastępując ją grubym o-ringiem - w sumie to oring raczej nic nie daje może poza delikatnym oporem, ale za to schowek otwiera sie bez użycia jakiekolwiek siły.
  23. Witam, potrzebuje nr gniazd wtrysków oraz uszczelniacza przewodu wchodzącego do wysprzęglika (taki kondom) wszystko do 1.8T BFB Z góry dzięki
  24. To jak to wymodzić żeby nie tłukło i było w miare cicho ?
  25. Panowie a czy docisk z VW LT 2.5 o nr 074141025C będzie pasować z tarczą od 2.5 i zamachem od 80 ABK ? I obojętnie czy docisk będzie od dwumasu czy jednomasu ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.