Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
Audi a4 b5 1,8t tryb awaryjny?
Błąd ciśnienia powstał pewnie z Nie działającego n75. Zajmij się pierwsze nim
-
ocena gazu
Wtryski założyłbym jakieś Hana albo Barracuda, na nich nie warto oszczędzać, ECU zastosowałbym LPGTech Tech-320, Reduktor okej.
-
Audi a4 b5 1,8t tryb awaryjny?
Vag wykazuje jakieś błędy ?
-
Demontaż i montaż wtryskiwaczy
okeej dzięki za pomoc
-
Demontaż i montaż wtryskiwaczy
No taak, jestem ugadany z macherem od wtrysków tylko sam nie bawi sie w wyciąganie. początkowo myślałem zregenerować wszystkie 4 ale pozostałem mają korekcje znikomą wiec zostawię w spokoju. No dobrze, czyli wyciągnąć już wiem jak, a jak sie to ma do montażu ? Trzeba ten wtrysk wbić? czy tylko włożyć i przykręcić ?
-
Demontaż i montaż wtryskiwaczy
Generalnie chodzi o silnik z taką głowicą
-
Demontaż i montaż wtryskiwaczy
Witam, w najbliższym czasie będę miał przed sobą demontaż czwartego wtrysku do ustawienia, bądź regeneracji z racji sporej korekcji dawki. Dlatego też chciałbym prosić o pomoc bardziej doświadczonych kolegów o pomoc i o opisanie procedury demontażu oraz montażu wtrysku. Oraz czym w warunkach garażowych to zrobić. Z góry dzięki. Aaa, dodam jeszcze że jest to 1.9 TDI 110km
-
Press clutch to start engine - jak wyłączyć
No to wszystko jasne, dzięki za pomoc
-
check engine
Tzn gdzieś tam kiedyś wyczytałem że pomaga usunąć nagar z kanałów głowicy ale ile w tym prawdy to szczerze mówiąc sam nie wiem.
-
check engine
Pompa powietrza wtórnego, tzn takie coś do szybszego rozgrzewania katalizatory, co przy DP jest zwyczajnie zbędne. Demontując to mamy więcej miejsca pod maską oraz miejsce na Prawy intercooler.
-
check engine
Planujesz coś więcej czy podstawowy program z DP itd ? Pytam bo też sie przymierzam a mamy takie same motory
-
check engine
Niee, pracuje normalnie tylko informuje że teorytycznie katalizator ma mniejszą sprawność i należy go wymienić. teorytycznie bo przecież go tam nie ma. więc oprócz kontrolki nic sie nie zmienia. Możesz zastosować emulator albo zmienić w sofcie. u mnie emulator sprawdza sie bdb
-
Tempomat - krok po kroku
Częstym problemem tempomatu jest własnie uszkodzenie wewnętrzne manetki. Można spróbować rozebrać i wyczyścić ale czy jest sens sie bawić w to za 80 zł ?
-
poduszka skrzyni biegów tył
Witam, podłącze sie pod wątek. Otóż potrzebuje nr poduszki skrzyni, mogłby mi ktoś pomóc ? Konkretnie potrzebuje do A4 B6 1.8t 5 biegowy manual o oznaczeniu HFD, 2004r
-
Analiza logów 1.8T po programie, wymieniona pompa paliwa
Wtryski powinny być większe.
-
Termostat czy czujnik
Na 98% czujnik G62. Z tego co koledzy na forum piszą sprawdza sie jedynie OEM.
-
B7 podświetlenie tablicy rejestracyjnej
no Ja zawsze jak obrobie śrubę to rozwiercam, innej metody nie ma
-
Press clutch to start engine - jak wyłączyć
No ja wiem że VCDSem tylko prosiłbym o jakieś szczegóły gdzie dokładnie
-
B7 podświetlenie tablicy rejestracyjnej
spróbuj rozwiercić może
-
3.0 błąd ESP
Powodem nie musi być ESP a nieszczelności w dolocie i wydechu, Z tego co sie orientuje błąd dotyczył MAFa. Na początku sprawdź szczelność dolotu, jeśli wszystko jest okej, warto byłoby zrobić logi by sprawdzić przepływkę.
-
Zmiana zasięgu całkowitego na spalanie chwilowe
Prawdopodobnie zmieniłeś kodowanie fisu. Tzn sterownik myśli że nie ma fisu i nie pokazuje opcji. Adres 17 - Instruments ---> Adaptacja 10 --->Kanał dopasowania 19: I Zegar sterowany falami radiowymi XXXX0: zegar sterowany falami radiowymi nieaktywny XXXX1: zegar sterowany falami radiowymi aktywny XXXX2: zegar sterowany falami radiowymi nie jest aktywny, a siedzenia sportowe aktywne (tylko RS4) (z nr PR Q4P) XXXX3: zegar sterowany falami radiowymi aktywny i siedzenia sportowe aktywne (tylko RS4) (z nr PR U2A i Q4P) I Funkcja Lap-Timer w systemie informowania kierowcy (Fahrerinformationssystem) (tylko RS4): Wartość kodu XXX0X = wskazanie Lap-Timer nieaktywne (tylko RS4) Wartość kodu XXX1X = wskazanie Lap-Timer aktywne (tylko RS4) I System informowania kierowcy XX0XX: system informowania kierowcy 1 XX1XX: Highline bez systemu informowania kierowcy, tzn. brak zgłoszeń dotyczących okresu jazdy, brak ostrzeżeń o braku płynu w układzie mycia, brak ostrzeżeń dotyczących świateł hamowania i lampek kontrolnych (brak także podczas przebiegu sprawdzania) i brak możliwości wyboru punktu menu "komputer"; wskazanie w komputerze samochodowym tylko zasięgu (nie można przełączyć dalej) XX2XX: system informowania kierowcy z prowadzeniem funkcji menu XX3XX: system informowania kierowcy z prowadzeniem funkcji menu i z przełączaniem jednostek I Komputer samochodowy X0XXX: tylko płaszczyzna 2 (pamięć trwała) X1XXX: płaszczyzna 1 i 2 I Opcje oświetlenia 0XXXX: oświetlenie (wskazówka i skala) ZAŁ tylko przy światła ZAŁ 1XXXX: oświetlenie wskazówek ZAŁ przy aktywnym zapłon ZAŁ, oświetlenie skal (1. charakterystyka przyciemniania) i oświetlenie wskazówek aktywne przy światła ZAŁ 2XXXX: oświetlenie skal (1. charakterystyka przyciemniania) aktywne przy zapłon ZAŁ, oświetlenie skal i wskazówek aktywne przy światło ZAŁ 3XXXX: oświetlenie skal (z 2. charakterystyką przyciemniania) i oświetlenie wskazówek aktywne przy zapłon ZAŁ lub światła ZAŁ Musisz sobie zakodować i prawdopodobnie pomoże http://a4-klub.pl/index.php?/topic/15479-wymiana-przelacznika-wycieraczek-i-odblokowanie-pelnego-fis/?p=196909#entry196909
-
Kierownica ustawiona prosto a na VCDS'ie co innego
Szerokiej drogi w takim razie
-
Pytanie I prośba
Niee, Ja to widzę tak, skoro samochód jest utrzymany w stanie bdb i jest sie co do jego stanu 100% pewnym, w dodatku nie jest wyeksploatowany to sądzę że głupotą byłoby robić komuś prezent. Wiadomo że każdy patrzy na to inaczej.
-
Kierownica ustawiona prosto a na VCDS'ie co innego
Niee nie, ciebie obchodzi tylko kalibracja czujnika czyli to : Wchodzimy do: [select] [03 - ABS Brakes] [Fault Codes - 02] [Done, Go Back] Skręć kierownice o co najmniej 30° w lewo a następnie spowrotem [Meas. Blocks - 08] Kanał 005 pole 1 zobaczysz tam wartości kąta skrętu w stopniach, należy ustawić na wartość 0,0° tolerancja ±5.0 ° [Done, Go Back] [Login - 11] Wpisz 40168 [Do It!] [basic Settings - 04] Group 001 [Go!] [Done, Go Back] [Close Controller, Go Back - 06]
-
Swiatła przednie
Moim zdaniem większa satysfakcja bedzie ze zrobienia tego samemu. Reflektory kupisz na Alledrogo może i z żarnikami i przetwornicami sie uda a wtedy to już z górki