Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mateuszek1001

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mateuszek1001

  1. Przepuszcza znaczy rozrusznik kręci ale nie zazębia z kołem wieńcowym ?
  2. Ja jestem zdania takiego że olej nie ma głównego zadania uszczelnić wycieki, a spora część osób tak uważa, że jeśli silnik bierze bądź ma wycieki rozwiązaniem jest zalać mineralny czy też inny gęsty olej. Silnik ma jeździć na takim oleju jak przewidział producent. A jeśli motor bierze śladowe ilość to trzeba go wyremontować bo branie oleju świadczy o złym stanie pasowania silnika( są oczywiście wyjątki na które trzeba zwrócić uwagę, np na 2.0 który ma z natury problem z odmą bądź silniki opla które brały biorą i brać będą). A w twoim przypadku Leopold27 jeśli sprzedałeś komuś auto z takim motorem i zakładam że ukryłeś ten fakt, to bardzo nie ładnie z twojej strony, wpakować kogoś na minę. Chyba że jednak sprzedałeś ujawniając usterkę, to zwracam honor. Takie moje zdanie, nikt nie musi sie ze mną zgodzić.
  3. Może wilgoć w ECU Warto byłoby też sprawdzić wskazania sondy.
  4. A jakie wskazania pokazuje MAP ?
  5. Zdecydowanie zadbany OEM. Podróba wiadomo, bedzie jakiś czas i może lecz wcale nie musi sie zużyć a ori to ori
  6. Najpierw sprawdz ten klin, czy wszystko git, jeśli bd dobrze, To ustaw na znaki z przodu i powinno być. A tak poza tematem to w 1.8 nie ma rozrządu bezkolizyjnego ? Sam naprawiałem jedną audi 1.8t z urwanym rozrządem i po zdjęciu głowicy nie było najmniejszego śladu styku zaworu z tłokiem, ponadto gdy głowica leżała na płaskiej powierzchni można było obracać wałkami, zawory nie wystawały z komory spalania. Wiec o co tu chodzi ? Jak to w końcu z tym jest ?
  7. A jaki konkretnie model jest najbardziej rozwinięty technicznie ?
  8. Płyn z pewnością nie ma nic wspólnego z buczeniem czy innymi odgłosami, jedynie co zmieni sie po wymianie to to że zyskamy większą odporność na zagotowanie płynu i tym samym utraty hamowania. (z tym że różnica bedzie baardzo mała) Ale to nie wyeliminuje grzania sie hamulców. Zdecydowanie lepiej zażegnać problem z przegrzewaniem przez ich wymianę na większe. Zrób tak jak kolega Dev radzi, z tym że będziesz musiał trochę wydać, ale problem zniknie.
  9. Roboform550 a twoim zdaniem jaki jest najlepszy istniejący obecnie sterownik do gazu ?
  10. Płyn absorbuje wodę, a woda paruje w temperaturze wytwarzając poduszkę powietrzną, przez co skuteczność spada. Przez wodę również rdzewieją tłoczki w zaciskach. Jednym słowem odporność temperaturowa zdecydowanie spada. Zalej Dot 5.1 dobrej firmy i bd dobrze.
  11. Mogę sie wypowiedzieć jeśli chodzi o części. Sam zdecydowałem sie na taki zestaw: Reduktor: AC R01 250km ECU: Stag-300 Premium Wtryskiwacze: Barracuda Jest to dobra opcja na jakiś program, zestaw bez problemu to obsłuży
  12. Może być przytkany smok, bądz uszkodzona pompa
  13. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na jaroddz temat w 1.8
    mozesz
  14. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na BOSSS temat w 1.8T
    to uszczelniacze odpadają, pierścienie albo turbo, ale raczej turbo.
  15. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na BOSSS temat w 1.8T
    Turbo, uszczelniacze, pierścienie, nie wiadomo Konkretnie kiedy kopci? zaraz po odpaleniu jak postoi (np rano) czy gdy ciepły, przy przegazówce, czy nie zależnie od sytuacji?
  16. Ja na twoim miejscu zrobilbym z twojej obecnej hybrydę, taka spokojnie 230km by obsłużyła, i szybko by wstawała. Rozumiem jednak że jesteś zdecydowany na nową, co będzie dość drogą imprezą. Jeśli tak to założyć seryjną od BEXy.
  17. Ja bym poszedł w stronę Garretta, łatwiej o częsci.
  18. Na początku sprawdziłbym przyłącza mas (-).
  19. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na jaroddz temat w 1.8
    Najpierw bym do głowicy zajrzał, jeśli będzie wszystko okej to pewnie dół zajechany a wtedy to tylko wymiana motoru, bo nie opłaca sie naprawiac
  20. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na jaroddz temat w 1.8
    A gdy rozkręcisz świece to kręci normalnie, czy z oporem ? Być może jest zatarty
  21. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na jaroddz temat w 1.8
    pewnie dostał w zawory, łańcuszek wałków cały, rozrząd nie widać by był wymieniany ? najprawdopodobniej głowica w górę, warto byłoby też do michy zaglądnąć.
  22. Na 90% uszkodzenie lub zabrudzenie tego czujnika, mozna dokładnie sprawdzić jakie wartości pokazuje, bodajże blok 115
  23. Są tam 3 kabelki 1 - GND 3 - sygnał 4 - 5V Działa na zasadzie zmiany rezystancji, czym większe ciśnienie tym rezystancja maleje przez co napięcie wzrasta. U ciebie dzieje sie to że na sygnał podawane jest większe napięcie niż toleruje komputer, po prostu następuje przeładowanie i wyrzuca błąd. MAP jest powiązany ze sterowaniem turbiny, możliwe jest też uszkodzenie n75 odpowiedzialnego za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w dolocie. Ale ja bym zaczął od najprostszego i go wyczyścił.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.