Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
Rozrusznik przepuszcza
Przepuszcza znaczy rozrusznik kręci ale nie zazębia z kołem wieńcowym ?
-
[B6 ALZ] Czy wymienić olej po założeniu gazu?
Ja jestem zdania takiego że olej nie ma głównego zadania uszczelnić wycieki, a spora część osób tak uważa, że jeśli silnik bierze bądź ma wycieki rozwiązaniem jest zalać mineralny czy też inny gęsty olej. Silnik ma jeździć na takim oleju jak przewidział producent. A jeśli motor bierze śladowe ilość to trzeba go wyremontować bo branie oleju świadczy o złym stanie pasowania silnika( są oczywiście wyjątki na które trzeba zwrócić uwagę, np na 2.0 który ma z natury problem z odmą bądź silniki opla które brały biorą i brać będą). A w twoim przypadku Leopold27 jeśli sprzedałeś komuś auto z takim motorem i zakładam że ukryłeś ten fakt, to bardzo nie ładnie z twojej strony, wpakować kogoś na minę. Chyba że jednak sprzedałeś ujawniając usterkę, to zwracam honor. Takie moje zdanie, nikt nie musi sie ze mną zgodzić.
-
Audi a4 1.8 t BEX 190KM wypadanie zapłonu
Może wilgoć w ECU Warto byłoby też sprawdzić wskazania sondy.
-
Audi a4 b5 1,8t tryb awaryjny?
A jakie wskazania pokazuje MAP ?
-
[B6 ALZ] Czy wymienić olej po założeniu gazu?
A niby dlaczego tak uważasz?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- Gałka zmiany biegów.
Zdecydowanie zadbany OEM. Podróba wiadomo, bedzie jakiś czas i może lecz wcale nie musi sie zużyć a ori to ori- Ustawienie rozrzadu 1.8 T AWT
Najpierw sprawdz ten klin, czy wszystko git, jeśli bd dobrze, To ustaw na znaki z przodu i powinno być. A tak poza tematem to w 1.8 nie ma rozrządu bezkolizyjnego ? Sam naprawiałem jedną audi 1.8t z urwanym rozrządem i po zdjęciu głowicy nie było najmniejszego śladu styku zaworu z tłokiem, ponadto gdy głowica leżała na płaskiej powierzchni można było obracać wałkami, zawory nie wystawały z komory spalania. Wiec o co tu chodzi ? Jak to w końcu z tym jest ?- Gdzie zagazować(Lublin i okolice) 1.8 bfb quattro
A jaki konkretnie model jest najbardziej rozwinięty technicznie ?- Grzeja sie hamulce
Płyn z pewnością nie ma nic wspólnego z buczeniem czy innymi odgłosami, jedynie co zmieni sie po wymianie to to że zyskamy większą odporność na zagotowanie płynu i tym samym utraty hamowania. (z tym że różnica bedzie baardzo mała) Ale to nie wyeliminuje grzania sie hamulców. Zdecydowanie lepiej zażegnać problem z przegrzewaniem przez ich wymianę na większe. Zrób tak jak kolega Dev radzi, z tym że będziesz musiał trochę wydać, ale problem zniknie.- Gdzie zagazować(Lublin i okolice) 1.8 bfb quattro
Roboform550 a twoim zdaniem jaki jest najlepszy istniejący obecnie sterownik do gazu ?- Grzeja sie hamulce
Płyn absorbuje wodę, a woda paruje w temperaturze wytwarzając poduszkę powietrzną, przez co skuteczność spada. Przez wodę również rdzewieją tłoczki w zaciskach. Jednym słowem odporność temperaturowa zdecydowanie spada. Zalej Dot 5.1 dobrej firmy i bd dobrze.- Gdzie zagazować(Lublin i okolice) 1.8 bfb quattro
Mogę sie wypowiedzieć jeśli chodzi o części. Sam zdecydowałem sie na taki zestaw: Reduktor: AC R01 250km ECU: Stag-300 Premium Wtryskiwacze: Barracuda Jest to dobra opcja na jakiś program, zestaw bez problemu to obsłuży- [BLB] Zapaliła się kontrolka oleju !
Może być przytkany smok, bądz uszkodzona pompa- Duzy problem z 1.8 adr
- Kopci na niebiesko
to uszczelniacze odpadają, pierścienie albo turbo, ale raczej turbo.- Kopci na niebiesko
Turbo, uszczelniacze, pierścienie, nie wiadomo Konkretnie kiedy kopci? zaraz po odpaleniu jak postoi (np rano) czy gdy ciepły, przy przegazówce, czy nie zależnie od sytuacji?- wymiana turba na nowe BorgWarener audi a4 b6 1.8t bfb
Ja na twoim miejscu zrobilbym z twojej obecnej hybrydę, taka spokojnie 230km by obsłużyła, i szybko by wstawała. Rozumiem jednak że jesteś zdecydowany na nową, co będzie dość drogą imprezą. Jeśli tak to założyć seryjną od BEXy.- wymiana turba na nowe BorgWarener audi a4 b6 1.8t bfb
Ja bym poszedł w stronę Garretta, łatwiej o częsci.- [Audi A4 B5 1.8] Problemy z sondą i nie tylko
Na początku sprawdziłbym przyłącza mas (-).- Duzy problem z 1.8 adr
Najpierw bym do głowicy zajrzał, jeśli będzie wszystko okej to pewnie dół zajechany a wtedy to tylko wymiana motoru, bo nie opłaca sie naprawiac- Duzy problem z 1.8 adr
A gdy rozkręcisz świece to kręci normalnie, czy z oporem ? Być może jest zatarty- Duzy problem z 1.8 adr
pewnie dostał w zawory, łańcuszek wałków cały, rozrząd nie widać by był wymieniany ? najprawdopodobniej głowica w górę, warto byłoby też do michy zaglądnąć.- wyraźnie słabszy AVJ po długiej trasie
Na 90% uszkodzenie lub zabrudzenie tego czujnika, mozna dokładnie sprawdzić jakie wartości pokazuje, bodajże blok 115- wyraźnie słabszy AVJ po długiej trasie
Są tam 3 kabelki 1 - GND 3 - sygnał 4 - 5V Działa na zasadzie zmiany rezystancji, czym większe ciśnienie tym rezystancja maleje przez co napięcie wzrasta. U ciebie dzieje sie to że na sygnał podawane jest większe napięcie niż toleruje komputer, po prostu następuje przeładowanie i wyrzuca błąd. MAP jest powiązany ze sterowaniem turbiny, możliwe jest też uszkodzenie n75 odpowiedzialnego za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w dolocie. Ale ja bym zaczął od najprostszego i go wyczyścił. - Gałka zmiany biegów.