Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mateuszek1001

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mateuszek1001

  1. Należy wejść do grupy 03-ABS i wykonać wszystkie trzy czynności bez wychodzenia przy włączonym zapłonie : Wcisnąć przycisk Recode, wpisać Login, który utworzymy na podstawie poniższych informacji : Note #1: Po zalogowaniu się, nalezy przeprowadzić kodowanie modułu. Note #2: Dla silnika BFB, hamuców 1LT (opcje) i Multitronika potrzebny jest login 09399 . * 0?xxx: Model auta o 9 = Audi A4 * 0x?xx: Hamulce o 2 = Brembo 17" (PR-1LJ) o 3 = FN3 16" (PR-1LT/1LF) o 4 = HP2 16" (PR-1LX) o 4 = FNR 16" (PR-1LA/1LG) o 5 = FN3 15" (PR-1LB/1LE) o 6 = C54 (PR-1LZ) * 0xx?x: Silnik o 5 = 4/6 Cyl. Diesel o 7 = 4/5 Cyl. benzyna o 9 = 6/8 Cyl. benzyna * 0xxx?: Skrzynia biegów o 5 = Manualna o 7 = Automatyczna (5HP19, 5HP24, AG4, AG5) o 9 = Multitronic W naszym przypadku : Audi A4, hamulce FN3 15", diesel, manual, loginem jest : 09555 Od razu po zalogowaniu się przechodzimy do Recode i kodujemy : Note #1: Kodowanie jest zaakceptowane po poprawnym logowaniu. Note #2: Po zalogowaniu, potrzebne jest również ustawienie czujnika kąta skrętu kierownicy. Note #3: Kod 04499 jest użyty w przypadku silnika BFB z hamulcami 1LT i skrzynią typu Multitronic. * 0?xxx: Rodzaj nadwozia (model) o 4 = Audi A4 * 0x?xx: Hamulce o 1 = C54 (PR-1LZ) o 2 = FN3 15" (PR-1LB/1LE) o 3 = HP2 16" (PR-1LX) o 3 = FNR 16" (PR-1LG) o 4 = FN3 16" (PR-1LT/1LF) o 5 = Brembo 17" (PR-1LJ) * 0xx?x: Silnik o 5 = 4/6 Cyl. Diesel o 7 = 4/5 Cyl. Benzyna o 9 = 6/8 Cyl. Benzyna * 0xxx?: Skrzynia biegów o 5 = Manulana o 7 = Automatyczna (5HP19, 5HP24, AG4, AG5) o 9 = Multitronic W naszym przypadku do zakodowania potrzebowaliśmy : 04255 Nie wychodząc wykonujemy procedurę kalibracji czujnika skrętu kierownicy (G85) : Wchodzimy do grupy 03-ABS Brakes, następnie [Fault Codes - 02] i [Done, Go Back] Skręcamy kierownicą co najmniej 30° w lewo i z powrotem. Wchodzimy do : [Meas. Blocks - 08] Kanał 005 pole 1 (Steering Angle Sensor -G85-) Specification: 0.0 ° Tolerance (when straight): ±5.0 ° [Done, Go Back] [Login - 11] Wpisz 40168 [Do It!] [basic Settings - 04] Group 001 [Go!] [Done, Go Back] [Fault Codes - 02] Nie powinno być już żadnych błędów [Done, Go Back] [Close Controller, Go Back - 06] Generalnie ciebie interesuje tylko kalibracja czujnika
  2. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na hubert104 temat w Audi A4 B7
    Tylko proszę cie, nie wkładaj do niej żadnych zamienników. W B6 wkładają soczewki od b8 ale z b7 nie wiem czy coś majstrowali.
  3. A Esp nie wywala żadnych błędów? może po prostu trzeba zaadaptować czujnik skrętu
  4. Znajomy ma z boku kokpitu, tam jak bezpieczniki, Ale w b5 gniazdo jest z tyłu w popiołce wiec może być gdzie indziej
  5. A nie masz przypadkiem jakiegoś zabezpieczenia po przez np przełącznik ?
  6. W takim razie, przepraszam za mój błąd.
  7. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na damian1019 temat w 1.8T
    Turbo sie grzeje, raczej normalne. Moje aż świeci w nocy
  8. Co do wycieku płynu wspomagania i widocznych wycieków przy końcówkach, stawiam na magiel. Co do multi to nie posiada dwumasu. Moim zdaniem to problem ze skrzynią.
  9. Witam, musze wymienić wszystkie węzyki podciśnienia w Golfie IV 1.9 TDI AHU, Ile go potrzebuje ? Proszę o przeniesienie do działu diesla
  10. Sądzę że auto ma służyć przede wszystkim do jazdy, bo po to je stworzyli. Jeśli masz samochód pewny, sprawdzony, i wiesz że nie jest to jakiś ulep to osobiście nie pozbywał bym sie takiego samochodu bo też po co.
  11. To jest czujnik poziomu płynu, wygląda na to że jest na niego założona kostka tyle że nie ma żadnych kabli... Poszukaj w pobliżu czy nie są gdzieś urwane.
  12. Tyle razy pisali koledzy o tych lampach żeby nie kupować bo nie da sie ustawić... No skoro przy poprawnym montażu nie da sie ich ustawić to nic sie raczej nie da zrobić, może byłaby możliwość oddania ich ?
  13. Dokładnie tak. Błędów zero, ale i tak chce DP. Mam w planach jakieś ~200km i pierwsze od czego własnie zacznę to wywalenie kata.
  14. Ja miałem to samo ale narazie emulator daje rade. na wiosne przymierzam sie do DP wiec też polecam.
  15. Czołem, witamy na forum Ja tam też mam autko od was
  16. 300ml na 1500 to sporo za dużo. Wczoraj sprawdzałem u siebie to przez 3.5 tys od wymiany jest tyle ile wlałem. Wiec coś musi być na rzeczy w twoim.
  17. Jeśli chodzi o gume w odpływach to sam popełniłem błąd przy czyszczeniu i ich nie wywaliłem całkiem. wiec jeśli nie masz tych gum to nawet lepiej. cholerstwo sie zapycha co sezon praktycznie.
  18. Po wymianie czujnika problem powinien ustąpić. Jeśli chodzi o katalizator, to jeśli jest to błąd małej emisji katalizatora nie należy sie tym martwić. Można zastosować redukcje i błąd ustąpi.
  19. U ciebie jest mieszanka bogata -4.7 % Adaptation (Idle) Bank 1 Sensor 1 jest to sporo za dużo, wartośc powinna być jak najbliższa zeru. Kolega Kamil dokładnie opisał co może być powodem takiego stanu. A więc: W grupie 002, masa zasysanego powietrza powinna wynosić 2.0 do 4.5 g/s. Zacznij od próby wyczyszczenia przepływomierza.
  20. Przyczyną zbyt bogatej mieszanki może być albo Sonda albo przepływomierz. Jeśli masz Vaga możesz sprawdzić w blokach prawidłowe działanie elementów. Nie dalej jak wczoraj, widziałem temat o diagnostyce dokładnie takiego silnika jak twój, w którym kolega opisywał dokładnie diagnostykę układu dolotowego. Jak znajdę to podrzucę. Prosz http://a4-klub.pl/index.php?/topic/337354-20-alt-podstawowa-diagnostyka-silnika/
  21. Widzę że ile osób tyle opinii. Faktycznie chyba nie ma co liczyć na jakieś super wykonanie wnętrza, w sumie to samochód stricte sportowy. Co do swapa to chciałbym kupić coś rozbitego, jakąś Audi bądz VW i przełożyć wszystko co potrzeba.
  22. Mateuszek1001 odpowiedział(a) na Nunas69 temat w Audi A4 B6/B7
    Linki nie hulają, popraw.
  23. Jakby mieszanka zbyt bogata, czyżby sonda ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.