Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
róźnice w silniku audi a4 b6 1.8t 150km AVJ a inne 1.8t
Wszystkie 1.8t mają słupek identyczny, różnica polega jedynie w osprzęcie i sofcie. Co do remontu jest to mało opłacalne, z drugiej strony nigdy nie ma pewności co do stanu w jakim będzie inny słupek. Więc tak, według mojej opinii, jeśli chcesz autem pojeździć dłuższy czas Ja na twoim miejscu podjąłbym się remontu, natomiast jeśli nie chcesz topić nie potrzebnie grubej kasy w auto to lepszym rozwiązaniem będzie inny motor.
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Myślałem własnie o gościu z Alledrogo z polecenia jednego z forumowiczów.
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Dokonać umiem, z zawodu jestem mechanikiem, z tym że nigdy nie dotykałem LPG stąd też moje pytanie na ten temat. Przy montażu postaram sie dokładnie uwiecznić montaż dla potomnych, o postępach będę informował. Pozdro.
-
Skrzynia z 1.8T do 1.8T quattro
Nooo, musi być od Q bo FWD nie ma wyjścia na tylny wał więc musi być od AWD
-
Rozrusznik gdy ciepły nie kręci, zimny odpala normalnie
Sprawa ogarnięta, okazało sie że cewka nie miała dobrego styku i sie upaliła cała. po wymianie kręci jak głupi
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- Czy klocki i tarcze mają gatunki jakości?!
Na pierwszy montaż to szły ATE ale zaciski, tarcze i klocki ponoć inne. W InterCarsie jest tanio ale pod warunkiem gdy ktoś ma tam spore zniżki, bez nich to jakaś parodia żeby płacić dwa razy więcej niż u innych sprzedawców.- Fis czy będzie pasował
Pasować będzie, ale samo wlutowanie go bedzie dużym wyzwaniem- Umiejscowienie dysz wtryskiwaczy LPG w kolektorze
Na drugim zdjęciu kolegi "darko" wtryski są umieszczone bezpośrednio w kolektorze czy poprzez wężyki ?- Umiejscowienie dysz wtryskiwaczy LPG w kolektorze
Witam. Chciałbym zasięgnąć porady doświadczonych kolegów w sprawie montażu dysz lpg w kolektorze, a dokładniej w którym miejscu najlepiej jest zamontować dyszę, prosiłbym o zaznaczenie na zdjęciu miejsc http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/53/35/43/30/5335433083 http://img19.staticclassifieds.com/images_tablicapl/137926483_2_644x461_kolektor-ssacy-dolotowy-18t-20v-150km-vw-audi-seat-skoda-dodaj-zdjecia.jpg Dzięki z góry.- Wyjęcie zacisku i jarzma hamulca bez zdejmowania tarczy?
Noooo znaczy sie najpierw trzeba odkręcić zacisk z jarzmem a na końcu dopiero tarcze sie zdejmuje, ale w czym ci to przeszkadza ?- Ubywa płynu chłodniczego, nie wiadomo gdzie.
Są 2 opcje, albo wycieka na zewnątrz albo do wewnątrz, wykluczasz opcje pierwszą to pozostaje druga. Skoro są bulki w wodzie to znaczy że dostaje sie tam powietrze, tylko którędy. Najprawdopodobniej właśnie przez uszczelkę. Pomocne byłoby sprawdzenie kompresji silnika.- Wymiana lamp przednich
Depo to shit, tylko Oryginalne. Zamienników podobno nie da sie wg ustawić żeby świeciły normalnie- Audi A4 B7 1.8T quattro błąd 16395, 17748
Napinacz 2.5, pompa 500, komplet rozrządu ok 1000 + uszczelki, oleje, płyny + koszt roboty- A4 B6 By Vixen
A w astrze rozstaw nie jest 5x110?- odpala po 3 sek.
Podłączę sie do tematu, co prawda z 1.8t ale mam podobnie, nie ważne czy zimny czy ciepły, zawsze tak samo. Musi pokręcić ze 3 sekundy po czym odpala, też wydaje mi sie że troche za długo.- Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Niestety, państwo, zmusza nas (przynajmniej mnie) do kombinowania. Jeśli daliby godziwe wynagrodzenie za naszą pracę, nie byłoby po co kombinować. Niestety ale żyjemy w chorym państwie które nas okrada więc dlaczego my nie mielibyśmy robić tego samego ? Co do instalacji to na razie nie jestem w stanie dać 3000 za nową, założoną gdzieś u kogoś, stąd też moje pytania, oczekiwałem odpowiedzi a nie komentowania i oceny... Dziękuje za to koledze 'edekxp' za chęć pomocy- Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
ja myślałem też bez papierów jeździć, na przegląd wyjąć butle a parownik zamontować w niewidocznym miejscu- Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Racja, pojęcia nie mam, w kwestii gazu nie wiem dosłownie nic. Ale sądzę żebym sobie poradził, no ale wasze odp rozwiały moje wątpliwości. Dzięki za pomoc- Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Witam, przejdę od razu do tematu, otóz mam możliwość tanio kupić używaną instalacje Landi Renzo. Instalacja nie posiada butli, wyciągnięta została z silnika 150 konnego. Teraz moje pytanie czy jest możliwość założenia instalacji w własnym garażu i możliwości przejścia przeglądu jak i wbicia w dowód owej instalacji ? Oraz czy parownik wraz z wtryskami obsłuży 163 km ?- Radio gra jedynie po przekręceniu zapłonu
Witam. To normalne że w b6 radio gra dopiero na włączonym zapłonie bądz przy uruchomionym silniku ? Gdy kluczyk znajduje sie w stacyjce na pozycji 0 radio sie po prostu wyłącza, tak ma być czy kwestia kodowania bądz podłączenia ?- Jak dostać się do wnętrza auta?
Musisz dostać sie pod auto, jeśli masz osłonę trzeba ją zdemontować, podłączyć + pod gruby kabel dochodzący do rozrusznika, - przyłączyć gdziekolwiek.- Duszenie pedału gazu.
Najważniejsze błędy zapisane w komputerze, dobrze byłoby zrobić też logi.- Duszenie pedału gazu.
Masz możliwość podłączenia Vaga ?- Jak dostać się do wnętrza auta?
A podanie zasilania do kabli rozrusznika ? Sądzę ze prościej niż dostanie sie do alternatora byłoby podłączyć inny akumulator bądź prostownik do kabla rozrusznika i do masy. Tylko czy nie rozkodował sie centralny z braku zasilania ? - Czy klocki i tarcze mają gatunki jakości?!