Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
Przepływomierz masowy
Co do przepływki to możliwe jest że problem leży nie w samej przepływce a w przewodach.
-
Odcień Airbag ?
Co do kwestii wyglądu to jasne, nie mam żadnych uprzedzeń, chodziło mi tylko o to czy mogło być coś kombinowane.
-
Odcień Airbag ?
Witam, Ostatnio byłem obejrzeć B6 i rzuciła mi sie w oczy kierownica, a dokładniej Airbag. Mianowicie były różnych odcieni, kiera 3 ramienna wiadomo czarna skóra, natomiast poducha było widocznie innego odcienia. Czy możliwe byłoby że pod wpływem czasu tak sie stało czy bardziej prawdopodobne jest to że jest coś kombinowane ? Zdjęcie poglądowe o co mi dokładnie chodzi, dodam że odcień różnił sie jeszcze bardziej niż na zdjęciu http://www.komisvip.pl/files/IMGP0009%5B48%5D.jpg
-
Bledy VAGa
Wydaje mi sie że pomocne byłoby sprawdzenie kompresji
-
Czujnik temperatury płynu chłodzacego
A nie jest przypadkiem tak że czujnik za chłodnicą jest od wentylatora, a od wskazań na zegarach i informacji dla sterownika odpowiada ten w głowicy ?
-
żółta konewka FIS z napisem "sensor"
Podłączyć Vaga i sprawdzić, wydaje mi sie że czujnik oleju
-
Dziadostwo z łajdactwem ....
Popiździło ich chyba
-
Jaki płyn do chłodnicy w Audi A4 B8?
Na chemii szczerze mówiąc nie znam nic a nic ale do wszystkich samochodów z jakimi sie spotkałem zawsze lałem Dynagel, wg mnie najlepszy do wszystkiego.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- BLB po chipie 170ps i 378nm
Oby służyło Pochwal sie jakimś wykresem- Przeróbka na Quattro da radę?
1.8t jest jednym z lepszych motorowni VAGa, duża moc, stosunkowo niskie spalanie, bardzo podatny na modzenie. 2.0 omijaj szerokim łukiem, same problemy z nimi. Zostają również Vki na temat który sie nie wypowiem zbytnio bo nie wiele o nich wiem, słyszałem od osób które mają owe silniki że lubią dość olej i pocą sie pod głowicami, no i oczywiście droższe części eksploatacyjne typu rozrząd czy choćby nawet ilość oleju itd. Ale nie o tym temat, a więc nie byłoby raczej problemu wstawienia mostu w tył, jednak koszty jakie sie z tym wiążą są dość spore i w sumie dużo taniej byłoby kupić gotowe wozidło z mocnym motorem i z napędem.- Przeróbka na Quattro da radę?
Sądzę że do 1.6 quattro to troszkę nieporozumienie, ośka ciągnie sie tyle o ile, a co dopiero z AWD. Fakt miało by to sens przy zmianie motoru, z tym że swap plus do tego dorzucenie quattro kosztowałoby znacznie więcej niż porządne 1.8t w Q- Swap 2.0 na 1.8t
Na szczęście pytam tylko czysto teoretycznie- Wymiana maski przód A4 B6
W sumie można byłoby zrobić kreski na masce, zaraz gdzie kończy sie zawias i przenieś to za pomocą suwmiarki bądź innym sposobem na drugą machę, powinno to przynajmniej w jakimś stopniu pomóc, ale i tak bd to metoda prób i błędów czyli zamykanie sprawdzanie, otwieranie i regulacja i tak aż do skutku- Swap 2.0 na 1.8t
najrozsądniejszym wg mnie sposobem jest kupno angola np passata b5 z tym że silnikiem, i przeszczep wszystkiego czego potrzeba, nurtuje mnie tylko pytanie czy aby na pewno da sie po prostu wyciągnąć silnik z paska i włożyć do a4. wiadomo że wydech bd inny ale czy mocowania zgadzają sie miedzy 1.8 a 2.0 ?- Wymiana maski przód A4 B6
Generalnie wymiana jeest banalnie prosta, polega na odpięciu wężyka od sprysków i odkręceniu maski, do tego potrzeba najlepiej 3 osoby, dwie do przytrzymania a jedna do odkręcenia bądź zakręcenia śrub. Jedynym problemem jest ustawienie dokładnie szczelin z obu stron, i to właściwie tyle- Swap 2.0 na 1.8t
Witam, przejdę od razu do temat, chciałbym zasięgnąć porady w sprawie swapu, konkretnie 2.0fsi na 1.8t. Co oprócz kompletu silnika, skrzyni, sterownika, wiązki oraz osprzętu itd potrzebowałbym do tego typu operacji, czy zawieszenie oraz mocowania zostają takie samo, oraz czy dużo problemów byłoby z zmontowaniem tego do kupy, jak z podłączeniem elektryki? Dodam również że mam dostęp do silnika od passata b5 dokładnie APU, dało by to rade wsadzić do A4 B6 ? Z góry dziękuje.- Autostrada ile jechać
Jeśli dbasz o olej i ogólny stan silnika to nie ma prawa sie nic stać- [BRD] Dziwne klikanie w silniku
Nie mam pewności ale wydaje mi sie że może być to łańcuszek od pompy oleju.- rodzaje skrzyń biegów a kiczba koni mechanicznych
Jeśli chodzi o manual to 150km i 163km posiadają 5 biegową, a 190km 6 biegową. 6 fajna sprawa na autostradę, w 'normalnych' warunkach jest raczej zbędnym dodatkiem.- Nowicjusz - wątek powitalny
- Regulacja sprzegła
W A4 jest sprzęgło hydrauliczne, nie ma żadnej linki. Skoro wysoko bierze to pewnie znak że czeka cie za niedługo wymiana.- [A4 B5 Przedlift] Folia na lampy przednie
Pochwal sie jak pomodzisz- [A4 B5 Przedlift] Folia na lampy przednie
Kwestia gustu, jeżeli masz już tą folie to naklej i przekonasz sie jak bd wyglądało, zawsze możesz ściągnąć- Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj - BLB po chipie 170ps i 378nm