Treść opublikowana przez Mateuszek1001
-
Problem gdy Silnik jest "zimny"
Sprawdziłeś fure VAGiem czy nie wykazuje błędów?
-
Zawór N-75 zamiana na inny
Czyli jednak byłem w błędzie. A czy w takim razie jest jakiś sposób by zwiększyć doładowanie ?
-
[B5 AEB] 1.8 T QUATTRO
Fajne wozidło, oby służyło jak najdłużej
-
2.5 TDI 155KM turbina
Wg mnie, wydaje mi sie że spora część oleju z padniętej turbiny została w układzie wydechowym, a fakt że przegoniłeś auto skutkowało znacznym wzrostem temperatury w układzie wydechowym i tym samym olej po prostu zaczął sie spalać. Taka jest przynajmniej moja teoria.
-
Zawór N-75 zamiana na inny
Witam szanownych kolegów, Nurtuje mnie jedno pytanie, czytałem gdzieś o modyfikacjach 1.8t a dokładniej o zaworze sterowania doładowania czyli N75, opisana tam była operacja zmiany seryjnego zaworka na ten od RS2 co miało na celu zwiększenie ciśnienia doładowania. Teraz nurtujące mnie pytanie, czy jest możliwość zmiany owego zaworu na inny, a jeśli tak to na jaki w 1.9 TDI 110km i czy przyniosłoby to zamierzony efekt czyli zwiększenie doładowania ?
-
objawy uszkodzenia rozrusznika czy akumulator do wymiany?
Aku do wymiany ewidentnie. Ja osobiście posiadam Centre i sobie chwale.
-
prośba o analizę kodów
Sprawdź, szczelność dolotu czy nie łapie lewego powietrza, może być również wina odmy, uszkodzonej przepływki, czujnika ciśnienia paliwa.
-
prośba o analizę kodów
Masz zamontowany podtlenek gazu, czy tylko PB ?
-
prośba o analizę kodów
Możliwe że sonda lambda.
-
wibracje auta
Wydaje mi sie to oczywiste ale zapytam dla pewności, sprawdzałeś poduszki silnika ?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam kolegę z okolic.
-
[B5] Kierunkowskaz się zawiesza.
Mam podobny problem w passacie b5, czasem sie zawiesi i tylko świeci bez przerywania. Wnioskuje że jest to uszkodzony przerywacz, w moim przypadku jest on zespolony z włącznikiem świateł awaryjnych.
-
[B6 BFB] Dziwny dźwięk turbo
Wydaje mi się że nie ma sensu tracić kase na razie na hamownie, sprawdz w jakim stanie jest turbo i czy nie ma zbyt dużo oleju w wężu intercoolera.
-
[B6 BFB] Dziwny dźwięk turbo
Zdejmij wąż od intercoolera i zobacz w jakim stanie jest wirnik sprężarki, sprawdź również czy są luzy.
-
Uszczelka głowicy
No samochód zostawiłbym dla siebie wiec nie oszczędzałbym na tym. Obawiam sie tylko czy to tylko uszczelka pod głowicą, nie chciałbym sie naciąć na jakiegoś strucla. Co warto byłoby sprawdzić żeby upewnić sie czy to na pewno uszczelka? Oprócz białego dymu osadu w zbiorniczku płynu, rozmąconego oleju, i znikomego ciśnienia w cylindrach, są jakieś inne objawy uszkodzenia uszczelki ?
-
Problem po wymianie koncówki drązka kierowniczego
A robiłeś pełną geometrie czy jedynie zbieżność? Zrób tak jak kolega goldi mówi i bd wiadomo czy to wina opon czy też geometrii.
-
Uszczelka głowicy
Witam, Mam możliwość zakupu Audi A4 B6 1.8t, lecz problem jest z nią taki że ma wydmuchaną uszczelkę pod głowicą, przynajmniej tak sądzi właściciel. I teraz pytanie odnośnie przyczyny awarii, czy uszczelka mogła zostać wydmuchana tak sama z siebie czy musiał być jakiś powód, krzywa głowica bądź blok, ew pałowanie silnika?? Jaki orientacyjny jest koszt naprawy awarii, co trzeba wymienić oprócz samej uszczelki, będzie potrzebnie szlifowanie głowicy, jeśli tak to jaka jest cena takiego zabiegu, ewentualnie całej używanej głowicy? I czy wg was warto podjąć się naprawienia motoru czy lepiej się w to nie pakować ? Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam Mateusz
-
Zepsuty zegar temperatury
Najpierw odepnij wtyczkę od czujnika temperatury silnika, jeśli wskazówka bd w tym samym miejscu oznaczać to będzie popsuty wskaźnik.
-
Lampy z FL w 1996r
W takim razie przepraszam Kolegę za wprowadzenie w błąd, byłem święcie przekonany ze pasują zamiennie.
-
Lampy z FL w 1996r
Reflektory pasują P&P.
-
Zmiana baterii
Kluczyk potrzebuje baterii do potrzymania pamięci kodowania, jeżeli bateria padła trzeba będzie zakodować odnowa, tak sie stało w twoim przypadku. Jeśli nie posiadasz drugiego kluczyka to bedzie problem.
-
[AVJ] 1.8t quattro wymiana rozrządu
Co 180kkm to możliwe jedynie na częściach zamontowanych w fabryce, osobiście nie ryzykował bym i wymienił przy 100 - 120kkm, co do oleju to właściwym do tego silnika jest 5w30.
-
Żarówka prawego kierunkowskazu
Prawdopodobnie wyczyszczenie styków pomoże. Żarówkę bez problemu wymienisz bez demontowania reflektora.
-
Kontrolka silnika (wtrysków) i telepanie samochodu.
Podstawa to podłączenie VAG, bez tego ciężko jest cokolwiek powiedzieć.
-
Ogromny problem z ladowaniem 1.8 adr
Do sprawdzenia alternator, podjedz do jakiegoś warsztatu posiadający tester i bd wiadomo co sie dzieje, być może to któraś z diod prostowniczych.