Treść opublikowana przez gadi
-
[B5 AFN] Dziwne przerywanie błąd 519
O co chodzi ? Dodam jeszcze ze te wymiany i czyszczenie było robione jakieś 5-6 miesięcy temu
-
[B5 AFN] Dziwne przerywanie błąd 519
Ostatnio moje auto zaczęło przerywać podczas przyśpieszania, najpierw gdzieś około 2000 obr potem około 3000 obr i następnie około 4000 obr. Traci wtedy moc na jakieś 3 sek, a potem znowu dalej przyśpiesza. Pare razy jak mocno przygazowałem na biegu jałowym, to przy 4000 obr zaczął przerywać obroty same spadły i silnik pracował tak jakby na 2 cylindrach. Przed logowaniem były dwa błędy 519 i 575, podczas logowania dynamicznego wyskakiwał ciągle tylko błąd 519. Turbina była czyszczona, N75 wymieniony, przewody podciśnienione wymienione, EGR zaślepiony, kat wywalony
- [B5 AHU]egr
-
[B5 AFN] po wymianie uszczelki pod głowicą z tłumika leci woda (płyn chłodniczy)
http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ahu_ucieka_plyn_chlodniczy_ze_zbiorniczka_wyrownawczego_jaki_powod-t38006.30.html
-
[B5 AHU]egr
Jest to EGR[br]Dopisany: 25 Październik 2008, 19:05_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t5715.0.html;highlight=egr[br]Dopisany: 25 Październik 2008, 19:07_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t6071.0.html;highlight=egr
-
[ALL B5] SWAP AHU --> AFN '98rok - podcisnienia - co z czym ?
- [ALL B5] Jakie śruby do wahaczy ?
Bardziej się opłaca kupić cały komplet na allegro za 50 zł, niż kupować parę sztuk w serwisie (ceny są z kosmosu) A i tak w innych sklepach ze śrubami takich nie dostaniesz. http://moto.allegro.pl/item456613288_sruby_wahaczy_kpl_audi_a4_a6_a8_vw_passat_b5_b6.html[br]Dopisany: 16 Październik 2008, 22:53_________________________________________________Myślę że jeśli były wymieniane wahacze ze śrubami niedawno, to można je jeszcze raz użyć.- [ALL B5] Jak prawidłowo powinna być założona guma na stabilizatorze ?
Jak prawidłowo powinna być założona guma na stabilizatorze ? http://moto.allegro.pl/item452403225_mocowanie_stabilizatora_audi_a4_a8_superb_passat.html Może jakaś fotka z ETKI ?- [ALL B5] po czym poznac wystrzelone pasy bezpieczenstwa??
grzanek85 dobrze pisze, na górze naboju od napinacza jest tak jak by okrągła nalepka zasłaniająca mały otworek przez który ucieka gaz po wystrzeleniu i zrywa ją .[br]Dopisany: 15 Październik 2008, 20:45_________________________________________________- [ALL] Co sądzicie o paskach rozrządu Gates?
Kupiłem dzisiaj w IC pasek wieloklinowy CONTITECH i na opakowaniu jast MADEIN GERMANY a na pasku ROMANIA- [B5 AFN] Jak wymontować napinacz paska alternatora
Tak chcę wymieniś na nowy pasek. [br]Dopisany: 14 Październik 2008, 23:14_________________________________________________Znalazłem jak zdjąć pasek od klimy w SAM NAPRAWIAM AUDI- [B5 AFN] Jak wymontować napinacz paska alternatora
Czy trzeba zdjąć najpierw pasek od klimy ?- [ALL B5] Klimatronik zacina się czasami
Ok dzięki jutro zabiorę cię za to.[br]Dopisany: 02 Październik 2008, 20:59_________________________________________________Sprawdziłem chyba wszystkie luty i raczej były OK. Postanowiłem jednak jeszcze raz przelutować na nowo te połączenia płyty z panelem (tam gdzie są te kostki na kabelkach wchodzące do płytek) Poczyściłem jeszcze gniazda i kostki wpinane z tyłu obudowy całego klimatronika. Narazie wszystko ładnie działa, dzięki za pomoc.- [GOLF4 AFN] Prośba o diagnozę z logów
Kąt wtrysku sam mu ustawie, ale wrazie czego czy z czyszczeniem turbo se poradze. U siebie w AFNie zrobiłem to bezproblemowo (szybko i sprawnie bez kłopotów) dostęp był bardzo dobry.- [GOLF4 AFN] Prośba o diagnozę z logów
To jest GOLFIK kolegi , ma go od niedawna i raczej jeździł nim spokojnie. W nim jest gorszy dostęp do turbiny i sztangi niżw AUDI- [GOLF4 AFN] Prośba o diagnozę z logów
zapomniałem dodać oto one- [GOLF4 AFN] Prośba o diagnozę z logów
Kolega ma GOLFA4 AFN 1999rok i gdy był u mechanika który robił mu rozrząd, ten stwierdził ze ma zaworek N75 do wymiany. Podpinał VAGa i przygazował w miejscu, wykasował jakieś stare błędy, posłuchał turbiny i postawił diagnoze N75 do wymiany. Dodam ze ten gość pracował parę lat w ASO VW audi- [B5 AFN] Proszę o analize logów po czyszczeniu turbiny i wymianie N75
Jeszcze raz wklejam logi- [B5 AFN] Proszę o analize logów po czyszczeniu turbiny i wymianie N75
Wklejam logi zrobione po wyczyszczeniu turbiny i po wymianie zaworka N75, EGR zaślepiony- [B5 AFN] Jak wymontować napinacz paska alternatora
Jak zdejmować i zakładać pasek ?- [ALL B5] Klimatronik zacina się czasami
Czasami zacina mi się klimatronik, nie działa wtedy przycisk od zmniejszania temperatury i od zwiększania siły nawiewu. Raz działa ok, a innym razem jest brak reakcji tych dwóch przycisków, czasami po chwili znowu działa. Może to są zimne luty, tylko gdzie ich szukac?- [B5 AFN] Jak wymontować napinacz paska alternatora
Jak zablokować kolo pasowe wentylatora aby je odkręcić ?- [B5 AFN] Jak wymontować napinacz paska alternatora
Tak wygląda teraz.- [B5 AFN] Jak wymontować napinacz paska alternatora
Ale jak sprawdzić sprzęgło alternatora ?- [B5 AFN] Jak wymontować napinacz paska alternatora
Jeszcze nie przybrałem sie do tej wymiany. Narazie zdobywam potrzebną wiedze, aby mnie coś nie zaskoczyło podczas wymiany. Pasek alternatora zrobił się jasno-brązowego koloru, a napinacz z rolką wydaje się ustawiony pod kątem. Pasek i sama rolka napinacza były wymieniane około 13tkm. Postaram się zamieścić fotki rano. Jak zdejmować i zakładać pasek ? - [ALL B5] Jakie śruby do wahaczy ?