Treść opublikowana przez Bodek66
-
Syf w filterze paliwa
wymiana uszczelki między pompą a głowicą nic nie da olej dostaje się przez uszczelnienie wałka ( z tego co pamiętam ) jeszcze raz , radzę wyjąć pompę ze zbiornika ( chwila pracy ) i będziesz wiedział ,że to olej -ostatnio jak to robiłem to pompa w zbiorniku była cała czarna od oleju - i stąd mogą być te spadki obrotów . Jak będzie olej na pompie to tandem do wymiany .
-
Syf w filterze paliwa
to mogą być cząstki oleju : może się dostawać przez tandem , uszczelnienia pd , pęknieta głowica . wyjmij pompę z zbiornika ,jak to olej to będzie na sitku i całym korpusie pompy
-
Podniesienie obrotow
http://ecu-soft.blogspot.com/2014/11/edc15-edc16-login-calculator.html EDC 16 każdy ma indywidualny login , może K+Commander-em można to odczytać z epromu , no nie wiem >... Pozdr i życzę powodzenia , jak znajdziesz sposób to daj znać co i jak .
-
Podniesienie obrotow
to jest sterownik EDC 16/31 VCDS-em nie dasz rady ,ostatnio chciałem to zrobić w Sharanie ,próbowałem różne loginy i nic z tego może VASEm da radę . Przeszukałem net i nic nie znalazłem poza informacją,że się nie da. Standardowy login 12233 nie działa rozumię ?.
-
Kopci na niebiesko
łatwo i nie łatwo, uszczelniacz nabija się na prowadnicę zawsze mogło coś pójść nie tak , rozumię,że oleju ubywa ? ewentualnie luz na losowej prowadnicy jest zbyt duży i uszczelniacze nie pomogą .
-
Panel sterowania navi/ LIFT B5
Błąd, są mapy Polski ale tylko 2014/2015 rok wiem bo mam ale traktuję tą nawigację jako gadget ,ważne,że działa
-
Panel sterowania navi/ LIFT B5
Błąd, są mapy Polski ale tylko 2014/2015 rok wiem bo mam ale traktuję tą nawigację jako gadget ,ważne,że działa
-
Czy padła pompa wspomagania???
po rozgrzaniu widać w zbiorniczku ruch płynu , piszesz,że było mało płynu wycieka ???? płyn w zbiorniku czysty ? Jak pompa pracowała bez oleju to koniec z nią .
-
wyciek z maglownicy
Miałem 1.9 AHH 2000 r a przekładnie założyłem ZF zeskody Superb z 2005 roku to tak na marginesie Możesz kupić z modelu AHL,ADR,AFY, AEB,AFF,AHU, AHH,AFN lub tak jak ja z nowszego modelu najlepiej ZF z aluminiowym korpusem
-
Ruszający się pedał sprzęgła.
Wymienia się samą tulejkę , numer części to 8D2721181B przy wymianie dobrze jest posmarować smarem bez kwasowym np.
-
Radio cd concert a3
To radio z ogłoszenia nie będzie pasowało bo : za szeroki panel ( można ciąć ale ....) nie będzie działać logika po zapłonie i podświetlenie , wyłączanie co 60 min nie będzie info na fis chyba,że emulator can cena tego radia jest zbyt wysoka moim zdaniem Miałem takie w poprzednim A4B5 lift ogarnąłem podświetlenie przez doprowadzenie kabli z licznika ( CAN) ale logika i wyświetlanie info fis było nie do przejścia . Szukaj takiego radia od A2 lub A6 panel 22 cm lub Concert 1 Plus lub Panasonic takie jest moje zdanie . Tak to wyglądało w poprzednim aucie - panel był cięty i szlifowany , kolor panela nie pasuje do a4b5
-
Odklejona tapicerka
Zapomnij o podklejaniu ,strzykawkach, kleju w sprayu tylko i wyłącznie wymiana na inną ( nigdy nie wiadomo czy zaraz odpadnie) lub nowy materiał ,jest duży wybór ale nie jest to takie proste jak na filmikach z YT i nie zawsze wychodzi idealnie , robiłem ostatnio w mojej a4 kładłem alcantare pierwszy raz w życiu i efekt jest, i ładny zapach w aucie, ale jak "fabryka " nie dałem rady za dużo profili albo materiał za gruby , nie wiem ale wiem,że podklejanie starej podsufitki w audi to strata czasu i pieniędzy .
-
Dziwny dźwięk z EGR
1. zdejmij wężyk podciśnienia z zaworu i zobacz czy wystepuje pulsowanie podciśnienia Jak tak to zaworek sterujący do diagnozy , wymiany lub instalacja elektr sterowania zaworkiem Jak nie to EGR do wymiany , membrana dziurawa ,nieszczelna
-
mocowanie sprezarki
Napisz po ludzku o co chodzi
-
[B5 AFN] Pęknięcie przy rozrządzie.
Mocowanie pękło, można to spawać po wymontowaniu całości lub wymienić ( widziałem na Allegro) Czy można z tym jeżdzić ? ja bym to jednak zrobił ( wymienił całość ) Na zdjęciu lepiej widać gdzie pękło , warto wymienić przy okazji łożysko wałka wisco
-
Problem z radiem Concert I
W moim radiu ( Concert Panasonic ) taki sam dzwiek się wydobywa , wszystko działa więc nic z tym nie robię .
-
Radio Chorus gra lepiej niż Concert I Słaby odbiór
Zrobiłem to samo ,no prawie bo zmieniłem na Concert Panasonic i wyraznie gra lepiej niż Chorus ,sopran bardzo wyrażny lepszy bas ale odbiór stacji równie dobry . Może twoje radio jest uszkodzone ? ( tuner)
-
1.9TDI - przy rozruchu wywala kontrole przegrzania silnika
Jaeger :) + spadek napięcia i takie komunikaty to norma a tak na marginesie nawet jak jest -16 to i tak słabiutko pali . tez tak miałem jak było za mało płynu w chłodnicy i pokazywało własnie przegrzenie auta dolałem i problem znikł Przecież pisze,że poziom płynu ma w normie , czytasz czy zgadujesz ?
-
Diagnistyka, pompowrtyski, gaszenia auta
kopci na biało .... to para przecież jest zimno . na gorąco toż leci biały "dym" ?? jedziesz do serwisu to co chcesz im sugerować ? , powiedz jakie są objawy i niech się wypowiedzą na ten temat
-
a4b5 ajm 1.9tdi , wypowiadajcie się ;)
Odnosnie tego wkręta , też tak kiedyś zrobiłem w poprzedniej Audi ja tą dziurkę zaspawałem migomatem , co do wybieraka miałem trzy A4 i w każdej się lekko pocił lub podciekał , czy tam jest oring czy siemering tego nie wiem i czy jest to do zrobienia bez rozebrania częściowego skrzynki tego też nie wiem bo nie robiłem .
-
Rozrząd AJM
tak jest wszystko co potrzeba
-
Przypadkowo zalano BP , cięzko pali KOD AFN
300 pln rozumię,że za wszstkie ? jak tak to taka chałupnicza regeneracja czyli najtańsze końcówki i tyle . Zestaw Boscha ( końcówka+przekłądka ) to ok 300 za zestaw na jedną szt . No i najlepiej mieć maszynkę np.EPS 200 do testu po regulacji ( umozliwia sprawdzenie dwóch ciśnień ) . Jak masz "regenerować " za trzysta to lepiej używane w dobry stanie
-
Przypadkowo zalano BP , cięzko pali KOD AFN
Piszą do Ciebie koledzy (czytasz to ?) daj do sprawdzenie wtryskiwacze to pierwsza i najtańsza opcja problem leży w obszarze pompa (głowica) albo wtryskiwacze ( iglica)
-
1.9 TDI AJM czwarty wtrysk od 2.0
Nie komplikuj , nie unoszę się , nic nie mozna przełożyć , kończąc zamontuj prawidłowy pompowtryskiwacz
-
1.9 TDI AJM czwarty wtrysk od 2.0
Ja p....cze pisz składniej co jest z 2008 auto??(B5) ,pompowtrysk??? czy co,? jak jest silnik AJM to mają być pompowtryskiwacze do AJM np 038 109 451 B 045 130 073 T 045 130 079 X a nie jeden tak drugi siaki