Treść opublikowana przez golfagn
-
Audi A4 B7^2.0 ALT
Odkąd widziałem Fiestę za 1,5-tysiaka euro , która była obita a silnik pił litr oleju na setkę (no, 900ml) a Niemiec i tak wyrobił do niego książkę to nic mnie nie zdziwi.
-
Audi A4 B7^2.0 ALT
Książki serwisowe do kupienia na allegro dla każdego No chyba, że rzeczywiście służył jako wół roboczy do miasta. Wtedy takie przecierki na kierownicy, siedzeniu i w bagażniku da się wytłumaczyć. Ale wątpię.
-
Audi A4 B7^2.0 ALT
Jakiś dostawczy do miasta chyba był, przycisk awaryjnych tak mi podpowiada. Przebieg też ostro skręcony na oko, ale dość niskim kosztem go wyszykujesz za to
-
[Skrzynia 5B] Luz na wejściu wybieraka do skrzyni
Z ciekawości wykręcę je jak będę miał czas. Dam wtedy znać.
-
Problem wsteczny bieg i samochód gaśnie
Nie potrafisz używać przecinka? Nic nie da się z tego bełkotu zrozumieć. Z łaski swojej może wyjawisz o jaką markę chodzi- Porsche, Trabant czy Audi...
-
Problem z parująca przedni szyba na wysokości nawiewu
Napisał, że to w środku auta para osiada.
-
Problem z parująca przedni szyba na wysokości nawiewu
Sprawdź wylot wody z klimy pod autem. Może się zapchał i przez to to wszystko.
-
Problem z parująca przedni szyba na wysokości nawiewu
Klima działa ok? Filtr kabinowy ok? Nie ubywa Ci płynu chłodniczego? Szyba jest tłusta? Kiedy Ci tak paruje?
-
Wymiana magla w 3.0 v6
Maglownicę trzymają od góry w komorze tam gdzie akku 2 czy 3 śruby. Od spodu magla kolejne 2 czy 3. Zobacz sobie fotki maglownic, widać na nich miejsca pod śruby. 2 śruby z przewodami odkręcasz od strony koła kierowcy, od środka auta odkręcasz kolumnę. Jeszcze na samym początku końcówki drążków. I masz wolną maglownicę, ale niestety ciężko ją wyciągnąć dość małym otworem od strony kierowcy jak wychodzi końcówka drążka. Można się męczyć i przecisnąć ją na siłę. Wtedy można sobie ułatwić sprawę i trochę opuścić sanki, a wtedy magiel wyjdzie bez problemu. Nie znam warsztatu, który by się tego nie chciał podjąć. Dla mechanika to dziecinada. Jeszcze możesz mieć wtyczkę jak masz servotronica. W Feu Vert 350zł chcieli za samą wymianę plus wymiana płynu. Jeszcze pamiętaj, żeby wypchnąć z uszczelki łącznik magla z kolumną jak wchodzi do kabiny. Nie ma w tym nic trudnego, trochę czasu zejdzie ale do wszystkiego wystarczy walizka narzędzi i kobyłki.
-
Wymiana magla w 3.0 v6
Dżiżas... NIE ODKRĘCASZ NIC OD STRONY KOMORY SILNIKA! Ok? Pod akumulatorem masz śruby i od spodu magla. Od strony koła odkręcasz przewody hydrauliczne. W czym Przeszkadza Ci silnik? Nawet go nie dotykasz.
-
Wymiana magla w 3.0 v6
A jaka jest różnica przy wymianie magla? No oświeć mnie. Ile wymieniłeś maglownic? Ja w B6 2 i jakoś poszło. A nie, Ty żadnej i jesteś mądrzejszy już na starcie. Od góry odkręcasz 2 śruby i możesz zamknąć maskę. Możesz mieć nawet V8 i co z tego? Popuszczasz sanki i wyciągasz.
-
Wymiana magla w 3.0 v6
A po co miałem jechać na zbieżność, skoro miałem niedługo potem przegląd i w cenie pomiar? Weź nie dziaduj na regenerowaną i kup nówkę w ASO
-
Wymiana magla w 3.0 v6
Jak dobrze wymierzysz, to zbieżność nie będzie potrzebna. Ja miałem niedługo po wymianie przegląd i wyszło mi jakbym miał laser w oku
-
Wymiana magla w 3.0 v6
Pisz po polsku, po co Ci tyle kropek? Też mam V6 i powtarzam, że nie ma różnicy jaki masz silnik. Wszystko robisz od dołu a dokładniej to z boku auta.
-
Wymiana magla w 3.0 v6
Co za różnica czy 1.6 czy 3.0? Odkręcasz przewody, końcówki drążków i chyba 4 śruby co trzymają magla i wyjmujesz od strony kierowcy. po uprzednim odłączeniu kolumny kierowniczej. Dla ułatwienia możesz opuścić sanki. Robiłem to pod blokiem przy piwie bez opuszczania sanek.
-
[Skrzynia 5B] Luz na wejściu wybieraka do skrzyni
Chodzi o tą śrubę za wysprzęglikiem, co częściowo zakrywa ją kabel? A z innej beczki: jakie skrzynie 5 biegowe pasują do mojego silnika BDV? Jest jakiś spis/katalog?
-
[Skrzynia 5B] Luz na wejściu wybieraka do skrzyni
Jesteś w stanie wskazać które otwory są odpowiedzialne za dostęp do tych sprężyn? Dzisiaj zajrzę jeszcze raz pod auto i sprawdzę dostęp do nich.
-
[Skrzynia 5B] Luz na wejściu wybieraka do skrzyni
Ale wybierak jest u nas ok, wajcha wychodzącą ze skrzyni ma luz. InzKornel, u mnie skrzynia 5 biegowa ok 300 zł obok mnie, olej ok 130 a wymiana w garażu. Tylko nie wiem jaka skrzynia przypasuje do mnie jeszcze, muszę w etkę spojrzeć.
-
[Skrzynia 5B] Luz na wejściu wybieraka do skrzyni
A oprócz luzu wsio działa? Skrzynia jest dość tania, więc przy wymianie sprzęgła może i to zrobię.
-
[Skrzynia 5B] Luz na wejściu wybieraka do skrzyni
Witam, mam dość spory luz na wybieraku przód-tył. Sęk w tym, że sam wybierak jest ok, luz jest na pręcie wychodzącym ze skrzyni. Kuleje delikatnie na boki, a w przód i tył ma wyczuwalny luz ok 1cm w każdą stronę. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Sama skrzynia działa bdb. Przełączanie biegów pomimo tego luzu też jest ok. Czy to może mieć związek z kończącym się sprzęgłem i dociskiem? Pomoże tylko wymianą skrzyni czy da radę to naprawić bez jej rozbierania?
-
S4 V8 4.2 (BBK) - brać czy nie brać?
Policz koszty paliwa, ubezpieczenia, wymiany rozrządu i normalnych wydatków jakie poniesiesz przez okres, w którym chcesz użytkować auto. Podziel to na ilość miesięcy i będziesz wiedział czy Cię stać. Tanio nie będzie, a mocniejsze wersje B8 też są niczego sobie. Może ma mniej koni, ale jest lżejsze w porównaniu do S4 gdzieś z 200 kilo. Czy jest sens kupować 15 letnie autko z silnikiem 4,2 do typowej jazdy na co dzień?
-
Nie gaśnie oświetlenie wnętrza
Sprawdziłem błędy i nic nie ma. Zakodowałem wszystko tak jak było wcześniej, ale nadal bez zmian. Co mogę jeszcze sprawdzić? EDIT: sprawa rozwiązana. Dość idiotyczna "usterka". Zauważyłem, że nie działa zamykanie guzikiem na drzwiach centralnego zamka. Sprawdziłem moduł komfortu i nic. Włączyłem test modułu komfortu i przeszedłem go całego i zaczęło działać. Wczoraj go nie dokończyłem i pewnie przez to nie działało.
-
Nie gaśnie oświetlenie wnętrza
Odgrzeję temat: nie gasną światełka wnętrza ani po odpaleniu auta, ani po zamknięciu. Czujniki otwarcia wszystkich drzwi i klap sprawne, sprawdzałem 2 razy. Przełącznik ustawiony prawidłowo. Po wyłączeniu ręcznym gasną. Wczoraj dokodowałem poduszki powietrzne w kanale 60 instrumentów dodałem 16. Możliwe, że to od tego? Dodam jeszcze, że nie migną migacze przy zamykaniu auta pilotem. Dioda w drzwiach działa, same migacze też.
-
FIS- likwidacja dolnej belki.
A co z hamulcami i poduszkami? Co się zmieni jak ich nie dokoduję? Jutro spróbuję. Bez zmian, nadal to samo.
-
FIS- likwidacja dolnej belki.
Przecież napisałem wyraźnie, że mi nie pokazuje biegów tylko mam puste pole.