Treść opublikowana przez golfagn
-
Bujnięcie autem przy wciśnięciu gazu.
Mam następujący problem: silnik chodzi płynnie i równo na każdych obrotach czy to na postoju czy podczas jazdy (no jak na swój wiek i przebieg- wszak to nie ideał). Problem z pojedynczym szarpnięciem występuje kiedy toczę się bez gazu na jedynce i wciskam gaz. Zadrży też kiedy puszczam sprzęgło przy ruszaniu. Samo sprzęgło nic się nie ślizga. Wykluczam silnik, skrzynię, przeguby i zawieszenie. Przypuszczam, że to sprzęgło, poduszki lub dwumasa. Ktoś może mnie nakierować na winnego po tych objawach? Na mój gust to chyba poducha skrzyni, ale chcę najpierw wysłuchać Waszych opinii. Dodam jeszcze, że dając więcej gazu i delikatnie puszczając sprzęgło szarpnięcia nie ma. Jeśli to ważne, to miałem przekładkę na manualną skrzynię ale nie za mojej kadencji. Pozdrawiam
-
Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO
To było ze 3 lata temu i do Golfa w dodatku. Chyba 60 czy 70 dałem bez wysyłki co wtedy było całkiem sporo. Grube, ładnie wykonane. Niestety ślady użytkowania to moment. A jakie to premium nie było!
-
Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO
Kiedyś kupiłem zamiennik... Żałuję do dzisiaj.
-
Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO
Też ponawiam pytanie. Chcę kupić dobre dywaniki letnie. Oryginały niestety za drogie. 130 jeszcze ujdzie.
-
Chromy na bokach
Masz temat na forum o dołożeniu listew. Tak ciężko poszukać?
-
Od jakiego auta jest ten wąż: 8E 422 893 CE
Kurde, jedynką trafili akurat w karb i się ledwo co odbiła. Dopiero pod lupą i na zdjęciu ją widać Dzięki!
-
Od jakiego auta jest ten wąż: 8E 422 893 CE
Jest to waż od wspomagania, ponoć od A4 B6. Ale nie mogę znaleźć żadnego info o nim. Podobny z wyglądu jest do innych pasujących, ale ten numer nie pasuje do niczego... Foto: Ile używany jest wart?
-
Dziwne syczenie
Przewód, który zaznaczyłeś na ostatnim foto też mi się posypał i wymieniam go na nowy (80zł zamiennik nowy 160 ASO). Sprawdź resztę przewodów tam gdzie się go wpina pod zbiorniczkiem chłodziwa, bo mi też tam kilka popękało. W szczególności ten od odpowietrzenia drugiej pokrywy zaworów. Sprawdź też wężyki ciśnieniowe zmiennych faz (między rurą dolotu i zbiorniczkiem płynu chłodzącego na wierzchu). Ze starości po prostu rozlatują się, a że są w oplocie to tego nie widać nawet. Koszt metra węża dycha
-
Źle spasowana maska z błotnikiem
Masz w masce pokrętło regulacji.
-
Wężyki podciśnienia i odpowietrzenia pokrywy zaworów.
Ok, odpowiem dla potomnych: wężyk podciśnienia jest sprzedawany w ASO jako komplet 5 metrów za ok 110zł całość. Na metry się nie da. Wąż odpowietrzenia koszt ok 160zł ASO. Kupiłem więc w sklepie obok wąż paliwowy wzmacniany i odporny na wyższą temperaturę ok 10zł za metr i zamówiłem wąż zamiennik odpowietrznika za ok 8 dyszek.
-
Wężyki podciśnienia i odpowietrzenia pokrywy zaworów.
Chciałem powymieniać wężyki podciśnienia i odpowietrzenia pokrywy zaworów, bo kruszą się i są nieszczelne. Etka podaje jako numery wężyka podciśnienia 059130329 z opisem: "wąż w zwoju o dł.5 m 'jedn. zam. 5'3,5X1,9" a wąż odpowietrzenia to 078103213B. Ceny pewnie w ASO kosmiczne, więc chciałem kupić na metry. Możecie mi podpowiedzieć jakie wężyki powinienem kupić? Muszą być odporne na temperaturę, odpowietrzenie też pewnie na olej... Dobrze mówię?
-
Brak "ssania*
Temp na blacie to nie to samo co w kompie. Czujnik do sprawdzenia.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Szczerze mówiąc nie pamiętam nazwy bo to gratis był, a wszystko zostawiłem na działce. Rozrobiłem je na pojemność pianownicy i efekt był całkiem fajny. Kojarzę, że chyba z Belgi ten koncentraty były w litrowych/kilogramowych opakowaniach jak K2 z wyglądu. I zapach kwiatów Spłukałem po prostu delikatnie wodą.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Kupiłem sobie Karchera. W komplecie jest pianownica, koncentrat wosku i szamponu. I tu mam pytanie odnośnie dawkowania: na opakowaniu szamponu jest napisane 3-5% a na wosku ok 20ml na auto. Mam to po prostu na pojemność pianownicy odmierzyć? Pytanie drugie: prawidłowo po nałożeniu pianownicą wosku spłukujemy auto karcherem czy po prostu delikatnie spłukać nadmiar wosku czy nie ruszać?
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Może ktoś podpowie mi czy lepiej kupić nowe zamienniki czy używki ramion pod aero? 2 używki 105zł a 2 nówki 146 zamienniki. Skłaniam się ku używce i w razie czego przysnąć na zmatowienia czarnym matem (lakier z nich nie odpada). Opinie?
-
Lampy tył Avant. Opinia o marce "TYC".
Odczekałem i przeszło parowanie. Nic nie ruszałem. Więc to pewnie wina wilgotnego wkładu. Ale teraz tak na spokojnie mogę przyznać, że lampa jest kilka mm niżej niż oryginalna. Będę musiał to poprawić kombinując z zaczepami i otworami.
-
Silnik wycieraczek tył.
Ok, więc z tego co widzę pasuje kilka innych silniczków. Na mój gust to jak brać to te najnowsze, bo działają dłużej. Ja mam teraz z Audi Q5 czy tam Q7 i śmiga. Wałek napędowy wycieraczki wydaje się lepiej zabezpieczony przed rdzą jak poprzedniki (a już sporo rozebrałem).
-
Silnik wycieraczek tył.
Ale tak samo obracają się też europejskie wersje...
-
Silnik wycieraczek tył.
Angliki są te same na tył.
-
Silnik wycieraczek tył.
Hej, czy są inne kompatybilne z naszym autem silniki wycieraczek na tył? Może być z delikatną rzeźbą. Albo inaczej, z jaką końcówką najlepiej kupić, żeby nie ciekł? A, B, C, E? Czy to bez różnicy?
-
Punkt masowy w bagażniku Avant-a.
Chciałem, żeby to profesjonalnie w miarę wyglądało. No nic, w takim razie idzie pod śrubę. Dzięki!
-
Punkt masowy w bagażniku Avant-a.
Siema, czy w bagażniku a dokładniej okolicach syreny alarmu jest punkt masowy? Chcę podłączyć syrenę i szukam dla niej masy najbliższej. A jak nie ma to co sądzicie, o podłączeniu pod zapalniczkę?
-
Skrzypiące zawieszenie na nierównościach.
Albo górne wahacze albo łącznik stabilizatora albo gumy sprężyny. Spryskałem dokładnie te części i przestało skrzypieć. Jak znowu zacznie to spryskam po kolei po części i tak wyeliminuję świerszcza.
-
Lampy tył Avant. Opinia o marce "TYC".
Lampa nie ma żadnych uszkodzeń. W sumie może to ja odwaliłem głupotę... kiedy ja wymieniałem padał deszcz a wkład z żarówkami mógł być wilgotny. Najpierw wysuszę ją i sprawdzę czy to na bank nie moja wina. Sprzedawca jest konkretny, nie powinien robić problemów. A reklamowanie rzeczy to moja specjalność, sprzedawcy mnie nienawidzą
-
Skrzypiące zawieszenie na nierównościach.
Właśnie tak dzisiaj robiłem. Jutro jeszcze dokładniej to sprawdzę dla pewności. Wstrzyknę pod każdą gumę trochę oleju. Jak przestanie to może tak znajdę winowajcę. Ale na pierwszy ogień guma stabilizatora.